Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Всичко за бременността (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3546)

jito7 5th March 2007 15:24

Цитирай:

Първоначално написано от милена 077
Ми аз пък искам момичееееееееееееееееее :girl_cry2:

и аз
сестро, казаха ми, че ако имаш над два диоптъра, не бива да раждаш нормално :shock: :shock: ,а с цезарово...не знам колко е достоверна информацията

invisible 5th March 2007 15:27

Цитирай:

Първоначално написано от jito7
сестро, казаха ми, че ако имаш над два диоптъра, не бива да раждаш нормално :shock: :shock: ,а с цезарово...не знам колко е достоверна информацията

и аз така съм чувала :roll:

П.П и аз искам момиче :girl_cry2:

sladkatony 5th March 2007 15:42

Цитирай:

Първоначално написано от invisible
П.П и аз искам момиче :girl_cry2:

:) Аз имам две, ама бих отгледала поне още две - каквито ще да са :D 8)

apoklistika 5th March 2007 15:48

Бе това за диоптрите, аз забравих да питам като бях на преглед, обаче съм чувала за доста повече от два май :roll: А и май има значение дали расте още диоптъра по време на бременността :2016: цезаровото по принцип ми е последно като вариант, ама знам ли...

maeva 5th March 2007 15:50

Ми аз не съм правила никакви упражнения,но пък за сметка на това не се спирах,майка ми ми викаше,че съм като кон.Не че не надебелях доста,даже повече и от ненормалното(36кг.),но сама си бях виновна,защото ядях каквото ми хрумне и не за двама а за петима. В осмия месец ме накараха да пазя диета......та...моя съвет е да ядеш всичко каквото ти се прияде,но по малко,повече разходки и спокойствие.

Lady Marmalade 5th March 2007 15:57

Честита бременност! :)
Уцелила си хубав сезон за бременеене. Пролетта и лятото поне има изобилие от плодове и зеленчуци, яж повече салати и леки храни, въобще хапвай, когато ти се яде, но без да се тъпчеш и прекаляваш, нито пък да гладуваш. Ако в този период внимаваш и се храниш здравословно, после това ще ти се върне. Наднорменото тегло не е полезно нито за теб, нито за бебето. Нормата е 12- 15 кг.
Махни храните, които не носят хранителна стойност, а само трупаш калории, примерно газирани, чипсове, снаксове, много солени и тежки храни и т.н. Сладко- по- рядко.
Аз бях качила 12 кг, нямах апетит, за моя най- голяма изненада и си ядях нормално, даже и сладко, но не всеки ден, разбира се :D
С две думи- храни се добре, но с мярка. Това, че бременните трябва да ядат за двама са глупости. По принцип организма е устроен така, че когато му липсва нещо ти "подсказва" как да си го набавиш. Аз с това се обяснявам факта, че на някои бременни им се прияжда еди какво си.
Относно физическата активност трябва да се консултираш с гинеколога си, ако всичко е наред с бременността тогава. Но според мен повече разходки, не мисля че е нужно точно в тоя период човек да се напъва много да тренира. Има време.
Относно раждането, аз бях със секцио, но ако си решила да раждаш нормално, мога да ти препоръчам да правиш упражнения за перинеума, чела съм че много помагат и улесняват раждането. За раждането във вода също съм чувала хубави неща.

apoklistika 5th March 2007 15:58

Я ме светнете за лютото, защо не трябва да се яде? Щото аз обичам не да ми е люто, ами направо "огън" :girl_haha:

chervenokoska_2 5th March 2007 16:02

:wink:

maeva 5th March 2007 16:04

Цитирай:

Първоначално написано от Lady Marmalade
Относно раждането, аз бях със секцио, но ако си решила да раждаш нормално, мога да ти препоръчам да правиш упражнения за перинеума, чела съм че много помагат и улесняват раждането. .


На мен също ми казаха за тези упражнения и ги правех.Незнам дали се дължи на тях,но наистина родих лесно.

chervenokoska_2 5th March 2007 16:05

По време на бременността не знам, но се счита че ако кърмиш прави не хубав вкуса на кърмата и някои бебета отказват. Аз съм яла огън люто винаги и съм кърмила и никак не ми се е отразило.
По повод упражненията - не съм правила никакви. Дори за перинеума. Но е много важно да ти обяснят как точно да напъваш - така си спестяваш много усилия и пъхтене.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:41.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.