Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Всичко за бременността (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3546)

apoklistika 5th March 2007 14:21

Всичко за бременността
 
Ето я най- накрая темичката :lol:
Така че давайте съвети и споделяйте опит :lol:
Като за начало,фитнес специалистките, дайте идеи относно спорта по време на бременност, какво може, какво не? Аз си свалих една гимнастика за бременни, обаче направо се изприщих, ужасно е флегматична, нея ще я оставя май за по- нататък :lol:
Друго- за храненето- има ли неподходящи храни, какво е добре да преобладава в менюто? Относно храненето, смятам да съм доста стриктна, отхвърлям категорично идеята, че трябва да ям всичко, което ми се яде, а и това, че трябва да ям за двама :lol: Между другото, сладко не ми се яде въобще, мога съвсем спокойно да карам без него :girl_dance:
За самото раждане- макар, че вече е писано по този въпрос, споделяйте пак. Аз да си кажа честно, още от сега ме хваща паника. Засилила съм се да раждам във вода, ако всичко е наред, ако има някой, раждал така, да си казва. Понеже знам какво облекчение носи водата при бъбречна криза например, склонна съм да вярвам, че и при раждане ще е значително по- лесно...
Въобще, пишете всичко, каквото се сетите, а аз ще питам каквото ми хрумне още :D

леля мичИ 5th March 2007 14:32

Аз лично, съм решила, ако забременея пак, веднага да отида на диетолог за да ми направи пълноценен режим на хранене, и в същото време да кача минимално кг.
При първата си бременност качих около 30 кг., направо бях заприличала на хипопотам и добре, че бях почти дете(19г.) та успях да се възстановя без поражения.
Аз не съм от фитнес-маниаците, но всяка сутрин ходя 5 км. и после бягам 5 км., та виждах една известна спортистка да ходи по 5 км. всеки ден почти до термина и ...
А съвсем скоро чух, че и в болницата в която работи моят лекар вече има раждане във вода, така че дано всичко при теб е наред и да разказваш, може и аз да се навия да родя така... :2035:

Beautiful_ 5th March 2007 14:32

о бременна ли си? честито! :2020: но не мога да отговоря на въпросите ти....

apoklistika 5th March 2007 14:36

То и аз не съм много от фитнес маниаците, но това ходене по 5 км ме устройва. Карам и ролери много често,но се замислих дали няма да стане някой гаф, ако случайно се изплющя с тия ролери,затова май ще ги спра.
Я кажете и за кростренажора?
Това с диетолога, даде ми идея, май е най- добре и аз така да направя, защото не ми се дебелее, а и дето казваш не съм на 19 :lol:

chervenokoska_2 5th March 2007 14:36

:wink:

apoklistika 5th March 2007 14:40

Червенокоска, при мен проблема е, че ако се отпусна и един ден дори, веднага качвам :( А ако девет месеца ям всичко възможно, ще кача повече от 30 кила :lol: Нямам намерение да се ограничавам, но искам да се опитам да ям възможно най- здравословно.

Olivia 5th March 2007 14:47

ох,дали някога и аз ще си имам бебче? :1246: :girl_cry: п.с апоклистика ще имаш момченце :girl_in_love: :girl_kiss2:

apoklistika 5th March 2007 14:48

Ми айде, правете си, какво чакате :D
Между другото, и аз съм решила, че ще е момче :lol:

леля мичИ 5th March 2007 14:54

Ми аз пък искам момичееееееееееееееееее :girl_cry2:

Olivia 5th March 2007 14:56

Цитирай:

Първоначално написано от apoklistika
Ми айде, правете си, какво чакате :D
Между другото, и аз съм решила, че ще е момче :lol:

Да бе...ми аз сама няма как да го направя,а моя е далеч от мисълта за деца,така че в следващите 1867352712900004848000000 светлинни години не се виждам мамичка :girl_cry:

момче ще е,щом и ти го чувстваш :1203: :1259: :girl_kiss2:

jito7 5th March 2007 15:24

Цитирай:

Първоначално написано от милена 077
Ми аз пък искам момичееееееееееееееееее :girl_cry2:

и аз
сестро, казаха ми, че ако имаш над два диоптъра, не бива да раждаш нормално :shock: :shock: ,а с цезарово...не знам колко е достоверна информацията

invisible 5th March 2007 15:27

Цитирай:

Първоначално написано от jito7
сестро, казаха ми, че ако имаш над два диоптъра, не бива да раждаш нормално :shock: :shock: ,а с цезарово...не знам колко е достоверна информацията

и аз така съм чувала :roll:

П.П и аз искам момиче :girl_cry2:

sladkatony 5th March 2007 15:42

Цитирай:

Първоначално написано от invisible
П.П и аз искам момиче :girl_cry2:

:) Аз имам две, ама бих отгледала поне още две - каквито ще да са :D 8)

apoklistika 5th March 2007 15:48

Бе това за диоптрите, аз забравих да питам като бях на преглед, обаче съм чувала за доста повече от два май :roll: А и май има значение дали расте още диоптъра по време на бременността :2016: цезаровото по принцип ми е последно като вариант, ама знам ли...

maeva 5th March 2007 15:50

Ми аз не съм правила никакви упражнения,но пък за сметка на това не се спирах,майка ми ми викаше,че съм като кон.Не че не надебелях доста,даже повече и от ненормалното(36кг.),но сама си бях виновна,защото ядях каквото ми хрумне и не за двама а за петима. В осмия месец ме накараха да пазя диета......та...моя съвет е да ядеш всичко каквото ти се прияде,но по малко,повече разходки и спокойствие.

Lady Marmalade 5th March 2007 15:57

Честита бременност! :)
Уцелила си хубав сезон за бременеене. Пролетта и лятото поне има изобилие от плодове и зеленчуци, яж повече салати и леки храни, въобще хапвай, когато ти се яде, но без да се тъпчеш и прекаляваш, нито пък да гладуваш. Ако в този период внимаваш и се храниш здравословно, после това ще ти се върне. Наднорменото тегло не е полезно нито за теб, нито за бебето. Нормата е 12- 15 кг.
Махни храните, които не носят хранителна стойност, а само трупаш калории, примерно газирани, чипсове, снаксове, много солени и тежки храни и т.н. Сладко- по- рядко.
Аз бях качила 12 кг, нямах апетит, за моя най- голяма изненада и си ядях нормално, даже и сладко, но не всеки ден, разбира се :D
С две думи- храни се добре, но с мярка. Това, че бременните трябва да ядат за двама са глупости. По принцип организма е устроен така, че когато му липсва нещо ти "подсказва" как да си го набавиш. Аз с това се обяснявам факта, че на някои бременни им се прияжда еди какво си.
Относно физическата активност трябва да се консултираш с гинеколога си, ако всичко е наред с бременността тогава. Но според мен повече разходки, не мисля че е нужно точно в тоя период човек да се напъва много да тренира. Има време.
Относно раждането, аз бях със секцио, но ако си решила да раждаш нормално, мога да ти препоръчам да правиш упражнения за перинеума, чела съм че много помагат и улесняват раждането. За раждането във вода също съм чувала хубави неща.

apoklistika 5th March 2007 15:58

Я ме светнете за лютото, защо не трябва да се яде? Щото аз обичам не да ми е люто, ами направо "огън" :girl_haha:

chervenokoska_2 5th March 2007 16:02

:wink:

maeva 5th March 2007 16:04

Цитирай:

Първоначално написано от Lady Marmalade
Относно раждането, аз бях със секцио, но ако си решила да раждаш нормално, мога да ти препоръчам да правиш упражнения за перинеума, чела съм че много помагат и улесняват раждането. .


На мен също ми казаха за тези упражнения и ги правех.Незнам дали се дължи на тях,но наистина родих лесно.

chervenokoska_2 5th March 2007 16:05

По време на бременността не знам, но се счита че ако кърмиш прави не хубав вкуса на кърмата и някои бебета отказват. Аз съм яла огън люто винаги и съм кърмила и никак не ми се е отразило.
По повод упражненията - не съм правила никакви. Дори за перинеума. Но е много важно да ти обяснят как точно да напъваш - така си спестяваш много усилия и пъхтене.

apoklistika 5th March 2007 16:09

За тези упражнения и аз знам, по- нататък ще мина и един курс за бременни, като наближи раждането, защото и аз съм убедена, че са важни и могат да спетят доста мъки.

emisof 5th March 2007 16:14

Хранене - ако правиш умерено НВД с повечко млечни заради калция, и един свободен ден за бебчо, мисля че всичко ще е ОК;
Спортуване - докато не минеш в "безопасните" седмици, лекичко, ходи бързо или прави секс :wink:
Относно вида на раждането - ако си над два диоптъра, отивай на секцио, при нормалното раждане се увеличава неимоверно вътреочното налягане и се получават усложнения след това;
А лютото не го препоръчват, щото е кофти ако имаш хемороиди, а при бременноста почти винаги "цъфваш". А и дразни стомашната лигавица, същото важи и за слабителните на билкова основа.
Питай квото се сетиш, баща ми е акушер-гинеколог :D

chervenokoska_2 5th March 2007 16:15

А суеверна ли си? В смисъл да не купуваш нищо докато не родиш. Да не се плаши бременна, че където се пипне ще й излезе белег със същата форма. Че какъвто човек пръв пипне корема ти на него ще прилича детето и т.н. Освен това съм забелязал, че като започне да ти личи, корема ти става леко обществен - всеки иска да го пипне, защото носи късмет.

chervenokoska_2 5th March 2007 16:42

:wink:

apoklistika 5th March 2007 16:44

Не съм въобще суеверна :lol:
Емисоф, на мен по принцип храненето ми може да се характеризира като умерено НВД, значи продължавам както до сега :)
Уф, за тези диоптри ме хвърли в размисли... :? Аз сега четох малко и така като гледам, диоптърът сам по себе си не е проблем, важното било да няма дегенерация на ретината по време на бременността, затова малко преди раждането се препоръчва преглед на очните дъна и ако всичко е наред, няма проблеми. Не знам обаче колко е вярно, тези неща ги чета из разни форуми, явно и очния доктор ще трябва да посетя скоро :lol:
А аз пък последните дни почнах нещо да пъпчасвам :girl_hysteric:

emisof 5th March 2007 17:08

До офиса ми е един от най-известните очни центрове, та проф. там ми беше казал, че "нормалните" диоптри спират да се увеличават някъде към 17 год. възраст. Ако след това има промени по диоптрите, то това не е чиста миопатия :? Свекърва ми разви мн.тежка глаукома, защото е родила първите си две деца нормално с -4 диоптъра, чак на третото са я светнали....Абе искай мнение.
Пъпките са от хормоните, няма спасение, аз бях като торта с фъстъци :lol: :lol: Мисля, че след третия-четвъртия месец, когато организма свикне с новите си хормонални нива, нещата се нормализират.

apoklistika 5th March 2007 17:12

Цитирай:

Първоначално написано от emisof
аз бях като торта с фъстъци :lol: :lol:

:lachen: :lachen: :lachen:
Аз долу горе от 17- 18 години със същия диоптър...във всеки случай ще видя какво ще ми каже очния, ако не става, няма да е напъвам.

dimi4 5th March 2007 23:32

Честито!
Точно си мислех да ти пиша ЛС,да те питам успя ли да спреш цигарите с онази книга,но сега съм сигурна,че си ги спряла,а и имаш най-сериозното основание.Още веднъж честито!

rumishark 6th March 2007 19:20

Apoklistika във фитнеса където ходя има специална гимнастика за бремени както и консултации с диетолог за храненето по време на бремеността.Това което съм чувала от жените които го посещават е че трябва да са минали първите три месеца понеже били рискови.

aniK 6th March 2007 19:44

Хайде аз да споделя личен опит: по принцип съм фитнес маниак (макар и да го няма в подписа ми). Ужасявах се от мисълта как ще отслабна след бременността. Спортувах до 8-мия месец, но по-леки неща - вело, леки гирички, гимнастика за бременни (има в И-нет+Фитмама, която е малко комична за активно спортуващ). Качих 12кг. Ядях както и преди бременността, като си позволявах малки изкушения. След разждането кърмих 2 месеца. Пет дни след като спрях да кърмя бях във формата от преди раждането. След това отслабнах и повече. Минах на НВ и от тогава - вече година и половина- се храня такаплюс активните ми тренировки.

bimbi 6th March 2007 19:59

за диоптрите и секциото също има значение дали си далекоглед, или късоглед. доколкото помня при късогледите е проблема, има опасност от отлепяне на ретината.
аз имам -0.5 и въпреки че са малко, ходих в 8-я месец на очен преглед, то не беше разширяване на зеници, не бяха сто апарата, взеха ми акъла :roll: в крайна сметка казаха че няма да имам проблеми, и си родих нормално.

Venice_2 7th March 2007 01:20

:)

apoklistika 7th March 2007 01:31

Бимби, ти съвсем ме шашна, аз съм с -3 и -3.25, да не излезе сега, че нито секцио, нито нормално мога да раждам :lachen:
То още рано, ама май ще взема да отида на един сериозен разговор и преглед при очния, да ми обясни всичко, че да се настроя от сега, ако ще е секцио :?
Венис, витамини пия още от преди за забременея :)

apoklistika 7th March 2007 17:53

Ехаааааааааа, Пимпин :girl_kiss2: колко си добричък, цял нов подфорум за бременност и майчинство :1211:
Дано да се навъдят още много актуални потребителки тук :lol:

bimbi 7th March 2007 19:17

офф, само да не стане като бг-мама че се изнасям :roll:

Devil_wears_Prada 7th March 2007 19:36

Цитирай:

Първоначално написано от bimbi
офф, само да не стане като бг-мама че се изнасям :roll:

:2010:

apoklistika 7th March 2007 19:51

Ми ако иска Пимпин, да го махне тоя подфорум, за да не става като в бг- мама, аз не съм го молила да го слага, това си е негово решение. На мен и темата само ми стига :lol:

Pimpin 7th March 2007 20:32

Бимби, отделната тема беше подарък за Апоклистика, подсещане за Милена 077 и вдъхновение за всички дами.

Толкова много обичам бременни и деца, ах ах, даже ми се иска аз да съм бременен понякога, но не може. Кики, шегувам се.

Видях тук-там по някоя тема за бременни, за упражнения за бременни, ето, Апоклистика пита, та реших да си имат тяхно местенце, да си питат и да си отговарят.

В никаъв случай нямам намерение да пълним целия форум с памперси и бебешко мляко.

Мляко може де, стига да е с мента;)

Но пък ако наистина смятате, че няма място такава тема в Телцето...

bimbi 7th March 2007 20:44

добре де, кво ме слушате, като сте решили нека го има раздела. даже имам предложение да направиш апоклистика мод тук, така и така докато роди ше има време да го наглежда :)

katie 7th March 2007 20:46

Защо не? Според мен има и теми, които трябва да се преместят тук, напримар тази. Или тази... А сигурно има и други.
На мен ми е много интерсесно да я чета, а очевидно и на други. И някой ден ще ми е и полезна...


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:39.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.