Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Максим, Мануела, Петър и пострадалите от катастрофи..... (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=8000)

tirra 10th January 2009 11:27

Максим, Мануела, Петър и пострадалите от катастрофи.....
 
Какво е мнението ви за този случей?
Правилна ли е ефективна присъда или по-добре условна?
Честно ли е спрямо другите извършили на такъв вид престъпление и които си излежват вината по затворите?
Честно ли е чрез ефективната присъда да спират Максим да работи и по този начин да изплати справедливо полагащите се обещетения на близките на пострадалите?
Каквото и да му мислим .... доволни никога няма да има.
Мъртвите няма да възкръснат.
Максим няма да има същия живот занапред, ще живее завинаги със спомена от това което е извършил...
Катасторфите няма да спрат....
Но това означава ли че трябва да се дава шанс на хората по чиято вина стават?
Или пък да забравяме за прошката?
Кажете своите мнения.

Mirami 10th January 2009 11:30

Тира, за какво става дума? Има хора, които живеят в чужбина, дай повече инфо, плийз :roll:

Mycka 10th January 2009 11:37

Цитирай:

Първоначално написано от strangenick2
Тира, за какво става дума? Има хора, които живеят в чужбина, дай повече инфо, плийз :roll:

това е началото :arrow: http://www.dnes.bg/article.php?id=39574
а това е едно от последните :arrow: http://www.dnes.bg/article.php?id=63514

съвършенни хора няма,всеки греши
но това не е оправдание за делата ни,особено от такова етсетсво
да отнемеш живота на един и половината на друг...
не мисля,че да караш кола много пиян е присъщо на един разумен човек!и то да пропагандираш това "аз не карам пил"

предполагам,че най-голямата му присъда ще е тази на неговата съвест
но въпреки това за това му деяние да му дадат само 2-3 години затвор...
за каржба дават повече за Бога!

Babri 10th January 2009 11:44

На Максим ще му тежи цял живот на съвестта,че е убил човек и осакатил друг.Дори и 10 години да му дадат,все тая-налице е погубен човешки живот.

Пък и в БГ има достатъчно случаи на доказани престъпления,чийто дела се влачат с години без присъда.

tirra 10th January 2009 11:48

трагедията
30 Януари 2008
7 май 2008
27 Октомври 2008
5 Януари 2009
10 Януари 2009
защититата ще обжалва

един пример за осъден при катастрофа...

това е което изрових на бързо...

ледено_sЪrце 10th January 2009 12:01

Аз дочух, че ще го поставят на някакъв по-лек режим и ще си излежи присъдата заедно с Митьо Очите. :shock: Тогава без съмнение ще излезе от затвора престъпник...

Mycka 10th January 2009 12:07

Цитирай:

Първоначално написано от ледено_sЪrце
Аз дочух, че ще го поставят на някакъв по-лек режим и ще си излежи присъдата заедно с Митьо Очите. :shock: Тогава без съмнение ще излезе от затвора престъпник...

:lol: :lol: :lol:

да митьо очите и максим глътката :lol:

Lilith 10th January 2009 12:13

въпросът е много сложен... наистина Максим вече е наказан за цял живот от мисълта за деянието си, но ми се струва, че не е справедливо да получиш условна присъда за убийство по невнимание :roll: и без това ефективната му присъда не е кой знае колко строга, не знам защо не прояви малко достойнство и не си я излежи :?

barrуwhite 10th January 2009 12:23

Максим е яката работа популярен и затова се вдигна шум до небесата, но лично мен адски ме подразни тази пи ар кампания изкарваща го от виновен - в мъченик и как голям процент от населението вече му съчувства. Горкият той, убил човек ама кво толкова, кво е дал на България, ами Майкъл Шийлдс, ами ония Турчина, ами пияницата от Перник.. бла бла. И кво като има безброй случай с разни типажи, на които им се е разминало? Тва да не би го прави невинен, или неубиец :evil:
Тъп факт, който спомена Муцката е, че ако обера на съседа ми мазето ще получа по-голяма присъда отколкото ако се нарежа и убия някой. Един варненски симпатяга Оги е в затвора от две години за тва, че притежавал трева, което не е не-престъпление, ама е несъизмеримо с убийство.
Горкият Максим, уби човек и прати в кома друг, и сега не може да работи
:cry:
Направо сърцето ми се къса. И никак не намирам ситуацията за сложна. Явно мислите в главата му не го тормозят толкова, щом иска да мине по тъч линията и ги пуска тея изявления да работел, но да не влизал в затвор.

Mirami 10th January 2009 12:24

Oх, сега нямам време да търся в нета, ама някой от вас знае ли какво предвижда законът за тези престъпления?
В смисъл по какъв начин се определя ефективната от условната присъда?
Не че нещо, ама след бърз прочит на линковете две неща ми направиха впечатление: първо, човекът си е карал в Москва с фалшива книжка (по закон никой няма право да има 2 книжки в 2 различни държави), което показва непукизъм и незачитане на закона за пореден път, и второ: ако жертвата беше някоя известна личност дали пак щяхме да си задаваме въпроса дали ефективната присъда е грешна?! Не казвам, че е най-правилното решение, още нямам мнение, ама ми се наби в очите несъответсвието в присъдите на базата на извършителите и жертвите според първоначалната му присъда.

Да добавя, че аз бих вкарвала в затвора всички, които карат пили, независимо дали са причинили катастрофа или не. Абе, май вече си имам мнение :lol:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:42.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.