Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Пролапс на митралната клапа (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10437)

Entrax 5th March 2010 18:57

Пролапс на митралната клапа
 
Здравейте, намериха ми днес пролапс на митралната клапа. Ето какво излезе от ехокардиографията.
Ляво предсърдие: 25 мм
ТСР:26
ТСО:25
ТДР:39
ТДО:66
ФС:32
ФИ:61%
Теледиастолен размер на Септум: 8.5мм
Теледиастолен размер на ЗСЛК: 8.5мм

Обясниха ми, че не е кой знае колко голямо. Но мен друго ме вълнува.. занимавам се с фитнес сериозно и ми казаха, че трябвало да го спра... искам мнение и от вас.
Благодаря Ви много

Stankova 11th January 2011 13:33

И аз имам пролапс на митралната клапа.Когато съм по-нервна,нощно време получавам сърцебиене и тръпнене на дланите.Когато прекаля с фитнеса,тръпненето се увеличава.Иначе ми казаха да спортувам оптимално,да се разхождам на чист въздух.Казаха че ми е много малък,че всяка трета слаба,грацилна жена го има.Нищо не ми дадоха да пия.Били сме подвластни на депресии и черногледство,поради дисбаланс на автономната нервна система.Недостатъчен принос на кислород в кръвния поток. :(

Divinemouse 11th January 2011 15:38

Цитирай:

Първоначално написано от Stankova
И аз имам пролапс на митралната клапа.Когато съм по-нервна,нощно време получавам сърцебиене и тръпнене на дланите.Когато прекаля с фитнеса,тръпненето се увеличава.Иначе ми казаха да спортувам оптимално,да се разхождам на чист въздух.Казаха че ми е много малък,че всяка трета слаба,грацилна жена го има.Нищо не ми дадоха да пия.Били сме подвластни на депресии и черногледство,поради дисбаланс на автономната нервна система.Недостатъчен принос на кислород в кръвния поток. :(


Май всичмки кардиолози свързват кардиологични проблеми с това :lol:

Stankova 11th January 2011 15:59

Така е Томи.Преди години,изобщо не са могли да го видят това и много хора цял живат не са знаели..Изведнъж става много модерно в последните години да се говори за този пролапс.Ето това е при мен:
(например при грацилните жени съединителната тъкан е по-фина, въжетата са по-еластични и повече раздуват платната на митралната клапа).Нежни клапи.
Но лошото е,че човек се психясва някак си.Моя съученичка,също слабичка мацка,получила сърцебиене,нещо се притеснила покрай дететои.Отива на кардиолог и-пролапс на митралната клапа.Бяха и дали някакви успокоителни,които да пие от време на време,когато получи сърцебиенето.При спортистите също е разпространен пролапса,понеже много си натоварват сърцето,то ставало по-голямо и клапата не се затварала до край"спортно сърце"му казвали.

Nike_13 11th January 2011 18:21

И аз съм с пролапс на митралната клапа.
ВИнаги са ми казвали че 2 са причините - генетично обусловена слаба съединителна тъкан (т.е. по-скоро е вродено); придобито в следствие инфекция и възпаление на тази съединителна тъкан.
Винаги са ми казвали, че е 'козметичен дефект', и че при оперативни намеси трябва антибиотик за да не се получи инфекция, което отново да доведе до ендокардит.

Когато трябваше да раждам изрично ми поискаха ЕХКГ - докторката ми каза че няма проблем да раждам както искам.

Според Дезиро това е доста страшно.

Сърцебиенето и треперенето на дланите не е задължително да са от пролапса, особено пък нощно време когато си в покой.
Просто при нас, когато съцето е в систола клапата не се затваря добре и пропуска малко кръв от камерата към предсърдието.

Divinemouse 11th January 2011 18:55

Цитирай:

Първоначално написано от Stankova
Така е Томи.Преди години,изобщо не са могли да го видят това и много хора цял живат не са знаели..Изведнъж става много модерно в последните години да се говори за този пролапс.Ето това е при мен:
(например при грацилните жени съединителната тъкан е по-фина, въжетата са по-еластични и повече раздуват платната на митралната клапа).Нежни клапи.
Но лошото е,че човек се психясва някак си.Моя съученичка,също слабичка мацка,получила сърцебиене,нещо се притеснила покрай дететои.Отива на кардиолог и-пролапс на митралната клапа.Бяха и дали някакви успокоителни,които да пие от време на време,когато получи сърцебиенето.При спортистите също е разпространен пролапса,понеже много си натоварват сърцето,то ставало по-голямо и клапата не се затварала до край"спортно сърце"му казвали.

Izvinqvam se za latinitzata,no nqmam kirilitza v momenta

Stankova 11th January 2011 19:21

Значи не трябва пренатоварване,но леки упражнения и разходки са благоприятни.То има 4 степени пролапса.При последната степен вече си трябва хирургическа намеса.Но ако пролапса е много малък,тогава не се нала.Стреса ни влияе много,поне при мен.Като се ядосам и винаги нощно време получавам аритмия.А при пренатоварване от фитнес е имало случаи изобщо да не мога да заспя .Все едно мравки ми лазят и тия парестезии,мравучкания ядски дразнят.То затова са писали,че се получават пристъпи на паническо разстройство,заради нервната система.Иначе,здравословен начин на живот,много плодове,зеленчуци,да не напълняваме.Засега това,след две седмици ще ходя пак на преглед и ще разпитам за абсолютно всичко.Тая уморяемост понякога била от пролапса.Но не трябва да се психясваме.Аз четох дори за трансплантация на клапа.. :shock:
Но това са вече при по тежси случаи.Дано обаче ако се наложи един ден операция,дано не съм на доста години и да не мога да издържа операцията.Моята съученичка си носи валидолче и като има пристъп го пие.Ако усетиш задух или умора,непременно си почини няколко минути.Разходките в планината,сред природата са много благоприятни.Плуването също.Аз карам вело по двайсетина минути почти всеки ден и леки упражнения.

Stankova 11th January 2011 19:30

"Какво представлява пролапс на митралната клапа?

Определят синдрома Пролапс на митралната клапа като козметичен дефект на сърцето, който често е вроден, в не редки случаи, той води до паническо разстройство.

Много хора, които имат Пролапс на митралната клапа, не проявяват никакви симптоми.

Симптоми при пролапс на митралната клапа

Пациентите, определят симптомите си като:


•умора
•сърцебиене
•болки в гърдите
•тревожност
•мигрена

Инсултът е много рядък при това състояние.

Умората е най-разпространена като симптом, но ясната причина все още не е дефинирана. Пациенти с Пролапс на митралната клапа, може да имат дисбаланс на автономната нервна система. Този дисбаланс се характеризира с недостатъчен пренос на кислород в кръвния поток при захранването на мускулите по време на упражнения, което довежда до въпросната умора.

Сърцебиенето е усещане на ускорен или неправилен ритъм. Това състояние обикновено е безвредно и само в редки случаи се нуждае от специално лечение.

Болките в гърдите се появяват по време или след физически натоварвания и не се повлияват от нитроглицерин.

Тревожността, паническите атаки и депресия се асоциират с дисбаланса на химически вещества в автономната нервна система. Затова тук, причината за силната тревожност и паническите кризи, трябва да се свързват с Пролапса на митралната клапа и да се търси адекватно лечение, което ще регулира и пристъпите на страх и депресия.

Мигрената и болките в главата също се обясняват с дисбаланса в автономната нервната система .

Пролапсът на митралната клапа, макар и рядко, става причина за инсулт в младежката възраст. Обяснението е, че тези пациенти показват тенденция към образуване на съсиреци и сгъстяване на кръвта."
:(

Stankova 11th January 2011 19:33

Томи как е приятелката ти?И тя ли е имала пролапс?Как е минала операцията?

Nike_13 11th January 2011 20:55

Наистина е много важно коя степен е.
Аз съм тренирала 7 години худ. гимнастика - доста натоварващ спорт, но не съм имала проблеми.
Сега единствено като комбинирам плуване и сауна се получава като при Станкова - претоварване със сърцебиене и трудно заспивам.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:14.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.