Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Расте ми мъдрец, какво да го правя ? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=2147)

Chujdata 9th August 2006 18:03

Яворе, благодаря за отговора. За пълна промяна говоря, а не за пълна програма. Там предпочитам да съм будна ,за да се включа все пак :lol:
Искам да ми извадят всички зъби наведнъж, да ми завинтят нови и готово. Не мога да ходя на зъболекар, защото винаги влизам в ръкопашни схватки :cry:

TedyK 9th August 2006 18:40

той май ваденето на зъб е последна опция, преди това се опитва всичко друго като лекуване например :lol:

чичо 9th August 2006 20:46

Цитирай:

Първоначално написано от Chujdata
Искам да ми извадят всички зъби наведнъж, да ми завинтят нови и готово. Не мога да ходя на зъболекар, защото винаги влизам в ръкопашни схватки :cry:

Не се залъгвай..ако си мислиш,че е по-добре с такива ,дето се "завинтват" се лъжеш доста... :?
А иначе няма нужда от ръкопашни схватки..просто си искай упойка и ще живееш дъъълъг живот :wink: :lol: Аз не сядам вече без упойка,без майтап!
А и на пациентите си направо почвам с това,когато знам,че ще ги боли....дори в повечето случаи ,понеже не виждат иглата даже не разбират какво правя... :wink:

чичо 9th August 2006 20:48

Цитирай:

Първоначално написано от TedyK
той май ваденето на зъб е последна опция, преди това се опитва всичко друго като лекуване например :lol:

За мъдреците това не важи никак!Един път съм се мъчил да лекувам един горен и ми се разказа играта,но успях... и един път пробвах отново и се оказа с 5 корена и тва беше...Няма начин..а особено задържани в костта мъдреци(те са предимно долни) няма нищо друго ,освен махането им... :roll:

apoklistika 10th August 2006 09:50

Re: Май не се повлиява по никакъв начин.Последният път,когат
 
Цитирай:

Първоначално написано от Анния
Apokliptika,искам да те попитам когато си в това състояние сутрин като се събудиш имаш ли чувството,че положението с отварянето на устата е станало още по-зле?Също и дали знаеш дали е добре да си правиш опити да си отваряш устата-вид раздвижване,или е по-добре да не травмираш ставичката допълнително?Ако занаеш,де!Благодаря :D

Да,определено имах сутрин чувството,че сутрин е по-зле.Не знам дали е добре да се правят опити за раздвижване,но по пътя на логиката и на болката,да ти кажа хич и не ми е идвало на ум да опитам,подобни опити биха били за мен в случая нещо като екстремен спорт :lol: :lol:

чичо 10th August 2006 10:12

Re: Май не се повлиява по никакъв начин.Последният път,когат
 
Цитирай:

Първоначално написано от Анния
Също и дали знаеш дали е добре да си правиш опити да си отваряш устата-вид раздвижване,или е по-добре да не травмираш ставичката допълнително?

От опит глава не боли,ама тука е точно обратното.. :lol: .Обаче няма никакъв проблем да се пробва и да раздвижва...
п.п.проблемът няма нищо общо със ставата...Движението се възпрепятства не областта на ставата,а е обхванало някои от мускулите отварящи устата..В случая масетера..големият мускул,който е отсртрани на челюстта..От там е ограничението в отварянето... :wink:

pokahontas 10th August 2006 12:32

Цитирай:

Първоначално написано от yavor
А и на пациентите си направо почвам с това,когато знам,че ще ги боли....дори в повечето случаи ,понеже не виждат иглата даже не разбират какво правя... :wink:

Е, как не знаят какво правиш? На мен два пъти са ми вадили зъб, и двата зъба бяха здрави, но единият беше тръгнал да расте на небцето, а другият ми го извадиха заради брекетите. Та знам какво е да ти сложат упойка и определено усещам как се забива иглата, а после и изтръпва мястото. Та какви са твойте пациенти, че да не учещат, много ми е странно това. Иначе мен въобще не ме е страх от зъболекари, толкова съм им навикнала покрай тия брекети и всички мъки с тях, че даже ми е приятно да ми вадят зъб. Даже последния път питах лекаря няма ли да го вади най-накрая, преди 10 мин ми беше бил упойката и ме беше хванала. Той много се учуди, каза, че съм първият пациент, който бърза да му вадят зъб, другите все ги било страх. 8)
А да те питам - при мъдреците ако родителите са нямали проблеми, като им растат, значи ли това, че и децата няма да се мъчат? Мога ли да съм спокойна за в бъдеще? Моите зъби са твърде големи, а челюстта ми е малка, затова и имам ортодонтски проблем, значи ли това, че ще имам проблеми с мъдреците, ако тръгнат да ми растат?

Анния 10th August 2006 12:48

Благодаря на Апоклистика и Явор !
Апоклистика,пожелавам ти бързо възтановяване!Аз вече съм по-добре,дано и при теб е така!
На Явор пожелавам много професионални успехи!
Благодаря и на двама ви още веднъж! :D

чичо 10th August 2006 13:08

Цитирай:

Първоначално написано от pokahontas
Цитирай:

Първоначално написано от yavor
А и на пациентите си направо почвам с това,когато знам,че ще ги боли....дори в повечето случаи ,понеже не виждат иглата даже не разбират какво правя... :wink:

Е, как не знаят какво правиш? На мен два пъти са ми вадили зъб, и двата зъба бяха здрави, но единият беше тръгнал да расте на небцето, а другият ми го извадиха заради брекетите. Та знам какво е да ти сложат упойка и определено усещам как се забива иглата, а после и изтръпва мястото. Та какви са твойте пациенти, че да не учещат, много ми е странно това. )
А да те питам - при мъдреците ако родителите са нямали проблеми, като им растат, значи ли това, че и децата няма да се мъчат? Мога ли да съм спокойна за в бъдеще? Моите зъби са твърде големи, а челюстта ми е малка, затова и имам ортодонтски проблем, значи ли това, че ще имам проблеми с мъдреците, ако тръгнат да ми растат?

Не се знае дали ще имаш мъдреци и дали ще има място за тях само защото родителите ти са нямали проблеми с тях...Много вероятно е да имаш такива ядове,тъй като казваш,че имаш големи зъби(което означава липса на място) иа млаки челюсти...Въпроса се решава много лесно с направята на ОРТОПАНТОМОГРАФИЯ или, както я наричат още "панорамна снимка на челюстите"..На нея прекрасно се вижда има ли ги,няма ли ги .ще порастнат ли или ще са ретенирани(задържани в костта) и така..
За упойките естествено ,че ще усетиш ,ако ти слагам на небцето или към гърлото за долни зъби,но така също зависи и от техниката на поставяне ,а и не на последно място от размера на
иглата :wink: :idea:Така че не бъди сигурна,че се усеща винаги...А за това че "усещаш" ,че ти изтръпва..ами да,нали това е целта на самата упойка?? :)
Поставил съм доста упойки и знам как реагират пациентите ми..А те са нормални хора иначе... :wink:

чичо 10th August 2006 13:12

Цитирай:

Първоначално написано от Анния
Благодаря на Апоклистика и Явор !
Апоклистика,пожелавам ти бързо възтановяване!Аз вече съм по-добре,дано и при теб е така!
На Явор пожелавам много професионални успехи!
Благодаря и на двама ви още веднъж! :D

Няма защо! :wink:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:14.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.