Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Красота (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Как да спрем цигарите (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=5020)

GUESS_F 21st September 2007 12:48

Как да спрем цигарите
 
Тъй като основната тема на форума е красотата и това как да изглеждаме по - добре трябва да си признаем, че дотигането до така мечтания идеал много се затруднява когато пушим.Да не говорим за момичетата с по - чуствителна кожа, проблемите с акнето, пожълтяването на зъбите....няма да ги изреждам, всички знаем какъв е ефекта от цигарите.Та ми се искаше в тази тема всеки който е успял да спре цигарите да разкаже как го е направил и как изглежда и се чусвства сега когато вече не пуши.Дайте съвет, защото наистина е много трудно... :( Можем да си помогнем в борбата с цигарите :2004: (тези които искат да ги спрат разбира се)

Izabo 21st September 2007 13:44

Привет :D !
Аз мога гордо да заявя, че не пуша от 5 месеца, а бях особено страстна пушачка... :D .. Цигарите ми бяха адски вкусни..., особено с кафе или когато съм ядосана...., знаете за какво говоря.... :D

Спрях ги с помощта на Табекс...Не бих казала, че от първото хапче въобще вече не ми се е пушело.., но мисля, че имаше полза...Няма какво да се лъжем....и с хапчета, и без хапчета, си е стрес... :D
Разбира се, налитах на храна всякаква.... :D , непрестанно... :candy: ....само и само да имам нещо да дъвча...Чудех се, за какво им е на хората да ходят на кафе, по дяволите, като не палят цигара...?!? :2005:
На 2рата седмица се усетих, че трябва да се поукротя малко с това неподбиращо.. и неспиращо.. хранопоглъщане :lol: , че дънчиците поотесняха, а и лятото приближаваше....Та настана глад....., без храна и цигари, които да ти притъпяват апетита.....ужасТ :2005: ...

За ползите..., какво да ви кажа....При мен (видимото) е предимно това, че я няма вече гадната миризма ...по ръцете, дрехите..и най-вече по косата...(дълга е и като се осмърди от дима..., беше ужасно..., сега вече е о.к. :D )

Не мога да каже, че се чувствам по-жизнена и енергична (туй, 'щото не спортувам особено..., може би :2023: )..., но няма как да не ми е полза спирането в дългосрочен план... :girl_dance:

Освен това съм чувала, че трябва да спреш цигарите поне година преди да забременееш, за да няма отражения в/у плода, така че.......колкото по-рано, толкова по-добре.....(а и стресът при майката от това, че не може да пуши, също вредял на плода :D )

Ще завърша с това, че зависимостта се преодолява, колкото и невъзможно да ви се струва......Малко ти е тъпо в началото :shock: , но няма как.... :D И аз не можех да си представя, че денят ми няма вече да започва с цигара и кафе..., ама ей го на :D ...факт! :wink:

Така че, мили дами, всичко е възможно! :D Стискам палци на тютюно-отказващите! :2043:

GUESS_F 21st September 2007 14:24

Супер:))))Моите поздравления :1246: и мерси за инфото.И мен това е единственото което ме спира да ги откажа - че ще напълнея,а по - принцип не съм от най - слабичките(172/ 63кг) и не знам.Може би ще се наложи да се поизпотя във фитнеса :2006: , но съм решила че ще го направя,вече съм ги намалила, а може би ще взема и табекс.

Izabo 21st September 2007 14:48

Спирай ги от раз, миличка :D !
Аз поне никога не бих ги спряла, ако си казвах, че първо ще ги намаля....и полсе един чуден ден няма да пуша нито една на ден...

За килограмите не се притеснявай чак толкова...., с малко повече воля, няма да има сериозно напълняване...Става дума за апетит, все пак... :D , може да се контролира (в повечето случаи :D )...не е като да пълнееш от въздуха, след като спреш да пушиш...(поне аз не съм забелязала при мен да е така :D )
И си вземи табекс задължително..., странични ефекти не съм усетила...а и не е лошо нещо да ни помогне в борбата :D (която е по-скоро с нас самите :D , а не с цигарите...)
Успех :D !

GUESS_F 21st September 2007 15:21

а и не е лошо нещо да ни помогне в борбата :D (която е по-скоро с нас самите :D , а не с цигарите...)
Успех :D ![/quote]

Адски си права:)

vilimart 21st September 2007 15:33

Аз ги спрях от раз (при мен вървяха по три кутии на ден)и така няколко години вече , добре съм, не съм напълняла , няма я гадната миризма за която вече писаха....а интересното е ,че не ме дразни , когато някой пуши около мем, не ме блазнят цигарите......знам ли какво да те посъветвам .....

Celine 21st September 2007 15:54

Цитирай:

Първоначално написано от vilimart
Аз ги спрях от раз (при мен вървяха по три кутии на ден)и така няколко години вече.

Браво . Аз съм ги спирала за 8 месеца, после пак , следващият ми опит завърши на 13 ден ( след една неприятна случка )

Babri 21st September 2007 16:10

Винаги съм се възхищавала на хора,спрели цигарите.И аз искам да ги спра,ама нямам воля.Въпреки,че ми е гадно в устата,пак пуша.Вреден навик.

Izabo 21st September 2007 22:18

Цитирай:

Първоначално написано от Celine
.... Аз съм ги спирала за 8 месеца, после пак ...

Ей това не го разбирам...има хора, които години не пушат и после пак започват...? Защо..?...След като знаете колко ужасно трудно е да спрете...Нещо много лошо ли ви се случва..., много ви се пропушва ей така...изведнъж и решавате, че пак ще си пушите или какво..?
Наистина ми е интересно, защото аз засега се въздържам :D успешно, а имаше период, в който ми се ревеше да запаля.... :oops: , обаче се удържах....и уж мога да кажа, че съм се отървала от пушенето...
Само че като чуя, че някой пак е пропушил след месеци, че и години въздържание...и ме хваща страх, че всъщност е рано още да кажа, че наистина съм се отказала от цигарите....
Разбира се, че за всеки е строго индивидуално...., но все пак....какво ви е карало да пропушите отново?

ani4ka_1987 22nd September 2007 00:05

iskam da vi pitam kolko tabeks izpolzvahte predi da gi otkajete? :shock:

ani4ka_1987 22nd September 2007 00:06

she az ot tolkova provali ne se i opitvam veche :(

Izabo 22nd September 2007 01:22

Цитирай:

Първоначално написано от ani4ka_1987
iskam da vi pitam kolko tabeks izpolzvahte predi da gi otkajete? :shock:

В листовката е описана схемата на прием...спазвай нея. Доколкото си спомням 1вите няколко дена хапчетата се пият през 2 часа по едно (около 5 на ден май), следващите няколко дена през 2,5 часа, след това през 3 часа и т.н. Oбщо 21 дена някъде...
Аз лично ги пих, колкото дена трябваше, но по по-малко хапчета на ден. Първите няколко дена гледах часовника през 5 мин. :D да видя дали не е време вече за следващото, но след седмица някъде даже пропусках да ги взимам в определения час....
Пише, че първите 5 дена може да се пуши, но да се намалява броят на цигарите ...аз обаче не посмях да запаля.....слаб ми е ангелът, не исках да се изкушавам в самото начало.. :D
Пробвай пак, може да успееш този път :D !

Danielka 22nd September 2007 19:56

Гласувам с две ръце за Табекс.
Не пуша от 2 години вече, а преди това пуфтях по кутия на ден. :shock:
Със сигурност първите 2-3 месеца са ужасни, заместваш пушенето с хранене, но си заслужава.
Положително има ефект и върху кожата, преди постоянно ми излизаха пъпчици, но сега вече нямам такъв проблем.
Вече мога да бягам по 5 км без почивка и като спра не чуствам адската болка в гърдите...
Въобще това е най-хубавото нещо, което съм направила за себе си... :lol: :lol: :lol:

Мария Василева 23rd September 2007 03:49

GUESS_F, преди години спях цигарите без да кача килограми- ето няколко темички:arrow: 1, 2, 3, 4,
тук написах при мен как беше, 6,
след
и пак след и за пушачките
Izabo, и мене ме е страх-само колко пъти съм си викала "само една!!" :girl_cry2: ама слава Богу, до тука- НЕ! Обаче, май си е вярно това, че "няма бивш..."(в случая пушач), защото това си остава в теб- много коварен навик е. тия, дето пропушват след години все едно че никога не са ги спирали. първата цигара им е малко гадна и толкова. бързо влизат в стария коловоз :?

Иначе все повече мои познати са ги отказали, без хапчета или специален метод- понякога много зависи от мотивацията на човека (тук се включва инат, пари, подготовка за дете..). И повечето млади хора покрай мен не пушат, което много ме радва(и част от пушачите ме радват, де! :wink: )

GUESS_F 23rd September 2007 15:37

Леле, колко много се е изписало за цигарите а аз дори не съм го видяла :2010: ...... :oops: .....MariaVassileva, можеш ли да ми дадеш координати на лекарката която ти е направила тази хранителен режим.Благодаря ти за отговора:)

Мария Василева 23rd September 2007 18:04

Цитирай:

Първоначално написано от GUESS_F
Леле, колко много се е изписало за цигарите а аз дори не съм го видяла

щото много хора се борят с този навик! :x

Лекарката е обикновена ендокриноложка, случайно се запознах с нея тогава. добра е във града, но е далече от София . лекувала е майка си по същия начин. Днес вече съм доста по-резервирана към този режим, но тогава ми свърши работа. а и става въпрос само за седмица все пак.
Всеки си намира неговия път и начин! :2003: :2043:

ani4ka_1987 23rd September 2007 23:56

Izabi
 
mnogo ti blagodaria za otgovora ti o6te utre 6te si gi kupia

sylver_rain 26th September 2007 14:47

Здравейте,
Аз също спрях цигарите, преди около 3 години, признавам си това беше едно от най трудните неща които съм правила. Пушех около 6 години, много пъти се пробвах да ги откажа изведнъж , всеки път максимум за седмица, две.. а си пушех много , кутия на ден понякога 2. Може да се каже че не можех без цигари..знаех колко са вредни и т.н. , но продължавах.. един ден нещо ми прищрака и започнах да мисля за всяка цигара, че може би това е тази, която ще ми докара рак, че може би това дръпване е преломното, и така пушех с голям страх, чувствах се виновна че съм слаба и така цигарите спряха да ми носят онова мъничко удоволствие, а по скоро бяха като мъчение.. Та така започна всичко.. постепенно ги спрях не изведнъж , като бях с компания и излизах някъде пушех иначе не.. После малко по малко и това спрях, около 3 месеца може би беше цялото спиране.. Нямаше напълняване, но трябва много силна мотивация за самото отказване.
Сега само се радвам на факта че не съм зависима от цигарите.
Много рядко ми се случва да запаля , няколко пъти годишно може би.. но вече не е същото , организма ми е отвикнал и буквално ги отхвърля.. никога няма да ги започна отново, заощото само аз си знам какво ми костваше да ги спра.
А по принцип се напълнява не само защото някой заместват цигарите с храна, но и защото цигарите или по скоро никотина в тях ускорява леко метаболизма, също и те притъпяват много вкусовите качества на храните, след като дълги години сте пушили и после години не ще усетите колко по наситен вкус и мирис има храната :) и това не са само мои измислици има хиляди статии и доказателства за това..
Ами това е ако някой иска да пита нещо няма проблем ще отговоря :)
Успех на всички захванали се с отказването от този вреден и безмислен навик :)

Kaldeia 28th September 2007 13:48

Не съм чела другите мнения, чувала съм, че много вода и фрешове помагали и по-малко кафе и месо

laska 28th September 2007 14:42

Спрях цигарите преди 2 год. с помощта на Табекс и мнооооого воля.Сега ще обясня:имаш чувството че че те въртят на шиш на бавен огън ,непрестанно.За тези които наистина са мотивирани да се откажат ще обясня.За да подейства Табекса му трябват около 30 мин.Обикновено се сещаме за Табекса когато ни се допуши и го гълтаме а не по схемата която е дадена.Затова измислих свой начин.Когато ти се допуши много гълташ едновременно Табекса ,след това взимаш от дъвките за оказване от тютюнопушене,след това семки.Докато подейства Табекса , действа дъвката.След около 10 дни замених никотиновата дъвка с обикновена.След като свърших табекса останах на дъвка и семки.Чувството че си подложен на изтезание не ме ме напускаше месеци наред .Но краят идва .ПОСТЕПЕНО.Дано ви помогна с написаното и ако наистина нещо ви интересува питайте ще отговоря.Това е най -хубавият подарък който можете да си подарите сами.

katie 28th September 2007 14:58

Да, без воля нищо не става. Според мен няма универсална рецепта, всеки трябва да намери сам СВОЯ начин.

Аз например мога да променя нещо от Понеделник. Може да звучи смешно, но със всичко ми е така - например от Понеделник тръгвам пак на спорт ако последните седмици съм пропуснала заради настинка, от Понеделник ще ставам 15 минути по рано, за да мога да закуся в къщи, от Понеделник... , и така без край. Нямам представа защо това така ме мотивира, но е факт.

Така беше и с пушенето - в далееечната 1999 година си казах че ще спра цигайте от 01.01.2000. И с нечовешко усилие ги спрях. Но това с датата разбира се е само началото. Борбата беше много трудна, защото въпреки крехките си 19 години пушех като комин, което и досега не мога да си простя. Винаго когато ми се допушваше, се обиждах с едни имена, и си казвах - няма да се уважавам ако запаля. И това подейства, след неимоверно стискане на зъби. Тежко беше първите няколко месеца, после единствения ми страх беше да не запаля без да искам, по навик.

Трудно ми е да си призная, но 3 години по-късно след неимоверен душевен стрес запалих пак, и пуших (по-точно лигавих се, най-много 10-ина цигари на седмица) почти две години. Но втория път ми беше много по-лесно да спра. Сега от някъде 3 години не съм пушила.

Ох, стана ферман... :oops:

CREAMpie 28th September 2007 15:34

Аз също съм бивша пушачка, спрях ги от раз в един момент след дългогодишно пафкане и няколко неуспешни опита. Трудно е, като излезеш някъде, не знаеш какво да си правиш ръцете. По това време горе - долу почнах да пия и противозачатъчни, по здравословни причини, та напълняването беше неизбежно. Но това не бива да ви плаши. Постепенно организмът се приспособява и си връща старите кила. Сега даже съм по - слаба от преди, без кой знае какви усилия. За спирането обаче най - важна е психическата настройка. Трябва да сте абсолютно убедени, че го искате, 100%, даже 102%. Направете го за себе си. Пуснете една търсачка и прочетете пак до колко гнусни болести водят цигарите, как скапват целия организъм. Ако не за здравето си, направете го от суета - представете си как кожата ви ще се скапе рано - рано, ще се сбабичосате преди връсниците си непушачи, никой няма да ви поглежда на улицата, а половинката ще се озърта за по - свежо и по - малко опушено парче, изобщо измислете си хиляди други причини, неща, които да ви мотивират. Спестените пари и те не са за подценяване, веднага могат да се вложат в някоя глезотийка, дрешка, грим, козметична процедура, сетете се колко пъти не сте си взимали нещо, защото ви се вижда скъпо и същевременно колко се ръсите за цигари. Ако кардиналната промяна ви стресира, успокойте се, че след време, година, две, пак ще си припалвате. А успеете ли да издържите толкова, вероятно няма да ви се пуши отново, поне при мен е така. Колкото до ефекта от спирането - той е без съмнение, сега се чувствам по - добре, не мириша на стар тютюнджия, кожата ми е по - свежа, всички ми го казват, преди имах все един такъв болнав тен, ноктите ми се чупеха, не можех да си пусна маникюр, сега нямам проблем, просто целият организъм си усвоява по - добре полезните вещества от храната. Хайде, че и аз написах роман. Не се съмнявайте, че можете!

CREAMpie 29th September 2007 11:03

Хихи, сега се сещам, че като спрях цигарите, в началото като излизах все гледах да седна близо до пушач, че да подишам малко дим :2055:, а сега дори ме дразни. Май преминавам от крайност в крайност и скоро ще се превърна в заядлива лелка :2010: , трябва да си измисля нов порок на мястото на стария :lol: , sorry за офтопика, днес станах много рано и вече съм сдухана

Slyn4islava 29th September 2007 11:15

Спрях цигарите с книгата "Не пуша вече" на Алан Кар- много полезно четиво

Jenny^^^ 2nd October 2007 15:37

Аз също мисля, че трябва воля и постоянство. Естествено при дългогодишните пушачи може да е по-трудно, но със сигурност не е невъзможно. Най-голямото изпитание е като излезеш на кафета и всички около теб пушат,ест и ти искаш да запалиш,но пък както казах трябва и постоянство.
Аз не съм редовна пушачка, започнах да пуша преди 1 година и съм решила да ги спра. През последните дни пушех по 1 цигара на ден, вчера не съм пушила изобщо. Мисля,че ще е най-добре ако си остане и така. :wink:

darimai 3rd October 2007 01:14

Цитирай:

в началото като излизах все гледах да седна близо до пушач, че да подишам малко дим , а сега дори ме дразни. Май преминавам от крайност в крайност и скоро ще се превърна в заядлива лелка

Дето се вика: "Единственото по-лошо от пушач е бивш пушач."
:girl_haha: Поздравления, че си ги отказала, а на Джени КУРАЖ! Ти поне не си сериозен пушач и ще ти е по-лесно. Стига си кадила с тая "1 цигара на ден". Като ще е гарга да е рошава, а в твоя случай, никаква гарга!

CREAMpie 3rd October 2007 14:07

Цитирай:

Първоначално написано от darimai

Дето се вика: "Единственото по-лошо от пушач е бивш пушач."

Абсолютно вярно, мъдрец е бил този, който го е казал :lol:

mwraki 6th October 2007 17:54

Един бивш пушач цял живот е изкушен да запали цигара отново...

С една дума няма такова нещо като бивш пушач :lol:

Аз самата съм настоящ и бивш пушач :lol:

apoklistika 6th October 2007 18:06

Определено не всички за изкушени да запалят отново- мен цигарите ме отваращават и съжалявам за всяка една, която съм изпушила. Никога, ама никога няма да запаля отново- дори от мисълта за това ми се повръща. Ако цигарите продължават да те изкушават, просто за момента си спряла да пушиш, но не си убедила самата себе си, че си ги отказала наистина и че вече не си зависима от тях.

katie 8th October 2007 11:43

Цитирай:

Първоначално написано от apoklistika
Определено не всички за изкушени да запалят отново- мен цигарите ме отваращават и съжалявам за всяка една, която съм изпушила. Никога, ама никога няма да запаля отново- дори от мисълта за това ми се повръща.

Абсолютно съгласна съм с Апо. Не мога да се заричам естественно, но мисълта за цигари ме отвращава, и ни най-малко не ми се иска да запаля.

Единственно след някои много тежък нервен срив бих могла да си представя да запаля, но тогава бих могла да си представя да направя доста неща.

Izabo 8th October 2007 16:04

Цитирай:

Първоначално написано от katie
....Единственно след някои много тежък нервен срив бих могла да си представя да запаля, но тогава бих могла да си представя да направя доста неща.

Е за това иде реч, де... :D
Колко никога не пушили при нервен срив се двоумят..."Да запаля....или да не запаля?"... :D

Разбира се, пожелавам ти никога да не разбереш дали ще се поддадеш на изкушението в подобна ситуация :wink: !

И мен това лято няколко лекари с компетентните си диагнози :D сериозно се опитваха да ме върнат към цигарите, но се радвам, че устоях. Честно казано, въпреки че бях доста изнервена, не се чувствах ама наистина изкушена да запаля....

Не съм отвратена от цигарите... :D. За съжаление пазя адски сладък спомен за тях даже :D , но като знам колко трудно ми беше да ги откажа.....Определено не съм съгласна с М. Твен... :D, аз не бих могла да се справя с това повече от веднъж! :D

Надявам се и да не ми се налага :D !

Puppito 8th October 2007 16:45

Браво на всички, които са успели да спрат цигарите. :1203: Според мен за това се иска доста воля :)
аз реших, че спирам цигарите на 17.09. но естесвено се издъних и на 21.09 цяла нощ пих и пуших и на другия ден бях :2005:
и повече не съм запалила. не е много време, но съм горда че засега удържам фронта. мислех си, че ще ми е много неестествено и трудно да седнем на кафенце и да не пуша или пък ако излизам вечер, но се оказа че никак не ми липсва :) само от време на време избочвам и ми се иска да си дръпна един тУтУн... :D нооо няма. нали съм си казала стига:)

desi_baby 8th October 2007 17:14

Цигарите се спират само ако имаш воля-по никакъв друг начин и с никакви други медикаменти.От раз.

apoklistika 8th October 2007 18:38

Кейти, ако сега се отвращаваш и не искаш да палиш, в екстремни ситуации няма и да ти мине през акъла- ако ситуацията е наистина екстремна, след толкова време непушене си мислиш само за ситуацията. И през ум не ти минава да мислиш за цигари, повярвай ми. Като ми каза гинеколога преди половин година, че трябва да направя аборт, три дни цялата ми мисъл беше насочена единствено натам- не ми е и минавало през ума дори и за секунда да паля.

narrotor 9th October 2007 01:02

Отидете в профеционална клиника която се занива с проблема с цигарите не говоря за нещо такова където ходиш за да спреш да взимаш дрога говоря за такова заведение където ходите обикновенно да направите профилактичен преглед, но спезиализирано за цигари. Като отидете там накарайте доктора да ви покаже
1. Дроба на непушач и пушач
2. Снимка как ще изглеждате след 10 години (Има начин да се направи това)
3. Можете да срещнете други хора на които им личи че са били зависими от тази дрога наречена цигари. (Почти загубили гласа си, говорят с апарат, загуба на част от лицето им и др.)

Ако неможете да си позволите това, скъпо е наистина. Потърсете филма в които е показано всичко това което преди малко казах. Мисля че беше Tobacco Effects или нещо такова. Не си спомням. Потърсете я и 90% че ще откажете цигарите. Аз не съм бил пушач нямам и намерени да съм. Ефекта който цигарите указват на вас е неуписуем. Например виждаш едно момиче върви по улицата и я питаш на колко години е като отговори 15, 16 ще ахнете...всички тези бръчки и жълти зъби, и бяло като платно лице.

Моля не пушете, самоубивате се !!!

apoklistika 9th October 2007 11:55

narrotor, ти мислиш ли, че всички, които пушат, не са виждали такива картинки :lol: в интерес на истината, след подобни кадри 99% от пушачите реагират, като едва изчакват за излезнат навън и да запалят две цигари наведнъж. Не се ли убедиш сам, никоя клиника не може да те убеди :wink:

desi_baby 9th October 2007 12:17

Narrotor е много прав.Аз вчера реших да ги спра и от вчера сутринта досега-нито една цигара :!:

Мария Василева 9th October 2007 17:44

някой да е пушил тези електронните цигари, да сподели опит? :roll:

apoklistika 9th October 2007 20:35

Някъде май бях писала, моя приятелка стана дистрибутор миналата година на тая глупост (сори, за мен наистина е глупост). Единственият проблем, който решаваш с тия цигари е, че не приемаш катран. Никотиновата зависимост си остава точно толкова силна, колкото и при нормалните цигари- на практика "пушиш" никотинови пълнители. Няколкото човека в моето обкръжение, които се излъгаха да си купят, пушиха няколко месеца така, докато в един момент не им писна, казаха "майната му" (щото и пълнителите не са евтини) и си минаха пак на нормални цигари.

Мария Василева 9th October 2007 20:46

май тъй, щото едни познати се опитват така да ги откажат, ама ги гледам, че и нормални цигари си пушат... пък така ми се щеше поне това да помогне. :cry:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:58.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.