Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Приятелите на децата ни (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10132)

Limoni-Johni 10th January 2010 20:40

Приятелите на децата ни
 
Искам да ви питам - опитвате ли се да 'отсявате' приятелите на децата ви? И в детската градина, и в училище, и изобщо?
Моя големия има 'навика' да се събира с деца, които на мен, по една или друга причина, ми се струват неподходящи.
И в детската, и в първи клас, все беше в компанията на гамените.
Сега, слава Богу, дружи с други деца, т.е. променил си е малко или много мирогледа.

Опитвам се да го насочвам, но дали това е правилно?
И доколко имам право да му казвам кои могат да са му приятели?

Armand 10th January 2010 20:41

неам деца

даже мога да кажа, че аз самия съм си още малко детенце

но съм на мнение

че ако си дал добро възпитание на детето

не е нужно да му следиш приятелите, постъпките и т.н., то само има усещане за това, кое е правилно и кое не

princesavm 10th January 2010 20:49

Аз мисля,че трябва да се намесваме като родители,но по различен начин спрямо възрастта.
Докато са малки,задължително трябва ние да отсяваме,тъй като приятелската среда е от огромно значение,във всяка възраст и може да повлияе негативно,дори необратимо...
Дъщеря ми е почти на 8 години и не съжалявам нито за миг,че не съм и позволявала да играе с неподходящите деца.
На по-зряла възраст също трябва да ги съветваме и да говорим с тях,тъй като вече става невъзможно да забраняваме.
По-добре децата да реват от нас докато са малки,отколкото ние да ревем от тях,като порастнат :idea:

Limoni-Johni 10th January 2010 21:28

Арманд, мислиш ли, че едно дете на 4 или 5 години може да ги усети нещата?

Armand 10th January 2010 21:30

Цитирай:

Първоначално написано от Limoni-Johni
Арманд, мислиш ли, че едно дете на 4 или 5 години може да ги усети нещата?

то кви приятели има, като си при него 24/7 =))) а и на тази възраст всички са чисти като сълзи, нито възрастен нито малък човек може да каже кой ще стане гангстер и кой мозъчен хирург =)

човек почва да търси приятели горе-долу като почнат гимназиалните му години

а тогава детето мисли, чувства разсъждава =))

Limoni-Johni 10th January 2010 21:40

Абееее, да са чак сълзици, ай нЕма нужда. :D
И тогава си има и звер(г)чета, и жертви...

Armand 10th January 2010 21:42

Цитирай:

Първоначално написано от Limoni-Johni
Абееее, да са чак сълзици, ай нЕма нужда. :D
И тогава си има и звер(г)чета, и жертви...

мммда, но трябва да ти кажа, че мноо неща се променят докато пораснат хората и не колкото и да отсяваш все няма как да си сигурен, че некое читаво дете с готини родители нема да стане богато наркоманче примерно

=)

Babri 10th January 2010 21:51

Моите деца винаги са успявали да подберат приятелите си.В смисъл че играят със свестни,неагресивни и незлобни хлапета.Понеже и двамата са кротки,видят ли по-непослушно и диво дете,бягат веднагически от него :lol:

d_iva 10th January 2010 21:57

Трудна работа - като беше голимият на 2 аз го насочвах (базирайки се на речника и възпитанието на родителите) и канех приятелчета на гости, Сега като е на 5 - той сам си решава.
Децата в градината са Ок ... имат само едно хиперактивно детенце отскоро, което им привлича вниманието с лоши думи, трошене и рушене, бой без причина. Обърна им представите за света надолу с главата, а нямат ресорен учител да се занимава с него специално .... Като не идва на градина са предишните мили дечица, като е там - настава кошмар.

Babri 10th January 2010 22:05

Май навсякъде има по един такъв непослушен елемент :lol: В групата на малкия има едно такова дете-бие се непрекъснато,закача се и затова винаги стои на отделна маса когато имат занимания.Дори се храни сам.Радвам се че моето дете не контактува с него и всячески избягва компанията му :wink:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:14.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.