Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Хемороиди (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3537)

gidilenka 5th March 2007 10:06

Моят мъж е с такива проблеми, неговите хемороиди са външни и когато му се активират, става страшно... :?
В такива случаи пие Детралекс (по нареждане на лекар), а за външна употреба използва Прокто гливенол и Масту С Форте.

emisof 5th March 2007 14:06

Ultraproct, а и срещу херпеси помага.

vlata 5th March 2007 17:14

Аз си взех някакво немско Долопрокт... Но не разпитах много аптекарката дали става за външни.... :(

VanVel 5th March 2007 23:06

Цитирай:

Първоначално написано от vlata
Някой чувал ли е за антифлегмин (някакво ветеринарно лекарство е)? :)

Това наистина помага, но не трябва да се злоупотребява с него, защото все пак не е безобидно и не е разработено за хора, но мен ме е избавяло от страшни кризи.

Milady 7th March 2007 02:37

Един онколог ми каза че операцията на външни хемороиди никак не е желателна, защото при отстраняването му той задължително пак се появява, но избива вече навътре по дебелото черво. Така че ако не ви създава особеи грижи и сте свикнали с присъствието му НЕ ГО ПИПАЙТЕ!!!

VanVel 7th March 2007 08:57

Да това наистина е така. Аз не съм чула за пациент опериран от хемороиди и те да не са се появили отново. А и самата операция и възстановяването от нея е дълъг и мъчителен период, въпреки по-новите и щадящи методи на опериране. Самата аз страдам от този проблем вече не знам от кога, пробвала съм какво ли не , но няма оправяне. Бях и пред операция и пред вратата на операционната се изплаших и се отказах. Мисля, че не сбърках/за сега/. Въобще хемороидите искат ухажване и много специално отношение и постоянни хигиенни грижи. Не знам докога ще мога да карам така. Когато отида на лекар те винаги ме питат - Ти още ли не си ги оперирала тези хемороиди. На тях им е много лесно на чужд гръб.

skica 14th March 2007 08:03

Цитирай:

Първоначално написано от VanVel
Когато отида на лекар те винаги ме питат - Ти още ли не си ги оперирала тези хемороиди. На тях им е много лесно на чужд гръб.

Аз пък моите ги оперирах. 10-15 дни ми се виеше свят от упойката, иначе самата рана бързо се възсановява.

neli4ka 14th March 2007 17:06

Мен пък ме е срам да отида на лекар за хемероидите. :oops:

sladkatony 14th March 2007 17:12

Цитирай:

Първоначално написано от neli4ka
Мен пък ме е срам да отида на лекар за хемероидите. :oops:

Ееееееее, я се вземи в ръце, все едно да те е срам да отидеш да раждаш !

neli4ka 14th March 2007 17:18

Цитирай:

Първоначално написано от sladkatony
Цитирай:

Първоначално написано от neli4ka
Мен пък ме е срам да отида на лекар за хемероидите. :oops:

Ееееееее, я се вземи в ръце, все едно да те е срам да отидеш да раждаш !

Е да раждам няма да ме е срам,но да ходя да си чекна задника :roll: .Иначе хемероидите ги имам от около 7-8 год. :(


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:24.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.