Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Живот без очила! (Лазерната ми операция) (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=2248)

lili212 21st August 2006 14:33

Живот без очила! (Лазерната ми операция)
 
Днеска бих изкала да споделя невероятно приключение с всички вас, които носите очила и изкате да се оттървете от тях, но също като мен ви е страх........

Преди ден се върнах от Истанбул, бях на гости, и савсем случайно срещнах стар познат от Варна, и докато си говорихме и пиехме кафенце, забелязох, че няма очила, попитах го дали е минал на лещи и от тоам нататака всичко се промени....

Оказа се, че си е направил очна операция в една от най-добрите клиники в Европа, която разполага с най-добрата технология на пазара и работи не само с извесни звезди и спортици от цял свят, но и с обикновенни хора като нас. Аз бях доста скептично настроена, но накраяа се съгласих, да ми покаже за какво става дума, уредихме час за първа среща.

Аз казано честно не очаквах да е нещо койзнае какво, но когато отидохме, бях напълно изумена от невероятното обслужване, от приятната и уюутна обстановка, от чистота и хигиеничните изисквания/ трябваше да си сложиме найлонови терлици върху объвките/ и най-голямата изненада беше че цената на операцията е не по-различна от тази на нашите очни доктори, които все още ползват стара технология и апаратура.

:D :lol: :D С две думи, оперирах си очите и се прибрах в къши без очила, и зрение каквото не съм имала дори като дете. :D :) :D Не беше страшно, не беше дълго, не беше нищо от онова което аз очаквах, напълно положително преживяване, което си струваше 10 минути пулене в лазера! Препоръчвам го на всички, които носят очила и са се замисляли над възможността да живеят без тях!

Името на клиниката е: Eyestar lasik institute

И ако изкате повече информация отидете на следният адрес, сигурна съм че ще ви отговорят веднага на въпросите... www.eyestar.us

Невероятно обслужване и стандарт!!!!!!!!!!!!!!!

Excel 21st August 2006 14:46

Какви са цените , престоя ти , трябва ли да ходиш на контролни прегледи ? И още нещо важно - правят ли се ако вече си имал механично срязване на очния мускул ?
Иначе - честито , радвам се за теб и то много , защото това е сериозно нещо - необходимост , а не прищявка .
Разкажи ни повече и за предварителните прегледи - внасяш много важна тема при нас .

veselana 21st August 2006 14:49

Лили честито, кой знае как се радваш на кристалното си зрение...Ще споделиш ли ,колко диоптъра имаше преди операцията и каква беше цената,коята плати.

Ava-ava 21st August 2006 15:06

Къде се намира тази клиника?

Tsvetik 21st August 2006 15:47

Ava-ava, В сайта всичко пише, клиниката се намира в Истанбул, но цените не са посочени.

lili212, Аз съм с 4 диоптера късогледство и непрекъснато с лещи, операцията е страхотно решение, но пък и мен ме е страх, казаха ми, че не е желателно преди да съм навършила 25, казаха ли ти нещо такова? Освен това пише, че цената включва и хотелски разходи, каква е единичната включваща само операцията? Колко веме най-рано след операцията можеш да пътуваш със самолет? Или няма проблем след час например да се метна на полета? А някакъв страничен дискомфорт? Много въпроси станаха :lol:

ЧЕСТИТО!!! Да се отървеш от такова нещо си е направо празник!!! :D

diastemma 21st August 2006 19:30

Мой колега си направи същата операция в София преди около 6-7 години, свали 4 диоптъра, ще го разпитам. И аз имам нужда:)

леля мичИ 21st August 2006 19:41

И аз имам позната която живее в Гърция, дойде си специално за да се оперира в София, свалиха й 4 диоптъра и вече 5 год. е много доволна. Има ли някакви граници за диоптрите, трябва ли да са повече от 2 примерно..?

anastacia 21st August 2006 20:27

И аз нося очила и догодина,когато стана на 18 ще ходя на такава операция,но ще е тук в България.Моите диоптери са различни,защото съм с астигматизъм.Честито на авторката,че се отървала.Нямам търпение и аз да сваля очилата,въпреки,че не ги нося постоянно,а само когато чета.

кити 21st August 2006 20:36

Цитирай:

Първоначално написано от diastemma
Мой колега си направи същата операция в София преди около 6-7 години, свали 4 диоптъра, ще го разпитам. И аз имам нужда:)

И заради нас ще попиташ ли? знам, че и в Бг се правят, но не знам къде... :roll:

Beauty 21st August 2006 20:38

8)

Excel 22nd August 2006 08:35

А някой има представа на какво ниво е очната клиника " Луксор " в Пловдив .

Olimpia 22nd August 2006 08:46

Не скачайте моля ви всички така радостно при слуха за тази операция!!!!!

Преди няколко години един познат си я направи, в Германия мисля, после обаче имаше тежко падане тук в Бг и се получи някакъв страхотен проблем именно заради операцията, разлепи му се ретината, доколкото си спомням, защото при лазерната операция те я "изтъняват". друг познат, спортист, също не може да си я прави именно заради цялостното физическо натоварване.

аз също имам -4.5d и от много време бих искала да се избавя от тази тежест, но няма го опитът от примерно 20год за да знам какво ще се случи след време. има и утре, не е само сега... това са ви очите!!!!

Excel 22nd August 2006 08:52

Да , важен не е резултатът на един месец , а в доста продължително време . Аз съм на мнение , че такива операции трябва да се правят след предварително проучване и доста индивиуални въпроси към лекарите . Не може без предварителен преглед , само с тест да те подготвят за операция . Дори и преглед да има , ако той е преди самата операция - доста е късно , защото тогава си под еуфорията за промяна и не разсъждаваш трезво .
Може да не съм права , разгледах бегло сайта , но наистина - дори и да има преглед преди два - три дена преди операцията , ти си в Истанбул , а не в Б-я , където ще можеш да се консултираш с още някой очен специалист , така че просто се оставяш на тях .

zhenya chavdarova 22nd August 2006 09:16

Здравейте моми4ета!Това 4е не пиша не зна4и 4е не ви 4ета.Страхотни сте! Така........сега и аз да кажа нещо за тази лазерна операция понеже имам такава правена вьв Варна миналата година ('СВЕТА ПЕТКА' - при доц. Митов)Както е казала Beauty по горе - за преглед може да се 4ака малко пове4е, но има за какво.Аз съм изклю4ително доволна от резултата , от ( -8.00 диоптара сега си виждам като орел) Така 4е и ние си имаме добри клиники ( условията са страхотни)и лекари.Ако искате пове4е инфо питайте ме, 4е сега не се сещам за друго.
Хубав ден на вси4ки!

lili212 22nd August 2006 09:32

Отговор за Дива
 
Цитирай:

Първоначално написано от дива
Какви са цените , престоя ти , трябва ли да ходиш на контролни прегледи ? И още нещо важно - правят ли се ако вече си имал механично срязване на очния мускул ?
Иначе - честито , радвам се за теб и то много , защото това е сериозно нещо - необходимост , а не прищявка .
Разкажи ни повече и за предварителните прегледи - внасяш много важна тема при нас .

Струваше 1060 евро. Вътре в тази цена:
1. процедурата с най-добрият лазер на света Wavelight Allegretto Wave Eye-Q Имаше една изложена статия там за някакъв Американски пилот дето е отишъл там спецялно за процедурата миналата година--дори в Америка са нямали тоя лазер още, а пък само старият модел

2. всички прегледи преди и след процедурата (проверяват всичко в окото и зад окото....)
3. капки дето трябва да ползвам за една седмица
4. 5-годишна гаранция/застраховка: ако имам някакви проблеми, или вероятно ако ми трябва втора процедура тогава всичко ще е безплатно

Ако изкате могат и да ви вземат от летището или автогарата (с Мерцедес!), и също да ви направят резервация на хотел (4* около 45 евро казаха--но на мен не ми трябваше защото бях на гости...)

lili212 22nd August 2006 09:46

Отговор за Веселана
 
Цитирай:

Първоначално написано от veselana
Лили честито, кой знае как се радваш на кристалното си зрение...Ще споделиш ли ,колко диоптъра имаше преди операцията и каква беше цената,коята плати.

Здрасти Веси,

Лявото ми око беше -7.0 а пък дясното -6.5. :!: Бях напълно непотребна без лещи или очила! Носих лещи за около 10 години, но чух че има по-голям риск за инфекция и лоши приключения с лещи от колкото с лазерна операция! Без това изках да се оперирам от давна, но не можах да намеря клиника със супер стандарти на технология, хигиена, и т.н. Добре че съм изчакала. Най-хубавото чувство за сега е че виждам перфектно докато се събудя! :D

lili212 22nd August 2006 09:54

Отговор за Ава-Ава
 
Цитирай:

Първоначално написано от Ava-ava
Къде се намира тази клиника?

Намира се в Истанбул. Около 95% от пациентите им са били от чужбина. Аз докато бях там се срещнах с Немци и няколко сладури то Швейцария. http://www.eyestar.us/eng/patient_stories.htm
Приемат не повече от 10 пациента на ден.

lili212 22nd August 2006 10:09

Отговор за Тсветик
 
lili212, Аз съм с 4 диоптера късогледство и непрекъснато с лещи, операцията е страхотно решение, но пък и мен ме е страх, казаха ми, че не е желателно преди да съм навършила 25, казаха ли ти нещо такова? Освен това пише, че цената включва и хотелски разходи, каква е единичната включваща само операцията? Колко веме най-рано след операцията можеш да пътуваш със самолет? Или няма проблем след час например да се метна на полета? А някакъв страничен дискомфорт? Много въпроси станаха :lol:

ЧЕСТИТО!!! Да се отървеш от такова нещо си е направо празник!!! :D[/quote]


Трябва да си навършила 18 години или пък диоптеритети да не играят повече--да се стабилизират. Защото няма смисъл да направиш операцията ако след година диоптеритети пак ще се променят...

Цената не включва хотелски разходи---само пише че могат да направят резервация в хотели дето дават добри цени на пациентите им.

Няма проблем за пътуване със самолет, но първите 4 часа са малко дискомфортни----имах чувството че имам пясък в очите, и просто бях супер уморена---май въпреки че не ме беше страх имало е стрес... Най-доброто нещо след операцията е било сън (те затова оперират около вечер)

Мерси! Още не мога да повярвам че виждам със собственните си очи!

lili212 22nd August 2006 10:26

Цитирай:

Първоначално написано от милена 077
И аз имам позната която живее в Гърция, дойде си специално за да се оперира в София, свалиха й 4 диоптъра и вече 5 год. е много доволна. Има ли някакви граници за диоптрите, трябва ли да са повече от 2 примерно..?


Има граница за диоптерите, но не съм сигурна. Но ако са по-малко от 0.5 диоптер сигурно няма смисъл, и май не може да са повече от 14...но най-добре питайте за това...

Също, ако помните едно нещо от мен това да е:

Тази операция не е шега защото имаме само 2 очички и неможем да си купим нови. От клиника на клиника има голямо значение. И хирургите са важни (колко години, колко пациента са правили?), и хигиената, и инструментите (много места ползват същите инструменти на много пациенти---за това цените са ниски!), и най-важното (поне за мен) е технологията. Хирургът може да супер, но ако ползва стар, бавен лазер, тогава изобщо не си струва защото ще продължавате да имате проблеми със зрението. Или пък клиниката може да е прекрасна, но да имат стотици пациенти, и да работят като фабрика---да видете хирургът за пръв път в операционната стая. Най-голямо впечатление това ми направи за Eyestar: приемат максимум 10 пациента на ден. Всяко друго място изка колкото може повече пациента за да направят повече парички... Моят хирургът в Eyestar ми направи всички прегледи и операцията и спокойно ми отговори на всички въпроси.

Внимавайте много когато решавате за клиника!

lili212 22nd August 2006 10:47

Цитирай:

Първоначално написано от Olimpia
Не скачайте моля ви всички така радостно при слуха за тази операция!!!!!

Преди няколко години един познат си я направи, в Германия мисля, после обаче имаше тежко падане тук в Бг и се получи някакъв страхотен проблем именно заради операцията, разлепи му се ретината, доколкото си спомням, защото при лазерната операция те я "изтъняват". друг познат, спортист, също не може да си я прави именно заради цялостното физическо натоварване.

аз също имам -4.5d и от много време бих искала да се избавя от тази тежест, но няма го опитът от примерно 20год за да знам какво ще се случи след време. има и утре, не е само сега... това са ви очите!!!!


:D ретината не се изтънява (тя е зад окото), корнеата се изтънява но преди да се изтъни се отваря мъничко от горе. Сигърно твоят познат си е търкал очите докато спи (скоро след операцията) преди мъничката капачка на корнеата да се залепи и затова е имал провлеми. И на мен ми казаха около 100 пътя да не си пипам очите да не ги мия на вторият ден, и т.н.

Имаше два спортисти от Швейцария когато аз бях там... http://www.eyestar.us/deu/patientenberichte.htm

Тази операция се прави от някъде 25 години, и първият човек на който са я направили (Руснак май) още вижда перфектно!! Когато станем около 40 годишни ще трябва да носим очила за четене защото за сега няма операция за пресбиопия. Колкото по-рано направим, толкоз по-дълго можем да живеем без никакви очила и лещи!

Ava-ava 22nd August 2006 21:48

Мда..като Света Петка, във Варна например :evil:

Lilu 23rd August 2006 20:24

Тук иде и моето мнение ... бях 15 годишна когато ме "обслужиха" в "света Петка". Искам да ви кажа че диагнозата ми е била грешна , сложили са ми на очите астегматизъм , а аз същност съм нямала. След година и половина от този преглед започнаха болки много силни около очите ми и главата. 6 месеца аз си седя с тези болки като си мисля че е тумор и накрая отидох в частен кабинет за очила да ме прегледат понеже майка ми каза че най-вероятно е от очите и ми казаха че аз нямам астегматизъм и че деоптерът ми е увеличен с 0,50. Искам да ви кажа следното .. НИКОЙ ДА НЕ СЕ ЛЪЖЕ ДА ХОДИ ТАМ ПО ДЯВОЛИТЕ. Има опашки... пише че доктор Хубанов преглежда,а мене няква мацка с бяла престилка дойде само да ме попита късогледтсво ли имам или не ... разшири ми зениците направи ми преглед на стената и ми каза "От колко лева искаш рамки и искаш ли стъклата да са ти със защита за компютър". Давайте парите и утре елате ги вземете очилата ТОВА беше .... Просто нямам думи за тези хора ... грешна диагноза, ако можех да го докажа директно ги съдя!

sillygirl 24th August 2006 08:58

....

Italianlover 24th August 2006 14:39

Честито Лили, важното е че си доволна и то толкова скоро след операцията!

Аз също имам направена такава операция. Моята операция беше Лазик и при нея резултатът се разбира след няколко седмици. В началото окото е травмирано и не се вижда много добре. А при тези, които правят ПРК, резултатът се разбира едва след няколко месеца.

Lilu 24th August 2006 18:27

Цитирай:

Първоначално написано от Beauty
Ужаааас,а такова хубаво име имаше тази клиника...и все пак няма да си позволя да променя тотално мнението си ,защото точно в тази болница оправиха на мое приятелско семейство детенцето.Ти си права за себе си,по-горе пък има много позитивно мнение на момиче за клиниката,което също има право да го сподели.

Ммм точно така аз имам право на мнение затова го и дадох. Просто тогава не ми обърнаха внимание и при мене доктор нямаше както вече казах и опашката беше дълга кажи речи само от пенсионери. ЗАбравих само да кажа че тогава отидохме точно в тази клиника защото наши много близки похвалиха докторът(но нашите близки бяха хора с много пари и все още са хора с много пари ).

didi_a 19th September 2006 12:04

sv Petka
 
Здравейте, преди малко повече от 3 години и аз си направих корекция на зрението в Св. Петка- Варна и от -6,5 диоптъра станах на 0.

Резълтатът беше много добър до преди 2-3 месеца, когато започнах да имам болки в очите и голяма умора. Оказа се, че диоптрите се връщат и в момента съм с 1,75 и 1,25. Според лекаря, който ме консултира тук в София, това след повторна корекция, може и да се премахне.

Но вече се чудя дали си заслужава да се рискува втори път. Моля, ако някой е имал продобен проблем да ми пише.

----------------

Мнението е обърнато на кирилица от Пимпин, следващото на латиница ще бъде изтрито.

verita 19th September 2006 13:43

:shock: Ужас! А няма ли някаква гаранция за операцията? Извинявам се, ако въпроса ми е тъп :oops: Но и аз се замислям за лазерна операция, а корекция на зрението не е като корекция на устните... Една позната си прави лазерна операция на очите, но в Германия, в много скъпа клиника, и вярно, че операцията й струваше пъти повече отколкото в другите клиники, но на нея и дадоха гаранция за 7 години (мисля, че толкова беше)

apoklistika 19th September 2006 14:39

Да си кажа и аз мнението,миналата година се интересувах от такава операция тук,в Хърватия,цената беше 1400 евро,аз съм с -3,25 и -3,50.Възпряха ме няколко неща-каквито и гаранции да дават,няма гаранция,че диоптъра няма да се върне,освен това ми казаха,в такъв случай втора операция не е препоръчителна,точно заради това изтъняване на ретината.Бих дала всичко да се оттърва от очила и лещи,но все пак това ми се струва прекалено рисковано,все пак говорим за очи.И да ви кажа,че най-показателното за мен беше факта,че лекаря,при който ходих на консултация все още си носи очилата.

verita 19th September 2006 14:41

Цитирай:

Първоначално написано от apoklistika
лекаря,при който ходих на консултация все още си носи очилата.

Благодаря ти, apoklistika, това ще го запомня.. Май наистина риска в твоя и моя случай не си струва :roll:

didi_a 21st September 2006 11:16

verita написа

Цитирай:

Ужас! А няма ли някаква гаранция за операцията? Извинявам се, ако въпроса ми е тъп Embarassed Но и аз се замислям за лазерна операция, а корекция на зрението не е като корекция на устните... Една позната си прави лазерна операция на очите, но в Германия, в много скъпа клиника, и вярно, че операцията й струваше пъти повече отколкото в другите клиники, но на нея и дадоха гаранция за 7 години (мисля, че толкова беше)
За съжаление няма гаранция. Дори се подписва някаква декларация, в която пишеше нещо подобно. След операцията ми казаха, че с времето може да стана далекогледа, но не и отново късогледа. :( Явно просто трябва да разчиташ на късмет, но на мен ми изневери :cry:

apoklistika 21st September 2006 11:26

Можеш да станеш късогледа,и още как.

lili212 30th September 2006 13:13

Диди, на мен ми казоха че има възможност диоптерите да се върнат но никога няма да бъдат колкото преди, например мойте очи никога няма да станат пак -6.50 и -7.0, а пък можеби около -1.0 както твойте. В Eyestar, някаде 1% от пациенти се нуждаят от втора операция и там дават гаранция за 5 години (или за цял живот ако изкате да плащате екстра)---и така до 5 години аз ако евентуално се нуждая от тази операция, ще е безплатна.

Докато говорим за риск, аз съм чувала че е по-рисковано да се ползват лещи.... (инфекция и т.н.) :roll:

apoklistika 30th September 2006 14:16

На мен пък ми казаха точно обратното на консултация-става много рядко,но става-при определени обстоятелства диоптъра да се покачи дори повече,отколкото преди операцията.
За лещите си права-възможна е инфекция(но много малко вероятна при добра хигиена),но това определено не мога да го сравня от евентуалните рискове от операция.
П.п.Какво ме грее доживотната гаранция,като пак моето око ще оперират :lol:

Legally Blonde 2nd October 2006 16:45

Здравейте момичета, с интерес следя форума и по-специално раздела за пластична хирургия. Благодаря Ви, че Ви има, за да можем да обменяме информация по ключови за красотата ни теми. Та моят въпрос е - има ли хора във форума, които могат да дадат мнение за лазерните корекции, извършвани от проф. Танев и проф. Гугучкова, които до миналата година работеха в Александровска болница. Аз съм ходила на преглед при Танев и той ме покани за лазерна операция, но виждам, че повечето от вас са се оперирали или във Вижън или във Варна.

SweetShark 2nd October 2006 17:49

Вижънс е на Гугучкова...

Legally Blonde 3rd October 2006 08:57

Благодаря ти за информацията, желая хубав ден на всички във форума, ще пиша пак, когато осъществя първата консултация

rumi_si 12th October 2006 16:48

здравеите
 
Сега на 20 сам на преглед в клиниката Света Петка.С 11 диоптъра съм и продължават да растат.Надявам се да ме одобрят и скоро да се оттърва от досадните очила.Ако някои се интересува по- подробно ще споделя след 20.

rumi_si 12th October 2006 16:57

здравеите
 
Предстои ми преглед в Света Петка на 20.С голям диоптър съм.Ще дам информация на всички които желаят след това :D

valeto 12th February 2008 13:10

Няма ли някой наскоро да се е оперирал да даде инфо, че и на мен ми идавт такива мисли сега за напролет. Нещо ми писна сложи-махни очилата, а не мога да нося лещи ... :shock:

645CI 16th February 2008 07:26

чувала съм за тази интервенция,че ако раждаш трябва да е секцио,защото ще последват усложнения заради напаните,някой знае ли дали е вярно? :pinkglasses:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:20.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.