Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Всичко за бременността (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3546)

apoklistika 5th March 2007 16:09

За тези упражнения и аз знам, по- нататък ще мина и един курс за бременни, като наближи раждането, защото и аз съм убедена, че са важни и могат да спетят доста мъки.

emisof 5th March 2007 16:14

Хранене - ако правиш умерено НВД с повечко млечни заради калция, и един свободен ден за бебчо, мисля че всичко ще е ОК;
Спортуване - докато не минеш в "безопасните" седмици, лекичко, ходи бързо или прави секс :wink:
Относно вида на раждането - ако си над два диоптъра, отивай на секцио, при нормалното раждане се увеличава неимоверно вътреочното налягане и се получават усложнения след това;
А лютото не го препоръчват, щото е кофти ако имаш хемороиди, а при бременноста почти винаги "цъфваш". А и дразни стомашната лигавица, същото важи и за слабителните на билкова основа.
Питай квото се сетиш, баща ми е акушер-гинеколог :D

chervenokoska_2 5th March 2007 16:15

А суеверна ли си? В смисъл да не купуваш нищо докато не родиш. Да не се плаши бременна, че където се пипне ще й излезе белег със същата форма. Че какъвто човек пръв пипне корема ти на него ще прилича детето и т.н. Освен това съм забелязал, че като започне да ти личи, корема ти става леко обществен - всеки иска да го пипне, защото носи късмет.

chervenokoska_2 5th March 2007 16:42

:wink:

apoklistika 5th March 2007 16:44

Не съм въобще суеверна :lol:
Емисоф, на мен по принцип храненето ми може да се характеризира като умерено НВД, значи продължавам както до сега :)
Уф, за тези диоптри ме хвърли в размисли... :? Аз сега четох малко и така като гледам, диоптърът сам по себе си не е проблем, важното било да няма дегенерация на ретината по време на бременността, затова малко преди раждането се препоръчва преглед на очните дъна и ако всичко е наред, няма проблеми. Не знам обаче колко е вярно, тези неща ги чета из разни форуми, явно и очния доктор ще трябва да посетя скоро :lol:
А аз пък последните дни почнах нещо да пъпчасвам :girl_hysteric:

emisof 5th March 2007 17:08

До офиса ми е един от най-известните очни центрове, та проф. там ми беше казал, че "нормалните" диоптри спират да се увеличават някъде към 17 год. възраст. Ако след това има промени по диоптрите, то това не е чиста миопатия :? Свекърва ми разви мн.тежка глаукома, защото е родила първите си две деца нормално с -4 диоптъра, чак на третото са я светнали....Абе искай мнение.
Пъпките са от хормоните, няма спасение, аз бях като торта с фъстъци :lol: :lol: Мисля, че след третия-четвъртия месец, когато организма свикне с новите си хормонални нива, нещата се нормализират.

apoklistika 5th March 2007 17:12

Цитирай:

Първоначално написано от emisof
аз бях като торта с фъстъци :lol: :lol:

:lachen: :lachen: :lachen:
Аз долу горе от 17- 18 години със същия диоптър...във всеки случай ще видя какво ще ми каже очния, ако не става, няма да е напъвам.

dimi4 5th March 2007 23:32

Честито!
Точно си мислех да ти пиша ЛС,да те питам успя ли да спреш цигарите с онази книга,но сега съм сигурна,че си ги спряла,а и имаш най-сериозното основание.Още веднъж честито!

rumishark 6th March 2007 19:20

Apoklistika във фитнеса където ходя има специална гимнастика за бремени както и консултации с диетолог за храненето по време на бремеността.Това което съм чувала от жените които го посещават е че трябва да са минали първите три месеца понеже били рискови.

aniK 6th March 2007 19:44

Хайде аз да споделя личен опит: по принцип съм фитнес маниак (макар и да го няма в подписа ми). Ужасявах се от мисълта как ще отслабна след бременността. Спортувах до 8-мия месец, но по-леки неща - вело, леки гирички, гимнастика за бременни (има в И-нет+Фитмама, която е малко комична за активно спортуващ). Качих 12кг. Ядях както и преди бременността, като си позволявах малки изкушения. След разждането кърмих 2 месеца. Пет дни след като спрях да кърмя бях във формата от преди раждането. След това отслабнах и повече. Минах на НВ и от тогава - вече година и половина- се храня такаплюс активните ми тренировки.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:05.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.