Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Женски Фитнес (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Ролери (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=7484)

GLOW 15th October 2008 08:44

Ролери
 
здравейте, от скоро се уча да карам ролери всеки ден по час - два, моля кажете дали това ще спомага за стягане на тялото като цяло, тъй катое по забавно, а фитнеса определено ми е скучен :) поздрави на всеички и хубав ден :)

Solver 15th October 2008 09:11

Разрови се малко из темите.

Щом извършваш движение, следователно вършиш някакво действие и за това действие работят мускулите. Само че карането и най-вече Ученето да караш не е кой знае какво физическо натоварване, тъй като ти постоянно спираш и не поддържаш натоварването, а за стягането (топенето на някоя-друга мазнина) е нужно постоянно натоварване.

И не на последно място - карането на ролери е забавление в случая, не спорт за извайване на тялото, спортът се нарича бодибилдинг.

Не знам защо напоследък в темите за фитнес всички питат за ролери, модерен балет, как шахматът ще повлияе на нашето тяло... Форумът е "Женски фитнес", не виждам общо с тези неща.

еМ ДжИ 15th October 2008 10:26

http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=10095

GLOW 16th October 2008 09:20

оо този сайт е супер - май трябва да прочета всичко за спирането :) защото ми е голям проблем - ако има някой от Варна, който е наясно как се спира, моля за помощ :):) слънчев ден

any4ka_bany4ka 13th January 2009 16:43

Аз цяло лято карах....заради племениците ми, бях тяхната детегледачка и ги гоних...а те тарикатите с колела :lol: Та...както и да е. Искам да кажа, че има голяма разлика от преди и сега! И там си купих и въже и много съм доволна, а за "спирането" ами ако не искаш? Всеки колкото може :) Но при мене проблема беше, че се научех да се въртя..като балеринка и после не може да ме спреш :lol: :lol: :lol: :roll:
А да за спирането, трябва да завъртиш например десния крак-стъпалото на ляво :lol: :lol: :lol: Не мога да го обясня...! :lol: Трябва да ти покажа и аз съм от Варна :wink:

denitsa 7th February 2009 11:46

Спорт, който вреди на човешката фигураПаулина Христоскова Чамова
03 Септември 2008, 15:24 Всеки се възхищава на спортистите - като качества, спортни постижения и заслуги, като структура на тялото (фигура), като здраве. Не е един случаят, когато виждаме бивш спортист на възраст от 45 години например, който визуално изглежда с 10 г. по-млад.

В тази тема няма да пиша за това, че много спортисти се самоунищожават, вземайки различни добавки, анаболи и други подобни, които след време причиняват тотален срив на физиката им.

Става въпрос за спорт, ако може така да се нарече, който оказва лошо влияние върху развитието на тялото и структурата. Нормално е всяко едно спортно начининие да доведе до видоизменение на фигурата - дали става въпрос за разширяване на раменната област, прасците или разширяване на таза. Пример за разширение на талията е балетът, който оказва дори и минална промяна в обиколката на тази женствена част и то поради факта, че много движения и упражнения стават с големи разкрачвания (шпагати). Но колкото и да се промени размерът на таза - пак не е вид изкривяване или нещо, което може да промени изцяло визията на човек.

Така известните ролери навлезнаха в България като хит преди доста време. Имаше период, в който мечтата на всяко дете беше да притежава тези две обувки на колела и ако може дори и насън да не ги събува. Всеки знае как става придвижването с тези ролери - краката трябва да се местят отвътре навън, разширявайки разстоянието помежду си. Общо взето стойката на краката е като палатка, като в областа на коленете тази палатка е по-свита. Коленете са така да се каже прибрани навътре. Ако сте се замисляли - на малките дечица, които по цял ден играят на пода или върху кревата, се отделя голямо внимание за това как са свити краката. Нормалното и правилно стоене е извесното "по турски" защото коленете са свити надолу (въпреки че кракът е настрани). Когато детето сяда и краката от колене надолу са настрани, оказва напрежение върху капачката на коляното и постоянното стоене по този начин променя наколна на крака. От своя страна това води до изкривяване на тази част от долните крайници.

При ролерите се забелязва стойка, която принципно е същата като неправилното седене, за което споменах преди малко. Така напрежението върху коляното е обратно на нормалното и на това, което е свикнал крака. Постепенно коляното свиква с тази стойка и така се получава изкривяване. Да - полезно е да се карат ролери, най-малкото което е, че по този начин се топят и калории. Ако някой каже, че с ролери е свалил 2 килограма, аз ще допълня, че за да е свалил 2 килограма с каране на ролери е изкривил краката си с 2 милиметра. Не е много, но не е нужно да вредим на структурата си и най-вече на здравето си, защото рано или късно това може да доведе до по-сериозни проблеми. Да не споменавам, че за една жена е гордост краката й да са в перфектна форма и едно такова леко изкривяване може да доведе по-суетните жени до комплексиране.

Плюс това ролерите са вид мързелив спорт в сравнение с бягането - има разлика да пробягаш 100 метра с маратонки и това да се возиш 100 метра на колела, като в една трета от растоянието да си правил вдижения за набиране на скорост. И пак - дори и минималните усилия, които се полагат - самата стойка, която заема човек с ролери оказва отрицателно влияние върху фигурата. Доказано е дори, че има случаи с хора, притежаващи напълно права структура, при качването им на ролери да усещат напрежение и тъпа болка в кръста. Това мисля, че е достатъчно показателно и неопровергаем пример за вредата, която причиняват обувките на колела.
Какво мислитен за тази статия?Дали има нещо вярно?Бях решила да си купувам ролери, но малко се разколебах.Вие как мислите

Solver 7th February 2009 16:11

Да, фигуристките имат изключително грозна фигура :lol: 1-во - от ролери до кънки на лед разликата не е голяма.

За различните натоварвания :

- Много ясно, че ще се натоварват колената, след като стойката е с леко свити колена.
- Много ясно, че ще се натоварва кръста, след като стойката е леко приведена напред и се навеждащ още повече с ускоряването.

Реално всеки 1 спорт променя фигурата, тенисът натоварва много повече едната част на тялото (разделено вертикално), отколкото другата, същото е и за бейзбола, хвърлянето на различни тежести, баскетбола, волейбола и изобщо всичко.

Не вярвам някой да кара ролери по 24 часа, 7 дни в седмицата. Кой може да си позволи да кара ролери повече от 2 часа всеки ден. Кой може изобщо да си позволи да кара всеки ден... Отделно че метеорологичните условия не го позволяват. В случая с кънките на лед - любителите рядко карат повече от 2-3 пъти седмично, това ням да доведе до изкривяване. А тая цифра 2 кг = 2 мм изкривяване е най-голямата глупост, тъй като факторите за отслабване са толкова много и най-малко значимият от тях е карането на кънки.

Та, освен ако не живееш на ролерите, няма от какво да се притесняваш, както казах по-горе, не съм видял фигуристка или хокеист с изключително грозно и изкривено тяло ; )

rolerman 3rd April 2009 19:42

Ха ха ха ха ах ,това с изкривяванията е и вярно и не ,Първо има си стойки и стойки.Човек първо трябва да се консултира ,как да прави някакво упражнение ,правилно и тогава да го изпълнява ,през лятото кръстосвам много улици по София и карам по много часове, е още съм си прав и здрав и със стегнато тяло.

еМ ДжИ 6th April 2009 10:05

Сякаш извадено от женско списание, за да има с какво да се оправдават мързеливите жени.
Естествено, че на всяко нещо може да се намери недостатък, защо обаче да се задълбава. Правете това, което ви харесва, без да се взирате и толкова. Като бях малка съм карала почти всеки ден, от 2ри до 7ми клас карах наистина всеки ден, по-нататък, по-малко, но абсолютно нищо не се е променило в перфектите ми крака ;) Хехе. 2кг=2мм, какво ли не измислят вече хората, още малко нова мерна единица ще измислят за изкривяване на краката. Като е вредно, най-добре да си стоим дружно по къщите и да дебелеем, като най-безопасно.

mariq82 12th February 2019 16:53

Карам ролери повече от три години, почти всяка седмица като е хубаво времето. Е, не ми се е отразило негативно по никакъв начин, дори напротив.

За всяко нещо ще се намерят лоши отзиви, но по тази логика хайде да си стоим само вкъщи и да не извършваме никаква физическа активност, заради рисковете от травми или износване на ставите. Например и за бягането казват, че натоварва коленете, износват се, а стъпалата се набиват, без значение с какви обувки сме.

Така че, карайте си ролерите ако ви харесва и изобщо не обръщайте внимание на подобни писания колко не били полезни.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:30.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.