Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Абдоминопластика (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=6468)

Plam 9th May 2008 18:38

Абдоминопластика
 
Здравейте момичета!
Тук има много информация за абдоминопластика но аз се притеснявам все повече... с наближаването на датата ми за операцичта. 30.05 и още повече от факта че не съм в България.Операцичта ми ще е комбинирана с херния (пъпна) доктора предполага че се е получила от секциото което правих преди 4г.Отказа ми повдигане на гърдите и слагане на протези (мамопластика) едновременно.Но обеща че ще ми ги оправи след 5 или 6 месеца.Ще бъде трудно защото имам и стрий над папа и не само че ще останат долу ниско но се притеснява да не се получат нови от самото опъване на кожата? Даже гледах поне 20 пластики в youtube ... :D и се притесних още повече... Незнам какво да кажа?Страх ме е и за това се оплаквам тук.... А толкова много исмах тази пластика... :girl_hysteric: дайте съвет.Ами болката като секциото ли е?Мен много ме боля....

Liubka 11th May 2008 17:09

Привет Plam,
Аз си правих преди два месеца. Незнам как е при секцио, защото съм раждала и двата пъти нормално, но според мен болката не е толкова голяма. Мен ме боля само първия и втория ден докато се раздвижа. След това болката беше по скоро неприятно дърпане при лягане и ставане, но е търпимо. Не се отказвай заради това. Операцията си заслужава. Аз съм ужасно доволна. За стрийте и аз имах и си имам ужасно много, но за съжаление няма как да ми ги отстранят. Нови няма да ти си появят. И аз исках мамопластиката да ми я направят заедно с пластиката на корема, но доктора каза, че не ми го препоръчва, защото въстановяването е ужасно болезнено после. И сега чакам с нетърпение есента да си сложа и силиконче.
Успех от мен!
Отивай смело, няма да съжаляваш

Plam 16th May 2008 00:29

Благодаря ти за отговора.Аз за отиване отивам че ми писна да ме питат дали сам бременна :D така ми се е издуло коремчето.Пък циците ми нека увиснат още малко :shock: ще изчакам някои месец.. те докторите си знаят.. стискай палци всичко да мине добре после ще пусна снимки (ако успея да разбера как става) :D

spirit2007 16th May 2008 08:00

ей, успех и не се притеснявай, след това резултатите ще ти бъдат стимул да изтраеш някое и друго неудобство. чакаме те да разказваш, аз обмислям миниабдоминопластика и искам да разбера повече от някой прясно подложил се. УСПЕХ!

liliya 19th May 2008 14:32

Здравей Plam,
успех и не се шашкай.Ще чакам да се похвалиш.
При кой хирург ще си правиш пластиката?
Liubka поздрави.Твоя белег колко е голям?

Liubka 21st May 2008 21:48

Белега ми е от кокал д кокал.
Plam, чакам да се похвалиш

liliya 22nd May 2008 09:40

Liubka мерси за бързия отговор.
Ох като ви чета все повече искам и аз да се радвам на плоско коремче.
Колко време ти отне цялосното възстановяване и колко време не трябва да вдигаш тежко?Питам защото имам един бебок който трябва да го връча на някой да го гледа.
Също ме интересува след пластиката смъква ли се някое друго кило?
Май прекалих с въпросите :oops:
Plam стискам ти палци.

Liubka 22nd May 2008 15:54

И аз съм с бебок. На четвъртия ден вече бях готова да се грижа за домакинството, но не можех едниствено да вдигам тежко. При сядане и ставане ме болеше, но е търпимо. Един месец баба беше вкъщи да се занимава с бебка.

liliya 23rd May 2008 15:35

Liubka поздрави за бързото възстановяване и за в бъдеще да се радваш на добра форма.Би ли споделила при кой лекар си прави пластиката, ако не е тайна?
Plam как си?Кураж и ще чакаме снимки.
Хубав ден!

Liubka 24th May 2008 15:13

Д-р Динев, болница Вита

liliya 24th May 2008 22:25

Liubka вече ме замисли.Аз се бях спряла твърдо на Заякова, но като гледам доста мацки са доволни от Динев, та се замислям и за един консулт с него.Как седи въпроса с записването при него/като време/?
Ако имаш време ще съм ти много благодарна да разкажеш по- подробно за самото преживяване /ако може така да се каже/,може и на ЛС.
Чао

sweety_L 25th May 2008 08:59

Момичета, какво се случва с пъпа като се реже и издърпава кожа надолу?

diastemma 25th May 2008 14:28

Премества се нагоре - т.е. поставя се в нов отвор на кожата, която се смъква надолу.

sweety_L 25th May 2008 16:18

Цитирай:

Първоначално написано от diastemma
Премества се нагоре - т.е. поставя се в нов отвор на кожата, която се смъква надолу.

Т.е. остава и белег около пъпа, освен на шева от кокал до кокал, така ли?

diastemma 25th May 2008 21:10

На практика да, но всъщност той не се вижда, а остава в гънките на новия пъп.

sweety_L 25th May 2008 21:41

diastemma, благодаря за отговорите!

Запозната ли си и какво , освен кожата, режат? Възстановителния процес , сравнен с този при мамопластиката, по-дълъг ли е? По-болезнен или ...?

Мерси![/b]

Plam 30th May 2008 13:00

Сега идвам от болницата.Промениха ми датата за операцичта... имам някаква алергия.. знам ли и аз нерзбрах но ще трябва да ме подготвят няколко дни.Каза ми че до края на другата седмица ще съм оперирана.Днес само ми прави изследвания кравни,кардиограма и анестезист..
И пак ми каза,че предполага че ще останат стрий защото моите са над пъпа и при самото издърпване на кожата има голяма вероятност да се образуват още :? надявам се да не се получи така,но при всяко едно положение ще е по-добре от това което е сега..
Радвам се че ми отговорихте,поне малко се успокоих.. пак сам малко страхлива но няма начин.Характер :oops:

dedektiv_p 2nd June 2008 20:16

Плам дано не забравиш да ни информираш за всичко и аз съм много навита на такава манипулация и ако не се разубедя най-вероятно зимата ще се подложа на нея че да се покрия за няколко дни в нас спокойно!
Целувки и ще стискаме палци!!!

avelin 2nd June 2008 22:50

момичета искам да си направя абдоминопластика, но се притеснявам да не ми се получи кофти белег. Доктора ми обясни, че ще изреже кожата над пъпа, т.е около 20см височина от белега на секциото. На някоя от вас изрязвана ли е толкова много кожа и шева не се ли накъдри, все пак дължината на отвора на горната линия , която минава над пъпа е доста по голяма от дължината на долната линия/там където после е шева//чисто шивашки си разсъждавам :D /. Моля ако някоя е с такава операция да ми прати снимка и да ми пише повече за пластиката. А при кого ще я правя все още се чудя??

diastemma 2nd June 2008 23:36

Да, накъдря се кожата, защото (точно както го описа) дължината на двата разреза не пасва точно. Но с времето разликите и "къдричките" трябва да се изгладят.

dedektiv_p 3rd June 2008 10:04

Цитирай:

Първоначално написано от avelin
момичета искам да си направя абдоминопластика, но се притеснявам да не ми се получи кофти белег. Доктора ми обясни, че ще изреже кожата над пъпа, т.е около 20см височина от белега на секциото. На някоя от вас изрязвана ли е толкова много кожа и шева не се ли накъдри, все пак дължината на отвора на горната линия , която минава над пъпа е доста по голяма от дължината на долната линия/там където после е шева//чисто шивашки си разсъждавам :D /. Моля ако някоя е с такава операция да ми прати снимка и да ми пише повече за пластиката. А при кого ще я правя все още се чудя??

Това звучи страшничко. Аз се навивам ама ако може само от долната страна да има разрез не и от горе че на корема ще ми станат 5 в такъв случай....ужас. Няма ли някакъв вариянт да се сведе до един разрез под пъпа само? Аз имам малко за махане :(

avelin 4th June 2008 09:53

той шева е един, долу в ниската част, но нали трябва да се отстрани тази кожа

liliya 4th June 2008 11:09

Мисля, че дължината на шева зависи от това колко излишна кожа имаш за отстраняване.Ако не се лъжа някъде бях чела, че при евентуално накъдряне на шева се прави корекция на белега с локална анестезия.
Надявам се да не се стига до такива намеси.

avelin 4th June 2008 23:20

при мен най-много кожа има около пъпа, както и стрии, мислите ли че може да се изреже кожата около пъпа и да се събере и зашие отново вътре в пъпа за да се избегне големият белег и накъдрянето евентуално. Някоя от вас питала ли е доктор за такъв вид пластика?

liliya 5th June 2008 09:38

Avelin,
не съм се допитвала по този въпрос, но смятам че при този метод пъпа не може да бъде оформен естетически добре, и не може да се получи добро изпъване.Опитвам се да си го представя образно - в малък кръг да съберещ голям кръг - нещо не ми се връзва. Мисля че, може да се получи накъдряне около пъпа.
Хайде, някой по запознат да сподели.

diastemma 5th June 2008 11:39

Има и подобен метод, но не е много популярен - може би защото позволява минимални корекции, а и сигурно резултатите не са чак толкова добри.

Plam 13th June 2008 19:55

Здравейте,
вчера се прибрах от болницата.Оперира ме в понеделник и до вчера бях на дренаж.Все още съм с бинтове и имам оттоци но като цяло не сам доболна от операцичта.Направил ми е мини абдоминопластика изрязал е само кожата в повече отдолу на пъпа и ми е зашил мусколите.Със сирурност няма да е това което беше но аз имах нужда от цялостна пластика,защото по този начин стриите ми останаха.Каза ми че мочта кожа не е елатична и не позволявала голямо издрапване надолу. :(
Незнам, не съм доволна.Но за сега имам много добар спомен от операцичта и не мисля да си правя друга... :roll:
Единствено края на август мисля да си повдигна бюста малко.
Ще пусна снимки веднага щом сваля превръските.

sweety_L 13th June 2008 19:59

Plam, не се ли договорихте предаварително какво точно ще прави Докторът?

Честито от мен, въпреки твоето леко разочарование от операцията и бързо възстановяване.

Чакам снимките! :wink:

liliya 13th June 2008 22:08

Здравей Плам,
Честито и от мен, леко и бързо възстановяване.Не се ядосвай за мини пластиката, може би Докторът е преценил, че в твоя случей е по добре.

Plam 14th June 2008 19:27

Днес си свалих ластичния колан за да промия раната.. имам чуството че е като преди.. незнам може да е зареди оттоците.Надявам се да греша.Сриите са си там :( аз най-вече това исках да махна :( Надеждата крепи човека.. може би ще придобие по-добър вид с времето. :lol: Благодаря ви за подкрепата!

Plam 16th June 2008 15:29

Днес ходих на превръзка и доктора ми каза че е чудесно... на мен ми се струва че е по-зле от преди...
http://www.snimka.bg/profile.php?upload_photos&upload=1

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=255524

незнам кое ще се отвори
паролата е 0000

sibi 16th June 2008 17:15

Според мен имаш оток, така че не бързай да съдиш за резултата и да се отчайваш.

Plam 16th June 2008 20:04

Незнам да се надявам на отток ли или не.... :P
Нали не е опасно :roll:
Цял ден гледам преди и след абдоминопластика и се чудя на мен що ми стои стомаха като... каточели в долната половина са минали с валяк ми горе като напомпано...
:P
нищо си неразбирам..

sibi 16th June 2008 22:31

Според мен е нормално да имаш оток, все пак е операция. Не се притеснявай!

liliya 17th June 2008 12:49

Не се притеснявай
след всяка операция е нормално да се получи оток.Много малко време е минало за да можеш да прицениш крайния резултат.Изчакай поне месец, два и тогава сравнявай снимките.

Monique 18th June 2008 20:42

Цитирай:

Първоначално написано от Plam
Незнам да се надявам на отток ли или не.... :P
Нали не е опасно :roll:
Цял ден гледам преди и след абдоминопластика и се чудя на мен що ми стои стомаха като... каточели в долната половина са минали с валяк ми горе като напомпано...
:P
нищо си неразбирам..

По-добре е от преди със сигурност като съдя от снимките.

Plam 19th June 2008 15:19

Надявам се да е по-добре.. но в интерес на истината вече не ми и пука много.Сигурна съм,че това което ми е направил не е абдоминопластика или е някаква мини пластика.Аз имах уговорка с него да ми я направи както трябва.А той не я е направил според уговорката ни.Сега разбрах че той дори не е пластичен херург,ами е само херург,който за да изкара някой лев допалнително слага и градни протези само данмусколно на Евросиликон.
Разочарованието ми беше наистина голямо.надеждата да си оправя доминалните мусколи беше голямо но.. случват се и такива неща.Най-вече сажалявам за загубеното време и болка която понесох.Като не на заден план слагам и причната гледна точка.
Мисля към август да си оправя бюста и другата година ако имам време,желание и пари да си направя повторно абдоминопластиката.
Това е за сега.Надявам се да няма други като мен,интересувайте се преди да се подлижите на каквото и да било.
:2008:

Lemur4e 20th July 2008 22:26

Здравейте момичета, предстои ми ринопластика при д-р Джамбазов и се питам дали имате някакви отзиви за д-р Трайков, някой правил ли си е при него нещо, аз бих искала да комбинирам с абдоминопластика, но никъде не срещам мнения за него. Благодаря предварително :)

zhenya chavdarova 7th August 2008 10:18

Plam какво става с теб мила, как си сега? :girl_kiss2:

Plam 8th August 2008 16:39

Ами аз сам ок,болката мина.. раната зарастна и корема ми е както преди.. промяната е малка.Ще правя друга абдоминопластика но този пат искам доктор но искатински.Спряла сам се на Н.Георгиев но за сега не съм ходила да говоря с него.Първо искам да "оправя" гърдите си и тогава ще повторя пластиката на корема.Надявам се този път всичко да е ок.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:19.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.