Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Всичко за липосукцията и най-вече заслужава ли си? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3460)

Nimfea 22nd February 2007 16:11

Всичко за липосукцията и най-вече заслужава ли си?
 
Моя приятелка много се интересува и обещах да питам тук. Има да смъква около 10кг според нея. Структурата и е странна - пълна е само от пъпа до средата на бедрата и то несъръзмерно. Опитвала е много диети, спорт, но слабее навсякъде, изпива се, а лицето И е бая продълговато и без друго. Както и да е!
Въпросите ми са няколко:
Заслужава ли си? т.е. бързо ли се наваксват килограмите след това?
Има ли опастност за живота?
Какво количество чиста мазнина ще се равнява на нейните 10кг за сваляне и въобще колко най-много могат да се източат?
Белези остават ли? Къде?
Колко е възстановителния период?
Каква е цената?

Въобще ще бъдем благодарни за всяка информация, свързана с интервенцията.

Благодаря на отзовалите се!

diastemma 22nd February 2007 20:36

Целта на липосукцията е да оформи тялото, за съжаление не може да послужи за отслабване. Твоята приятелка трябва много сериозно да обсъди на консултация дали и при какви условия при нея е възможна липосукция.

- Изсмуканите мазнини не се връщат ... но при напълняване се трупа мазнина в запазената мастна тъкан. Веднага след операцията човек изглежда по-подут (нормален следоперативен оток), който в голямата си част спада за около 20 дни. В близките 2-3 мес се резорбират и клетките, които са били травмирани от канюлата, но не засмукани.
- Белези - като чертички от дупките за канюлите, стават доста невидими с времето. За корема - в пъпа, и над пубисното окосмяване (централно +- отляво и отдясно). За бедрата - по страничната повърхност (отгоре и отдолу), вътрешната повърхност (отгоре и отдолу), задната повърхност - в сгъвката под дупето (встрани и по средата).
- Количества : изсмуканото не е чиста мазнина (нарича се "аспират"), а е смесена с разтвора, който преди самата липосукция се инжектира в мастната тъкан . Безопасните количества аспират са до 2-2,5 л (на 1 операция), а при количества, близки до 5л се налага професионална реанимация (за възстановяване на загубената кръв, соли и други вещества). Именно големите обеми са с риск за живота.
- Възстановяване : 21 ден се носи еластично бельо, болките са от почти никакви до значителни (в първите дни) - в зависимост от количеството.

diastemma 22nd February 2007 20:40

Безопасните количества аспират са по-малки при по-слаби хора:)

desitta 22nd February 2007 21:38

а става ли чрез липосукция да се повдигне и оформи седалището :?:

diastemma 22nd February 2007 22:51

Липосукция+липофилинг, но според мен за по-траен резултат трябва да се повтори 1 или 2 пъти. Мисля, че Цвета С беше с такава операция..

Иначе траен резултат се постига с протези на дупето, поставят се под мускула.

ivelinna 23rd February 2007 09:08

>>> КИРИЛИЗАТОР <<<
Здравейте
За пръв път посещавам този сайт и много се интересувам от липосукцията на корема и ханша понеже имам голям проблем с тази част на тялото. Само на 20 години съм, а имам огромни паласки и увиснал корем, които са ми генетично заложени (майка ми и баба ми също ги имат).
Опитвала съм какво ли не, но спортът не помага особено специално за "любовните дръжки"
Мисля да си направя липосукция, но не съм запозната.
Моля ви да ми дадете съвет и да ме ориентирате горе долу за цената на една такава липосукция и дали това, че съм на 20 г. има значение

desitta 23rd February 2007 12:09

Цитирай:

Първоначално написано от diastemma
Липосукция+липофилинг, но според мен за по-траен резултат трябва да се повтори 1 или 2 пъти. Мисля, че Цвета С беше с такава операция..

Иначе траен резултат се постига с протези на дупето, поставят се под мускула.

ОК, благодаря ти! :girl_kiss2: аз съм слаба, но намирам задника си за малко увиснал..., затова ми стана интересно да разбера

tania29 23rd February 2007 16:43

Значи при липосукция се дупчи корема на няколко места-така ли? :lol:

bimbi 23rd February 2007 16:55

дупчи се там, където ще се прави липосукцията, не само корема :roll:

Nimfea, липото не е за сваляне на килограми, а за оформяне на тялото. приятелката ти ще свали 10 кила след 5-6 липосукции :roll:

diastemma 23rd February 2007 16:58

Цитирай:

Първоначално написано от bimbi
липото не е за сваляне на килограми, а за оформяне на тялото. приятелката ти ще свали 10 кила след 5-6 липосукции :roll:

АХА! Това имах предвид.

bimbi 23rd February 2007 17:04

Цитирай:

Първоначално написано от diastemma
Цитирай:

Първоначално написано от bimbi
липото не е за сваляне на килограми, а за оформяне на тялото. приятелката ти ще свали 10 кила след 5-6 липосукции :roll:

АХА! Това имах предвид.

оф сори, че се повтарям, ти си го написала същото :oops: ама вчера като ти четох поста това изречение съм го пропуснала :oops: :lol:
просто това е от най-големите заблуди за липото и реших да го кажа...че в момента и без това ме вълнува въпроса :lol:

diastemma 23rd February 2007 17:05

Просто дублирането на мнения им придава сила, наистина ти благодаря :)))

Цвета С 23rd February 2007 19:04

Момичета ,аз например след липосукцията до момента съм минус 10 кила ,но това е и от режима ,който спазвам ,без много лишения ,но с изключване на вредни храни.От самата липосукция само ми се оформи тялото не съм, отслабанала ,но тя ме "отключи"към свалянето на килограми ,което преди операцията беше невъзможно.Колкото и да спортувах и гладувам не свалях и грам.Вече повече от 7 месеца продължавам да свалям.Трябва да се пазиш първите три месеца да не напълнееш най-много ,а и след това ,защото през тях зараства съединителната тъкан и ако качваш клетки могат да мигрират и да напълнееш неравномерно там където си смукана

lethe 23rd February 2007 20:02

чела съм, че след липосукция човек трябва да следи много строго теглото си и диетата си, защото иначе организмът започва да трупа мазнини на места, където по принцип това не се случва. това, че са махнали голяма част от мастните клетки на дадено място не означава, че няма да надебелее, защото навсякъде по тялото си има мастни клетки. :( ако човек не е абсолютно решен да полага грижи през остатъка от живота си, по- добре да не се захваща, защото иначе последиците може да са изключително гадни (гледала съм филмчета за такива случаи)

want 23rd February 2007 22:26

Moя позната си прави преди време липосукция на бедрата и задника в Бургас не си спомням при кои лекар.Резултатите бяха меко казано отчайващи!Беше станала цялата на бабуни и двата и крака бяха с разли4на дебелина.Не се оплакваше от болки но резултат опредлено нямаше.Само няколко месеца след това до толкова надебеля 4е стана още по зле.

desitta 23rd February 2007 22:33

ми, аз като чета отзивите, май ще е по - добре да походя на фитнес... :)

Цвета С 26th February 2007 18:53

Винаги е по-добре да пробваш по- щадящите начини и липосукцията като последен вариант.за съжаление в някои случаи си става въпрос за структура и няма друг начин ,но още веднъж повтарям ЛИПОСУКЦИЯТА НЕ Е МЕТОД ЗА ОТСЛАБВАНЕ

Nimfea 26th February 2007 19:22

Мерси, момичета!
Приятелката ми ще е разочарована определено, но като я знам колко е упорита нищо чудно скоро да цъфне пред кабинета на някой хирург. Жалко наистина Някак си се налага мнението сред незапознатите, че липосукцията служи за отслабване. Най-много помага Пълна промяна... там май им махат по доста килограми или така ми се струва.

А иначе никой нищо не каза за цената в Бг? Горе долу?

Yansi 26th February 2007 19:43

Цитирай:

Първоначално написано от Nimfea
Най-много помага Пълна промяна... там май им махат по доста килограми или така ми се струва

Верно е,че участниците свалят доста килограми ,ама май пропускате момента с яките тренировки и диетата на които ги подлагат, тъй че отново се оказва, че резултатите не се дължат само на липосукцията :wink:

bimbi 26th February 2007 20:09

Цитирай:

Първоначално написано от Nimfea
А иначе никой нищо не каза за цената в Бг? Горе долу?

общо взето е 200 евро на зона - например бричове са два крака - две зони - 400 евро...ханш, паласки, колене се смятат по същия начин.
ако правиш доста неща наведнъж, има отстъпка.

junglegirl 28th February 2007 10:04

А с липосукция може ли да се премахне целулит(портокалова кожа)?И вярно ли е,че се прекъсвали връзките м/у кожата и съединителната тъкан(не съм сигурна,че съм разбрала правилно така,че не ме слушайте много:lol: ),които придърпват кожата и са причина за този "изглед''?И вярно ли е,че ако е правена липосукция на една област забравяме целулита там завинаги :?:

sladkatony 28th February 2007 10:05

ТЦ, Джунгличке Не премахва целулита :?

junglegirl 28th February 2007 10:26

Цитирай:

Първоначално написано от sladkatony
ТЦ, Джунгличке Не премахва целулита :?

:shock: Наистина ли?!Четох горе-долу това в една статия на Пластичен... :( Много изкушаващо ми прозвуча.Еееее,много гадно.Разкажи ми нещо повече.

bimbi 28th February 2007 11:04

кой е тоя пластичен, дето маха целулита и после ставаш на бабуни :roll:
при липото се маха мастни клетки на по-долен пласт, целулита е на повърхността

junglegirl 28th February 2007 11:07

Чакайте да потърся статията... :roll:
Не е точно тази,ама и тази става:
http://www.aestheclinic.com/bodyscul...20by%20UAL.htm
Ако не ви се чете,ви копвам само част :lol: :
Друго голямо предимство на този апарат е, че с него може да се работи под кожата по метода на така наречената повърхностна липосукция по Гаспароти, което дава възможност за пълното ликвидиране на целулита! След работа с този апарат никога не настъпва обратно натрупване на мастна тъкан в обработваните райони. Ефекта е изключително дълготраен – десетки години.

sillygirl 28th February 2007 11:40

И на мен така ми беше обяснено за този метод,че целулита се премахва,както и че при него се избягва възможността за спукаване на голям кръвоносен съд,тъй като се работи много близо до повърхността

tania29 28th February 2007 11:57

А след липосукцията спазва ли се някакъв режим ?

bimbi 28th February 2007 12:30

доколкото знам за ултразвуковата, прилага се от доста години в щатите, но има и странични ефекти. трябва да питам пак, че нещо не запомних какви точно :roll:

diastemma 1st March 2007 09:57

bimbi, sladkatony, много сте прави. Липосукцията (обикновена, ултразвукова, лазерна...) не премахва целулита. А повърхностната липосукция крие много голям риск от бразди по кожата (независимо по кой метод се прави).

Venice_2 1st March 2007 12:28

:lol:

junglegirl 1st March 2007 15:31

Цитирай:

Първоначално написано от diastemma
Липосукцията (обикновена, ултразвукова, лазерна...) не премахва целулита. А повърхностната липосукция крие много голям риск от бразди по кожата (независимо по кой метод се прави).

Е сега вече ме хвърлихте в ужас :(

Flame73 1st March 2007 20:36

Цитирай:

Първоначално написано от junglegirl
Цитирай:

Първоначално написано от diastemma
Липосукцията (обикновена, ултразвукова, лазерна...) не премахва целулита. А повърхностната липосукция крие много голям риск от бразди по кожата (независимо по кой метод се прави).

Е сега вече ме хвърлихте в ужас :(

И мен....а беше за мен най-надеждната процедура! :?

Тук няма ли момичета доволни от липосукцията(конкретно за целулит)?

Venice_2 1st March 2007 21:01

8)

junglegirl 2nd March 2007 16:11

Добре де,след като всичките целутрони,масажи и третиране с вакуум не са особено ефикасни,как тогава на плажа на Златните не можеш да видиш и една чужденка на 40 с целулит?!А и лично съм виждала не една жена на 40 без грам целулит след липосукция.Краката им стояха точно като кожа,опъната в/у стегнат мускул-това е характерно за много младите момичета-как става това :?: :!:

tania29 2nd March 2007 16:28

Според мен липосукцията премахва целулита, защото на ли той се получава точно от натрупаните мазнини.След като бъдат изсмукани, не би трябвало да остава и следа от целулита :lol:

diastemma 2nd March 2007 16:50

Ами мазнината се разполага под кожата, като една много тънка съединително-тъканна пластинка я дели на повърхностна и дълбока мазнина.

Между кожата и тази тънка пластинка има разположени вертикални съединително-тъканни повлекла, те пронизват повърхностния слой мазнина. (Такива вертикални повлекла има и в дълбокия слой мазнина, разбира се).

Между повлеклата се намират мастните клетки - като издути от мазнина балончета, обградени с нееластична мрежа. (При жените тези повлекла са повече вертикални, успоредни едни на други, а при мъжете - повече кръстосани.) Целулитът всъщност представлява изпъкване на мастните клетки, притиснати между вертикалните "колони" на повлеклата.

Липосукцията се прави в дълбокия слой на мазнината, при работа в повърхностния слой има риск мазнината да се отнеме неравномерно и под кожата да се оформят бразди.

emisof 2nd March 2007 16:53

В тази връзка се сещам един готин лаф- защо мъжете нямат целулит?
Ми щото е гадно! :lol:

The Shadow 2nd March 2007 18:20

Цитирай:

Първоначално написано от emisof
В тази връзка се сещам един готин лаф- защо мъжете нямат целулит?
Ми щото е гадно! :lol:

Защото целулита е "преимущество" на жените п оради причината със износването на плода.Организма създава и е предразположен да произвежда така наречаната предпазна стена, ако се наложи плода да взима от тези мазнини, ако те не се предоставят от друго място /при някакъв дисбаланс/ За това и при жените целулита е масово явление без значение дали си на 40 или на 15 години. :wink:
Дълго е за обяснение и понеже бързам спирам до тук. Но причината е такава

Мария Василева 3rd March 2007 18:01

момичета, благодаря ви, че споделяте мненията си!от известно време чета този форум и сте ми много полезни като ориентир!-:) :2015:

Poly 4th March 2007 20:40

Да споделя и аз,че и Динев и Заякова ми казаха,че е много вероятно след липосукция дори да се задълбочи целулита :?
По мои лични наблюдения,не ми се е задълбочил,ама не се е и махнал :(


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:41.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.