Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мамопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Депресия?! (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=11860)

DakotaV 16th March 2011 09:55

Депресия?!
 
Здравейте! Преди седмица си направих мамопластика, много години бях си мечтала за това, операцията ми мина добре(поне така си мисля), резултатът още не мога да преценя дали е добър, но в общи линии всичко е ок, освен едно... изпитвам странно чувство, което определям като депресия. Тъй като месец преди операцията започнах да чета форума, и открих много полезни неща и компетентни мнения, моля ви споделете и вие. Има ли друга жена, която да се чувства като мен. Не съм депресивна натура и не мога да повярвам какви депресивни и неприятни мисли ми минават през главата... :(
Нормално ли е, и ако не съм единствена, как се борите със себе си? Поздрави, и благодаря предварително за мненията ви.

ангелче 16th March 2011 10:08

Еми това е нормално, и за съжаление често срещано, не случайно психолозите съветват среща преди одобна интервенция! Защо се получава може би заради стреса от операцията, новото и най лошото прибързано взетото решение за нея или по скоро липсата на готовност... Тези депресий според мен отминават след време, нещо като след родилната депресия...Просто, като заздравее операцията, като се почне излизане сред хора, идва и новото самочуствие и депресията отшумява...Лошо е ако този период не настъпи-това говори на някакви вътрешни противоречия на духовно равнище, не чисто физическо и операцията е била само жалък опит да се изтласкат тези вътрешни проблеми...Ако случеят е подобен тогава може би срещата с психолог или човек на който можеш да разчиташ за помощ е силно пожелателна! УСПЕХ :D

Nike_13 16th March 2011 10:09

Dakota,
аз също бях в депресия, около 2 месеца след операцията.
Също не съм такъв тип, имала съм проблемни ситуации в живота и не много весели периоди, но за първи път изпаднах в такава депресия.
Нищо не можах да направя, просто чаках да отмине.
Чела съм че причината може да е в упойката - химикали които променят биохимията в организма, респективно в мозъка.

Мариса 16th March 2011 11:36

Айде пак упойката-вие сериозно ли :lol: :lol:
Всеки човек е минал през депресивни състояния.не сме роботи и имаме нужда от презареждане;)

Nike_13 16th March 2011 11:51

Цитирай:

Първоначално написано от marisabela
Айде пак упойката-вие сериозно ли :lol: :lol:

Това прочетох.
При мен имаш еи други неща, получи се натрупване и от тях.

Мариса 16th March 2011 12:19

Не знам какво натрупване,но съм минала през близо 6,7 упойки/местни,общи/.Мисля,че явлението,за което пишеш се нарича АВТОСУГЕСТИЯ :lol:

te_dda 16th March 2011 12:56

естесвено,че упойката за ПОРЕДЕН ПЪТ НЯМА НИЩО ОБЩО ! Но ако това действа успокояващо на мисълта - защо не ? :lol: :lol:

Незнам защо и по какви причини изпадате в депресии- гузна съвест за пари, спрямо деца, роднини, що ли? ....каквото и да е, стореното- сторено ! връщане назад няма ! Остава ви единствено да се радвате на това, което винаги сте мечтали да видите в огледалото ! ( стига наистина да виждате това, рабира се) :!: :!: :wink:

DakotaV 16th March 2011 13:30

Благодаря за отговорите ви :)
Относно упойката, не мисля, че е възможно да има подобен ефект. Нейното действие все пак преминава през първите 24 часа след операцията. Или не е така? :?
Не се чувствам гузна за похарчените пари. Не съм била упреквана от никого.

За резултата... рано е да се каже дали е точно каквото исках, но за сега има симетрия, и се надявам да е ок... а много вероятно точно евентуалният незадоволителен резултат ме притеснява. :( Не спя добре, имам болки в гърба, не ходя на работа...дано когато всичко това се промени, и това депресивно състояние да изчезне.

emiko 16th March 2011 13:43

Точно съвестта е причина за тази депресия. Макар и да не си го признаваме всички, всяка от нас е изпитвала съмнения от типа - не беше ли грешка да дам толкова много пари, дали нямаше по-подходящи начини за тяхното изхарчване, какви ли усложнения може да ме сполетят, дали наистина изглеждат добре, не, днес не са толкова хубави, ужас, защо го направих, аз съм идиот, можех да пътувам докъдето си поискам с тези пари, можех да си направя сто процедури с тях, а какви парцалки можех да си взема, можех да купя на детето нов компютър, ски екипче, ооо, каква е тая асиметрия пък сега, знаех си, че няма всичко да е наред, ох днес са добре, но какво ли ще стане след 5, а след 10 години, а сега и спорта трябва да огранича, и екстремните изживявания, ох защо ми трябваше това и т.н и т.н. и т.н. и т.н.

Ну заяц погоди 16th March 2011 15:52

emiko -бинго- :bravo:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:31.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.