Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Мазила по време на бременност? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=8176)

sisoni 7th February 2009 20:52

Мазила по време на бременност?
 
Здравейте,интересувам се по време на бременност мажете ли се с нещо по коремчето за да не ви се появят стрий,през цялата бременност ли се мажете и какво използвате,кое според вас е най-ефикастното?предварително ви благодаря :2020:

sweety_L 7th February 2009 22:07

sisoni, от началото до края на бременността ползвах козметиката на Mustela. Допълнително си правих и микс от масла. Нямам нито една стрия по тялото си, но това не е гаранция, че ти ако се заливаш и мажеш денонощно, няма да ти се появят. До еластичност си е!
(по-важно е да наблегнеш на Фолиевата киселина 3 месеца преди бременност...Не, че има връзка със стриите)

sisoni 7th February 2009 23:11

аз днеска ходих до аптеката и казах да ми предложат нещо за мазане,нали обясних им за какво точно ми трябва понеже аз хич не съм на ясно какво трябва да си купя и за това поисках техният съвет и те ми дадоха ето това пише на мазилото Perkutalfa EMULSION цената му е 25лв.незнам това евтино ли е или не,пише че се нанася два пъти дневно от 6 до 8 седмици :2016: въобще не разбирам това което ми продадоха дали наистина е хубаво или са ми го пробутали за да отбият номер,някой ползвал ли го е това :2016:

sweety_L 7th February 2009 23:21

Нищо не ми говори това мазилце! Колко мл е? Пробвай, пък ти предполагам си много в началото на бременността, така че имаш време да си купуваш и други продукти с тази цел!
Честито ти коремче! :mama: :wink:

Бобето 7th February 2009 23:23

Аз се мазах мнооого и навсякъде с всичко,на корема нямам и стрия, Но на гърдите да имам...защото ми станаха огромни още преди да разбера, че съм бременна.
Но да ти кажа, ако имаш сега някъде стрий , то вероятно по време на бременоста ще ти излезнат на същото място(нали вече е разтегнато веднъж и кожата е по-тънка), но ако ги мажеш те ще се по3аличат или поне няма да са вдлъбнати а просто ще са бледи но на нивото на кожата...такива са и моите.

sisoni 7th February 2009 23:51

аз съм във вторият месец,съответно още нямам коремче,стрии никога не съм имала,но днеска забелязах че кожата на коремчето ми е станала много суха и ми се лющи,и от това лющене изглежда че все едно имам стрии,а не са :2016: и днеска за това веднага хукнах до аптеката да си търся някъкви мазила по различни от това което си ползвам ежедневно,неразбирам защо така се лющя на коремчето на малки шлюпчици като все едно пърхот :2016: някои има ли обяснение :2022:

Бобето 8th February 2009 02:48

Сисони, когато кожата се разстяга по-бързо, тогава тя започва да се бели и люшти.
Няма страшно , нормално е...просто се мажи сутрин и вечер с мазен крем....и ако те сърби също веднага мажи(сърбежа е предизвикан също от разстягането)

SweetShark 8th February 2009 10:48

Сисони, имам 3 деца и нито една стрия (3тия път бях огромна, все едно чаках близнаци). Няма значение каква марка ти е крема, само да е мазен (т.е. добре да ти хидратира кожата). Мазането - поне веднъж дневно, още по-добре два пъти. До раждането.

По отношение на марката - първата ми бременост беше по социалистическо..иначе казано, нямаше никакъв избор, тогава се мазах с Кеч балсам. Втората - в няй-голямата криза 90та година - с меден вазелин (тогава хептен нищо нямаше, та от аптеката това беше най-омазняващото...). Третия път се мазах с хидратиращ крем за тяло Dove.

Не е 100% гаранция, че няма да ти излезат, ама ако не се мажеш, ти е гарантирано излизането на стрии...

Мажеш не са корема, а и циците и краката поне до колената.

NESCAFE 8th February 2009 13:51

Цитирай:

Първоначално написано от bobeto83
Аз се мазах мнооого и навсякъде с всичко,на корема нямам и стрия, Но на гърдите да имам...защото ми станаха огромни още преди да разбера, че съм бременна.

Едно към едно се получи и при мен :cool: .
Иначе аз се мацотах с един хидратиращ балсам на Галеник и бях доволна.

Malenna 8th February 2009 19:48

Цитирай:

Първоначално написано от SweetShark
Сисони, имам 3 деца и нито една стрия (3тия път бях огромна, все едно чаках близнаци).

Не е от крема, шъ знаиш :cool: Просто явно имаш хубава, еластична кожа:)

SweetShark 8th February 2009 20:05

А ти не се мажи изобщо, пък после ще си говорим...По принцип съм с много тънка (до прозрачност - виждат ми се подкожните кръвоносни съдове), доста чувствителна и суха кожа.

Бившия ми мъж много ме тероризираше да не пропусна мазане...Аз заспивам рано-рано вечер, а той ме ръчка с крема...

valeto 8th February 2009 21:08

Шарк, не е само до мазане. Моята кожа също е тънка, но пък е от мазните. Въпреки това не е еластична. :? Мазах се с купища лосиони, кремове и олио, но ефект - нулев, все едно цял полк танкове са минали през мен. :cry: За сметка на това майка ми е с кожа като теб - тънка и суха, две деца е родила, с нищо не се е мазала и нищо й няма на кожата. :roll: Явно си зависи от еластичността най-вече.

Malenna 8th February 2009 22:10

Цитирай:

Първоначално написано от valeto
Шарк, не е само до мазане. Моята кожа също е тънка, но пък е от мазните. Въпреки това не е еластична. :? Мазах се с купища лосиони, кремове и олио, но ефект - нулев, все едно цял полк танкове са минали през мен. :cry:

Same to me. :cool: Мазала съм се с какво ли не, сутрин-обед-вечер, и пак безрезултатно.

Марулка 9th February 2009 08:05

Аз с абсолютно нищо не съм се мазала......и нямам нито една стрия....... :roll: Даже при положение,че родих 72кг.......а после ги свалих на 42.. :roll: Но наистина не пречи да се презастраховаш....... :wink:
Дори си спомням,че в родилното един доктор,като ми видя корема и кожата как веднага се прибра ми каза,че съм родена да раждам... :girl_haha: хич не ми беше смешно 1 час след като съм родила...... :lol:

Limoni-Johni 9th February 2009 10:18

Сисони, всичко е до кожа.
С първото хлапе започнах да се мажа още от втория месец, една приятелка от Англия ми изпрати специален крем и масло. Ефект - нула, в седмия месец се нацепих буквално за една нощ...
Но нищо не ти пречи да си вземеш някакво масло на Икаров, било бадемово, било за стрии. Не е нужно да е най-скъпото, за да е най-ефективно. Още повече ти сама казваш, че кожата ти се люпи.
Успех!

kotara4e 9th February 2009 10:57

И аз съм за мнението, че всичко е до кожа, но пробвай ако намериш някъде гъша мас - казват, че е много добре за кожата :2045:

aniK 9th February 2009 11:45

Против стрии се мазах с Lierac и съм много доволна. Започнах от самото начало на бременността. Вярно, че е до кожа, но по-добре да се вземат мерки от рано.
Sisoni, в темата за солариумите мислех, че питаш за твоя позната :oops: Честито да ти е! :D Това лющене във втория месец е на хормонална основа, не е свързано с разтягането. Ще мине! Мажи се с нещо по-хидратиращо. Бих ти препоръчала мляко за тяло на Klorane (оранжева туба с помпичка).
http://www.cocooncenter.com/Klorane-...h_7754759.html

Бобето 9th February 2009 13:21

Аз не съм съгласна с Аник, че лющенето не е свързано с разтягането, защото и по време на беремноста и след уголемяването на бюста кожата от разтягането ми почна за се бели.
зависи си от кожата, на някои се бели на някои не.

aniK 9th February 2009 15:37

Bobe, аз съм с доста суха кожа в областта на талията и по принцип ми се лющеше понякога зимата още преди бременността (даже съм пила магнезий по този повод). Та като забременях лющенето ми продължи до 12г.с.докато повръщах, умирах от главоболие и т.н. все хормонални истории, а корем нямах. От втория триместър започна да ми расте коремчето, а лющенето спря. След това с разтягането на кожата сърби, но такова точно лющене (направо като пърхут ми побеляваха дрехите) нямах.

sisoni 9th February 2009 16:04

аз сега се мажа с едно олио и що годе кожата в областа на коремчето ми изглежда по-добре вече :1231:

white_snake 9th February 2009 17:58

Цитирай:

Първоначално написано от bobeto83
Аз не съм съгласна с Аник, че лющенето не е свързано с разтягането, защото и по време на беремноста и след уголемяването на бюста кожата от разтягането ми почна за се бели.
зависи си от кожата, на някои се бели на някои не.

Бобе,лющенето наистина може и много често е свързано с разтягането на кожата,обаче в случая сисонката е във 2-ри месец и все още не е започнало да й расте коремче.
Аник е права,че заради многото хормони,и недостига на витамини и минерали(заради самата бременност) кожата става чувствителна,а и не само тя....давам пример веднага с коса,зъби итн,които много често се съсипват след и по време на бременността...

Бобето 9th February 2009 18:33

Може да сте прави , Но просто от поста на Аник подразбрах, че от разтягане на кожата тя не се люпи, което не е вярно затова дадох пример със себе си.
Но при Сисони може причината да е друга...спор няма!

sisoni 11th February 2009 10:05

много ви благодаря за отговорите :2020:

marti4ka 26th February 2009 15:07

аз се мажа с Dermolastin , много е приятен , лесно попива . В деветия месец съм и не съм се нацепила , което за мен е цяло чудо , защото от пубертета имам стрии навсякаде....така че съм предразположена и мисля че кремчето ме спаси , кожата ми винаги е много мека след като се намажа :) успех

milena127 26th February 2009 20:09

Sisoni, честито и лека бременност :mama:
Наистина гена има много голямо значение, но е добре да го подпомогнеш :wink:
Аз редувах - крема против стрии на Мустела, обикновено олио за тяло на Нивеа (бебешко) и маслото против стрии на Икаров. Нямам никакви стрии по корема, но също те съветвам да мажеш гърдите и краката ДО колената, понеже аз гърдите редовно ги пропусках и сега имам една малка стрия там :oops:

deriel 27th April 2009 16:08

Наскоро прочетох в статия, че стриите появени най-вече по време на бременността не са нито от ген, нито от неправилни мазила. Чисто и просто това е неправилен хормонален дисбаланс, който спира или забавя регенерирането на колаген и еластан /мисля, че така беше написано/ в кожата.
Тъй като стрии се появяват и по време на пубертета нали, тогава също хормоните бушуват.
Леко бременеене на всички, и не забравяйте редовното мазане, въпреки всичко.

trigers 11th July 2009 12:04

а ДЕРМОЛАСТИН къде го има, че проверих в няколко аптеки...но...няма

fruitty 13th July 2009 12:27

аз се мажа с маслата против стрии на Икаров и по цял ден кожата ми не се изсушава дано и занапред да е така

apoklistika 13th July 2009 13:40

Аз се мажа предимно с чисто бадемово олио, макар че си купих още поне 5 мазила... колкото и да се мажа обаче, корема започна да ме сърби, предполагам от разпъването на кожата... все още не се виждат стрии по корема, дано да не се нацепи, ама на задника старите ми се опънаха пак и заблестяха в цялата си прелест :?

Бобето 14th July 2009 01:15

Мажи си се Апо то сърбежа си го има при всяко разстягане даже и кожата може да ти се обели от разпъването.
Аз си се мазах мноооооого , но гърдите малко се нацепиха, хубавото е че не спрях да се мажа и стриите са незабележими почти и са мънички.
Но дупето ми се нацепи въпреки че не порастна много , нацепи се именно защото имах там стрии от времето на пубертета, а това е повече от гарант че ще се нацепиш през бременноста, защото вече кожата е по-тънка на местата където са старите стрии.

sisoni 14th July 2009 09:55

в началните ми месеци на бременноста и моята кожа адски ме сърбеше и ми се белеше,много се бях уплашила да не ми се появят стрий,аз се мажа с маслата на IKAROV и с бебешко олио-редувам ги,за сега добре ми се отразяват,в края на 7-дми месец съм и кожата ми не е нацепена въобще,дай боже до край да съм така :1246: ,но според мен много зависи еластичноста на кожата каква е и дали е податлива на стрий

aniK 14th July 2009 10:59

Сърбежът в началните месеци е на хормонална основа. Аз бях като крастава жаба... Опасността от стрии е най-голяма в последните месеци. На мои приятелки за 1 ден им се появиха :shock: Какви кореми съм виждала....не знаех даже, че може стрии да изглеждат по този начин.
Мажете яко, момичета :!:

Бобето 14th July 2009 12:10

Дааааааа и моите стрии по дупето излезнаха в началото на 9-ти месец :cry:

apoklistika 14th July 2009 17:29

Оффф, и аз съм виждала стрии, дето наистина все едно кожата се е пръснала от напрежение... огромна работа :?
На мен на задника ми са много тънки и малки, ама... има ги. И моите са от детството още май, както и няколко на кръста отзад.... мен стриите не ме притесняват толкова, колкото това, че има реална възможност корема ми да не се прибере, поради крайно нееластична кожа и да ми остане висяща торба, която ще трябва да се махне с ножа, а тогава ще си имам дълъг и прекрасен белег от кокал до кокал :lol:

Бобето 14th July 2009 17:50

За да си помогнеш, намери си още сега ластично бельо и веднага след като родиш започни да го носиш нон стоп.
Та да се прибере и стегне кожата на корема...мн важно.

valeto 14th July 2009 18:17

Апо, стига да няма некфи крааайни разтягания на корема - ще се прибере. И мойта кожа е супер нееластична, ама се прибра. На третия месец откакто родих започнах тренировки и всичко си дойде на мястото. :roll:
Да, и както казва Бобето, ластичното бельо също ще ти е в полза. :idea:
аз съм за нож, ама по други причини ... мрън. :?

apoklistika 14th July 2009 18:19

Бе аз гледах такива ластични гащи и за бременни, стигат до под циците, та се чудя дали още сега да не си купя...

Оnly 14th July 2009 18:40

За бременни - може би недей , остави плода да си се развива нормално , все може да пристяга повече от необходимото , вместо да ти държи кръста .

Бобето 14th July 2009 19:01

Цитирай:

Първоначално написано от Оnly
За бременни - може би недей , остави плода да си се развива нормално , все може да пристяга повече от необходимото , вместо да ти държи кръста .

:lol: Тя няма сега да ги носи....а просто ще си ги купи , пък като роди ще ги ползва.
Все пак след раждането едва ли ще и е до търсене на ластично бельо по магазините.
Аз се проклинам защо не ни носих бельото , а предпочетпх да съм секси....ама резултата е меко дупе. :cry:

sibi 14th July 2009 19:05

Аз си бях взела за бременни и макар че имах огромен корем (бях бременна с близначки), всичко се прибра. Не знам обаче дали е от това или си е до кожа. След раждането също слагах стягащ колан.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:17.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.