Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Правила на Здравословното Хранене (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9406)

jito7 20th August 2009 08:06

Цитирай:

Първоначално написано от hatred
..... нецелесъобразно ако се яде плод, да се изхвърлят фибрите му. Най-вече от гликемична гледна точка, от която, доколкото разбирам, изхождаш и ти :2003:

:2043:
нищо против плодовете, ако са на закуска, само да не се ядат в "опасна" комбинация (с наденичка например :girl_haha: )

Solver 20th August 2009 08:40

Току що съсипа деня на хиляди българи... Като ги лиши от традиционното им ястие "Плод с наденичка" .

jito7 20th August 2009 08:49

Цитирай:

Първоначално написано от Ivanin
Току що съсипа деня на хиляди българи... Като ги лиши от традиционното им ястие "Плод с наденичка" .

tant pis pour eux :)

може да е нещо шоколадово, кифленско и т.н. ...все едно ;) яжте каквото ви кара да се чувствате добре в кожата си, аз затова подчертах неведнъж, че НА МЕН въглехидратите най-добре ми влияят, като ги ИЗКЛЮЧА от менюто си :D

Solver 20th August 2009 08:58

tant pis pour vous ; )

То и кислорода най-добре ни влияе като го изключим, ама е трудно без него, пробвал съм. Трябва да гледаме в дългосрочен план на живота, а изключването на каквото и да било би подействало негативно на този план, още повече, ако лишим клетките от някой основен енергиен източник ; ) И то не с професионална цел, няма какво да го оправдае.

jito7 20th August 2009 09:12

е, знаем всички, че е невъзможно да не консумираме въглехидрати съвсем..след като ги има в доста храни (но в малки количества)...колкото до енергията, в мазнините например тя е два пъти повече ;)

A "tant pis pour vous" е една прочута реплика на моя учителка по френски :D :D :D

Solver 20th August 2009 09:45

Е, виждам че си запомнила тази моя реплика и нещо ти е влязло в главата, радвам се да се срещнем отново :lol:

Ами то и белтъците в яйцата са много хубави, ама ядем месо и мляко. Освен с цел редуциране на теглото, няма как да бъде полезно да се тъпчем с мазнини, били те само полезни и да избягваме въглехидратите. И определено "балансирано" хранене не значи 45% белтък, 45% мазнини и 10% въглехидрати (примерно) .

jito7 20th August 2009 09:55

Ти влизаш в спор, който аз не съм започвала - потретвам - всеки да яде това, което го кара да се чувства достатъчно добре в кожата си, аз за себе си съм открила..а и никъде не споменах ТЪПКАНЕ с мазнини, г-жо Данаилова ;)

Solver 20th August 2009 09:58

Не знам, това жито доста въглехидрати съдържа и затова се притесних за режима ти.

jito7 20th August 2009 10:01

за житото историята фигурира в една темичка за nick-овете ни, която датира от 2006, предполагам :D

Нямаше нужда да затлачваме и без това излишната тема, какво ще кажеш да спрем :)

Solver 20th August 2009 10:27

Какво да кажа... Ок. Je m'arr


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:02.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.