Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Расте ми мъдрец, какво да го правя ? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=2147)

apoklistika 7th August 2006 14:54

Уф,след 2 часа имам час за тоя гаден зъб.Вече ме хваща шубето :oops: Yavor,а как ще ми го направят тоя разрез като не мога да си отворя още устата съвсем,още днес ли ще ми го направят(извинявай за тъпите въпроси,ама да се подготвя психически :oops: )

чичо 7th August 2006 15:02

Въпроса е да ти сложат упойка... после ше си отвориш устата,спокойно :wink:
Кожата ти на бузата опъната,лъскава и топла ли е сега?? Или поспадна малко???
Въпросите ти са съвсем логични.... :) И мене да ме чака такова нещо и да не знам,аз също ше питам!
Само че няма страшно,повярвай!Всичко ще е наред!
Пиши! :wink:

apoklistika 7th August 2006 15:16

Бузата ми в момента изглежда съвсем нормално,надутото сега го усещам по-скоро вътре,защото си захапвам 4аст от бузата и май съм я разранила,температура нямам,устата си я отварям толкова,колкото и вчера.Благодаря ти,че отделяш време за мен :D ,ще пиша по-късно как е минало.

TedyK 7th August 2006 18:16

Има специалисти, но аз ще ти кажа при мен как беше. Единият ми мъдрец го вадих в българия. Няколко месеца след това започна да ме боли другия мъдрец. Докато ми се запише час мина месец. Направиха ми снимка и зъболекаря каза, че мъдреците са тръгнали да ръстът на вън и най добре да ми извадят трите на веднъж. Сложиха ми пълна упойка и когато се събудих ги нямаше. Знам че пиех пеницилин и кодеин. Кодеина го взимах само ако много ме боли, защото си било наркотик да не привикна.

Atlantida 7th August 2006 18:22

А на всеки ли му растат мъдреци или на някои хора може и да не пораснат?

чичо 7th August 2006 18:58

Цитирай:

Първоначално написано от Atlantida
А на всеки ли му растат мъдреци или на някои хора може и да не пораснат?

Ами ако се направи "панорамна" снимка се разбира веднага дали ги има или не...
Аз например нямам нито един..+това нямам и долните 7ми,пак и двата та общо станаха 6 зъба по-малко.. :roll:
Това се казва хиподонтия и е нещо нормално..Има много варианти..Най-често липсват 5тите зъби,след това мъдреците...
Може да липсват само долните мъдреци,което е добре,защото горните не създават толкова ядове..
А а ко ги има,може на 20 ,а може и на 80 години да тръгнат да растът(на толкова беше една бабка,на която съм видял мъдреци да растат) :idea: За тия зъби никога не се знае..Лошото е,че в повечето случаи няма място за тях и колкото и да ги чакат се стига до изваждането им...
Вече написаха няколко човека за историите си с мъдреците по-нагоре :roll:

apoklistika 7th August 2006 19:56

Е,то не било толкова страшно :oops: Във всеки случай аз шашнах стоматолога :lol: Нали бях предварително информирана,чак тръгнах да му обяснявам какво трябва да прави :lol: Антибиотика,който ще пия предполагам е същия,като този Augmentin,само че с друго име-Klavocin(500мг амоксицилин и 125мг клавуланска киселина-не знам така ли се казва).И определено ще трябва да се вади,защото ми натиска останалите зъби.Yavor,мерси още веднъж за подробните обяснения :D

чичо 7th August 2006 21:36

Да,същият е антибиотикът!Витамините и тях ги пий обаче,защото можеш да развиеш гъбична инфекция..друг път ше ти обяснявам :lol:

apoklistika 8th August 2006 12:35

Слушам докторе,всичко пия :lol: :lol: :lol: Днес като ми светна пред очите и вече ми е много весело :lol: :lol:

чичо 8th August 2006 14:19

Браво!Радвам се!Сега обаче да не се повтори тоя случай..Като спаднеш и отминат страданията тичкай да го вадят,щото виде кво е...А и вие жените сте по "мъже" на стола..Честно!Мъжете се свиват,пищат,ох-ах,ух.. :girl_cry2:
Абе много сме келави! :roll:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:03.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.