Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Пластична хирургия (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Контратубекс (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=2306)

zuzina 31st August 2006 16:45

Това което пишете направо ме размазва-белезите са от корекция на уши на сина ми, и нали разбирате, не може цял живот да ходи с дълга коса..... УЖАС!

Magikka 31st August 2006 20:04

zuzina четох за операцията на сина ти...не мога да си представя къде е белега, но все си мисля че все пак кожата му е доста млада и тези мазила трябва да му подействат. Колко стари са белезите?

zuzina 31st August 2006 21:20

опериран е преди 5м., мажа ги от 20-ия ден, но са все така груби и червени, особено единия-направо е кошмарен.

Фелисити 31st August 2006 22:08

Цитирай:

Първоначално написано от zuzina
Това което пишете направо ме размазва-белезите са от корекция на уши на сина ми, и нали разбирате, не може цял живот да ходи с дълга коса..... УЖАС!

Странно е това, което пишеш, белегът не е ли разположен точно между главата и ухото, където не би трябвало да се забелязва дори и с къса коса?

Magikka 1st September 2006 08:25

zuzina, толкова ли се виждат тези белези? не би ли трябвало по принцип белезите, които остават да не са толкова големи? Пък и аз сега си гледах моите уши... и ако имам отзад белег - няма да се вижда ако ще и с къса коса да съм...ако обаче ми бяха клепнали - късата коса зад ушите пак би ги покривала. Опиши точно колко големи са белезите и къде се намират. Освен това се правят процедури с лазер, които видимо намаляват следоперативни белези - поне така на мен ми каза докторката, при която бях(Аз отидох на прегледа в Мед. академия - там има такива специалисти, които се занимават с лазерни процедури). Можеш да заведеш детето поне да го видят. Може това дори да се окаже по евтино отколкото да купуваш непрекъснато контрактубекс. Но от друга страна не знам дали е от значение къде е белега и разни такива подробности...

joy 1st September 2006 10:39

Снощи се сетих, че тогава се мажех с още едно мазило за заличаване на белега - Madecassol. zuzina може да го пробвате ако решиш, и ако още го има. Или пък защо не питаш хирурга, оперирал сина ти, за някое друго мазило.

Magikka 1st September 2006 10:48

MAdecasol вече не се внася в БГ...аз също търсих за моите белези, защото хирурга който ме "закърпи" ми го препоръча... но в аптеката ми казаха че е горе-долу същото като контрактубекс

zuzina 1st September 2006 13:17

Там е работата, че не са към главата, а през средата на ухото по цялата му дължина. И понеже едното ухо не е толкова прилепено колкото другото а повече стърчи, белега се вижда и от самолет. А този лекар въобще не желая да го виждам вече, след две корекции с незадоволителен резултат-мисля, че ще ме разберете....

Magikka 1st September 2006 13:21

питай някъде за премахване на белези с лазер

zuzina 1st September 2006 17:01

Диастема, аз съм същата зузина от форума на БГ МАМА , там писах за вродени аномалии на ръцете. Моля те, кажи защо нашите белези не са в гънката, различни техники ли има или е просто некадърност? И не се резорбират конците, един стърчеше от шева и аз лично го отрязах и извадих(4м. след операцията)! Боже, що за хирург съм намерила?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:18.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.