Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Маратонки за бягане -споделете ? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=6541)

hakama 18th May 2008 13:30

Маратонки за бягане -споделете ?
 
Привет , решил съм да почна да тичам , но понеже преди година -2 имах разтежения на двете колена , а и си имам свличане на свода (склонност по-скоро) ще тичам със ортопедични стелки и удобни маратонки :)
какво може да ми предложите и като стелки (сега съм с Sholl) и най вече маратонки ,като за 120+лв ги изключвам поради финансови затруднения :(

Hexfire 18th May 2008 15:46

Въй... то качествена маратонка няма под 120 :shock:

Пробвай с някфи кецове за тичание (има си специални) май са по евтини... е поне в София е така :) че и са по удобни...

Моят съвет е най-добре да посъбереш малко парички и да си закупиш нещу сгодно :wink: , не някой оди-бос чипик.

Пипилота 18th May 2008 17:16

При тия проблеми, които си изброил определено ти трябва хубава и качествена маратонка. Обувките, с които тичаме са адски важни за здравето ни - гръбнака, ставите, стъпалата... Избери маратонки с дебела подметка, не от ония тип "градска мода" за фешън гъзета. Нека подметката да е твърда ако смяташ да тичаш навън, тъй като настилката е по-груба, ако ще тичаш на пътека - по-мека подметка. Кой модел с каква подметка е ще те ориентира продавача. Според мен е хубаво и да са високи маратонки, т.е. да ти обхващат и глезена за по-голяма стабилност, но това май е мое мнение.
Успех :D

П.П. Аз си взех Рийбок с дебела, твърда подметка за 100 лв. Имаше и по-евтини, но от плат. Пообиколи магазините, пък може и БГ фирмите да предлагат нещо сносно.

secretk 18th May 2008 17:20

Относно стелките , готови ли си взе?
Моите сa по отливкa, товa е нaй-добрия вариaнт, понеже може дa имaш рaзликa при двaтa крaкa(при мен единия свод е по-голям от другия). Стелките сa силиконови и сa удобни, но в нaчaлото се свиквa трудно. Изписвaт се от ортопед, но ценaтa им е повечко-40-50 лв, но за сметкaнa товa могaт дa се носят с всякaкви обувки и дори и с по-обикновени мaрaтонки.

Enerdji 18th May 2008 19:43

Елитните марки предлагат маратонки за всякакви случаи. Найки примерно имат 18 вида калъпи на ходила, а рънинг моделите са с различно предназначение- за зала, за асфалт, за спринтови бягания, за маратонови... и още куп чудеса.
Иначе под 120 лв можеш да си намериш сносни модели, а че са от плат- по добре за лятото, няма да ти запарват краката!
Дано попаднеш на компетентен продавач да те ориентира адекватно.

barrуwhite 18th May 2008 21:24

nikebulgaria.com , има секция БЯГАНЕ
когато здравето зависи от качеството не бива да се правят компромиси с парите :roll:

ПП: ще ти ги донесат директно вкъщи ако нямаш възможност да отидеш на място :)

hakama 19th May 2008 21:57

Мисля да се насоча към тези
http://www.asics-bg.com/index.htm :)

Цитирай:

Първоначално написано от secretk
Относно стелките , готови ли си взе?...........
но в нaчaлото се свиквa трудно. Изписвaт се от ортопед, но ценaтa им е повечко-40-50 лв, но за сметкaнa товa могaт дa се носят с всякaкви обувки и дори и с по-обикновени мaрaтонки.

Готови , скоро си правех едни по поръчка ,но нещо не съм доволен - ще трябва да ги коригират .

secretk 19th May 2008 22:15

То е много вaжно, дa стъпиш прaвилно нa формaтa, първо с петaтa, после с пръстите и после дa си го отрежеш по крaкa ти и обувкaтa.

hakama 20th May 2008 08:07

Цитирай:

Първоначално написано от secretk
То е много вaжно, дa стъпиш прaвилно нa формaтa, първо с петaтa, после с пръстите и после дa си го отрежеш по крaкa ти и обувкaтa.

Къде си ги правила , аз силиконови преди 4г ми правиха в Горна баня ... но нещо не ми харесваше триенето с крака ...

secretk 20th May 2008 10:23

Еми аз си ги правих в Пловдив, при ортопед. И да малко е странно в началото, но после се свиква и е по-удобно и по-добре за крака.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:29.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.