Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Как започвате деня? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=2139)

lori 4th August 2006 08:27

Как започвате деня?
 
Добро утро на всички! От известно време се каня да пусна такава тема, дано не се повтарям с някой друг. Интересно ми е как започвате деня си - събуждане, ритуали след това, кой на работа, кой свободен. :lol: Понеже за мен това е ужасна мъка, та затова питам. Просто сутрин съм полужива (или полумъртва), зависи от гледната точка. :D Ставам, приготвям се набързо и излитам. Като дойда в офиса в 9 си вземам едно кафе и оттам нататък не ми мърда 1 час за събуждане. В помощ на това включвам и нета. :lol: :lol: Понякога ми отнема и повече време и то станало време за обяд. :lol: :lol: Хайде споделяйте! :lol:

stoianbs 4th August 2006 08:32

Re: Как започвате деня?
 
Първото нещо когато стана е да си сипя кафе и да запаля цигара. През това време преглеждам новините. Докато трае прегледа вече е станало време да мина през банята и след това се втурвам :lol: към офиса където пия още ендо кафе и работния ден започва .

karine 4th August 2006 08:32

Аз започвам да ставам дисциплинирана или поне се опитвам :oops: От известно време ставам в 6ч30, пия кафенце и правя 30 мни Пилатес, после душ, грим :girl_dance: , избирам какво да облека, целувка за чао на моя любим и отивам на работа, а днес станах с особено приповдигнато настроение, защото довечера заминавам на моренце :1203: :1259: :1241:

invisible 4th August 2006 08:32

Събуждане в 7:20 със силни опити до 7:40 да изляза от леглото, почти спяща и с напипване къде се намирам стигам до банята, после си правя едно силно, горчиво кафе и се гримирам....накрая се обличам и в 8:30 излизам в 9 съм в офиса. Правя си второ кафе и почвам да бачкам.....междувременно хвърлям по едно око на форума и така до 18:00ч. :)

lori 4th August 2006 08:36

Ее, много сте дисциплинирани и тримата! Как го правите това да станете толкова време преди тръгване?! Аз съм от 9 на работа, но ако щете вярвайте, ставам към 8,15 със страшни усилия на волята. Вярно, че работата ми е близо и че мъжо ме кара напоследък, но това не е извинение май... :D :lol:

stoianbs 4th August 2006 08:42

Цитирай:

Първоначално написано от lori
Ее, много сте дисциплинирани и тримата! Как го правите това да станете толкова време преди тръгване?! Аз съм от 9 на работа, но ако щете вярвайте, ставам към 8,15 със страшни усилия на волята. Вярно, че работата ми е близо и че мъжо ме кара напоследък, но това не е извинение май... :D :lol:

Преди година и аз работех на 5 минути от нас и ставах 30 минути по рано но......сега се налага да ставам 1 час преди да тръгна :lol:

sladka_blondinka 4th August 2006 08:56

Събуждам се в 8,вземам душ,пускам си музичка,пийвам кафенце припявайки някоя песничка :girl_dance: Към 8.50 политам към офиса,пия второ кафе и се започва лудото бачкане :lol:

verita 4th August 2006 09:01

Аз съм точно както Invisible, но с тази разлика, че съм от 8:30
Миналата гогина обаче живеех коренно различен живот, спях по 5 часа и работех по 15, затова времето беше разграфено до секунда:
Ставам и пускам електрическата кана да топли вода, слагам мляко на мюслите да се накиснат. Отивам да си измия лицето и зъбите, връщам се, слагам филийки в тостера, водата се е стоплила - разбърквам нескафе (няма време за истинско :evil: ), разбърквам мюслите, филийките изскачат, изяждам мюслите и филийката, изпивам кафето, слагам дрехи и грим и точно в една определена минута тръгвам към спирката. От точно едно определено място осъзнавам, че ще изтърва метрото и тръгвам да бягам. Пристигам в същата секунда, в която и мотрисата. На спирката са същите хора, които и вчера и утре. Качвам се и сядам на една определена седалка - на която бях и вчера и утре. Другите хора също... И така, докато си легна... И после сънувам, че съм влязла в Матрицата.. Ъ, глупости, няма матрици.. Никой не може да програмира света :?

lori 4th August 2006 09:04

ООО и аз имам чувството, че работните дни са матрица. Направо ужасно - всеки ден започва по един и същи начин, шефовете са едни и същи..... Обичам си работата, но понякога не знам кой ден е. :D Добре, че навсякъде има календари... :lol:

pyceHka 4th August 2006 09:07

нормално GSM-a ме буди в 9, ставам къде с проблем, къде без, включвам компа и естествено си пускам музикааааа :1258: оправям си леглото, мия се и ям. това е в нормалните дни. след купон (както е сега) не питай... :cry: уф, зле ми е :(

MISSY 4th August 2006 09:09

Моя работен ден протича по следния начин : ставане в 8.40 , душ , обличане и 8.00 излизам.Към 8.40 съм в офиса ,пия кафе ,закусвам нещо и в 9.00 започвам да работя.И през цялата седмица си мечтая за почивните дни и как ще си мързелувам :girl_dance:

chick 4th August 2006 09:34

Цитирай:

Първоначално написано от invisible
Събуждане в 7:20 със силни опити до 7:40 да изляза от леглото, почти спяща и с напипване къде се намирам стигам до банята, после си правя едно силно, горчиво кафе и се гримирам....накрая се обличам и в 8:30 излизам в 9 съм в офиса. Правя си второ кафе и почвам да бачкам.....междувременно хвърлям по едно око на форума и така до 18:00ч. :)

И при мен е така :D

bimbi 4th August 2006 09:36

ставане в 7.20, за 15 /мах 20/ минути се обличаме с малкия, на бегом до яслата, връщам се към 8, 8:10, правя си кафе и сядам на компа да видя кво са писали докат съм спала :lol: карам велоергометъра половин час или оправям къщата /щото не карам всеки ден/, после баня, закуска и в 9:30 се изстрелвам за работа.
след работа взимам малкия от яслата, отиваме на разходка докъм 10 часа, като го приспя почвам гладене, оправяне, малко нет, и т.н....лягам в 1-2 часа :roll: и тва е всеки ден :evil:

stoianbs 4th August 2006 09:40

Цитирай:

Първоначално написано от bimbi
ставане в 7.20, за 15 /мах 20/ минути се обличаме с малкия, на бегом до яслата, връщам се към 8, 8:10, правя си кафе и сядам на компа да видя кво са писали докат съм спала :lol: карам велоергометъра половин час или оправям къщата /щото не карам всеки ден/, после баня, закуска и в 9:30 се изстрелвам за работа.
след работа взимам малкия от яслата, отиваме на разходка докъм 10 часа, като го приспя почвам гладене, оправяне, малко нет, и т.н....лягам в 1-2 часа :roll: и тва е всеки ден :evil:

Доста сериозно ти е запълнен деня

milena127 4th August 2006 10:25

Ставане в 9 (доста трудно, задължително пускам музика или телевизора за да успея да се събудя), после следва душче и обличане. След душчето винаги се чувствам много добре и обикновено си мисля колко хубав ден ще е днес.
Кафе не пия, закуска- задължителна.
В 10 тръгвам за работа, следват проблеми и задачки и така до 18ч.

estrella 4th August 2006 10:28

Ставам в 7:20, в неделя също и то без будилник :roll: , правя кафе и цикля пред телевизора докато младежа се събуди и той. Пием кафе максимално дълго време, в банята настава бой за място и вода и излизаме винаги невъзвратимо късно.

АКо не съм в настроение, се преобличам по 4 пъти, опитвам да се гримирам, не успявам, хвърлям всичко по земята, ядосвам се, махам си грима ( от което ми се доспива, щото решавам, че е вечер), излизам с гръм и трясък от къщи, почти тичам към работа, ама след две пресечки ми манава и за второто кафе на работа вече съм в добро настроение:)

verita 4th August 2006 10:34

Хехе, estrella, разби ме :girl_haha: Ама коието си е така си е така :girl_cry2:

Chujdata 4th August 2006 11:07

7,30 - ставане - много лесно, аз съм от тези дето стават с усмивка и ако върви готина музика по телевизора даже танцувам. Следва кафе с 2 цигари. Душ, мазане с лосион -оф, пак кафе с 2 цигари, малко грим, скубане на коса- 10 мин. Обличане - дрехи приготвени от вечерта. 8,45 се мятам на колата, 8,55 съм пред офиса. Отключвам, пускам компа и отивам с 4 телефона под мишница и цигари в барчето, което е разделено със стъкло от офиса. пия кафе, докато не дойде първия клиент. Междувременно говоря по телефоните до безсъзнание.
Понякога сутрин котето ме буди и по-рано и тогава даже си посядвам на компа и преглеждам форума.

AJ_vErsUs 4th August 2006 11:32

:)
 
Ставане, изчипкване, кафенце и 2 часа каране на количка :):):) :oops: :oops: :oops:

lori 4th August 2006 11:35

Тъкмо тези дни се чудех къде изчезна Чуждата и тя взе, че се включи. :lol: :lol: Много неща вършите сутрин, ама за това си трябва време... :lol: :lol: На мен най-много време ми отнема косата, защото е дълга - не мога да се среша 15 минути, пръскам балсами, реша внимателно, после решавам как да я събера.... :lol:

Chujdata 4th August 2006 11:58

Цитирай:

Първоначално написано от lori
Тъкмо тези дни се чудех къде изчезна Чуждата и тя взе, че се включи. :lol: :lol: Много неща вършите сутрин, ама за това си трябва време... :lol: :lol: На мен най-много време ми отнема косата, защото е дълга - не мога да се среша 15 минути, пръскам балсами, реша внимателно, после решавам как да я събера.... :lol:

Тук съм бе, ама в другите форуми по-често. С косата - мерси подобно :lol:

jito7 4th August 2006 15:43

Цитирай:

Първоначално написано от verita
...От точно едно определено място осъзнавам, че ще изтърва метрото и тръгвам да бягам. Пристигам в същата секунда, в която и мотрисата....

мм...много познато...от коя станция си хващаш метрото, айде да пътуваме заедно :)
Аз ставам в 6, в 6:30, в 7...или дори в 8, на работа съм от 9...но според настроението и колко сили имам, преди да тръгна може да направя едночасова тренировка или 30 мин велоергометър...а може и да спя до последно :)..душче, кафенце (освен, ако не съм забравила да си купя, както стана днес!!! :evil: ), грим, чудене какво да си облека...и тръгване в последния момент...под офиса имам магазин за кафе - взимам едно грамадно капучино, може и нещо за хапване, минерална вода...и се качвам, за да седна пред компютъра..молейки се,че няма да има много работа, а съфорумниците ще са на линия в отлично настроение :)

verita 4th August 2006 15:45

jito7, с удоволствие, мила, но това беше до преди година, и не беше в София :roll:

Gavr1 4th August 2006 15:54

миии ставам в 9 часа, и в 9:20 качвам колелото и отивам да взема френдката, за да направим сутрешния крос...прибирам се към 10:30 хапвам нещо, пиивам 3 в 1 и излизам на разходка... :wink:

Vlaho 4th August 2006 20:28

Ами да взема и аз да напиша:
1. по принцип ставане в 7.30 в работните дни, през почивните когато стана (рядко ставам след 8.30, макс. 9), ако нямам някаква работа разбира се.
2. обличане, зъбки, ако трябва бръснене, закуска и докато мигна хоп то стананало 8.00 или 8.10, айде бързай за трамвая
3. в работа - в 9.00 или малко преди това, там туко виж ми скофтят настроението рано-рано (мн. рядко са го подобрявали, за щастие в повечето случай не се променя коренно)
Е горе долу така започва деня ми.

ПП: е как забравих почивните дни, ами ставането го писах, после каквото реша :wink: или каквото се наложи.

леля мичИ 4th August 2006 22:36

Ми мен сина ми ме буди към 10.00 h. щото е гладен ,а е седнал на компютъра. Аз ставам- рошава и подута и строго питам "изми ли се", детето тихичко казва "да"- не че е толкова кротичък ,ама аз сутрин съм дзвер и то горкото кво да прави. Мия се ,правя му закуска ,на мен кафе и после квото ни е кеф си правим.

Тайна 4th August 2006 23:03

Обикновено ставам към 6.50ч.Пускам си радио,правя си кафе и сядам в двора на свеж въздух!Птичките пеят, понякога притичват диви зайчета :1231: но нямам много време да се любувам на природата :roll: Следват 15-20мин. в банята, понякога лек грим, обличам униформата :? и сядам за малко на компютъра за да изпратя смс на приятеля ми и да чуя някоя по-разсънваща песен!Работя наблизо,но понякога има ужасни задръствания, затова скачам в колата най-малко 20мин преди началото на работния ми ден... :1228:

HATE 5th August 2006 06:05

Аз деня го посрещам буден :lol: ...страдам от безсъние.

Иначе обикновено към 7-7:30 се къпя, закусвам и после гледам няква телевизия(в повечето случай Discovery)

TedyK 5th August 2006 14:45

Ставане е 6:00 – ходене до залата за кардиото или бягане в парка 30 мин. Връщам се и в колата се чудя защо седмицата не е пет почивни дни и два работни;
баня, обличане, косата, грим....
чашата с чая или кафето в колата и на офиса.
След работа на фитнес за 1 час за да изразходя насъбраната отрицателна енергия от деня.
След това както казваха едно време „свободни занимания”.
В събота и неделя ставам около 8 и май с чашата кафе веднага пред компютъра.
А иначе си вися в форума през работно време.

чичо 5th August 2006 16:00

7:20 ставане :arrow: банята10мин :arrow: обличане и гел на косата5-10мин....зависи от сезона и степента на рунтравост,която съм постигнал през няколкото часа сън!
7:45 тръгвам за работа :arrow: 8:00-кафе,но не всеки ден :arrow: 8:30 до 9:00 почва копаенето, упойките и вадене на зъби и така до 14:00...
После квото дойде!
Като съм втора се събуждам в 8:00,будя приятелката ми,която има щастието да спи като пън,защото аз хъркам като дъскорезница :lol:
ислед това пак заспивам за още 1-2 часа....
Вечер не е имало от сигурно 5 години,в която да си легна преди 01:00!
Незнам за вас!??? :roll:

uspeh 5th August 2006 16:10

Цитирай:

Първоначално написано от yavor
Вечер не е имало от сигурно 5 години,в която да си легна преди 01:00!
Незнам за вас!??? :roll:

Я си лягам в 21:00 баце... Я не ми пука :lol:

estrella 5th August 2006 16:14

Хаха, и за това, Успех, с тебе мойто момче ще сме гладки като на реклама за крем против бръчки и след 20 години:)
Здрав сън и силна храна му е майката :lol:

uspeh 5th August 2006 16:15

Цитирай:

Първоначално написано от estrella
Хаха, и за това, Успех, с тебе мойто момче ще сме гладки като на реклама за крем против бръчки и след 20 години:)
Здрав сън и силна храна му е майката :lol:

И ти ли си лягаш тогава?

bimbi 5th August 2006 16:20

Цитирай:

Първоначално написано от uspeh
Я си лягам в 21:00 баце...:lol:

ъхъ :lol:

estrella 5th August 2006 16:24

Ако е по-късно от 10, на другия ден съм като змей-горянин. :twisted:

Успех, моля те, ПАК прочети темата за цитатите, най-отгоре в Обща;)

uspeh 5th August 2006 16:33

Цитирай:

Първоначално написано от estrella
Ако е по-късно от 10, на другия ден съм като змей-горянин. :twisted:

А и аз съм така. Ми айде да си лягаме заедно тогава :1252:
ПС: Видях я темата, ама не съм пуснал пост с 3463264 цитата вътре :lol: вярно и че просто можех да пусна нов отговор...

estrella 5th August 2006 16:55

Много мило предложение, но леглото ми май е тясно за трима... :roll:

TedyK 5th August 2006 16:59

той сигурно говори за двуетажно :P

uspeh 5th August 2006 19:42

Цитирай:

Първоначално написано от estrella
Много мило предложение, но леглото ми май е тясно за трима... :roll:

Хааха :lol: Майтапченце :biggrin:

jito7 7th August 2006 09:47

WHAT A FINE MORNING, AIN'T IT :) (реплика от The Shawshank Redemption)
Днес имах страшно събуждане..няма що!!! Станах аз в 6 с намерението да си правя кафе и в 6:30 да започна едночасовата си тренировка, после да имам време да се изкъпя и приготвя и ...евентуално да тръгна за работа навреме...към 8 и 30..НО!..станах в 6, отидох спяща до кухнята, направих си убийстено силно кафе, взех си го в другата стая...и си легнах пак..реших да поспя още само маааалко ;)..и вместо едночасова тренировка да карам половин час вело..амааа...пренавивах алармата 300 пъти и ...станах в 8!!!..как съм се къпала и приготвяла за работа..не знам..закъснях само с около половин час :D а за тренировка, както се досещате, време нямаше.. :oops:
затова сега съм гузна и мисля довечера след работа да се поизпотя повечко :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:58.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.