Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Какъв кантар ползвате? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=7959)

Engel 2nd January 2009 19:38

Какъв кантар ползвате?
 
Какъв кантар ползвате? От коя марка сте най-доволни? Моля, ориентирайте ме към някаква марка, защото тези дни смятам да си закупя кантар да видим как сме след празниците :lol: Благодаря предварително! :P

hatred 2nd January 2009 21:22

Най - обикновен :) Купих го за 25 лв от кварталния пазар преди няколко седмици.

Котето ми събори старото кантарче от гардероба и то горкото остана без стрелка, така че категорично вече не можеше да се използва :) Купих си новото, но имах тайния страх, че старото кантарче ме е изкарвало само 55-килограмова, защото е било развалено. Преди да се престраша да се кача на новия кантар, принудих брат ми да се премери :)

Engel, успех с новото кантарче - само хубави изненади от него :)

aniK 2nd January 2009 21:59

Хм, утре ще напиша марката (май е Tefal), дигитален е. В стаята на детето е, а то вече си легна, та няма да влизам да го гледам сега ;) Имах и обикновен от 20лв. със стрелка. За този със стрелката се съмнявах, че не е верен и докато имах само него се успокоявах, че е важно да се тегля на един и същ и да следя само движението на килограмите. Като купих дигиталния (за 100лв.), се оказа, че онзи за 20 си мери съвсем вярно :D и двата показваха едно и също :)

Solver 2nd January 2009 22:02

Един познат има на Tefal дигитален и е доста добър, заслужава си.

Но все пак - кантарите не са, за да се ползват всеки ден:) Освен това като всичко подобно, с повече ползване, те се износват и стават все по-неточни.

Най-честото ви теглене трябва да е най-малко през 10 дни, а ако питате мен дори през 15, за да има и някаква видима разлика, иначе много хора си казват, че няма резултат и провалят нещата, това го казвам попринцип.

Но при по-рядкото теглене пък психиката се наглася така, че имате големи очаквания и е много възможно да се разочаровате, така че идеята ми е изобщо да не мислите за кантара като цяло, решавате кога да се претеглите, но не го очаквайте с нетърпение, не мислете за него. Все пак важна е визията, теглото в различните моменти на деня, месеца, годината е различно.

aniK 2nd January 2009 22:12

На мен ми е интересно дали онези, които мерят процента мазнини са верни.
Иначе аз се тегля от време на време, когато знам, че ще покаже задоволително число :girl_haha: Много ми е странно как някои приятели от вратата в къщи се мятата на кантара. Ми не могат да сравняват с предишен резултат - всеки кантар тегли различно, пък и в различните части на деня тежим различно. Аз написах в друга тема, че аз давам по 2 кг разлика в рамките на 1 ден.

Engel 3rd January 2009 10:24

Значи на Tefal ги бива :wink: Виждам, че продават доста различни модели от евтини до скъпи. Предполагам, че ще избера нещо средно,.. все пак не кантара ми решава проблема :1231:

hatred 4th January 2009 22:33

Цитирай:

Първоначално написано от aniK
На мен ми е интересно дали онези, които мерят процента мазнини са верни.

На мен ми е интересно и как го правят този номер :)

Цитирай:

Първоначално написано от Engel
все пак не кантара ми решава проблема smile

Именно :)
За това, аз не бих дала много пари за кантар, по - скоро за свястна храна :)

apoklistika 5th January 2009 18:49

На кантари, които мерят мазнини не може да се вярва. В зависимост от това колко са ти влажни краката, възможно е да получиш съвсем различен резултат в рамките на половин час. Тъй че не се лъжете да давате повече пари за такъв кантар. Най- надеждният метод за мерене на мазнини е с калипер.

aniK 5th January 2009 21:54

Цитирай:

Първоначално написано от apoklistika
На кантари, които мерят мазнини не може да се вярва. В зависимост от това колко са ти влажни краката, възможно е да получиш съвсем различен резултат в рамките на половин час. Тъй че не се лъжете да давате повече пари за такъв кантар. Най- надеждният метод за мерене на мазнини е с калипер.

Да, и аз така съм чула :?

Any 5th January 2009 22:00

Engel, не знам дали си купи кантар вече, но аз днес ходих то Технополис и там има доста различни модели на различни цени - със сигурност ще си харесаш нещо, и дизайна им е приятен :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:44.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.