Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Плексит? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=6404)

Nastiya 30th April 2008 13:36

Плексит?
 
Здравейте, интересувам се някой дали провежда лечение в момента, или е провеждал, от плексит или невралгия. Ако може някой да ме насочи. Ходя системно на рехабилитационни масажи, но ефектът е краткотраен.

The Shadow 30th April 2008 16:50

Здравей!
Относно плексита аз лично бях 15 дни в адски кризи и никакви мазила не ми помогнаха. Нито масажи, или по друг начина казано даваха краткотраен временен ефект.
Оправих сеза три дни с обезболяващи /солпадеин + мента,глог и валериан 3х2 табл. на ден/
Плексита е заболяване свързано с централната нервна система и за това аз си предписах това лечение което се оказа най-ефикасно и забравих за адските болки от които не можех да спя.
Успех! :wink:

mays 30th April 2008 18:55

И аз имах миналата година бавно и упорито е , мазила не помагаха а това най рекламираното фастум гел никак!! Има едно дийп анд релиев или не6о подобно по загряваше и успокояваше. Май мн вит С казаха да пия..не помня но ще си припомня тъй като ме хвана на същото място преди 2 дни и даже въздух не мога да си поема без да ме боде в сърцето.Май ми казаха да не се оставям да не движа ръката и плешата , а даже да ги движа и правя упражнения. Бихте ли ми казали малко повече за тези варианти с хапчета и чайове.pLease

Акупунктурист 1st May 2008 18:44

Лечението на плексит с акупунктура е ефективно.

чичо 1st May 2008 20:45

На кактв принцип лекува акупунктурата?Коя е причината(етиологията) на това заболяване и какво всъщност се постига с акупунктура?

diastemma 1st May 2008 21:14

Възпаление на плексус брахиалис ли имате предвид? Като всички възпаления на големи нерви е добре то да се лекува от невролог, за да няма застарели и затегнати състояния после.

Mays, това, което описваш, повече ми напомня на състояние, наречено "междуребрена невралгия". Представлява възпаление на междуребрените нерви, в повечето случаи без особени последствия, но понякога доста стресиращи прояви (болка при поемане на въздух и лъжливото чувство, че те "боли сърцето"). Ако е това, няма повод за безпокойство.

Dia_t 2nd May 2008 15:30

Преди около 5,6год.и аз страдах от възпален плексит.Отидох на невролог,но не си спомням какви лекарства ми изписаха.Мисля,че беше някакъв вид антибиотик.Но при мен най-много ми помогна плуването,плувах всеки ден,също и масажите,поне 2,3 пъти в седмицата.Nasti пожелавам ти бързо да ти мине,че си е много болезнено. :2043:

stia21 2nd May 2008 16:38

Уврежданията на раменния сплит протичат със сходна симптоматика. Докато раменният плексит се среща рядко, то цервикобрахиалният радикулит е много често явление. Най-честата причина е остеохондрозата/шипове/. Най-чести са сетивните нарушения, които се съчетават с двигателни нарушения. Основен симптом е едностранна болка, локализирана в шията и раменната област и се разпространява към мишницата, предмишницата и пръстите на ръката. Има ограничена подвижност на шията напред и настрани, както и ограничена подвижност на раменете.
Диагнозата се поставя и чрез рентген на шийните прешлени и раменните стави, както и чрез ядрено магнитен резонанс/ЯМР/.
В острия стадий на заболяването не се прилагат загряващи средства.Назначават се аналгетични и противоревматични средства, противовъзпалителни средства, също така и витамини от група В.
Физиотерапия,мануална терапия/масажи/и балнеолечение се назначават след преминаване на острия стадий и в хроничен такъв.

Акупунктурист 2nd May 2008 21:48

Акупунктурата лекува на принципа, че където има застой в организма, се появява и болка, и премахвайки застоя изчезва и болката.

чичо 2nd May 2008 22:29

Застой на какво?На кръв,лимфа....урина и т.н. ???
Какво е общото на плексита със застоя (на какво първо да уточним) ?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:44.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.