Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Хранителни добавки и препарати (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Хормон на растежа (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=1060)

P406 16th February 2006 01:21

Хормон на растежа
 
Пиша, вече и аз незнам за кой път, моля само да ми обърнете малко внимание, на 20 съм 176 см. 80кг. Харесвам физиката си, тренирам редовно, доволен съм от себе си мисля. Но мн. искам да кача на ръст, неискам да ставам някакав, гигант, просто искам да съм около 180-182 не повече. За скъпи инжекций немога да мисля, не и за сега. Бях в "Мусаши" там продавачът ме посаветва след като нямам пари за скъпи препарати да си купувам, всеки месец "Амино киселини - подсилващи хурмона на растежа" Е добре мога да си позволявам всеки месец по 50-60 лева, ама друго ме валнува... с трениора си по фитнес го обсаждахме, той каза, че е вазможно вземайки този продукт хрущялите ми може също да нарастнат (уши, нос), други пък ми казват, че това разбирасе е вазможно, но само при предозиране... офф ама наистина вече незнам, към кой да се обърна. Моля ви обяснете ми внимание, посаветваите ме... какви продукти, цена, фирми... за никаде не бързам, дори бавно да става, няма значение, изпуснал съм ранната възраст в която тожа можеше да стане със спорт, но няма да плачем я, не е болка за умиране, но все пак моля за който разбира да ми обесни по подробно как стоят нещата с този виж продукти и тяхната употреба:) Благодаря предварително

Atlantida 16th February 2006 10:48

А защо не попиташ и лекар все пак да видиш какво ще е лекарското мнение?

LPT 16th February 2006 19:47

Човече не се бъзикай с тези неща!!!
Като си спомня по биология какви неща съм виждал в учебника
и какви работи могат да станат ако се бъзикаш с хоромните...

Особено опасно е да се бъзикаш с хормона на растежа. Основната му функция не е само да "растеш"

Консултирай се С ЛЕКАР!!


И никви такива да търсиш инфо то форуми!

P406 16th February 2006 23:10

Към какъв лекар с каква специалност да се обърна точно?Вярно, че така е най-добре, не се бях сетил:) Все пак ако има някой будала който да е ползвал този продукт, нека пише, пък и ако имате познати вземали... кажете ми:) На трениора ми по фитнес, негов познат яко си блъскал такав продукт, сега е към 190см. и нищо му нямало, всмисал странични ефекти, а съм чувал за някакав не го знам точно какав, китаец ли, виатнамец... абе от ниската раса някакав беше:) Та той мн късно почнал да взема продукта... над 30год. възраст... станал някакво (Дедо яго) някви огромни уши, нос на боксьор, грамадни крака...ужас, и станал 2.20см. че и нагоре:))) Бааа.. на мене ми трябват 4-5см. хаха абе се ми е тая, ама се пак пишете някво мнение моля ви, мн. съм заинтересован :)

LPT 17th February 2006 11:31

Към какъв специалист хм...
1. питай личния си лекар към какъв специалист да се обърнеш
2. аз мисля че трябва да се обърнеш към ендокринолог - занимава се с жлезите с вътрешна секреция и хормоните.

Пиши дали съм бил прав :)

_VIP_ 18th February 2006 09:57

хех нали се сещаш какво ще ти каже личния лекар? Ти ако го питаш и протеин дали е хубаво да пиеш ще ти каже, че не е :lol: :lol: :lol:

LPT 19th February 2006 12:24

Абе зависи от личния лекар. Ако ти е някакъв познат няма да ти каже абе кво ме занимаваш тука с глупости.

ga6o 2nd April 2006 22:48

Ауе човече на 20 години едва ли ще пораснеш. Аз повечето хора дето знам след 14 не са мръднали с повече от 2-3 санта. И какви са тея глупости сега си 176 и искаш да станеш 180 -182 и за какво ти е??? Да не искаш да си хващаш приятелка манекенка :) . Не се вманиачавай в такива меко казано шитни. Млад си, здрав си, прав си кво повече искаш. :wink:

кити 12th April 2006 15:59

Може ли едно женско мнение :) не само манекенките харесват по-високи мъже :) Тъй, че, ако можеш, макар и на 20, да направиш нещо по въпроса/ но безопасно за здравето си/ просто го направи. Аз пропуснах преди години и изтървах момента... И забрави за фитнеса в такъв случай,,,,играй баскет, виси, тичай...

Vince Carter 13th April 2006 17:24

Аз няма проблем с разтежа.На 16 г и съм висок 1.90,надявам се до 20е г да стана поне 96,та и отгоре :)

flameon 13th April 2006 18:06

дати кажа тва на мене ми се вижда проблем не ти е наред нещо организма ако си 1.90 на 16 аз на 15 съм 179 :((

Vince Carter 14th April 2006 06:18

Да, за това има ж нашият клас 1-ин който е висок 1.96,и пак в моя клас оште 1-и намлко по-нисък 1.94.В 11-и клас има 1-ин гигант 2.06,а брат му в 9-и клас 193 см :)

vladi111 20th April 2006 18:41

Цитирай:

Първоначално написано от кити
Може ли едно женско мнение :) не само манекенките харесват по-високи мъже :) Тъй, че, ако можеш, макар и на 20, да направиш нещо по въпроса/ но безопасно за здравето си/ просто го направи. Аз пропуснах преди години и изтървах момента... И забрави за фитнеса в такъв случай,,,,играй баскет, виси, тичай...

остава да му кажеш да виси по мостовете
Баскетболистите са високи защото ги избират високи,щангистите са нески по сащата причина .два метра щангист няма защото малко трудно би било да вдигнеш 200кг на 3 метра височина

liophy 21st April 2006 15:49

Цитирай:

Първоначално написано от vladi111
Баскетболистите са високи защото ги избират високи,щангистите са нески по сащата причина .два метра щангист няма защото малко трудно би било да вдигнеш 200кг на 3 метра височина

Принципно си прав за баскетболистите и донякъде за щангистите. Но последните не ги избират ниски заради това, че е трудно да дигнеш щангата на 3 метра.

А за това, че ниският ръст означава ниско лично тегло и това ти позволява да си в по-ниска категория. Вече когато не се гледа личното тегло няма значение - например Величко Чолаков е над 2 метра ако не се лъжа - ама е над 160 кг. Имаше един добър поляк, около 40 годишен - той също беше към 190. При свръхтежките се намират сравнително по-снажни.

0101 11th May 2006 12:34

здравей момче.Не откривам някакъв проблем при теб освен такъв който сам си измисляш.човек престава да расте след 23-та година,ти имаш още три на разположение.Няма такова нещо което да пиеш и да растеш на височина не го превръщай в комплекс.единствето което знам че взимат и по време на олимпиади в Китай и Япония за общ тонус е Биологичен Калций.аз съм жена,на ли търсиш и женско мнение и съм майка на двама прекрасни синове.надявам се да съм ти полезна с информация.
Хормона на разстежа се произвежда от хипофизата.

aleks_77 5th June 2006 16:42

Цитирай:

Първоначално написано от кити
Може ли едно женско мнение :) не само манекенките харесват по-високи мъже :) Тъй, че, ако можеш, макар и на 20, да направиш нещо по въпроса/ но безопасно за здравето си/ просто го направи. Аз пропуснах преди години и изтървах момента... И забрави за фитнеса в такъв случай,,,,играй баскет, виси, тичай...

кити не вкарвай човека в беля......тои си е супер...176/80....такива своеволия с хормони не са никак безопасни. Използват се само под лекарски контрол и то само за болни хора......а относно фитнеса, изопщо не съм съгласен с тебе...няма по добро нещо, за изсграждане на красиво и хармонично тяло, от фитнеса.

aleks_77 6th June 2006 19:05

Жалко че админа е истрил горните две мнения....очаквах "компетентното" мнение на госпожата.....нищо .....тогава аз ще кажа няколко думи относно хормона на растежа: Хормонът на растежа /соматотропин/ се среща по природа в човешкото тяло /като секреция на хипофизната жлеза/, за да поддържа физическото и психическо здравe. Зарастването на тъканите, оздравяването, възстановяването на клетките,функцията на органите и мозъка, здравината на костите, косата, ноктите и кожата, продукцията на ензимите-всичко това изисква наличието на адекватно количество от хормона на растежа. До 20 годишна възраст той се отделя от хипофизната жлеза в значими количества. След 20 годишна възраст продукцията му започва да намалява с около 14% на всеки 10 години.Намаляването на физическата сила с годините е свързано директно с намаляването на секрецията на хормона на растежа от хипофизата. Най-новите изследвания показват, че допълнителното приемане на аминокиселините Аргинин, Орнитин и Лизин в оптимално съотношение може да стимулира хипофизната жлеза да отделя по-голямо количество от хормона на растежа, който от своя страна има следното физиологично въздействие: Ускорява процесите на синтез на протеина, т.е. на растеж на мускулната тъкан, като ги приближава до тези на младия, растящ организъм, където те са по-бурни. Засилва окисляването /изгарянето/ на мазнините........по данни на други автори.
Толкова от мен:)

0101 7th June 2006 09:16

Съжалявам,на 06.06. вторник,върнах отговор.Незнам защо не е лице.В него отбелязах точно моето мнение.Когато пишеш друг път , за да приеме и някой друг че написаното ,се отнася до него,сложи обръщение.

Що се отнася до хормона на разстежа,това което си написал е вярно.Но със самото наименование,не допълваш интереса който задаващия темата поставя.явно говорим за едно и също,но по различен начин.За ози хормон може да се говори и за неговото възпроизводство от хипофизата ,ако има проблем.Такъв в случая не се наблюдава и с това,че момчето е напълно здраво за хипофизата да се говори е неумесно.Наистина не те познавам,а ти познаваш ли ме?-че отговаряш по тоя начин.Можеше с един ред да обясниш че написаното е предназначено за друг.ето защо отговора ти е груб.За компетентост няма да навлизам в темата.Това което си написал може да се прочете и в учебника по анатомия за основно образование.Случая не се интересува от подробности както вече по горе написах.

Отговорих и на "студентката"която ме нарича селянка.И написала едно тъпо изречение явно да се хареса на някой мусколест батко.предценявайки неиното невежество и това че въобще не е от моя ранг на компетентност няма да я удостоя с понататъшни отговори.

Поздравявам те още веднъж за това което си написал.Но ако има проблем/какъвто няма/това какво би помогнало на някой.Компетентен не значи да кажеш две думи,а да знаеш кога трябва да ги кажеш.Като завеждащ консултант към ена от най-големите Корпорации в света,за България смея да твърдя че съм компетентна. :lol:

Flame 7th June 2006 10:23

Цитирай:

Първоначално написано от flameon
дати кажа тва на мене ми се вижда проблем не ти е наред нещо организма ако си 1.90 на 16 аз на 15 съм 179 :((

Глупаво е.
179-181 е перфектната височина.
Що за глупости правите не мога да разбера.
По онова време на вашата възраст моята компания тичахме по планини и в постоянно движение 24/7. Какви глупости могат да ви накарат да си пълните телцата с токсини не мога да разбера. От комплекси ли се водиш кво е не знам, но височината за годините ти е чудесна.

aleks_77 7th June 2006 18:00

Цитирай:

Първоначално написано от 0101
Съжалявам,на 06.06. вторник,върнах отговор.Незнам защо не е лице.В него отбелязах точно моето мнение.Когато пишеш друг път , за да приеме и някой друг че написаното ,се отнася до него,сложи обръщение.

Що се отнася до хормона на разстежа,това което си написал е вярно.Но със самото наименование,не допълваш интереса който ..... :lol:

Незнам какво да кажа!!!!!
Първо: моя отговор беше с цитат, а твоя не беше!!!
Второ: стила ми на писане беше точно копие на твоя стил!!
Трето: опитах се с няколко думи да опиша какво е хормон на растежа ( ако за тебе тези няколко думи са подробности.....нямам думи), а това "Това което си написал може да се прочете и в учебника по анатомия за основно образование" не искам да коментирам (все пак отговарям на 20 годишно момче.....не мога да го напиша в стил патофизиология)
Четвърто: посочих някои напълно безопасни неща, за които се твърди че стимолират неговия синтез.
С това мисля че отговорих на момчето.
Поздрави и успех.
P.S. Не се сърди 0101 може да е станало недуразумение......

Ol`Dirty`Bitch 8th June 2006 01:22

тая тема трябва да се закрие,не е шега работа да се бъркаш зорлем в хормоналния си растеж,смятам че всеки е наясно.А голямата компетенция,с всичките излияния,къв беше смисъла?Вие нещо ново разбрахте ли?
А тва за мускулестия батко просто няма да го коментирам :D

0101 29th June 2006 14:05

Здравейте.Мина доста време в което само четях.Явно наистина е станало недоразумение.а относно правописа,не намирам тревогаГрамотноста е важна сама по себе си,но когато удряш клавишите и след това не проверяваш незначи ,че незнаеш основни правила.Нека само не се сме заядливи.Съгласна съм, че смисъла е по важен.

А най-важното е, едно момче се стреми да променя природата, и нека му бъдем полезни ако можем.
Честит Петровден на онези които носят това име!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Да са здрави за да са живи.

rms 2nd November 2006 04:23

аз съм 175см на 20години почти 21
и също бих искал да стана около 180
пича дето беше пуснал темата има ли някакво развитие :)
да попитам това би ли ми помогнало
GH STACK
Описание: Стимулира отделянето на растежен хормон в организма.

Форма: прах

Дозировка: 2 чаени лъжички (10 гр.)
Дозировка:
http://www.sncway.com/trademarks.php...roupID=1&num=7
трябват ми 6-7см

cranberry 2nd November 2006 09:55

не мислите ли, че висо4ината е следствие на гени, един вид наследствена, и някак не е мн естествено да се опитваме да й оказваме влияните?

rms 2nd November 2006 15:56

Цитирай:

Първоначално написано от cranberry
не мислите ли, че висо4ината е следствие на гени, един вид наследствена, и някак не е мн естествено да се опитваме да й оказваме влияните?

и на мутация също е следсвтие и на еволюция бавна мутация

n0n4ef 4th January 2007 18:07

Аз съм на 16 години и съм висок 1.67. Съдейки по височината на родителите ми и по окосмението си - едва ли ще стана по-висок. Искам да питам този гореспоменат продукт "хормон на растежа" дали се отнася само до мускулите или би помогнал и за растежа на височина? Благодаря ви предварително!

Ceko 6th January 2007 22:39

Цитирай:

Първоначално написано от n0n4ef
...Съдейки по височината на родителите ми и по окосмението си..

Как па успя по окосмението да разбереш колко ще си висок ? :lol: Аз даже на 14 години бях яко брадат, но от тогава съм с около 10 см по-висок (средно 5 см на година). Баща ми е с 4-5 см по-малко от мене, а гледам раста на няколко месеца с по още см над него :lol: Така, че тия работи с хормона на растежа са си живи простотии, толкова е рисковано, че не си заслужава.

mallvina 8th January 2008 05:22

Цитирай:

Първоначално написано от Ceko
Цитирай:

Първоначално написано от n0n4ef
...Съдейки по височината на родителите ми и по окосмението си..

Как па успя по окосмението да разбереш колко ще си висок..

хаха :lol: не,той има предвид че няма да се развива повече на тез години.

С това няма да пораснеш.
Това оформя скелет ,костите,разгражда мазнини.
Но това е опасно защото успоредно с мускулите може да започнат да ти растат уши,нос ,само ръце или крака и е необратимо.

AmaBang 13th January 2008 17:44

Има някво объркване тук. До, колкото разбирам от първия пост искаш да взимаш аминокиселини, които потсилват хормона на растежа. Нищо няма да ти стане с взимането на аминокиселини. А вече ако говориш за хормона на растежа там са сложни нещата и е супер скъпо да си закупиш този хормон и да си го инжектираш. И да получават се изкривявания от него.

mekky 14th January 2008 12:12

Има хранителни добавки, които стимулират производството на хормона на растежа, но не чакайте да станете великани.

Ally 21st March 2008 14:22

Тази тема е много стара, но не мога да се възвържа! Ама, как може това момче да пише хУрмон?!!!!!!!!!!! ужас!!!!!!!!!! По-добре, вместо да се чуди как да качи на ръст, да вземе да качи малко на акъл! Щото то не става само с ядене, нито с пиене на добавки!

r707 29th July 2008 00:58

Момче, много си малък за хормон на растежа. взимат го културисти, които са доста напред с материала и поне на 25г. или пък хора с проблеми в мускулите, хора със спин и т.н.

ageless 16th August 2008 12:31

Имате ли инфо за използжювне на хормон на растежа с antiage цел?

Desi82 16th August 2008 15:01

Да аз съм чела, че коластрата има хормона на растежа и помага за много неща, включително и за възстановяване на кожата.

Scarlett 19th August 2008 15:04

Хм.. незнам мисля, че е добре да се посъветваш с лекар :!:

mekky 29th August 2008 13:02

хормон на растежа
 
Цитирай:

Първоначално написано от ageless
Имате ли инфо за използжювне на хормон на растежа с antiage цел?

Да може да се използва и помага според някои публикации, но ако имаш случайно някое тумурно образувание, и него го стимулира да расте

kroexist 2nd September 2008 08:55

Е теми като тези просто не ги разбирам. "Хормон на растежа"... това е толкова сериозна тема, която се засяга по форумите, ама тези форуми са на докторско ниво. Ако някой си мисли, че има начин да се засили секрецията на "Хормона на Растежа" по натурален начин и видимо да го усети, просто да ЗАБРАВИ за подобно нещо.

Всичко друго е на медикаментозна основа и изключително опасно, така че не се занимавайте с глупости. Това е все едно пърокласник да се занимава с квантова физика.. пълно безумие...

Ето ви линк към определени продукти от такъв тип и давайки ви го, го правя само с информативна цел http://www.saanabolicreview.co.za/hgh.html.

Ако ви интересуват странични ефекти, приложение и възрастови изисквания то google.com е идеален източник на инфо... инфо само с информативна цел....

fera 16th December 2009 23:15

И аз бях заинтересувана от тази тема, защото исках да дръпна с 3-4 см...Тааа ето какво намерих:


Хормон на растежа
Растежният хормон е изключително ефективен и много опасен! Обикновено спортистите използват натурален растежен хормон, който се извлича от хипофизната жлеза на трупове. Натуралната форма на този хормон може да доведе до т.нар синдром "Creutzveldt-Jacob" (заболяване на мозъка), коeто води до фатален край при всички заболели.
Освен тази болест, използването на натурален растежен хормон може да доведе до болести предаващи се по наследствен път, т.е. може да заболеете от болест предадена по наследство на онзи, от който е извлечен хормона! Синтетичния растежен хормон не може да доведе до споменатите до тук заболявания, но е много по-скъп (цената на 1 апмула от 4U.I е над $40) и трудно достъпен за повечето спортисти (особено ако живеят в България). Синтетичният HGH отне много години на изследвания. Първият патентован растежен хормон е на фирмата 'Genentech Labs' с името "Protropin". Малко по-късно синтетичен HGH правят и 'FDA', който е произведен от 'Eli Lilly Labs' и носещ името 'Humatrope'. Разликата между 'Humatrope' и 'Protropin' е, че първият има 191 аминокиселинни вериги, а втория има 192 такива. По много неизвестни причини, конфигурацията от 191 аминокиселинни вериги била приета за по-надеждна и по-ефективна. Спортист, който желае да направи цикъл със синтетичен растежен хормон ще трябва да се бръкне за малко повече от $2000 на месец.

Сега повечето от синтетичните HGH са на основата на 191 аминокиселинни вериги. Все още има на пазара и натурален растежен хормон, но повечето са фалшификати, особено ако цената е по-ниска от $21 на ампула, защото извличането на този хормон е доста скъпо. Този хормон е много полезен при деца, които нямат собствено производство на HGH, но е много скъпо лечението им и малко хора могат да си го позволят.

В спорта този хормон спомага за нарастването на мускулна маса, използва телесните мазнини за енергия, но предизвиква изключително силни и необратими странични ефекти (растеж на черепа, ходилата и дланите, нарастване на вътрешните органи (сърце, черен дроб и др.), при натуралната форма - синдром на Кройцфелд-Якоб, заболяване от болести предавани по наследство, една от които е шизофренията). Спортистите обикновено комбинират този хормон с инсулин и анаболни стероиди за да има добър ефект, и такъв има, но на каква цена... Ефективните дозировки за от порядъка на 4UI на ден до 4UI два пъти дневно. Цикъл може да се прави толкова дълго, колкото атлета може да си позволи. Някой го използват до 6 седмици, а други - повече от година.

livorno 24th March 2010 11:13

Хормон на растежа
 
>> Коластрата и спортистите
Атлетите и хората, които спортуват редовно, винаги търсят начини да подобрят постиженията си и да получат по-добри резултати. Според клиничните изследвания и свидетелствата на хора, които употребяват коластра, тя може би е най-въздействащата природна субстанция, открита до момента, която може да помогне на атлетите да постигнат мечтаните от тях резултати. Много боди-билдъри и фитнес експерти твърдят, че именно коластрата е най-ефективното средство за изграждане на здрави мускули, което някога са употребявали – при това без да прибягват към незаконните (и опасни) стероиди.
IGF-1 (инсулино-подобен фактор на растежа), открит в коластрата, има много по-добър анаболен ефект от всяко друго известно досега вещество, дори и стероидите. IGF-1 води до нарастване на мускулната маса и увеличаване на силата. Кравешката коластра има по-висока концентрация на IGF-1 от човешката, а структурата им е почти идентична. Човешкият и кравешкия IGF-1 се различават само по 3 от 67-те аминокиселини, които изграждат веригите на молекулите им. Заради тази еднаквост кравешкия IGF-1 е толкова ефикасен, колкото и човешкия.
Коластрата намалява разпадането на протеините и стимулира транспортирането на глюкозата в мускулите. Това означава, че мускулите използват по-пълноценно горивото, с което разполагат. Растежните фактори на коластрата правят възможно използването на енергия и от мазнините, вместо от въглехидратите. Това не означава, че можете да ядете повече тлъстини, но определено означава, че тялото ви ще изгаря повече мазнини, вкл. натрупани от въглехидратите или протеините, с които се храните, и ще произвежда енергия по-ефективно.
В крайна сметка растежните фактори на коластрата увеличават скоростта на протеиновия синтез и намаляват разграждането на белтъчините, което води до увеличаване на чистата мускулна маса, без съответното увеличаване на мастните натрупвания.
“Кратко и ясно, IGF-1 е алфата и омегата на анаболните пептидни фактори на растежа. От къде можете да го получите? Само от коластрата!” - твърди Даниел Шон от списанието за културисти “Железният мъж”.
Хора, които тренират редовно, разказват за удивителни подобрения, откакто вземат коластра. Те могат да вдигат по-големи тежести и прибавят допълнителни по-бързо отпреди. Възстановяват се по-лесно след “серия” и могат по-бързо да се заемат със следващото упражнение. Чувстват прилив на енергия и умората при тях настъпва по-късно.
При изследване на финландския олимпийски ски-отбор участниците тренирали изключително много и нивата на тяхната креатин-киназа се измервали през седемдневен период. Креатин-киназата е изключително важен вътреклетъчен мускулен ензим. Ако се открие в кръвта, това е индикатор за разпад на мускулна тъкан. Затова, когато след тренировка креатин-киназните нива в кръвта се увеличат, това е знак за значително мускулно травмиране и претрениране. В сравнение с членовете на отбора, пиещи плацебо, атлетите, които консумирали коластра, показали креатин-киназни нива в кръвта почти наполовината четири дни след силни тренировки. В допълнение те казали, че чувстват по-малко умора и нямат мускулна треска, а тяхното представяне очевидно се подобрило.
Коластрата повишава също така и издръжливостта. Тя подобрява усвояването на храната от червата и по този начин засилва ефективността от приеманите шейкове с въглехидрати и аминокиселини. Също така, растежните фактори в коластрата помагат да се “запечатат” язвите и гастритите, които намаляват усвояването на храната.
В крайна сметка, когато приемаме коластра, повечето хранителни вещества от храната, която поглъщаме, могат да се оползотворят по време на тренировки като енергия за мускулите и за сърдечно-съдовата система, или да послужат за изграждане на по-здрави мускули.
Многото растежни фактори, открити в коластрата, спомагат за възстановяване на тъканите, увеличават метаболизма на тялото и възможността му да изгражда здрава мускулна тъкан, балансират нивата на глюкозата в кръвта и в мозъка, и даже възстановяват ДНК и РНК.
Ползите от коластрата са велика новина за онези, които тренират редовно, но не виждат резултатите, които искат! Може би тялото ни се нуждае именно от тези растежни фактори, за да откликне на тренировките? Не всичко се постига само с труд и бъхтане - понякога се налага да си помогнем… с коластра!
АКО НЯКОЙ ПРОЯВИ ИНТЕРЕС ЗА ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ МОГА ДА МУ ИЗПРАТЯ ТАКАВА. ПИШЕТЕ МИ НА Е-МАЙЛ rr_rtrusev@abv.bg

livorno 24th March 2010 11:14

Хормон на растежа
 
>> Коластрата и спортистите
Атлетите и хората, които спортуват редовно, винаги търсят начини да подобрят постиженията си и да получат по-добри резултати. Според клиничните изследвания и свидетелствата на хора, които употребяват коластра, тя може би е най-въздействащата природна субстанция, открита до момента, която може да помогне на атлетите да постигнат мечтаните от тях резултати. Много боди-билдъри и фитнес експерти твърдят, че именно коластрата е най-ефективното средство за изграждане на здрави мускули, което някога са употребявали – при това без да прибягват към незаконните (и опасни) стероиди.
IGF-1 (инсулино-подобен фактор на растежа), открит в коластрата, има много по-добър анаболен ефект от всяко друго известно досега вещество, дори и стероидите. IGF-1 води до нарастване на мускулната маса и увеличаване на силата. Кравешката коластра има по-висока концентрация на IGF-1 от човешката, а структурата им е почти идентична. Човешкият и кравешкия IGF-1 се различават само по 3 от 67-те аминокиселини, които изграждат веригите на молекулите им. Заради тази еднаквост кравешкия IGF-1 е толкова ефикасен, колкото и човешкия.
Коластрата намалява разпадането на протеините и стимулира транспортирането на глюкозата в мускулите. Това означава, че мускулите използват по-пълноценно горивото, с което разполагат. Растежните фактори на коластрата правят възможно използването на енергия и от мазнините, вместо от въглехидратите. Това не означава, че можете да ядете повече тлъстини, но определено означава, че тялото ви ще изгаря повече мазнини, вкл. натрупани от въглехидратите или протеините, с които се храните, и ще произвежда енергия по-ефективно.
В крайна сметка растежните фактори на коластрата увеличават скоростта на протеиновия синтез и намаляват разграждането на белтъчините, което води до увеличаване на чистата мускулна маса, без съответното увеличаване на мастните натрупвания.
“Кратко и ясно, IGF-1 е алфата и омегата на анаболните пептидни фактори на растежа. От къде можете да го получите? Само от коластрата!” - твърди Даниел Шон от списанието за културисти “Железният мъж”.
Хора, които тренират редовно, разказват за удивителни подобрения, откакто вземат коластра. Те могат да вдигат по-големи тежести и прибавят допълнителни по-бързо отпреди. Възстановяват се по-лесно след “серия” и могат по-бързо да се заемат със следващото упражнение. Чувстват прилив на енергия и умората при тях настъпва по-късно.
При изследване на финландския олимпийски ски-отбор участниците тренирали изключително много и нивата на тяхната креатин-киназа се измервали през седемдневен период. Креатин-киназата е изключително важен вътреклетъчен мускулен ензим. Ако се открие в кръвта, това е индикатор за разпад на мускулна тъкан. Затова, когато след тренировка креатин-киназните нива в кръвта се увеличат, това е знак за значително мускулно травмиране и претрениране. В сравнение с членовете на отбора, пиещи плацебо, атлетите, които консумирали коластра, показали креатин-киназни нива в кръвта почти наполовината четири дни след силни тренировки. В допълнение те казали, че чувстват по-малко умора и нямат мускулна треска, а тяхното представяне очевидно се подобрило.
Коластрата повишава също така и издръжливостта. Тя подобрява усвояването на храната от червата и по този начин засилва ефективността от приеманите шейкове с въглехидрати и аминокиселини. Също така, растежните фактори в коластрата помагат да се “запечатат” язвите и гастритите, които намаляват усвояването на храната.
В крайна сметка, когато приемаме коластра, повечето хранителни вещества от храната, която поглъщаме, могат да се оползотворят по време на тренировки като енергия за мускулите и за сърдечно-съдовата система, или да послужат за изграждане на по-здрави мускули.
Многото растежни фактори, открити в коластрата, спомагат за възстановяване на тъканите, увеличават метаболизма на тялото и възможността му да изгражда здрава мускулна тъкан, балансират нивата на глюкозата в кръвта и в мозъка, и даже възстановяват ДНК и РНК.
Ползите от коластрата са велика новина за онези, които тренират редовно, но не виждат резултатите, които искат! Може би тялото ни се нуждае именно от тези растежни фактори, за да откликне на тренировките? Не всичко се постига само с труд и бъхтане - понякога се налага да си помогнем… с коластра!
АКО НЯКОЙ ПРОЯВИ ИНТЕРЕС ЗА ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ МОГА ДА МУ ИЗПРАТЯ ТАКАВА. ПИШЕТЕ МИ НА Е-МАЙЛ rr_rtrusev@abv.bg


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:07.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.