Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Клиника по дерматология ВМА (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=2448)

gali 18th September 2006 20:14

Клиника по дерматология ВМА
 
ИНТЕРЕСУВА МЕ НЯКОЙ ИМА ЛИ ПОВЕЧЕ ИНФО ЗА ДОЦ. КАДУРИНА И ЗА ПРОЦЕДУРИТЕ, КОИТО ПРАВЯТ В КЛИНИКАТА В КОЯТО РАБОТИ ТЯ ВЪВ ВМА....... И ПО-ТОЧНО ЛАЗЕР ТЕРАПИЯ. ЩЕ СЕ РАДВАМ АКО СЕ ПОЯВИ НЯКОЙ КОЙТО МОЖЕ ДА РАЗКАЖЕ НЕЩО ПОВЕЧЕ ОТ ЛИЧЕ ОПИТ. БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ В АВАНС

tesnoa 19th September 2006 13:56

Моя близка приятелка си прави процедури на лицето с лазер и е много доволна.А и резултата който видях си заслужава май Кадурина е добър специалист.

The Shadow 20th September 2006 18:57

Аз съм ходила при Кадурина на преглед и да Ви кажа...нищо особено.
също така моя приятелка беше в Тел Авив и там тя ходи при един много спец дерматолог, който е живял в БГ и познава Кадурина.понеже и днете с нея ходихме при нея....хе-хе!
та този пич и махна разни бенки и въобще проблематика по кожата.Той там ими клиника и е адски добър.сега ще открива клиника и в БГ със спец. обучени от него специалисти. Та за Кадурина:.......любовница на бивш министър на здравеопазването и съответно от там клиниката и всичките титли......Аз съм ходила и при други от нейната клиника доцентка-дерматоложка и...ефект = 0 но все пак това е мое лично мнение и не го натрапвам.Който е доволен Супер! Значи това е неговият лекар но аз не съм.А и като ме мъчи шестото чувство все нещо ме тревожи.....и се съмнявам....мда.
Успех на всички все пак! просто споделих мнение! :twisted:

gali 20th September 2006 19:48

Аз съм ходила при Кадурина на преглед и да Ви кажа...нищо ос
 
Лошоооо. Аз вече си запазих час за консултация на 16 Октомври. Преди една седмица се обадих и ми казаха, че това е възможно най-близката дата на която може да ме приеме, всички останали вече са заети. Това донякъде ме окуражи още повече/викам си "бреей тая сигурно е много добра,щом толкова я търсят/ Жалко, че тук никакви отзиви за Кадурина....само 2-ма са казали нещо и то единия само лоши неща :( Все пак нищо не пречи да отида да видя, пък ще се опитам да преценя на място. благодаря за мнението. беше ми важно

кити 20th September 2006 19:50

Като стана въпрос за дерматологични проблеми, някой знае ли повече за хормонална терапия? С противозачатъчни. Гинеколозите ги изписват, аз лично никога не съм пила,защото ме е страх от страничните ефекти, но може знанията ми да са остарели. Плийз, споделете опит!

Excel 20th September 2006 21:32

:cry:

Emmalfy 20th September 2006 21:57

Цитирай:

Първоначално написано от кити
Като стана въпрос за дерматологични проблеми, някой знае ли повече за хормонална терапия? С противозачатъчни. Гинеколозите ги изписват, аз лично никога не съм пила,защото ме е страх от страничните ефекти, но може знанията ми да са остарели. Плийз, споделете опит!

Ами имам една приятелка ,която имаше проблеми с лицето и косата и й изписаха да пие някакви таблетки Ясмин.И понеже определено имаше резултат и аз без да ми ги изпише лекар на своя глава започнах да пия...И да ти кажа за 2 месеца кожата ми придоби значително по равномерен тен ,не се омазнява като преди ,а косата спря да се накъсва толкова :D .Обаче ти препоръчвам да отидеш все пак да ти ги изпише някой гинеколог,че да не стане нещо кофти...само за успокоение да кажа ,че те са много леки като хормонално съдържание ...

Cleopatra 21st September 2006 08:45

И лекар да ти го предпише пак същата работа...на мен като ми бяха предписали Жанин, та какво???!!! Получих кръвоизлив и оттогава хормонални хапове не искам и да помирисвам.... :x

The Shadow 21st September 2006 13:29

дива,
Този лекар не е в БГ, като дойде обазетелно ще пнпиша името му и воъбще данните му за връзка, а що се отнася до пикантерии то ги споделих защото именно на тези пикантерии се дължи Името на Кадурина и именно поради тези пикантерии е Кадурина и има клиника в която не се влиза просто ако искаш да отидеш.това какво ти говори? Аз само казах че съм ходила при нея на консултативен преглед а и също при доцентка от нейната клиника и не съм доволна и това както казах си е мое лично мнение и не задължавам никого с него.Всеки може да отиде и сам да си предцени дали това е неговия лекар. :wink:
А тези неща за нея ги разбрах 3 месеца след като бях при нея и като бях при нея и си записахме час с мойта приятелка за отстраняване да разни там кожни дефекти знаш ли какво й беше отношението? Тя дори не полежа да се занимае лично а прехвърли процедурата на колега от клиниката й. Щото явно за нея процедурата не е от най-доходните за да обърне лично внимание.Само консултации дава и ако предцени че дадена процедура си заслужава тогава взима лично участие! Хе-хе! Нищо че е специализирала в Швейцария:))))))))!
И пак казвам не задължавам никой с моето лично мнение, но аз ако правя нещо по себе си то го проверявам, ама вервайте много внимателно със всичките рискове и предимства и на първо място търся възможно най-добрите в дадена област.Извинявайте че споделих мнение. 8)

mmm 9th November 2006 12:51

Също ходих при Кадурина и не останах никак доволна.Това,че се влиза трудно ме накара да мисля,че е добър специалист,но уви.

The Shadow 9th November 2006 12:56

Цитирай:

Първоначално написано от mmm
Също ходих при Кадурина и не останах никак доволна.Това,че се влиза трудно ме накара да мисля,че е добър специалист,но уви.

Аха :lol: мнооого е трудно влизането там.Хе! А така ли трябва? :?: :wink:
Все едно е супер секретна база на НАТО! :lol:
И все едно си избират спец. клиенти! да са им по джоба :wink: тоест по VIP че да не ги интересува какви пари ще платят даже и за манипулации, дето не са никак сложни:)
Е пак казвам: Това си е лично мое мнение и не задължавам никого с него.това са си мои впечатления :wink:

mmm 9th November 2006 13:31

Напълно солидарна.

Milady 19th December 2006 00:04

Виждам че е минало доста време от последното постване но няма как да не си кажа впечатленията за доц. Кадурина, че мноогооо съм я набрала. Значи първо да се опла4а от омагъосания кръг на ВМА в който попаднах. Специално в кожния диспансер всички пътища водят към доц. Кадурина за зла участ на всички пациенти. Аз конкретно отидох при Д-р Тошкова като чух добри отзиви за нея. Тя обаче автоматично ме препрати при въпросната доцентка за която разбрах 4е е натоварена с всички права и привилегии да решава каквото си иска, т.е. тя коли и беси. Тя казвала какви процедури трябва да се извършат и нейната дума била последна. Т. е. някой я е поставил на върха на пирамидата. Мен лично така и не пожела да ме приеме. Незнам по какви схеми работи. Тъй като Д-т Тошкова от една страна ми насрочваше часове при Кадурина,на два пъти а от друга страна доцентката не ме приемаше по незнайни за мен причини в крайна сметка никаква не я свърших само си загубих времето. Просто ми казваха да дойда друг път. Пари ли искаше тази жена не разбрах. Да си беше поискала щях да и дам.

seadd 19th December 2006 09:58

А вчера същата тази Кадурина ли е каква е ,спечели някаква награда..и -о,каква изненада,връчи и я точно някакъв министър (бивш) на здравеопазването (най-вероятно любовника и ,ако съдя по думите на Shadow) .Някой гледа вчерашните награди по канал 1 -Жена на годината?

emisof 19th December 2006 10:28

Аз бях на консултация при нея, препоръча ми две процедури, сега ги правя и съм супер доволна. Вярно е, че се чака доста, но за мен ефекта си заслужава. А и сина й не е за изхвърляне :wink: /манекена Ники Илиев/

Lady1357 19th December 2006 11:02

Цитирай:

Първоначално написано от emisof
А и сина й не е за изхвърляне :wink: /манекена Ники Илиев/

Той присъства ли на процедурите? :lol: :lol: :lol:

The Shadow 19th December 2006 11:15

Аз днес имам час при Катя Паскова :!: Гинеколожката ми даде мобилния й и ми я препоръча като наистина мн. добър дерматолог! Аз пък от своя страна разбрах че е Катя Паскова защото бях чела тук за нея и като й се обадих се оказа че е точно тя! :D Дерма Вита! Е ще кажа после какви са ми отзивите за нея, но мисля че ще ми допадне много повече от Кадурина! То е като някакво вътрешно усещане /шесто чувство/! Нинам шъ видим дали ще ми се окаже вярно шестото чувство и после ще драсна тук да раздуя впечатления :!: :wink:

diastemma 19th December 2006 13:08

Катя Паскова ми се видя много симпатична, а и на конгреса, на който я срещнах, показа добри резултати (презентация на тема "третиране с лазер"). Но не съм неин пациент.

seadd 19th December 2006 13:21

:arrow:

diastemma 19th December 2006 13:27

За ринопластиката може би няма проблем.
Точно сега му е времето за лазерен пилинг, защото ако има слънце, ще се пигментираш. Иначе за рисковете е по-добре да разпиташ в клиниката, аз не съм много в час...

The Shadow 20th December 2006 11:54

Аз си направих прегледче за целулита.Разбрахме се да започнем процедурите след Нова Година! С мезотерапия! Аз си мислех че съм голям потрес, ама се оказа че хич не съм фрапантен случай! И да при нея ще ходя. Много е изчерпателна и наистина е компетентна! Не омайва пациентите си с излишни скъпи процедури, а напротив-казва от какво точно има нужда и дали въобще има нужда, правят се предварителни изследвания, а не се работи на сляпо само и само да се зариби някой да си направи това или онова!/попадала съм на доста такива зарибявки/ Абе с две думи доволна съм а и тя е добър специалист в областта на лазера! :wink: И мъжо заведох за дерматологично пргледче и присъствах на неговия преглед. Аз - Доволна! След процедурите ще пиша какъв е езултата! :wink: :2003:

демили 20th December 2006 20:30

искам да кажа за тази доктор Паскова . Много ме е яд на нея. Добър специалист е наистина, но мен ме изигра на два пъти. Ходих да си пълня назолабиалните бръчки. През цялото време с нейната помощничка правеха театър като си подаваха филъра една на друга и накрая го прибра и ми каза, че го е сложела целия.Това беше долна лъжа защото аз не съм сляпа и виждам и усещам какво и колко ми слага. След 1 месец пак отидох /толкова издържа филъра/ и пак се повтори същата работа. Пак платих 200 евро. От тогава ходя при Мая Тачева. На мсеки два месеца ми слага по две деления и плащам само това, което е сложила т.е 50 евро.

Nina_ 10th January 2007 17:09

демили, доволна ли си от попълването и с какъв материал ти го правят? От година съм в триумение, защото цените са си не малки. И лично д-р Тачева ли изпълнява процедурата?

Angieee 3rd June 2007 20:40

Тая кадурина,ако я видя на улицата ще я пребия-заклевам се! Оплакала съм се от нея на "шефа" на ВМА-то ,ако мога ще я съдя...голям ИДИОТ чак не ми се обяснява защо съм и го насъбрала толкова,защото още не съм го преживяла ...

ngc800 3rd September 2008 14:00

Re: КЛИНИКА ПО ДЕРМАТОЛОГИЯ ВМА
 
Доц. Кадурина и по-специално нейният лазерен специалист - Г-ца Моника Петкова - обезобразиха лицето ми за цял живот. Отидох в кожната клиника на Доц. Кадурина във ВМА с малък козметичен проблем – спукани капиляри на носа, което се третира с IPL (intensive pulsating light) – рутинна лазерна процедура, с която светлинни импулси унищожават само кожната тъкан оцветна в червено. Насочих се към клиниката на Доц. Кадурина защото имаха много добра интернет страница, с подробно описание на процедурите и услугите, а и заради публикациите за Доц. Кадурина в медиите. Това се оказа огромна грешка, за която ще съжалявам до края на живота си.

На 12-ти Юни 2008 - на 5-тата IPL процедура, след 4-ри такива без видим резултат (правят се на 3 седмици), г-ца Моника Петкова, която извърша всички лазерни процедури в клиниката, заяви, че това ще е последната ни процедура защото капилярите се били вече махнали. Това не беше така за съжаление, и аз и казах, че нямам нищо против да си направя и 20 процедури ако трябва. Г-ца Петкова обаче изглежда нямаше интерес да си губи времето с мен, тъй като третираната повърхност и необходимият брой импулси, и съответно цената за процедурата, са доста по-малки от тези при една процедура на цялото лице например, докато времето за подготовка е същото. За да форсира промяната, която очевидно не беше постигната дотогава, г-ца Петкова извърши тази „последна” процедура допирайки лазерната приставка до кожата – за разлика от преди, когато пускаше светлинните импусли от известо разтояние. Предупреди ме, че този път можело да станат мехурчета и рани, но щели да минат.

Само след няколко часа резултатът от тази процедура беше видим. На три места с големина около 2-3мм в диаметър, кожата ми бе изгорена в дълбочина, а на две места имаше подкожни кръвоизливи оцветени в ярко лилаво. Образуваха се мехури, цялата кожа на тези места падна образувайки дълбоки рани, които заздравяха бавно, въпреки всичките ми усилия да ги пазя от слънце, допир, вода и тн. Три месеца по-късно ярко лилавите кръвоизливи не са мръднали (капилярите също но те вече са последната ми грижа), а раните са се првърнали в дълбоки белези, които изглеждат като вулканични кратери върху кожата. Процесът на естествено заздравяване на кожата отдавна е приключил и по-нататъшно възстанояване/подобрение няма да има. Така един малък, едва-забележим козметичен проблем беше превърнат в една отвратително обезобразена кожа, с която мога да се покажа само в цирка.

Въпреки че Доц. Кадурина не извърш тези процедури лично, за мен тя също носи отговорност за случилото се заради небрежността, некомпетентността и безхаберието, с което подчиненият и персонал работи, което е видимо на всички нива. Отношението към пациентите в клиниката е видно дори само от факта, че във всеки един от дните, в които ходих на преглед или процедура, Доц. Кадурина не започваше работа преди 15:15 - 15:30 ч., а часовете почват от 14:30, в резултат на което всички прегледи за деня закъсняват поне с 45м., което закъснение продължава да нараства през деня. Такова отношение към пациентите не се срещаше дори и в държавните болници по комунистическо време.

Всичко, което описах е 100% истина, и не го пожелавам на никого. Сега ще трябва да похарча хиляди левове и дълги месеци/години, за да мога да намаля - но не и излича напълно - пораженията, които получих в клиниката на Доц. Кадурина.

Mirami 3rd September 2008 14:49

Сърцето ме заболя, докато четях историята ти. Пожелавам ти пълно възстановяване и те съветвам да заведеш дело срещу клиниката, говори с адвокат.
Успех!

migletoz 21st May 2009 15:44

и сега какво
 
здравейте,
бих искала да споделя нещо, което ми причинявя продължителни тревоги и стрес: става въпрос за дете с малка капилярна звезда на носа, което след "професионална намеса" обезобразиха...в момента детето е с петно на носа, колкото монета от 20 ст.- съвкупност от келоид, спукани капиляри и възпаление. Това е резултата от работата на отличничката "д-р" Брощилова. Първоначално имахме час при Кадурина - чакахме 1 месец за преглед, но когато отидохме- опаааа...името на детето го нямаше в списъка и т.н. След препоръки ме насочиха към въпросната специалистка- последва електрокалтер (ок...) и после едно мазане и буквално клепане с трихлороцетна киселина- пилинг. На контролния преглед гледаше като вцепенена и каза, 4е това е най-уникалния нос в историята на медицината...веднага ме насочи към IPL - през месец май...не отидох- разбрах, 4е лятото не е желателно да се прави, а пък и раната е прясна. Резултатът е налице-2 месеца след интервенцията детето е обезобразено...Ходя при какви ли не дерматолози и всички се възмущават, но диагноза няма. Само се моля с възрастта да се заличи доколкото е възможно. И ако знаете за някои истински специалист, които би могъл да помогне- моля за някаква информация... Открих в нета нови методи за лечение на подобни проблеми, които обаче се прилагат в САЩ. Успех на всички.

ngc800 22nd May 2009 17:38

Re: и сега какво
 
Това наистина е ужасно! Дано детето да не е много травмирано психически. Попитахте ме за съвет и ще ви разкажа за моя опит (отговарям във форума, защото може да е полезно и на други хора).

След като получих изгарянията от лазер при Кадурина, които описвам по-горе, започнах да се мажа с Tazorac (Tazarotene), от което лекарство белезите се загладиха значително и продължават да се заглаждат. След около 6 месеца релефът на белезите престана да си личи отдалечe, а сега – една година по-късно, вече почти не е проблем. (Но все пак и аршинът, с който меря, вече е доста по-малък).

Обърнете внимание, че Тазорак не е специфично против белези, а е ретиноид, който се използва при акне и псориазис, но който има силно ексфолииращо действие, което при мен има положителен ефект. Със сигурност има по-подходящи неща специално за белези. (Тазоракът има и някои опасни странични ефекти - тератогенични рискове и други, да не говорим, че го няма в България; най-добре се конслутирайте с добър лекар какво точно да използвате за заличаване на белезите).

Що се отнася до общата червенина (при мен – лилави петна от изгарянето), тя също намалява значително след около 6 месеца. Това което остава са разширените капиляри, които се виждат още по-ясно на фона на вроговената от изгарянето кожа около тях.

За капилярите потърсих помощта на друга елитна дерматологична Софийска клиника, където направих 4 процедури IPL – без абсолютно никакъв (положителен) резултат. На 5-тата процедура сменихме IPL с диотен лазер с надеждата, че това ще помогне, но не. Диотният лазер ме изгори жестоко – смея да кажа по-зле от първия път – и то на същите места. Както има един лаф – нещата вместо да се влошават, стават все по-трагични.

Няма да кажа името на клиниката, защото там, за разлика от ВМИ, отношението към пациентите беше страхотно и специалистите наистина се стараеха. Просто явно нивото в България е такова. Нито имат добра техника, нито могат да я използвят, нито имат клиничен опит за това кога-какво се прави (и не се пави). Обърнете внимание, че става въпрос за двете клиники, които претендират да са най-добрите в България! Вече нямам намерение да си правя никакви процедури в България, а и IPL като метод просто явно не действа при хора с реални клинични проблеми.

В момента продължавам да се мажа с Тазорак и след около 6-8 месеца, когато и новите белези са се позагладили, смятам да потърся клиника в Европа или САЩ, където правят Vbeam pulsed dye лазер. Още нямам пълна информация за този метод но е нов (няма го в България) и ми се струва, че е най-добрият в момента. Използва се както за белези, така и за разширени капиляри. Потърсете информация по интернет. Според мен трябва да изчакате поне 6 месеца преди да правите каквото и да било. Кожата има способността да се самовъзстановява, но и трябва време. Засега най-важното е детето да не се травмира психически. С времето нещата ще се подобрят, просто трябва търпение. Пожелавам ви успех в лечението!

migletoz 24th May 2009 22:04

Благодаря
 
Искрено изказвам благодарност за бързия отговор. Надявам се и за вашето възстановяване - искрено ви пожелавам да попаднете на специалист. Аз като дете имах същия проблем, но с 1 процедура всичко беше оправено и това преди повече от 20 години- за съжаление доктор Капнилов е вече покойник.
Детето си изживява стреса, колкото и да се опитваме да го минимизираме. Вие можете да го разберете най-добре. Сега очакваме лекарска комисия, която да прегледа детето и да имаме някакъв комплексен поглед върху проблема и начините за лечение. Все пак аз съм много, много резервирана, за IPL също. За V-beam laser терапията се информирах и вероятно ще заминем някъде в Европа или САЩ, но както казвате...след поне 6 месеца...Белезите мажем с Dermatix Колкото до пръснатите наоколо капиляри- на нашите специалисти нямам никакво доверие.
Пак ви пожелавам успех и ако намерим добра клиника, сте ви информирам. Явно при хора с такава чувствителна кожа подходът трябва да е специфичен. Успех и отново благодаря.

boby2010 7th June 2010 22:07

Доц.КАДУРИНА И МНОГОБРОЙНИТЕ Й НЕДОВОЛНИ ПАЦИЕНТИ
 
ДО КОГА СИЛНИТЕ НА ДЕНЯ И ХОРАТА С ПАРИ ЩЕ СЪЗДАВАТ ЗАКОНИТЕ ?
ОТСТОЯВАЙТЕ ДОСТОЙНСТВО, ИНТЕРЕСИ И РАБОТАТА СИ !
*
*Поредния случай при който СИЛНИТЕ НА ДЕНЯ И ХОРАТА С ПАРИ ЩЕ ДИКТУВАТ И СЪЗДАВАТ ЗАКОНИ ?
Става въпрос за втръсващите вече изяви на доц. Кадурина. Това е майката и на артиста Николай Илиев, Доц.Кадурина е началник на катедра "Дерматология, венерология и алергология" Военномедицинска Академия

Телевизионни предавание и преса не престават да шумят от името на доц.Кадурина колко некъдърни козметици и пластични хирурзи имаме, колко нанесени щети има на пациенти, колко лошо се работи и как ЕДВА ЛИ само тя оправя пострадалите.
Впечаляващо е, че при всички такива изяви, Кадурина не пропуска ДА СИ НАПРАВИ РЕКЛАМА ЗА ЛЯТНАТА АКАДЕМИЯ, КОЯТО ОРГАНИЗИРА – само Господ знае колко излиза тази Академия на болницата, държавата, на самите нас...? Кадурина не престава да насочва внимание УЖ със загриженост към пациентите, че козметични салони и нелицензирани козметички извършват процедури, които едва ли не само Кадурина може да прави…това на какво Ви заприличва…? Апаратурите и материалите с които се работи не били на ниво, не знаели как се работи, дори засегна и некометентността на пластични хирурзи.
Да, истина е, че има пострадали от такъв род процедури, но ИМА ЗАКОН и всеки пострадал би могъл да заведе дело към лицето нанесло тези щети. Не разбирам, защо Кадурина се взема за Господ и съдник… и кой й дава това право…парите ли…? Или хората, които стоят до нея и с нея.

Нека подчертая, че Кадурина наистина работи с най-добрите апаратури, но за бога някой попита ли я кой ги закупи, не са ли закупени с парите на Военна болница…или с нейни лични средства…едва ли, или ако е така – това са страшно скъпи апаратури – хиляди левове едната...откъде тези пари ? Тези апаратури не са ли безумно вложение в кризата, която ни е затиснала, не би ли било по-добре Военна болница вместо такива апаратури да внесе по необходими неща…те си знаят.

За какво иде реч : Най-напред - уважения към постигнатото от Кадурина , но далеч не тя е звездата в дерматологията и Светът не се върти около нея. В Интернет има доста инфо, че доц.Кадурина е любовница на шефа си – шефът на – Военномедицинска Болница. Дали е случайно,че мъжът й – човек на изкуството – също е към Военните – Военния театър не мога да знам.

Направете си труда и влезте в козметичните форуми на Интернет – изпишете само доц.Кадурина и ще бъдете заляти от НЕДОВОЛНИ ПАЦИЕНТКИ на тази СВЕТИЯ Кадурина…и точно това ли лице трябва да негодува и напада труда на другите…грозно е.

Основно Кадурина напада козметици и иска да ги лиши от правене на процедури, които иска със закон да се пренасочат само към доктори дерматолози. ОК. Но, пак в Интернет има безброй случай, и дори те са може би повече – с наенесени щети от доктори. Защо това се отминава в коментарите на Кадурина…? А ТО Е ВСЕИЗВЕСТНО. Доц Кадурина ИСКА И ПРИЗОВАВА СЪС ЗАКОН с подобен род апаратури IPL и ЛАЗЕРИ ДА РАБОТЯТ САМО ДОКТОРИ. Знаете ли какво ще стане, всеки козметичен салон ще се обвърже с един доктор, уж се води на работа в този салон, ще му заплаща и пак ще се правят процедурите в който и да е салон, стига да разполага с апаратура.

Но, г-жа Кадурина ЯВНО НЕ Е НА ЯСНО,че в Света /жалко,че само го е обикаляла/ СЪЩЕСТВУВА СЕРТИФИЦИРАНОСТ НА ТЕЗИ АПАРАТУРИ – едните за козметични салони и центрове, другите – медицински, които изискват оператора да е лекар.

Явно е н, ЧЕ НЯКОИ АПАРАТИ /ГОВОРИМ ЗА ВИСОКОСЕРТИФИЦИРАНИ АПАРАТИ ПРИЗНАТИ В ЕВРОПА И СВЕТА/ ПРЕЧАТ на Кадурина и Сие. Еееее, Кадурина ли ще е човекът който ще забрани подобен род апарати да се ползат от козметични салони, след като ПО-УЧЕНИ ОТ НЕЯ са преценили, че с тях могат да работят козметици. Безкрайно съм огорчена от поведението на Кадурина и нейните платени изяви, които имат една единствена цел – да съсредоточи извършването на тези процедури единствено и само в нейната клиника. И ако е истина,че щефът на Военна болница вади пари от същата тази болница за апаратите на Кадурина и стои зад гърба й - картинката става и жалка и смешна, и е типично българска.

Факт са и безконечните пътувания на доц.Кадурина зад граница – кой ги финансира, необходими ли са...за кой....? Надявам се да се разплете некадърно изплетеното „пуловерче” на доц.Кадурина, при все ,че пресата публикува статии за марковите й дрехи и бижута, за стандарта й на МАРКОВА жена. Срещу колко ли се разписва доц.Кадурина за да успява да поддържа този стандарт един медик в България – не е моя работа, но явно и никой не се интересуна от това.
Дано изпреварим приемането на този смешен закон, който няма стойност и логика.

Сигурна съм,че недоволните от изявите на Кадурина са много, но хората наистина се страхуват и примиренчески приемат всичко, което им се наложи. До кога...?

И ВСЕ ПАК - ДО КОГА СИЛНИТЕ НА ДЕНЯ И ХОРАТА С ПАРИ ЩЕ ДИКТУВАТ И СЪЗДАВАТ ЗАКОНИ ?

И НЯМА ЛИ НИЩО ОБЩО С "КРАДЕЦЪТ ВИКА ДРЪЖТЕ КРАДЕЦА" - Прочете многобройните оплаквания на пациенти от доц.Кадурина, поместени в Интернет
С КАКВИ ОЧИ ТАЗИ ЖЕНА СЕ НАЛАГА И УКОРЯВА ДРУГИТЕ - ПРИ НАЛИЧИЕТО НА ТОЛКОВА МНОГО НЕДОВОЛНИ НЕЙНИ ПАЦИЕНТИ....
И ЗАЩО Е НЕОБХОДИМО ЛЕКАРИТЕ ДА ИМАТ ДОПЪЛНИТЕЛНО

gerip 9th June 2010 16:49

Като гледам коментарите се чудя дали съм била при същата лекарка...
Ходила съм на процедури при доц. Кадурина и съм страшно доволна. Клиниката е страхотна (имах чувството че не съм в БГ), за разлика от повечето места. Единственото неприятно, е че няма свободни часове, но това според мен е много нетипично, ако всичко, в което я обвинявате е вярно. Ако отново имам проблем пак бих се обърнала към нея!

dions 11th June 2010 07:05

Да, има и хубави мнения и коментари за Кадурина, но и лошите
 
Да, има и хубави мнения и коментари за Кадурина, но и лошите не липсват. Но, къде другаде, ако не в козметичен форум могат да се съберат всички мнения за тези,които се интересуват и им трябва лекарска помощ.

Iliana81 14th June 2010 05:46

Ужас!!! Направо да не знае човек на кого да се довери вече...

Dr_Peev 14th June 2010 07:39

Д-р И. Пеев съм и специализирам в клиниката на Доц. Кадурина към ВМА, за която толкова много се пише напоследък. Искам да кажа, че там работят едни от най-добрите специалисти в своята област и се радвам, че мога да се ползвам с привилегията, да попивам от техните знания и опит. При времето, в което съм бил тук аз лично не съм видял пациент, който да си е тръгнал от клиниката неудовлетворен или без отговор на върпоса, за който е дошъл, макар и не винаги е да е толкова позитивен, защото е добре да знаете, че напоседък много се преекспонира с информацията за дейността на клиниката и човек остава с впечатление, че тук основно се извършват естетични процедури, което не е вярно! Относно приемането на стандартите и каузата аз съм тръврдо- ЗА. Не може да има хора, които да учат най-малко 10 години, за да се запознаят подробно с анатомията, физиологията и патологията на човешкия организъм, с цел да избягват и разпознават усложненията при извършване на процедури и такива, които изкарват 2-3 седмични курсове, за да извършват същата дейност. Мили хора, помислете какво рискувате!

daisy_80 6th August 2010 00:04

Чета мненията тук и не мога да повярвам, че са толкова различни... Аз съм била пациент на доц. Кадурина и мога да кажа само добри неща не само за нея, а и за клиниката по дерматология към ВМА. Клиниката е изключително модерна, разполага с много добра апаратура и най-вече - с качествени специалисти. Моите впечатления са, че доц. Кадурина и екипът й работят много професионално, затова ми е трудно да възприема разказаната история. Надявам се краят й да е бил добър все пак.

lilitka 6th August 2010 00:50

Не познавам доцент Мира Кадурина лично, но напоследък срещнах името й във връзка с новата забрана за провеждане на козметични процедури от козметички. Доколкото разбрах, тя напълно подкрепя тази инициатива и от всичко което прочетох и видях по темата останах с впечатлението, че доц. Кадурина се бори именно срещу пишман специалисти, които наистина са способни да обезобразят някого - жената изглеждаше и говореше съвсем разумно. Не знам защо някой скача срещу нея, при положение, че тя застава на страната на пациента. Иначе от познати съм чувала, че дерматологичната клиника на ВМА е много добре направена.

nina_t 6th August 2010 01:42

Аз съм ходила при д-р Кадурина за лечение на акне и не мога да се оплача. Доволна съм от отношението й, отдели ми достатъчно внимание и отговори подробно на всичките ми въпроси но най-важното е че ми помогна да реша проблема.

Dr.Pepper 6th August 2010 02:09

всяка медицинска интервенция може да има усложнения, никой не е застрахован. мойте "близки срещи от третия вид" с кадурина минаха успешно, даже много добро впечатление ми направи. чака се понякога, ама е поносимо.

KateM 10th August 2010 22:43

наистина е трудно да се намери специалист на който да се довериш. аз съм пациент на мира кадурина и засега съм много доволна.

hot_mama 11th August 2010 12:12

С една приятелка си правихме прроцедури с лазер при Кадурина и двете сме много доволни. Не разбирам защо толкова я плюят тази клиника


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:41.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.