Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Подут корем, ще се пръсна :( (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=4131)

verita 9th May 2007 12:38

Подут корем, ще се пръсна :(
 
Мисля, че не открих такава тема, затова отварям нова.

От известно време имам такъв проблем - подут корем. Не става дума за сланинки (въпреки, че и това имам), а усещам постоянна тежест - все едно съм напомпана. Първо мислех, че всичко е до режима на хранене, промених го, от около месец се храня изключително диетично, правя по 70 коремни преси, но нищо не се променя - коремът ми има мускул, но е някак разтегнат отвътре. Лошото е, че дори сутрин като стана е подут, а като пия дори чаша вода се чувствам като плондер. Това със сигурност не е нормално и не знам какво да правя. Чашата преля, когато колегите започнаха да ме питат да не съм бременна! Четох, че това се дължи на увеличена чревна микрофлора и пих един медикамент на билкова основа dida на New Nordik, който в началото наистина ме повлия положително, но от около седмица пак съм глътнала балона. Не знам какво вече да правя, притеснява ме да не е нещо по-сериозно. Някой да е имал подобни оплаквания?

Puppito 9th May 2007 13:10

аз също от известно време чувствам корема си подут. не мога да си обясня защо. първоначално си мислех, че е така, защото пия адски много вода и го отдавах на това. после си мислех,че е един вид ПМС. обаче вече не знам какво става. сутрин обикновено като ставам корема ми е под морското равнище, обаче вече не. :roll: наистина, кажете други има ли с нашия проблем???

Meila 9th May 2007 16:10

На мене ми намирисва на колит и аз имам такъв,ям не ям,същия плондер е,с или без коремни преси

krisi_pat 9th May 2007 16:53

Цитирай:

Първоначално написано от Meila
На мене ми намирисва на колит и аз имам такъв,ям не ям,същия плондер е,с или без коремни преси

какво е колит

Beautiful_ 9th May 2007 17:01

Цитирай:

Първоначално написано от Puppito
аз също от известно време чувствам корема си подут. не мога да си обясня защо. първоначално си мислех, че е така, защото пия адски много вода и го отдавах на това. после си мислех,че е един вид ПМС. обаче вече не знам какво става. сутрин обикновено като ставам корема ми е под морското равнище, обаче вече не. :roll: наистина, кажете други има ли с нашия проблем???

и аз осещам моя така и се чудя от какво е.... :shock:

chick 9th May 2007 19:15

Айде и аз се включвам в отбора... И аз от няколко месеца насам съм така...Коремът ми е така издут, все едно съм бременна в 4-5 месец...А иначе съм слабичка...И не знам какво да правя :(

Yansi 9th May 2007 21:35

При липсата на ензими които спомагат разграждането на храната се образуват газове в стомаха и се получава това подуване, та може и това да е причината :roll: пробвайте еспумизан или мезим форте, а ако не помогнат ще е най-добре да посетите чичо доктор :)

katie 9th May 2007 21:46

Цитирай:

Първоначално написано от krisi_pat
какво е колит

Колит - най-общо казано възпаление на червата.

Ми кажете друго какво ви е? Газове и разстройство (с извинение), болки? Aко не, мисля че е малко рано да говорим за колит.

Ако нямате други симптоми, защо не опитате да постите няколко дена? И на мен ми се е случвало да се чуствам като балон, в такива случаи ми помага да изкарам един ден на течности(колкото и абсурдно да звучи), и ако съм много гладна малко пълнозърнест сух хляб. И после една седмица много малко храна. Така ми минава, и корема се прибира.
А пък може и да сте прекалено слабички, и корема да си личи. :wink:

verita 10th May 2007 08:18

Кати, аз нямам разтройство, понякога ми е дори трудно да ... Болки точно не мога да кажа, че имам, но усещам дискомфорт все едно ме натиска въздухът отвътре. А коремът ми е така още от времето, когато живеех в Германия и винаги съм смятала, че се дължи на консервантите в храната им, защото когато си бях в Бг за ваканциите всичко минаваше. А иначе не съм прекалено слабичка ;) Преди много години, когато бях ученичка ми бяха открили колит и гастрит и познавам, когато ми се възпали какво е усещането..

non_blonde 10th May 2007 08:36

Една моя приятелка имаше същият проблем. Ходи на някакви изследвания в Гастроентерологията. Пи контрастно вещество и я гледаха май на рентген, ако не се лъжа. Оказа се че има т.нар. обратна перисталтика /и тя имаше запек/.
Може би ще е най-добре да отидете при лекар-специалист, който да установи какъв е точно проблемът.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:10.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.