Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Перфектно нанесен фон дьо тен (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=2780)

Nimfea 9th November 2006 09:10

Перфектно нанесен фон дьо тен
 
Момичета, замислих се тия дни как може един от гримьорите на Максфактор ( няклко пъти ме е гримирал) да нанася толкова хубаво основата и фон дьо тена. Уж слагаме едно и също - Флаулес перфекшън ползвам от доста време, пък неговото става в пъти по-добре от моето!!! Кво прави тоя човек? Лицето е едно и също, фон дьо тена еднакъв, коректора също съвпада ама не става и не става!!!
Да споделим тук кой как нанася какво ползва, как прикрива недостатъците, за да се сдобие с пефректна кожа
Мерсиииии :)

anelly 9th November 2006 09:53

Аз съм маниак на тема гримиране още от ученическите си години и съм се учила сама върху себе си. Смело мога да твърдя, че се гримирам супер, казвам го така защото това е мнението на хората около мен, не само на мъжете, но особено на жените. Това е моето хоби. Та за фон дьо тена-аз ползвам от доста време на Loreal-Cashmere и съм страшно доволна. Нанасям го с ръце, защото така е най-добре според мен, става равномерно нанесен, все едно си слагаш крем за лице, стремиш се да има навсякъде и без да прекаляваш. Размазва се добре върху цялото лице и се изчаква малко да засъхне върху кожата, след това се нанася пудрата и крем за прикриване на тъмните кръгове около очите или други белези, които не сме успели да покрием с фон дьо тена. Нататък се продължава както вие прецените, но това е основата с която започва всеки грим, поне според моя скромен опит. А за гримьора от рекламата-все пак това са професионалисти, а пък и те не ползват само фон дьо тен, както показват там за да прикрият дефектите по лицето. Това са рекламни трикове и не трябва да им се вярва сляпо.

Nimfea 9th November 2006 10:01

anelly, мерси много за отговора. Да те питам сега за този фон дьо тен на Лореал с каква покривност е?

И само да отбележа, че не става въпрос за рекламата по телевизията, а за гримьор на МаксФактор, който ме е гримирал в магазин. Иначе за рекламите бих казала, че съм доста наясно, най-малкото защото се занимавам с това :)

anelly 9th November 2006 10:23

Поне за моята кожа, която е без дефекти (имам само някои леки петънца от слънцето или понякога ми излизат някои пъпчици, но като цяло при мен са рядкост), мога да кажа, че тя става точно като кашмир, не е тежък-това за мен е важно, защото не искам да съм като кукла и да съм все едно за реклама. Все пак ежедневия грим трябва да ти стои естествено, а с този фон дьо тен постигам точно това. А за работата ти-ти с реклами ли се занимаваш(ако не е тайна)?

seadd 9th November 2006 10:36

А какво ползвате за прикриване намалки белегчета,кръгове под очите и т.н.?Коректор предполагам ,и на каква марка?

anelly 9th November 2006 10:56

Аз ползвам на Avon- течен и съм доволна, освен това течния е по-добър от другия, защото става по-тънък слой и плътно прилепва върху фон дьо тена, така че да няма разлика с основния цвят на лицето и де се вижда как си си прикрила тъмните гръгове.

seadd 9th November 2006 10:58

anelly,така и съм почнала с въпросите,кажи някои трикове на гримиране за визуално увеличаване на окото :)

Allure 9th November 2006 11:03

Cashmere има много добра покривност,води се нещо като фон дьо тен-пудра.Много е траен,но не е подходящ за прекалено суха кожа.
Преди да нанеса слагам крем.Моята кожа има склонност да лъщи на челото,но откакто го използвам съм много доволна,прикрива неприятната лъскавина.Коректор използвам на Avon антибактериалния за пъпки и несъвършенства,а за под очите течния коректор на Bourjois.

anelly 9th November 2006 11:18

Това може да стане като във вътрешната страна на окото, към носа се нанесе светъл нюанс, нещо близо до бялото и отивайки към външния край на окото да се нанасят по-тъмни сенки, като се стремиш цветовете да преливат един д вруг без голяма разлика. Друг начин е като се сложат изцяло светли сенки на окото, но това не седи на всеки, трябва да пробваш. Също, трябва да сложиш от най-тъмния тон сенки и върху долния клепач. Но все пак е трудно така да се дават съвети, на всеки този начин би седял различно. На мен ми стои добре, но за друг незнам. Всеки има ралзичен овал на лицето, различна форма на окото, различен цвят на окото...

Devil_wears_Prada 9th November 2006 13:56

Както знаете първата стъпка трябва да е добре почистено лице,серум,хидратиращ крем и след това фон дьо тенът.Аз също предпочитам да го нанасям с пръсти,препоръчвам ви да ползвате леки текстури,ако кожата ви е здрава.

Ето и моят избор,той разбира се е свързан с повече средства,но опрделено си заслужава!
Chanel-Voille universel-това е фон дьо тенът
Chanel-Poudre universelle compacte-пудрата.

Успех в разкрасяването! :wink:

леля мичИ 9th November 2006 14:06

Цитирай:

Първоначално написано от Devil_wears_Prada
Ето и моят избор,той разбира се е свързан с повече средства,но опрделено си заслужава!
Chanel-Voille universel-това е фон дьо тенът
Chanel-Poudre universelle compacte-пудрата.

Е, който носи прада , естествено- ще използва ШАНЕЛ... :lol:

cranberry 9th November 2006 14:24

4ела съм, 4е преди ФДТ се слага коректора. такова 4удо (коректор, имам предвид) никога не съм ползвала. има ли зна4ение за него за какъв тип кожа е? цвета му?

Nimfea 9th November 2006 14:25

Много съм се чудила за тия фон дьо тени на Шанел. В момента има възможност да си взема, но толкова по-добри ли са от МаксФактор(сигурно задавам глупави въпроси), но си бях купила един ФДТ на Клиник и въобще не ми хареса... отиде при сестра ми в крайна сметка!
А и за колко време стига, защото ако харча 70-80лв на месец за фон дьо тен може и гаджето да ме изгони :D

seadd 9th November 2006 14:31

Ползвала сам DIOR,Chanel,Lancome но не бих казала,че имат някаква огромна разлика от Bourjois,Maxfactor i t.n.

Devil_wears_Prada 9th November 2006 16:14

Nimfea,на мен ми стига за около 2-3 месеца,но не си слагам всеки ден,мисля че на теб ще ти стигне за около месец и половина,аз съм доволна само от леките текстури,защото тези с висока покривност ми стоят като втора кожа,независимо на коя марка.Така че е много индивидуално.

nastasia 9th November 2006 17:10

Фон дьотените "висш клас" не са по-добри от тези "средна ръка". В момента ползвам ( и понякога смесвам ) Teint Eclat Lissant - Clarins, Lumineuse - Vichy, Skin Perfecting Foundation - Oriflame и Vitalumiere - Chanel. Ползвала съм и Lancome и YSL. Най-доволна съм от Skin Perfecting Foundation на Oriflame!

30 мл фон дьо тен ми стига за около 5-6 месеца при ежедневно гримиране!
А за коректора и аз съм чела, че се нанася преди фон дьо тена, но аз го нанасям след.

anelly 9th November 2006 17:38

И аз го нанасям след фон дьо тена. Какво от това, даже така прикривам по- добре тъмните кръгове под очите.

Devil_wears_Prada 9th November 2006 18:20

30 мл за 5-6 месеца :shock: ,как става този трик :)

cranberry 9th November 2006 21:48

ами аз съм от август с един матиращ на буржоа 20мл и май има още доста в него, при положение, 4е без грим отивам до кофата за боклук и евентуално до местния супермаркет

EMPRESS 9th November 2006 21:49

Ъ-ъ, само да си кажа, че според всички професионални гримьори, които съм питала, коректора се нанася СЛЕД фон-дьо-тена, щото така се уеднаквява цвета по-лесно.
А пък аз моя фон-дьо-тен на Диор също го ползвах 4 месеца,като се гримирах горе-долу всеки ден. Не знам,просто като го нанасяш, ти трябва съвсем малко.Иначе си купих същия фон-дьо-тен на Диор, само че спрей(тва е първия фон-дьо-тен спрей,който съм виждала), и свършва по-бързо.А тоя на Клиник и на мен нещо не ми хареса :roll:

The Shadow 10th November 2006 11:39

EMPRESS,
по мои проучвания и питания мненията на гримьорите са противоречиви. В смисъл, че едни път казват че коректора се поставя преди фон дьо тена, а друг път след него. :shock: Но като се замисля........и двата варианта са правилни, но разликата идва от естеството на текстурата и предназначението на коректора. Ако е на стик и е за тъмни кръгове под очите /конкретно и само за това/ То тогава се слага преди фон дьо тена, защото стика е по сух + това зветът му за да прикрие тъмните кръгове прелива между зеленикаво и жълто.Тази гама е само за тъмни кръгове-не е за петна или черенини по кожата.И в този ред не може да се сложи след фд защото отгоре нанесен ще се получи драстична разлика.Кръговете ще изпъкнат като по бели и ще се откроява видима разлика с цвета /фона/ на цялото лице.
За това достигнах до извода че и двата варианта за поставяне на коректор са вярни но зависи от преднназначението му :wink: понеже това ми е мания, та от личен опит и експерименти знам! :wink:

cranberry 10th November 2006 12:21

а какви коректори ползвате? не за кръгове под о4и , а за т.нар. Imperfections По кожата/?

FlashDancer 10th November 2006 15:48

Някой може ли да ми препоръча много плътен фон дьо тен, ама наистина много плътен, възможно най-най-плътен? :oops:

Nimfea 10th November 2006 16:04

cranberry, аз лично ползвам МаксФактор Ерейс за петънца, пъпки или квото има. Много съм доволна!!!
За под очите течния на Буржоа. И от него съм доволна


@FlashDancer някои гримьори ползват стикове (има такъв на Максфактор много плътен около 15-16лв е) Други разчитат на провесионалните фон дьо тени, които покриват лицето като маска и след 2ч. се стичат. те са задължителни при силно осветление, защото не прозират.

Nikolette 10th November 2006 17:11

Aз пък ползвам само пудра и в редки случаи фондьотен пак с пудра отгоре. Бях си взела кашмира на Лореал, но пък той ми изсушава кожата. Препоръчайте фондьотен за смесена кожа, моля ви -нещо от което кожата да не лъщи но пък и да не изсушава. Цената няма значение.

EMPRESS 10th November 2006 18:27

майка ми беше ползвала на Ив Роше фон-дьо-тена в тубичката, забравих му името,ама е само един де.та тва чудо е направо като няква паста, много е гъсто.Ама го имат само в четири цвята

seadd 10th November 2006 18:35

за да не лъщи кожата и да се матира добре-
ф.д.тен Ideal Matte Refinishing Makeup Compact SPF 12 na Estee lauder
или -
матиращ ф.д.тен Dream Matte na Maybelline http://www.maybelline.co.uk/products...52l222l401.htm

seadd 10th November 2006 18:38

http://www.maybelline.co.uk/whats_new/l190l400.htm

degasa 12th November 2006 02:51

Здравейте всички! Oт известно време чета изказванията в този форум и най-накрая реших и аз да се регистрирам. Във връзка с темата, ще ви кажа, че и аз съм ползвала доста скъпи make-up продукти на Canebo, Clinique, Dior, но в момента ползвам Maxfactor flawless perfection - ако се сещате този, който е от 2 части - първо се нанася основата, после цвета. Лошото при него е, че доста бързо свършва, а е по-скъп от другите на тази фирма. Мисля от личен опит, че Loreal са доста добри и през няколко месеца изкарват нови продукти. Аз имам проблемна кожа, доста чувствителна и склонна към акне и затова винаги ми е доста трудно докато открия подходящата козметика за каквото и да било :girl_haha:

zaharnata_kukli4ka 23rd February 2010 00:17

Аз ползвам попринцеп на MAYBELLINE Affinitone фон дьо тен. Не съм много доволна от него защото ако си вземеш един цвят по-тъмен оставя оранжеви петна :x :x :!: :cry: Ползвала съм на IMPALA и съм много доволна :wink: Знам че тези фон дьо тени сь евтини , но сега нямам време да си купя :cry: :cry:

Piny 23rd February 2010 09:05

MAYBELLINE и L'OREAL са евтина козметика- те не могат и не биват да бъдат сравнявани с висшата класа CHRISTIAN DIOR; KANEBO i tnt
Важно е и ФДТ да е съобразен с типа кожа - мазна, суха, смесена. За избора на подходящ продукт и цвят в магазина би трябвало да има добре обучен персонал.
Аз ако реша да пестя от грим - бих пестила от спиралата, но не и от ФДТ

slaver 30th May 2015 13:10

А за да не отварям нова тема искам да попитам тук вие какъв фон дьо тен използвате. На мене лично ми препоръчаха да си взема от интернет този Двоен фон дьо тен, но ми се струва, че цената е малко завишена 25 лева не знам дали си заслужава.

radka66 1st September 2015 19:43

Аз използвам гъбичка и с нея ми е много лесно да го нанасям.

denidimitrova 8th September 2015 10:07

Аз искам да попитам някой използвал ли е на Clinique? Скъп е доста затова се чудя и събирам мнения. :)

LadyJuly 15th March 2019 22:00

Нанасянето на фон дьо тен изисква малко предварителна подготовка. Първо се почиства кожата на лицето, а след това се хидратира и/или тонизира. Преди нанасянето на фон дьо тен може да използвате и основа за грим. Естествено, това се отнася до общия случай, винаги четете специалните инструкции, ако има такива и ги спазвайте.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:06.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.