Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Всичко за липосукцията и най-вече заслужава ли си? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3460)

Yana 16th May 2007 09:56

Това че нормалната липосукстiя е за млади хора означава ли че за мен само този Гаспароти вариант е удачен? защото така няма нищо да се получи, казаха ми че не ставам за аспирационна заради спуканите капиляри разширени вени, трябвало ултразвyкова, а сега споменавате за microwave, тя каква точно е?

И още един въпрос ако пациента му виси коja отвякaде доктора не я ли изрязва при липосукцията нали идеята е да се получи естетически ефект затова и тази хирургия така я наричат а не само да точи мазнина, или не се разбира от само себе си и трябва изричнио и това да уточняваме при консултациите.

diastemma 16th May 2007 17:00

Цитирай:

Първоначално написано от bimbi
въпроса ми е, аджеба тоя пациент като е буден, и вземе да мръдне нещо, с тоя шиш няма ли да го набучат здраво, че може и кожата да му пробият в бързината :roll:

Според мен толкова те е страх в този момент, че няма как случайно да мръднеш:)

bimbi 16th May 2007 17:23

Цитирай:

Първоначално написано от diastemma
Цитирай:

Първоначално написано от bimbi
въпроса ми е, аджеба тоя пациент като е буден, и вземе да мръдне нещо, с тоя шиш няма ли да го набучат здраво, че може и кожата да му пробият в бързината :roll:

Според мен толкова те е страх в този момент, че няма как случайно да мръднеш:)

ами аз като излязох за малко от упойка и усещах как ме ръгат с тоя шиш исках да мръдна, да дам знак, ама бях парализирана :roll: чуството е ужасно, тъй че ако можех бих мръднала предполагам :roll:
макар че пък с местната сигурно нищо не усещаш и няма да се чуства това мушкане с шиша и може и да не ти се иска да мърдаш, знам ли :roll:

apoklistika 16th May 2007 17:28

Уфф, аз хич не разбирам от упойки, ама местната упойка не обездвижва ли и тя? Като са ти "упоени" краката, как така ще се местиш?

Мария Василева 16th May 2007 17:45

и аз не разбирам от упойки, но съм била в спинална- от кръста надолу ни-що не усещаш! не можеш да се помръднеш и на милиметър. много е странно усещането. иначе си в съзнание, но от кръста надолу-не помръдваш!! просто не можеш.

bimbi 16th May 2007 18:36

е как тогава щяла да каже на пациента да застане в определена поза, че да дърпа по-добре от където трябва, след като пациента не може да мръдне :roll:

Мария Василева 16th May 2007 18:45

ми то местната упойка май е различна от спиналната, но въпроса ти пак си остава... :roll:

diastemma 16th May 2007 19:42

За разреза на кожата се прави локална упойка с Лидокаин. Местната упойка за липосукцията се прави със самия разтвор, с който се инфилтрира мастната тъкан.
Малка липосукция под местна - става, например само бричове или корем, гледах го в един филм (не художествен:) ).
Ето един полезен сайт.

Errika 17th May 2007 05:15

На мен Красимира Вачкова преди около десетина години ми прави липосукция на глезените с местна упойка.Не знам каква беше тази упойка,но през цялото време си усещах всичко и ме болеше :?
Със спинална съм си правила липо на бричове и колена.Тогава нямах болка,гледах как ръчкат с шиша из сланините ми и дори се шегувах с докторите. :)

ilianna 28th May 2007 22:04

:) Здравейте!Интересувам се от това дали при премахването на излишните мазнини после кожата не увисва?
Може ли някой с опит да сподели?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:54.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.