Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Оток след изваден зъб... (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=7505)

CLXG 17th October 2008 16:55

Оток след изваден зъб...
 
Здравейте ,
преди 10 дена се наложи да ми извадят 6-ти долен зъб.Гранулом.Ваденето не беше лесно ,но болка и голям оток в последствие нямах.Обаче ,все още бузата ми е леко подута ,а лимфния възел под челюстта ,уголемен.Примерно ,ако се разминаваме по улицата не си личи ,обаче ако се загледа човек ,определено едната ми буза е по-голяма...Първо ,че това вече ме дразни ,второ ,почвам да се притеснявам.А иначе ,вече 2 прегледа ,стоматолога ми (в чиито способности не се съмнявам и принципно му имам доверие) казва ,че заздравява добре ,и че всичко е наред..Пих и Амоксиклав...
Зъболекари и изобщо потребители ,мислите ли ,че това е нормално ?И ,ако да , кога да очаквам нормализиране ?

diastemma 17th October 2008 17:18

Мисля, че е нормално. Нали и докторът така казва...

liliata 21st October 2008 10:40

Аз мисля,мче е нормално, но бихте могли да подобрите положението и да облекчите болката с подходяща вода за уста!

Mena 21st October 2008 12:39

Например?

xxxxx 21st October 2008 13:19

Не знам дали е нормално или не, но една моя приятелка, след като и извадиха един болен зъб, бая проблеми си имаше. Съветът ми е да отидеш на друг стоматолог, ако можеш да ти погледне зъба. Защото нейният беше започнал не да зараства, а да се възпалява и се наложи да го отварят наново, наново антибиотици и всичко останало. От този зъб слюнчените и жлези дори се бяха възпалили.

Доколкото съм чувала и от личен опит мога да споделя, че след 3-ия ден отокът вече трябва да е намалял, а до една седмица вече трябва почти да не се забелязва. След това се махат конците, а след това просто се забравя.

liliata 21st October 2008 15:15

Цитирай:

Първоначално написано от Mena
Например?

Аз съм си взимала Матсан Пе и бях доволна, но има и други продукти на пазара, които действат противовъзпалително и болкоуспокояващо!

чичо 22nd October 2008 10:27

Цитирай:

Първоначално написано от liliata
Аз мисля,мче е нормално, но бихте могли да подобрите положението и да облекчите болката с подходяща вода за уста!

A каква вода трябва да избера??На каква основа да бъде,за да я наречем подходяща??
Болката се облекчава с аналгетици и противовъзспалителни :idea:

xxxxx 22nd October 2008 10:41

Цитирай:

Първоначално написано от yavor
Цитирай:

Първоначално написано от liliata
Аз мисля,мче е нормално, но бихте могли да подобрите положението и да облекчите болката с подходяща вода за уста!

A каква вода трябва да избера??На каква основа да бъде,за да я наречем подходяща??
Болката се облекчава с аналгетици и противовъзспалителни :idea:

По принцип зъболекарят трябва да каже коя вода е най-подходяща за жабуркане. Аз ползвах Eludril в началото, а след това преминах на Aquafresh. Те са много различни обаче - първата е по-скоро за спиране на кървенето, затягане на венците и съдържа нещо, което го имаше и в хапчетата за смучене при възпалено гърло, наистина много облекчава болката, но не се препоръчва да се използва повече от 10 дена. Втората май е по-обикновена вода, но и тя действа много добре, пак е противовъзпалителна, но е значително по-слаба.

Divinemouse 22nd October 2008 20:04

След вадене на зъб моята зъболекарка ми препоръча ELUDRIL и съм доволна ,даже от време на време си жабуря устата профилактично..

чичо 22nd October 2008 21:13

След вадене на зъб Елудрил,но поне 30часа след махането на зъба.
:wink:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:50.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.