Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Красота (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Козметик vs. Скъпа козметика (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=5216)

milena127 19th October 2007 12:03

Козметик vs. Скъпа козметика
 
По повод разразил се спор с моя приятелка реших да ви попитам на какво мнение сте по въпроса за ползата от ходенето на козметик.
Ние двете с нея сме на различно мнение и много се замислих за нейните аргументи. Ето какви са двете тези:

1. Ходенето на комзетик е почти безмислено. Ако същите пари се вложат за отлична козметика като Клиник резултата ще е много по-добър и дори сумата значително по-малка. При козметика първо те чоплят и стискат (което вече е тотално отречен метод на почистване в Англия например) и като резултат може да се получи даже обратен резултат - възпаления, белези и др. След това те мажат с маски и кремове, които ако си купиш сам ще са много по-евтини, а нищо не ти пречи сам да си ги мажеш. Ходенето на козметик има смисъл само при по-сложните процедури - пилинги и прочее.

2. Ходенето на козметик е задължително. Вкъщи няма как да направиш същото почистване, мазане и втриване.

Моля кажете с коя от двете тези сте съгласни.

Beautiful_ 19th October 2007 12:12

аз съм склонна да се съглася повече с първата теза. не виждам смисъл да се ходи на козметик, за да те стискат като можеш и сам да се стискаш вкъщи. това със стискането за мен не е никакво почистване на лицето...виждала съм такива поразии след козметик, че просто нямам думи :shock: естествено има и процедури, които не можеш да направиш сам, за тях вече е друг въпрос.

katie 19th October 2007 12:19

Не съм съгласна с първото твърдение. Аз нямам възможност да ходя редовно на козметик, по ред причини. И използвам само и изцяло качествена козметика - Shiseido, Biotherm, Clinique, Lancome, etc. Но те за жалост не могат да се справят с всички проблеми - като черните точки например. Поддържат лицето ми в добър вид, не се оплаквам, но можеше и да е по-добре. Вкъщи се опитвам да правя процедури за кожата си, но резултата е съвсееем друг след посещение при качествен козметик.

Затова съм съгласна с второто твърдение. Което разбира се не е извинение да се използва боклучава козметика, и да се наддяваш че козметика ще оправи евентуално нанесените поразии.

Puppito 19th October 2007 12:23

аз подкрепям втората теза. НО ако козметикът е "запознат" най-общо казано с дерматологията, прекрасно би било ако си има тази специалност и след това започне да се развива като козметик. Смятам, че един компетентен козметик много по-добре може да определи какъв тип кожа има човека Х, от какви грижи се нуждае, кои процедура са най-добри за него, в каква честота да се правят. Козметикът далеч не е стискане на пъпки. Този , който твърди това просто не е попаднал на професионалист. Въпреки ужасно многото стока (качествена и некачествена) на свободния пазар не мисля, че всеки е компетентен с каква трябва да се снабди и коя е подходяща за неговия случай. Така че – ЗА компетентния козметик/дерматолог и ПРОТИВ самолечението. Всичко, което си купувам странично от процедурите ми съм го коментирала с козметиците си предварително. Друг е въпросът ако си надарен с прелестна кожа и единствено имаш нужда от почистване веднъж в месеца и в останалите дни – тоник и кремче като най-основна грижа :)

Babri 19th October 2007 12:53

Aз пък съм за 1-я вариант.Напатила съм се от некадърни козметички,които след всяко почистване ми правеха лицето отвратително.Но пък смятам,че е добре да се правят други процедури на лицето,подхранващи маски и т.н,които не можеш да си направиш в къщи.И смятам,че добрата козметика/имам предвид,която пасва на кожата ми/,е по-добрия вариант.

katie 19th October 2007 13:06

Цитирай:

Първоначално написано от Babri
Напатила съм се от некадърни козметички...

Така поставеното ограничение според мен е безсмислено. Ясно е, че ако козметичката е некадърна, по-добре без нея, кой спори с това?

Въпроса има смисъл само ако си говорим за професионалистка!

milena127 19th October 2007 13:14

Така е да.
Но е важно и дали се намират такива. Колко от вас могат да кажат, че са попаднали на професионалистка и настина това, което им правят е специално за тях и че не може да го направят вкъщи с подобен ефект?

Интересно ми е също какви процедури ви правят там, които не могат да се направят вкъщи?

apoklistika 19th October 2007 13:18

А като оставим настрана процедурите, според вас коя козметика е по- ефективна- професионалната, която ползват по студиата, или добрата козметика, която може да се купи от магазини и аптеки (от класата на това, което Кейти изброи)?
Иначе аз също съм за козметика, защото кожата ми изглежда по различен начин, когато аз се грижа сама за нея и когато посещавам редовно козметик.

katie 19th October 2007 13:24

Цитирай:

Първоначално написано от milena127
Така е да.
Но е важно и дали се намират такива. Колко от вас могат да кажат, че са попаднали на професионалистка и настина това, което им правят е специално за тях и че не може да го направят вкъщи с подобен ефект?

Интересно ми е също какви процедури ви правят там, които не могат да се направят вкъщи?

Имах си една в България. Не правеше нищо особенно - почистване, маски такива неща. Но бях много доволна. Тук е малко сложно с намирането на добър професионалист, пък и е прекалено скъпо хоби да го търсиш. :?

Апо добър въпрос. Аз даже не знам те какво използват.

apoklistika 19th October 2007 13:30

Ами аз всъщност дори не знам какво определя една козметика като професионална, иначе съм запомнила няколко марки, с които съм виждала, че ме плескат, ама за тях няма толкова масови отзиви, както за козметиката, която можем да си купим по магазините например. И наистина ми е интересно, някой ако има представа, да направим и едно сравнение на професионалната с непрофесионалната козметика (макар че и в професионалната си има класове и различно качество). Идеята ми е- възможно ли е по- добрия вид на кожата след посещение при козметик да се дължи повече на козметиката, а не на самите процедури?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:30.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.