Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

keery 28th March 2013 05:17

Цитирай:

Първоначално написано от Melfi (Публикация 784748)
Благодаря. Ще пиша от Истанбул как са минали събитията.

И от мен успех , и ще се радвам да пишеш. Оказа се , че сме голяма група за Турция и всякакво инфо е полезно

кукумицинка 28th March 2013 17:09

Пожелавам добри резултати на всички, на които им предстои операция. Стискам палци да не стане като с италианския доктор, че и там истерията беше голяма, защото вече сериозно се замислям как да рискувам да се подложа на втора операция и при кого.

keery 28th March 2013 19:55

Кукумицинка, ти май имаше добър резултат. Ако е нещо малко по-добре не се пипай, че всяка операция е риск . Ти разбира се си знаеш най-добре. колко време мина от твоята операция ?

кукумицинка 28th March 2013 20:52

Цитирай:

Първоначално написано от keery (Публикация 784814)
Кукумицинка, ти май имаше добър резултат. Ако е нещо малко по-добре не се пипай, че всяка операция е риск . Ти разбира се си знаеш най-добре. колко време мина от твоята операция ?

Юни месец се оперирах - отне ми 2 дни да се консултирам с Джамбазов и да се оперирам. Предложиха ми датата на някакво момиче, с което не можеха да свържат и реших, че е късмет. Определено имам подобрение спрямо първоначалното положение, но все пак имам от едната страна на носа калциране или недоизпилено, не знам; калциране малко на мястото на гърбичката и двете ми ноздри са различни (те и първоначално си бяха) - едната е по-голяма от другата, с по-друга извивка и ако се прекара една линия през края на ноздрите, тя не е хоризонтална. Това искам да оправя, не е чак фатално, но ме дразни и в същото време не съм окепазена, че да лягам смело под ножа.
Отстрани това калциране ми е нещо подобно на случая на PateJ.

Dii 28th March 2013 21:31

Може ли да го видя това от страни, че и аз имам едно такова, което ми боде очите...?

кукумицинка 28th March 2013 22:05

Цитирай:

Първоначално написано от Dii (Публикация 784817)
Може ли да го видя това от страни, че и аз имам едно такова, което ми боде очите...?

Егати заспалата снимка, дето си направих, но се надявам, че се вижда - от лявата страна http://prikachi.com/images.php?images/861/6054861a.jpg

Oompa Loompa 29th March 2013 02:16

Цитирай:

Първоначално написано от rimi (Публикация 784753)
Момичета и аз да се включа останаха четири дни Мелфи в събота аз в понеделник. Страшно се вълнувам че чак ми излезе херпес на носа ей викам си не му върви на този нос неможа ли да излезе на устата дано да се оправя до понеделник че направо ще откача. А вие в този форум сте големи сладури и аз много ви се кефя както казва малката ми дъщеря която е на 4 години. Всеки ден влизам с надеждата че някой е писал за да ви чета то си стана нещо като навик при мен. С нетърпение чакам от всички вече само добри новини и нови изпипани нослета.

Купи си Ацикловир и почвай да го пиеш.

rimi 29th March 2013 10:22

Аз си купих ацикловир и почнах да го пия но имах глупоста да го споделя с клиниката въпреки че дерматоложката ми каза да не казвам и че до понеделник ще съм ОК ама мойта приятелка с която ще пътувам понеже е много стриктна да кажем та да кажем. Сега ми отмениха операцията направо ще се пукна какво да правя билетите са купени,хотела е резервиран,парите са изпратени има само два дни самолетните билети ще изгорят. Момичета направо много ми е гадно.

кукумицинка 29th March 2013 10:48

Цитирай:

Първоначално написано от rimi (Публикация 784837)
Аз си купих ацикловир и почнах да го пия но имах глупоста да го споделя с клиниката въпреки че дерматоложката ми каза да не казвам и че до понеделник ще съм ОК ама мойта приятелка с която ще пътувам понеже е много стриктна да кажем та да кажем. Сега ми отмениха операцията направо ще се пукна какво да правя билетите са купени,хотела е резервиран,парите са изпратени има само два дни самолетните билети ще изгорят. Момичета направо много ми е гадно.

За кога са я отложили операцията? Ако е до 5 дни по-късно, ще излезе ли по-евтино да използвате самолетните билети и да си удължите престоя в хотела?

rimi 29th March 2013 11:47

Направо за 10 04 я отложиха а аз трябваше да пътувам обратно на 6 04 затова трябва билетите да се презаверят наново добре че моята приятелка е много оправна защото аз съм много зле в това отношение но пък тя беше причината да им споделя тази малка подробност А пък тези турци като кажат нещо край никакви компромиси не правят аз им казах че вече съм добре че съм в края на лечението и да я отложим но с 2 или три дни обаче йок

Нелка 29th March 2013 12:04

Рими, не се ядсовай!
Те не го правят това , за да ти объркат плановете. Имат си резон хората и се презастраховат. Радвай се, че си попаднала на хирург, който не обича да рискува!
Също така е чудесно, че са ти намерили друга дата толкова скоро.

Спрред мен това тяхно решение говори само в тяхна полза!

rimi 29th March 2013 14:38

Да Нелка в първия момент се ядосах но после като се замислих хората наистина са съвестни и не искат да рискуват и да правят глупости да си плюят на репутацията поне за сега така искам да мисля и не искам да ставам суеверна Защото другия вариянт който ми минава през главата е да не някакъв знак от съдбата това отлагане дай боже да не така

rimi 29th March 2013 14:44

Като се замисля предния път при Енчев всичко мина толкова гладко никакви пречки не се появиха пред това да бъда обезобразена може пък хубавите неща да стават по трудно дано да е така А вие момичета как сте някой имал ли е консултация или някакво друго развитие

Oompa Loompa 29th March 2013 17:39

Рими, ако имаш херпес, не е хубаво да те оперират! Така че са постъпили правилно. Пий си ацикловира и не го спирай до деня на операцията.

rimi 29th March 2013 21:39

Bunny а защо трябва да го пия толкова дълго време би ли ми обяснила защото аз мислих че трябва да го пия само 5 дни

Нелка 30th March 2013 12:26

Хораааа

Аз си правих сметки да се оперирам на 10.04, обаче се разболях днес...
Кво да правя? За 10 дни дали ще съм ок??

rimi 30th March 2013 16:31

Явно нещо на всички не ни върви. Нелка какво точно ти има, ако е някакъв вирус има време ще се оправиш най-лесното лекарство е вит С взимай по три четири пъти на ден от тези по 100 мг. на цитровит той не се отлага в организма и е напълно безвреден. Моите деца като хванат вирус ги атакувам здраво и има ефект. Моята операция я отложиха също за 10 04 ако до тогава не се случи нещо друго например да ми дойде цикъла .На Мелфи също са я отложили днеска защото им е казала, че е пила арника и преди два дни е взимала аулин. Ако взимате арника не им казвайте а тя по никакъв начин не влияе на упойката нито на самата операция на мен хомеопата ми я препоръча дори един ден преди операцията един прием и след самата операция пак 200 потенция много добре влияе на отоци и травми.

rimi 30th March 2013 16:49

Аз сега започнах да се чудя какво да правя. Когато ми хлътна гърба на носа миналата година след операцията Енчев ми сложи хилуронова там на вдлъбнатото каза ми тогава някаква по плътна 3 номер има ли такива номера изобщо само да не е сложил някакъв гел тоя некадърник. Аз обаче на консултацията съвсем изключих и не споменах просто забравих какво ще правя сега ако е хилуронова няма да е кой знае какъв проблем нали вие какво мислите той гарантира че не друго ама като знам колко е алчен готов e да каже всичко.

Rabiosa 30th March 2013 17:20

Цитирай:

Първоначално написано от rimi (Публикация 784926)
Аз сега започнах да се чудя какво да правя. Когато ми хлътна гърба на носа миналата година след операцията Енчев ми сложи хилуронова там на вдлъбнатото каза ми тогава някаква по плътна 3 номер има ли такива номера изобщо само да не е сложил някакъв гел тоя некадърник. Аз обаче на консултацията съвсем изключих и не споменах просто забравих какво ще правя сега ако е хилуронова няма да е кой знае какъв проблем нали вие какво мислите той гарантира че не друго ама като знам колко е алчен готов e да каже всичко.

А ти хиалуроновата киселина разградила ли ти се е?Защото, ако е минала 1 година би трябвало да няма вече. При всички положения трябва да си кажеш. Уфффф а дано при всички ви се наредят нещата, че само допълнително се притеснявате.

rimi 30th March 2013 17:58

Той ми каза тогава, че ми слага хилуронова която слагат в гърдите тя била по различна от тази която слагали в устните била по плътна. Ама аз съм си за убиване, изобщо не трябваше да се съгласявам да ми слага нищо и без това цяло лято ходих с някакви силиконови лепенки заради белега ,той носа ми не се виждаше. Обаче лъжеца Енчев ме подлъга тогава, че като ми сложи филъра и на хлътналото място ще се образува съединителна тъкан и всичко щяло да си стане както трябва нали и нямало нужда от друга операция. Mного интересно как на мястото на коста ще се образува съединителна тъкан. Но сега разсъждавам по трезво тогава исках само да ми оправи голямата вдлъбнатина на коста.

rimi 30th March 2013 18:04

Нелка аз ли нещо съм пропуснала при кой последно реши да се оперираш Ние ще сме заедно в Истанбул по това време даже и операциите ще са в един и същи ден ако всичко се развива нормално Може да се видим там Ти кога заминаваш за там и колко време ти казаха да останеш

Нелка 31st March 2013 00:34

rimi, при Дилбер реших последно, че той най-много реже, а на мен ми трябва яко рязане!
Ако не се разболея и пресека това, наистина ще сме на една дата! :)) Може да обикаляме бинтовани Истанбул и да се тъпчем с баклава и дюнери на Босфора! :)

Айде да не казвам голяма дума, дано не се доразболея.
Иначе аз за аулина знам, че няма отношение към кръвосъсирването. Аз съм пила няколко аулина 5 дни преди оп, аптекарката ме увери, че няма проблем и за щастие нямаше. Но виж - за Арниката ме хвърлят в тъч! Да няма изгубване в превода, дали са разбрали, че за билка става въпрос?
То по тази логика трябва да се внимава какви чайове и подправки поглъщаме. Ами хората, които ги оперират по спешност... ?
Хубаво е да са предазливи, но е и добре да знаят, че особено чужденците не са много адаптивни към дати..

Oompa Loompa 31st March 2013 03:22

Цитирай:

Първоначално написано от rimi (Публикация 784880)
Bunny а защо трябва да го пия толкова дълго време би ли ми обяснила защото аз мислих че трябва да го пия само 5 дни

Нали имаш 10 дена до операцията ? Пий го 5 дена а след това намали дозата на половина. Просто превантивно за да се презастраховаш, че няма да се появи пак.
Между другото миналия месец се бях разсипала от херпеси и ми предписаха ацикловир 7 дена по 3 таблетки на ден.

Нелке, от какво се разболя ?

Нелка 31st March 2013 11:42

Цитирай:

Първоначално написано от Bunny boiler (Публикация 784952)

Нелке, от какво се разболя ?

От злобата хорска... :2047::girl_cry:

Точно хрема ме хвана.
Гърлото ме болеше вчера, днес по-малко.
Нищо не пия, оставила съм го на съдбата.

Между другото, колко дни преди оп трябва да ми мине, за да мога да се подложа?

Oompa Loompa 31st March 2013 13:07

Нелке не рискувай и вземи с нещо да се лекуваш. С хрема и настинка никой няма да те оперира! Бегом в аптеката и си вземи нещо. Трябва да си се оправила поне 2-3 дена преди операцията ...и то в най добрия случай.
За гърлото яж сладолед и никакви горещи чайове! Вземи си и капки за нос и някакъв имуностимулант.
Пък злобата човешка не може да те разболее :) тя разболява само тези които я изпитват.

rimi 31st March 2013 16:21

Благодаря ти Бъни,така ще направя. Аз го пих ацикловира 5 дни х 4 таб сега ще продължа на половин доза. Нелка само вит. С ще те оправи пий смело по няколко пъти на ден и ще се оправиш много бързо. А на мен ако ми дойде цикъла точно по това време сигурно пак ще ме отложат дайте някакъв съвет може ли нещо да се пие да дойде по рано или да се забави. Самолетните билети ги отложихме вече един път и начислиха неустойка ако нещата продължават така билетите ще ми излезнат колкото до Америка.

Oompa Loompa 31st March 2013 16:25

Можеш да вземеш противозачатъчни, но те ще ти объркат цикъла.
Вит Ц няма как да оправи настинка, особено пък ако вече е почнала :)

diliana_mihaylov 31st March 2013 19:52

Здравейте и от мен,
след години умуване и търсене на лекар и аз се реших на операция при др. Авшар. Засега е планирана датата 25 Април. Страх ме е, но желанието за промяна е по-силно. Ако може най-новите опериране при него да споделят мнение. Колко време след операцията ви минаха синините и оттоците. На мен ще ми е първа ринопластика. Имам хрущял за махане на върха, гърбица и като цяло искам скъсяване. Но добрата новина е, че съм със супер тънка кожа и носът ми е по-скоро кокалест, а не месест. Успех на всички момичета с предстоящи операции.

Oompa Loompa 31st March 2013 23:20

Супер тънката кожа е толкова добра новина, колкото и супер дебелата кожа ;)

rimi 1st April 2013 08:26

Дилиана добре дошла в отбора. Най- добрата новина е че ще правиш първа ринопластика и не си експериментирала преди това в България. Сигурна съм че при теб, ще се получи много добър резултат точно поради този факт. Защото тук се подлагаш на операция и вариянта е ако се получи нещо що годе прилично, ще си добре ако ли не продължаваш втори път, трети и така нататъка. На мен операцията при Авшар е на 10. 04 като мине дай боже ще пиша за да ти помогна с някаква информация.

diliana_mihaylov 1st April 2013 22:26

Надявам се да ми е първа и последна. Стискам ти палци и дано и твоята да е последна операция. Аз в БГ вече и филър няма да си сложа. От последния път имам около 10 големи и видими топчета. След 20 години, когато нашите лекари натрупат опит може би бих им ползвала услугите отново. Разочарована съм и не бих поверила лицето си на лекар в БГ.

rimi 1st April 2013 22:58

Чували ли сте нещо за Purelogicol чист колаген Дали няма да е добре да се пие преди операцията за да се подхрани и заздрави добре кожата

rimi 1st April 2013 23:07

Дилияна ти беше ли на консултация или само по интернет си комуникирала с клиниката. Приготвяш ли се вече купи ли си билети? Само да те попитам ти пушиш ли ,защото аз пуша и там ми казаха да ги спра преди операцията за мен това е направо кошмарно от както се мъча да не пуша, през цялото време ми се пуши.Към кой хотел си се ориентирала ние ще сме в Левент

Нелка 2nd April 2013 00:06

Цитирай:

Първоначално написано от rimi (Публикация 785012)
Дилияна ти беше ли на консултация или само по интернет си комуникирала с клиниката. Приготвяш ли се вече купи ли си билети? Само да те попитам ти пушиш ли ,защото аз пуша и там ми казаха да ги спра преди операцията за мен това е направо кошмарно от както се мъча да не пуша, през цялото време ми се пуши.Към кой хотел си се ориентирала ние ще сме в Левент

Това за цигарите е стандартна молба.
Обаче аз лично ти гарантирам, че няма никакво отношение към опарацията - аз не пуша, но бях много по-синя и подута от момичето, с което бях в една стая - тя излезе да пуши с Димитров 5 минути преди да влезе в операция...

А, още нещо - Дилбер ми погледна в носа с лупа и вика, че съм пушила... ;) Не знам кво се вижда там. Аз обаче имам някакви алергии, които събират доста секрети по носоглътката, може това да е видял..

Просто го намали колкото можеш. Но не се стресирай, всичко е до организъм. Те са длъжни да ти го кажат това.

rimi 2nd April 2013 09:13

Нелка Дилбер в коя болница оперира. Ти как си, вълнуваш ли се вече и колко дни ти казаха да останеш след операцията. Доктора какво ти е обяснил ще има ли лонгета,тампони. Извинявай за многото въпроси ама и мен ме тресе вече една паника.

Нелка 2nd April 2013 11:37

Цитирай:

Първоначално написано от rimi (Публикация 785027)
Нелка Дилбер в коя болница оперира. Ти как си, вълнуваш ли се вече и колко дни ти казаха да останеш след операцията. Доктора какво ти е обяснил ще има ли лонгета,тампони. Извинявай за многото въпроси ама и мен ме тресе вече една паника.

Rimi, въобще не се вълнувам! В период съм, в който имам хиляди проблеми на главата и за ринопластиката не идва ред да мисля..
А и носът ми си седи запушен... Давам си още 3 дни и ако не се оправи, канселирам.

Дилбер оперира в Lile Hastenesi - една болница съвсем близо до кабинета му в Avcilar. Видях я само отвън, добре изглежда. Не е от най-тузарските, но е новичка и спретната.
Каза ми, че оптимално се остава 10 дни, при много много екстремни случаи на липса на време може да се тръгне на 5-ти ден, защото той маха тампоните на 4-ти ден. При което аз щях да припадна, защото всички знаем, че най-неприятното от цялата хамалогия, са тампоните. Обаче ми обясни, че са някакви силиконови, през които се диша. Вече не се използвали обикновените марли, който нас ни тъпчат в носовете.
Лонгетата е задължителна. Ама тя не пречи.

Теб те тресе, защото ти отложиха часа и още повече се насъбира напражението.
Само да те питам, ти кога беше на консултация с Авшар? Т.е. колкото време минава от консултацията при него и операцията?

rimi 2nd April 2013 14:06

На 8 март ми беше консултацията и ми предложиха да си избера дата. Аз си избрах 01. 04 и те ми казаха че няма проблем. Нелка защо не отидеш на лекар ако трябва един антибиотик да изпиеш за да се оправиш.

Elly Stefanov 2nd April 2013 16:27

Здравейте, дами, да ви споделя моя начален опит :) От този форум разбрах за турските хирурзи и наистина бях очарована от линковете, които Нелка беше пуснала в първия си пост, най-вече зашото имам нос като на момичет оот линковете и си представям резултат като нейния, който за съжаление не видях никъде в БГ :( Последвах линка към Фейсбук страницата на доктор Дилбер и му писах едно много кратко съобщение на английски да го питам за цена за рино (на мен ще ми е първо) и дали може да оправи счупен нос, от който не мога да дишам - не можах на английски да му обясня, че ми изкривена носната преграда вследствие на счупването. Както и да, мина почти седмица и др. Дилбер ми отговори! Копирам тук текста на съобщението му за всички заинтересовани:
Hello,we have just seen some of your pictures on your facebook.After operation sure that you will be having such a good and healty nose .But we need to ask some questions about your health that is why it would be much better if you come here then we will be able to advice you the best choice on the operation.
Also you should send us your front and profile pictures and also a profile view looking down under the nose as well…Please e-mail them muhammetdilber@hotmail.com with any questions you may have.
And that will cost like that Ethica Hospital 6000 TL . and Acıbadem Bakirkoy Hospital 8000TL. and also Nisantasi American Hospital 10.000 TL. so the cost is up to you and your choice…
By the way,free of charge to discuss in details…We look forward to hearing from you .

Мога да дам и превод. Очарована съм, че си е напраавил труда да ми гледа снимите в профила и да ми напише такова обяснение в отговор на мооите три реда :):) С нетърпение очаквам да споделите опит за него, ако някой може да пусне линк към другия лекар - Явшар? Ще ви дам допълнително, когато му пратя снимки. Планувам две ходения до Истанбул - за консултация на живо и за самата операция - дали са достатъчни?

rimi 2nd April 2013 16:49

Две ходения до Истанбул са напълно достатъчни аз съм така,първия път бяхме за консултация и сега вече имам дата за операцията само дето от тогава едни херпеси, едни пъпки, Нелка незнам дали и аз ще успея и този път. Мен не ме притеснява друго ама сме превели парите и то всичките и така ако се отлагат нещата дали може да изгорим на края толкова ми е притеснено. До колкото разбирам цената е различна в зависимост от болницата в която оперират, Авшар явно оперира в най скъпата.

Elly Stefanov 2nd April 2013 17:00

Аз смятам да попитам каква е разликата в болниците и смятам да се огранича до най-евтината. Също искам да го попитам какво включва цената, само операцията или някакви медикаменти или престой? Изобщо имам доста въпроси, най-добрата ми приятелка се съгласи да превежда и дори може да отидем заедно (happy). Стискам палци да се оправите момичета и да не отлагате повече :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:14.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.