Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мамопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Премахване на фибораденом и поставяне на импланти (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=11925)

Jennny 5th April 2011 11:04

Премахване на фибораденом и поставяне на импланти
 
Здравейте. Искам да попитам дали някой се е сбъсквал с проблем като моя. Наскоро при обикновен профилактичен преглед ми откриха фиброаденом/доброкачествен, на лявата гърда .С малки рамери е 0,5-1 цм. Няма нужда от оперативно премахване, просто трябва да се наблюдава 2 пъти в годината. Това е обаче при положение ,че не искам псотавя на импланти. Ако реша трябва да се махне.
Страх ме е обаче, ако се разбута местото да не се усложни нещо, да не е предпоставка за поява на други образувания.Въпреки всичко, обаче не съм се отказа от мечата.
Ще се радвам на всякаква информация

te_dda 5th April 2011 11:18

по мое мнение нищо открито не се следи, всичко открито се маха....при мамопластика , естесвено, задължително също се маха каквото има...самата мамопластика няма общо с бъдещи евентуални образувания по гърдата, т.е не би била причина за такива, но проблемът е после в проследяването, което е по-трудно и такива малки образувания биха били по-трудно откриваеми....ако имаш някаква наследствена обремененост по отношение на гърдите , то си струва да се замислиш над интервенцията !!

Jennny 5th April 2011 11:37

Благодаря, нямам наследствена обремененост. И аз смятам ,че импнатите не биха нвредили, а по-скоро отрасраняването ма кистичката. Все пак ще се реже и ще има някаква намеса и следователно риска е по-голям. Според моя мамомог янма проблем, но пък не г опопитах дали трябват 2 операции да се направят...

te_dda 5th April 2011 11:51

не, в една се правят...стига хирургът, който си си избрала за мамопластиката да е съгласен !

Silvana-) 5th April 2011 11:52

Аз имам същия проблем и на двете гърди.Правиха ми туморен маркер,беше отрицателен.Доктора ми каза,че когато са под някакви размери(не си спомням точно) не се оперират.Когато му споделих обаче,че мисля да си сложа импланти ми каза,че може да се направи 2 в 1.......
При операцията не ми ги премахнаха.
Съветвам те да вземеш всички мерки преди да се оперираш!
Аз избързах, не си уточних операцията да ми е 2 в 1 и сега треперя,дано не съм си създала допълнителни проблеми с тази припряност...

Jennny 5th April 2011 11:59

Силвана ,а защо решихте да не се махат? При кой лекар сте се оперирала? Сега как ще Ви следят?
Извинявайте, че така питам ,но съм объркана

Rumenova 5th April 2011 11:59

аз доколкото съм чела силиконът сам по себе си не е предпоставка за развитието на такива образувания, но самата операция си е някаква травма все пак и има голяма вероятност да засили процеса на развитие. Най-добре да се консултираш с още един или двама мамолози или гръдни хирурзи, защото тези фибро аденоми понякога изобщо не е добре да се махат. Успех миличка!

Jennny 5th April 2011 12:11

Още веднъж благодаря. Това си мисля и аз ,че е по-дорбе да не се закачат, но пък толкова ми се искаше...

Silvana-) 5th April 2011 12:11

Цитирай:

Първоначално написано от Jennny (Публикация 731485)
Силвана ,а защо решихте да не се махат? При кой лекар сте се оперирала? Сега как ще Ви следят?
Извинявайте, че така питам ,но съм объркана

Не мисля ,че ще има пречка за проследяването им,а и има кръвни тестове с които може да се следят такива образувания(дано не съм се объркала ) поне доколкото аз разбрах казаното от лекаря,мамолог.

Оперирах се при Н.Георгиев,но както казах с моята припряност нещо не доуточнихме нещата .

te_dda 5th April 2011 12:40

Цитирай:

има кръвни тестове с които може да се следят такива образувания(
това , за което говориш, е туморен маркер, той се следи при жени , имали вече злокачествено образувание, или се пуска при жени със съмнение за такова, но това няма нищо общо със следенето на гърди по принцип за каквито и да е образувания, т.е няма общо с ултразвуково , рентгеново, ЯМР - изселдване и т.н. Тоест, първо с аобразните изледвания, псоле кръвните - ако на образното има нещо....проблемът е да може въпреки редовните прегледи да се хване евентуално злокачествено образувание докато е малко и прогнозата би била добра ( при жените с импланти)..иначе според мен единични кистозни или фиброаденомни образувания сами по себе си не са противопоказания за мамопластика, но ако жената е с рецидивиращи или повече от 1-2 такива - нежелателно по гореспоменатите причини !


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:35.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.