Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Хранене при тренировки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Как да сваля 10кг? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=6966)

mimeto1980 22nd July 2008 15:52

Как да сваля 10кг?
 
Здравейте искам да ви питам за съвет - 10 дена бях на домати с пиле и свалих 4 кг, обаче се нуждая от още 10кг кажете как да го направя, ходя на фитнес 3 пъти в седмицата? Благодаря ви.

margarita_ilieva 22nd July 2008 16:36

:roll:

tsvety 22nd July 2008 20:32

Ако продължиш на доматите с пиле - няма ли да стане? :lol:

jolifille 22nd July 2008 20:39

Цитирай:

Първоначално написано от tsvety
Ако продължиш на доматите с пиле - няма ли да стане? :lol:

:bravo:

retete 22nd July 2008 20:45

мен на 3-тия доматено-пилен ден ще ми се драйфа...

та - вземи прочети малко кво е писано из сайта и въобще онлайн - не прави глупости и бъди търпелива.

Успех

kaija 10th February 2009 15:19

спро доматите, ужасно калорични са. шегувам се!

Butterfly1 11th February 2009 09:39

Девойко, 10кг не са като 1 или 2 и трябва да се свалят постепенно, ако не искаш да ги върнеш след това набързо! А пък това е и стрес за организма. Най-добре някой диетолог да ти изготви режим на хранене, спортувай активно, като е хубаво и във фитнеса да си имаш програма за да има по-голям ефект :D
Наистина не бързай, имай търпение. Хубавите неща стават бавно!

Успех!

eafqk 12th February 2009 14:35

Здравей от мен. Аз имах преди години като теб 10 кг за сваляне, за справка - бях 62-63кг на височина едва 161 - 2 см. Сега съм 52 кг, свалих ги , но не с диети и лишения, просто съм на разделно хранене. Отне ми 2 години , за да постигна идеалното тегло ,но от сега ти казвам , че ако чакаш бързи резултати няма да стане. Има нещо друго обаче - свалените бавно кг много трудно ги възвръщаш... е освен ако не се тъпчеш :lol: . Та така , аз съм все още на разделно хранене и съм го приела това като начин на живот , а е толкова лесно за спазване . От известно време имам и колело и всеки ден по 20 мин тренирам за стягане и оформяне .

lapeto 14th February 2009 12:36

Цитирай:

Първоначално написано от eafqk
Здравей от мен. Аз имах преди години като теб 10 кг за сваляне, за справка - бях 62-63кг на височина едва 161 - 2 см. Сега съм 52 кг, свалих ги , но не с диети и лишения, просто съм на разделно хранене. Отне ми 2 години , за да постигна идеалното тегло ,но от сега ти казвам , че ако чакаш бързи резултати няма да стане. Има нещо друго обаче - свалените бавно кг много трудно ги възвръщаш... е освен ако не се тъпчеш :lol: . Та така , аз съм все още на разделно хранене и съм го приела това като начин на живот , а е толкова лесно за спазване . От известно време имам и колело и всеки ден по 20 мин тренирам за стягане и оформяне .

:cool_new:

Kyko_KykoB 28th February 2009 18:35

Здравей!
Като човек, минал по тоя път (свалих 10 кг и успях да ги задържа), мога да ти дам някои, струва ми се, полезни съвети, въпреки че и хората преди мен са си написали основното - иска се време и много търпение и преди всичко повишено внимание, за здравето, а и не само ;).
Това, което мога да ти предложа като идеален вариант е мнооого ходене пеш. При мен беше изключително удобно, тъй като живея в Бъкстон и пътят до СУ ми е три дена с камили. Свикнах като първо слизах 2-3 спирки по-рано от транспорта, после по-рано... и вече така съм свикнала с това, че изобщо не ми се вижда много, нито ми представлява тежест - резултатът е почти светкавичен!
И не се мъчи във фитнес залата - скъпо и, според мен, доста излишно удоволствие, при положение че можеш спокойно да тренираш и вкъщи. Разрови се в youtube, примерно - напиши "aerobics", "pilates". "yoga" или "excercise" и веднага ще ти изплюе поне 20-тина програми с упражнения, повечето от които вършат чудесна работа. Избирай, каквото ти душа иска! Само трябва да проявиш малко воля и постоянство, най-добре по малко всеки ден, колкото пъти се сетиш, без да прекаляваш и за месец-два резултатът е налице - видим и траен :).
Само че що се отнася до диети, режими и така нататък, мен ако питаш, подхождай много внимателно - не всичко, което се рекламира и предлага е полезно, а дори и да е, няма гаранции, че точно за твоя организъм, това е идеалното. Лично аз по едно време минах на един доста произволен "плодов" режим - не само, но предимно плодове... в съчетание с ходенето и упражненията, за едно лято свалих даже повече от 10 килограма, ама в същото време си и изпатих и още не мога напълно да се оправя :roll: . Знам, че е адски нездравословно и рисковано да се сваля толкова много за толкова кратко време, а и се уплаших да не си докарам някое хранително разтройство, затова се опитах (уж) да почна да се храня правилно, без да се лишавам от нищо, ама вместо това, си изградих такъв режим, че 10 дена ям що-годе разумно, после 5 дена съм на плодове и сокчета, а на 6-тия изяждам всичко, което ми се изпречи пред очите :oops: :evil: . После се чувствам гадно от това и започвам пак с плодовете и сокчетата, след което пак се храня що-годе нормално. Знам, че е супер тъпо, ама просто така свикнах, да му се невиди :x . Така че, хора, не си прецаквайте организма като мен, гледайте да си се храните правилно, демек от всичко по малко и главно наблягайте на движението. И най-здравословният режим и най-полезната храна, ако не е съчетан с движения (от всякакъв вид) трудно може да даде задоволителни резултати и те да се задържат за дълго.
Това е от мен, успех и поздрави! ;)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:32.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.