Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   ЗА ТАТУИРОВКИТЕ И АВТОБРОНЗАНТИТЕ (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=1310)

EMPRESS 13th April 2006 21:28

ЗА ТАТУИРОВКИТЕ И АВТОБРОНЗАНТИТЕ
 
Здравейте,хора,моля за малко помощ:))Реших да пробвам да придобия тен с автобронзанти.Преди не съм използвала нещо такова,предпочитах солариумите,обаче сега ситуацията изисква спешно действие.По този въпрос съм чувала колкото ''за'',толкова и ''против''.Казвали са ми например,че рискувам да стана оранжева или на ленти.Аз обаче смятам,че ако се избере качествен и скъп продукт и се използва правилно,това може да се избегне,нали?Например кожата да се ексфолиира преди нанасянето и да се избягва досега с вода поне за 6 часа(или колкото е показано в инструкциите)...Та ето го и моя проблем:понеже разбрах,че освен оцветяването,автобронзант т реагира химически с повърхностния слой на кожата,се притеснявам дали няма по някакъв начин да ми повреди татуировката.тя е сравнително нова,имам я от седем месеца,и не е много голяма,сигурно към 5 см.Има ли опасност да й избледнее горния слой или нещо такова?А,и още нещо - когато нанасям автобронзанта за лице,трябва ли да слагам и около очите и под веждите? Не вярвам да е препоръчително,обаче иначе мога да изглеждам, все едно съм забравила да си махна слънчевите очила на плажа...ами това е:)) Ако може някой да ми отговори и колкото по-скоро,толкова по-добре,защото смятам да го пробвам утре тоя автобронзант :)) Много благодаря предварително :))

Klio 14th April 2006 11:09

Re: ЗА ТАТУИРОВКИТЕ И АВТОБРОНЗАНТИТЕ
 
Цитирай:

Първоначално написано от EMPRESS
По този въпрос съм чувала колкото ''за'',толкова и ''против''.Казвали са ми например,че рискувам да стана оранжева или на ленти.

Веднъж преди 2 години бях пробвала, но станах на петна (при положение че имах малко тен преди това) и цветът имаше такива отенъци все едно съм се намазала с йод. От тогава не съм се осмелила да си правя такива екперименти.

Цитирай:

Първоначално написано от EMPRESS
Аз обаче смятам,че ако се избере качествен и скъп продукт и се използва правилно,това може да се избегне,нали?

Пробвай, ако искаш. Най-добре ще разбереш как ти се отрази като го изпиташ на свой гръб.
После сподели резултата :)

leidi_77 14th April 2006 11:45

Не мисля че ще се усмеля да си го нанеса сама. Имам приятелка която миналата година пробва един на спрей, познай - докато е била в стаята всичко си е било ОК, но на вън на слънце, пълна трагедия. Ти защо не ходиш на солариум? Иначе съм чула че в София има студио в което те пръскат и стадва равномерно. Пиши какво си пробвала и какво е станало

verita 14th April 2006 13:52

здравей!
Аз съм пробвала доста автобронзанта, защото бях луда на тема тен, и мога да кажа, че съвсем точно спазвах инструкциите, и въпреки това не съм доволна. Пробвала съм и скъпи и евтини, и на спрей, и на пяна, и на масло, и на олио, но цветът става толкова неестествен, все едно караш жълтеница, но в оранжевата гама, да не говорим, че първия ден е ок, но след това ставаш на петна, ивици, резки... Общо взето, за един ден или за вечер е добре, но... Накрая стигнах до извода, че естественото си е естествено... А цвета от автобронзанта няма нищо общо с едтествения тен... Ти си решаваш, нали знаеш, докато не пробваш... :wink:

EMPRESS 14th April 2006 17:48

Еми...хора пробвах :)) В интерес на истината не беше чак толкова зле,стана доста равномерно и цвета беше по-скоро златист.спах си аз цяла нощ с него...на сутринта беше супер,докато не влязох в банята.на инструкциите пишеше,че ''при първия душ след нанасянето може да падне известно количество,но тена ви ше остане''.Да бе!АБСОЛюТНО ВСИЧКО СЕ ИЗМИ! :evil: Да не би да съм решила да се къпя прекалено скоро??? :(

Mea`culpa 16th April 2006 16:48

Аз искам да питам нещо друго свързано с татуировки и изкуствен тен.:
Има ли някаква опасност за татуировката, ако ходя на солариум??? Татуировката ми е нова - 1 месец. Понеже съм чела, че по начало избледняват от слънцето, а солариумът нещо като негова алтернатива по отношение на влиянието му върху кожата, и си помислих, че може да избленее... Понеже е на място, което мога да скрия с бельо, ако е покрита, рискът по-малък ли е???
Много ви моля, ако знае някой да ми отговори, понеже наистина ми е спешно, вече трябва да почвам с процедурите на солариума, защото ми предстои бал :) Благодаря предварително :)

EMPRESS 16th April 2006 16:59

Мии да ти кажа аз не бих я подложила на такова нещо татуировката.На мен ми казаха да не вижда абсолютно никакво слънце един месец и да я мажа с вазелин и там още някакви неща и много стриктно го спазвах...При условие,че месецът беше септември и тя е ниско на кръста,знаеш ли какво е да ходиш само с дълги блузи:)не знам,особено ако още не й се е обелила горния слой кожа,мисля,че трябва да ч покриеш задължително,щото все пак едва ли искаш да ходиш с избледняла татуировка:)айде и успех :)

invisible 17th April 2006 08:38

Ако можеш да задържиш още малко най-добре, но ако толкова държиш да се печеш я покрий с лепенка или с много висок слънцезащитен фактор, но около нея имай в предвит, че ще останеш беличка.Успех!

Karlota 20th April 2006 07:31

Здравей,и аз да се включа с мнение за татуировките и печенето,независимо дали солариум или естествено - специалистите казват,че татуировката не трябва да се излага на слънце минимум 3 месеца(затова татуировките трябва да се правят зимата,въпреки че повечето хора се юрват лятото).А когато се печеш трябва да е със специален слънцезащитен крем,с по-висок фактор от обичайния ти.Иначе рискуваш да има лочи последствия за татуировката,пък и за кожата около нея.дано съм била полезна,успех :)

Mea`culpa 20th April 2006 20:55

Мерси на всички за отговорите, ще имам предвид всичко казано дотук и няма да рискувам с каквото и да е било, ако то ще навреди по някакъв начин на татуировката . :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:23.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.