Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Диетите на д-р Байкова (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3186)

MILI 20th October 2007 21:25

Не е важно колко килограма си Ordy, а как изглеждаш в тези килограми и как се чувстваш в кожата си, нали :?:
Да ти кажа не мога да разбера как по една височана, и по едни килограми (без да сте видели за какво става въпрос) определяте този човек дебел ли е, слаб ли е , има ли нужда от диета или не. Имам приятелка например висока е колкото мен, тежи 58 кг., но когато видиш нея и мен ще кажеш че аз съм по "дебелата". Незнам, според мен поне, влияят много фактори на човека, затова не можем да кажем тя е слаба щом е 50 кг. и т.н. Може (най-простото за което се сещам), например на моята приятелка кокалите да са и по- тежки от моите и тя, ако стане 51 да е направо клечо :D
Важното е, че всеки сам знае какво е най- добро за него и как той ще се чувства най- добре със себе си (освен, ако не си анорексичка или болимичка) :wink:

Ordy 21st October 2007 15:10

Пределно ми е ясно, че в теглото участват и костите и мускулната маса и както казваш - много много други фактори.
Винаги може да изглеждаш и по-добре.
Просто се зачудих защо исакш да почваш такава хард диета ( не че е безумна, даже си е балансирана, но все пак не е и толкова лека, спазвала съм я и съм я издържала) като определено си слабичка ( разбирам че става дума че човек иска да е перфектен) Но всеки знае най-добре за себе си.
А това с твоята приятелка :) Аз съм 1.73 и се въртя около 60-те килограма и тялото ми изглежда доста по-атлетично от една приятелка, която пък се върти около 50-те...Мускули, кости..но най-голямо влияние над самочувствието си оказва огледалото :D

MILI 21st October 2007 16:24

Спазвам такава диета, защото просто от други не отслабвам.Аз съм със склонност към напълняване и ако се отпусна и ям каквото ми скимне за 1 месец може да тежа и 10 кила отгоре.На едни хора просто им е писано да са слаби, а на други като нас да пазят,такива диети за да изглеждат що годе прилично.Ужасно,но факт.
Аз и майка ми например имаме едни и същи тела :twisted: и тя ми е нагледен пример как ако спазвам умерен режим на хранене(защотото тя не яде много ама никак) на 35 год. ще съм 70 килограма :looking_at_mirror:

mimeto_ 1st November 2007 11:01

:)

MILI 1st November 2007 16:42

Аз съм с теб, но съм малко по напред вече съм 10-ти ден.Успех ти желая и да не се откажеш ей :winter:

mimeto_ 1st November 2007 17:07

о в никакъв случай :)
имам към 7 килца за смъкване:(
ти как си?как се чувстваш и колко смъкна досега?

MILI 1st November 2007 18:26

Ох и аз имах горе долу долкова за смъкване бях станала 58кг.,но преди тази диета спазвах друга тя беше 5 седмична и с нея станах 51.5,а сега съм към 50кг.Не съм смъкнала много, но сега съм в застой с килограмите остават ми още 2-3 килца, за да си върна предишната форма.Предполагам че за месец, месец и 1|2 ще успея :sunbath: Аз веднага след първата, започвам втората, после и третата :1207:

MILI 3rd November 2007 11:43

Колко килца има да смъкваш?
Първата диета е:

/ за 5 седмици /

Тази диета може да се провежда 1 път годишно.
Прочиства организма и е полезна за всеки. Трудни са само първите 3 дни.
1-ва седмица: сурови зеленчуци; кашкавал, извара, сирене/ 5% мазн./,
кисело мляко, йогурт; 1 варено яйце; може и 3 зелени ябълки. Това е менюто за 1 ден. Зеленчуците, млечните продукти, чай, кафе/без захар/-
в неограничено количество и по всяко време. Задължително да се пие вода по 2-3 л на ден. От продуктите може да се прави салата: зеленч. + сирене+
яйце. Може и малко сол, лимонов сок, 2-3 капки зехтин.
2-ра седмица: същите продукти. Апетитът вече е намален, по желание може да не се ядат ябълките и яйцето.
3-та седмица: към същите продукти се добавя 300 гр. месо, риба или птици. Количеството на млечните продукти малко да се намали.
След 3 седмица започва интензивното отслабване. През последните две седмици свалят се много кг.
4-та седмица: като третата седмица. Да не се пие прясното мляко.
5-та седмица: може да се добавят и консерв. грах, боб, царевица,
растително масло, но рядко.
Рецепти към диетата:
Салата с цвекло: 1 сурово цвекло, 2 моркова, 1 ябълка се рендосват. Добавят се 1 лъж. лимонов сок, пипер, магданоз и кисело мляко.
Салата с маруля: маруля, краставици и 2-3 скилидки чесън се нарязват.
Добавят се копър, сок от

MILI 6th November 2007 11:45

Хей mimeto_ държиш и се още на диетката, аз имам мънички прегрешения, но като цяло не съм се отказала :connie:

MILI 6th November 2007 13:14

Ох ще издържаш ама до едно време :twisted: Аз проядох шоколад покрай диетите преди не обичах толкоз шоколад,но от както съм на диета само това ми се яде.Даже веднаж от неядене и ......еми изядох към три шоколада и то на последния ден от диетата си....много е гадно рано или късно това нещо побеждава :girl_eat:
Обаче ти се дръж докато можеш

ПС. Защо не пишеш на кирилица,защото форума си има правила и.....някой ще ти се скара :quarrel:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:03.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.