Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   21 Декември 2012, краят или новото начало ? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9828)

HATE 12th November 2009 23:57

21 Декември 2012, краят или новото начало ?
 
Е, не знам дали повечето знаете, но на 21 Декември 2012 г. свършва календарът на маите. Маите са изчезнал народ, живял пред периода 500 - 900 год след Христос. Смята се, че са били най-напредналата цивилизация за времето си, като същевременно са имали завидни познания по астрономия.

Мнозина смятят, че тогава в света ще настъпят множество промени от положителен и отрицателен характер, които може би ще доведат до краят на света или поне до нашият край - на човечеството.

Ако всъщност трябва да погледнем от малко по-глобална гледна точка, според филмът "Zegeist", това време се бележело с преминаването от Водолей към Овен.

Други смятат, че веднъж на 26 хиляди години слънцето е в някакъв паралел с Млечният път и това ще доведе до невиждани катаклизми, които вече се случват. Мнозина изследвания сочат, че когато това се е случило за последен път на Земята тогава е бил последният ледников период, довел до изчезването на милиони видове флора и фауна, както и нашата поява - хомосапиенс.

В по-глобална гледна точка събитията биха изглеждали по този начин :arrow: възоснова на спада на магнитното поле на земята :arrow: тя се нягрява :arrow: което води до разтопяването на ледниците :arrow: повишаването на нивото на океаните :arrow: масовите ураганни бедствия, наводнения, суша и глад :arrow: идеалната предпоставка за да избухне световна война.

Също се говори, и че има вероятност магнитното поле да се обърне, което означава, че всички комуникации, които използваме ще са непотребни. Неща като мобилни телефони, GPS, връзка със спътници и други.

Е, какво мислите ?

Gossow 13th November 2009 00:07

Аз смятам че тогава ще завали сняг

ледено_sЪrце 13th November 2009 00:18

Има ли някакво значение какво мислим ние?
На мен лично ми е все тая, честно казано.
Страхувайки се от това, което ме чака след еди-колко си години, може да си умра от притеснение или от безброй други неща.
Освен това какво променя нещата, ако знам, че ще умра тогава? Може би да свърша повече неща, че за какво, на оня свят кой ще ми държи сметката, а и не можем да наваксаме за няколко години това, което ни е било отречено за цял живот. Може би сме просто по-ощетено поколение и на нас се пада финалната дестинация... :lol:
Единственото, за което си струва май да се замисли човек, е дали показва на обичаните от него хора достатъчно категорично обичта си, дали ако утре умрем, няма да съжаляваме, че последно сме се скарали с някой близък човек и сме го наскърбили, дали по-скоро не бихме искали близките ни да запечатат в съзнанието си нашата милувка, нашата усмивка...

i_ani 13th November 2009 00:28

http://www.youtube.com/watch?v=Hz86TsGx3fc

LP_ 13th November 2009 12:47

Re: 21 Декември 2012, краят или новото начало ?
 
Цитирай:

Първоначално написано от HATE

Също се говори, и че има вероятност магнитното поле да се обърне, което означава, че всички комуникации, които използваме ще са непотребни. Неща като мобилни телефони, GPS, връзка със спътници и други.

Е, какво мислите ?

Не само се говори, ами е и доказано, че смяната на полюсите е циклично явление, т.е. е въпрос на време да се случи пак.

rokoko 13th November 2009 13:01

Уф, не ща да се замислям
на 19 декември 2012 ще си призная за четири годишните чувства от любовно естество, на един приятел и ще чакам да дойде 20 с нетърпение :lol: , :roll: :shock: :shock: :shock:

Бобето 13th November 2009 17:05

Страх ме е , надявам се да не се случи.......

мауз 13th November 2009 19:49

Язък, точно 1/2 година няма да ми стигне да се пенсионирам :2055:

Мариса 14th November 2009 12:20

Не вярвам,въпреки че филма ме стресна :shock:

sportakus75 14th November 2009 12:33

е да ама я се замислете ,ще сме поколение което е станало свидетел на явление което не всеки може да види,друг е въпроса че няма да можем да разказваме :D


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:41.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.