Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Зъбни импланти??????? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10773)

Jane30 28th May 2010 11:14

Зъбни импланти???????
 
Здравейте, искам да питам дали някой има зъбни импланти исъздават ли му проблеми, аз искам да си сложа защото зъбите ми са криви а искам хубава усмивка.Реших да направя тази интервенция при д-р Нина Панчева..ако някой знае повече по темата да пише.
Благодяра предварително

diastemma 29th May 2010 18:40

Не е разумно за криви зъби да се слагат импланти. Все едно за криви крака да се слагат протези.
Сложи брекети.

calorie_mania 16th August 2010 23:30

аз искам някой ден да си сложа винърс или порцеланови фасети, мисля че така се казва. поставят се върху твоите зъби, няма нужда да ти ги вадят и да слагат импланти. Досега не съм чула зъболекар, който би извадил здрав зъб заради естетиката, виж "порцеланови фасети" в Google и като си направиш холивудската усмивка да ни се похвалиш :)

calorie_mania 16th August 2010 23:39

Re: Зъбни импланти???????
 
Цитирай:

Първоначално написано от Jane30
дали някой има зъбни импланти исъздават ли му проблеми

Относно това - аз имам два зъбни импланта и то защото бях достатъчно "умна" да не си оправя 2та зъба на време и накрая до там я докарах, да ми слагат изкуствени. Поставя се нещо като винтче/болтче (незнам стоматологичния термин) и върху него се прикрепя изкуствения зъб (някакъв материал, които стоматолога сложи върху винтчето ми ,хаха, и го оформи с машинките). Сега имам нужда да покрия единия с коронка. Стоматолога ме предупреди, че заради металът, може да имам болки ако консумирам много гореща храна или напитки ( то и езика може да си опариш), но от 4-5 месеца са ми, никакви проблеми нямам. Все пак избягвам твърди ядки (лешници и т.н.), за по-сигурно! Но на мен ми се наложи тази интервенция, не са били за красота. Има много видове импланти, може би моя опит да не ти е полезен, но реших да ти кажа :) Успех с разкрасяването, мечтая и аз някой ден да го направя! :lol:

Silvana-) 2nd September 2010 06:37

това което има предвид авторката е керамични коронки ,при поставянето им се изпилват зъбите.Но при здрави,пък макар и криви зъби това не е най добрия начин да се получи желаната усмивка,брекетите вършат тази работа.Аз съм с металокерамика от 12 години и ми предстои смяна.Тогава си ги направих от чиста суета и въпреки,че не съм имала проблеми,съжалявам за стореното ......

moni_har 27th October 2010 07:38

Зъбни импланти и коронки
 
Хи на всички,

Предстои ми да ми слагат коронка, но аз се чудя, дали зъбните импланти не са по-добър и сигурен избор. Навсякъде около мен им падат коронкиите на хората след месец два и затова се затърсих за алтернатива.

Едно видео по въпроса показва много добре процедурата за поставяне на импланти: http://www.dentissimo.bg/%D0%98%D0%B...B3%D0%B8%D1%8F

Но на мен си ми изглежда като коронка? Някой знае ли нешо по въпроса?

drhristova 1st November 2010 11:11

Нали знаете,че няма глупави въпроси, има само глупави отговори.
И сега на въпроса Ви: Ами различни неща са. Короната се поставя и върху естествен зъб( ако е силно разрушен и оцветен),а върху импланта задължително се поставя корона.Във видеото, което сте постнала, се вижда доста добре, че първата фаза е поставянето на винтовия имплант в костта, 2-рата фаза след 3-6 месеца се поставя надстройката(онова метално конусче, което се навива в импланта и стърчи над венеца. Върху това нещо( надстройката)задължително се поставя корона.

drhristova 1st November 2010 16:11

Цитирай:

това което има предвид авторката е керамични коронки ,при поставянето им се изпилват зъбите.Но при здрави,пък макар и криви зъби това не е най добрия начин да се получи желаната усмивка,брекетите вършат тази работа.Аз съм с металокерамика от 12 години и ми предстои смяна.Тогава си ги направих от чиста суета и въпреки,че не съм имала проблеми,съжалявам за стореното ......
Ами то си е за съжаление. Не сте първата пациентка, която съжалява за този вид " разкрасяване" с металокерамични корони. Добре, че го споделяте, за да може повече хора да знаят какво значи това. Малко късно се включвам, но съм от скоро в този форум. Поздрави и повече усмивки:)

жоро66 9th November 2010 09:37

Намираме се във век на бърз подем на възможностите на стоматологията. Най добре е когато имаме криви зъби, да се подложим на възрастова ортодонтия. За година и половина - две в зависимосто от възраста се получават страхотни резултати. Освен че зъбите се подреждат правилно, се създава добра база и за изработка на изкуствени зъби след години.

Не си мислите, че фасетите са чудо на чудесата. Те нашумяха във "Пълна промяна" не за друго, а заради това, че няма кой да чака две години да се подредят правилно зъбите. В продукцията дори повечето от пациентките са с временните си зъби по време на снимките.

При неправилна захапка (а повярвайте ми, много хора имат аномалии в захапката, дори и да не ги забелязват) не се препоръчва протезиране с фасети. Добра фасета и най вече здрава, може да имаме тогава, когато са налице определени параметри на захапката, които - ако бог не ни е дал, можем да получим след ортодонтия.

Импланта - това е най добрия заместител на липсващия естествен човешки зъб.... и респективно - най скъпия. Най лесно бих обяснил процедурата по следния начин.

Представете си поставяне на дюбел в стената. В отвора на този дюбел можем да навием различни "настройки" - които трябва да наподобят по форма изпиленото пънче на естествен зъб. По тази "настройка" се изработва корона и се поставя върху "настройката" по същия начин, както би се циментирала върху вашия изпилен зъб. Това е разбира се - най общо казано.

За интеграцията на импланта в организма са важни устната хигиена, а употребата (тоест - злоупотребата) с алкохол, лекарства и цигари, е сериозно противопоказание.

И нещо важно, което всеки е добре да знае. Липсата дори и на един зъб в устата води до сериозни промени в дълготрайноста на живота на останалите зъби. Всеки зъб, е създаден да носи само себе си! Всичко останало е компромис. Когато имаме един изгубен зъб и два съседни се изпиляват и се прави мост - те си разпределят натоварването му. Тоест всеки носи себе си и половина от липсващия. От там насетне, с колкото повече зъби натоварваме носещите зъби, толкова повече скъсяваме техния живот.

Най голяма вреда обаче носят т.н. "висящи тела" Това е най грубо казано корона на един зъб, към който като лост "виси" липсващия. В този случай най добре би било, да се постави имплант, вместо да се товари носещия зъб.

Темата е много обширна. Ако има някакви конкретни въпроси с докторите тука ще се опитаме да отговорим, но индивидуални съвети без преглед е несериозно да се дават - както за зъбите, така и за всички заболявания на организма.

Divinemouse 9th November 2010 12:46

Re: Зъбни импланти???????
 
Цитирай:

Първоначално написано от Jane30
Здравейте, искам да питам дали някой има зъбни импланти исъздават ли му проблеми, аз искам да си сложа защото зъбите ми са криви а искам хубава усмивка.Реших да направя тази интервенция при д-р Нина Панчева..ако някой знае повече по темата да пише.
Благодяра предварително

:shock: това докторката ли ти го предлага :lol: Колкот криви зъби имаш ,по 1500 евро на зъб и ще имаш най прекраната усмивка...

Аз съм със циркониеви зъби изцяло в утата ,и ето след 2 години започва ходене по мъките..Мислете преди да предприеметекаквото и да било..Чуждите зъби никога няма да се здрави както вашите -макар и криви..

te_dda 9th November 2010 22:06

томи, циркониеви корони ли имаш в предвид? умъртвени ли са твоите зъби ?( предни, задни ? )

Divinemouse 10th November 2010 11:28

Цитирай:

Първоначално написано от te_dda
томи, циркониеви корони ли имаш в предвид? умъртвени ли са твоите зъби ?( предни, задни ? )


Да,цирконеви са ми короните и всичките ми зъби са умъртвени...Или е бил некадърен зъботехника или нещо се случва..През 6 месеца нещо се чупи.В момента съм със счупен преден мост и ще слагам импланти ,за да сиспестя висенето през ден по зъболекарски салони.С две думи вече съм си абонат при зъболекаря...Съветвам ви ,преди да отидете някъде да си слагате каквото и да било ,си попитайте за гаранцията на зъбите и се позайнтересувайте зъботехника дали е добър...Аз от моя бях повече от доволна ,но ето какв се случва в последствие. :?

Silvana-) 10th November 2010 15:19

Томи,зъболекарят,когото посещавам ме посъветва циркониевите коронки да са само на предни зъби(4 или 6),дори каза,че зъботехника не препоръчва мост,а само отделни корони. Ти къде си ги прави,в кой град ?

te_dda 10th November 2010 20:44

[quote="Thomi"]
Цитирай:

Първоначално написано от te_dda
С две думи вече съм си абонат при зъболекаря...Съветвам ви ,преди да отидете някъде да си слагате каквото и да било ,си попитайте за гаранцията на зъбите и се позайнтересувайте зъботехника дали е добър...Аз от моя бях повече от доволна ,но ето какв се случва в последствие. :?

томи, не съм аз човекът, който да те съветва по такива въпроси, има си зъболекари за тая работа, но :
!!!!!
ако са здрави пъновете защо рискуваш да ги вадиш? аз лично смятам това за твърде рискованно ! замисли се над собствения си съвет да внимаваме при кой и какво си слагаме в устата !!!! извадиш ли пъновете - връщане назад няма !!!! а имплантите първо - могат да бъдат отхвърлени или да правят процеси, заради които в крайна сметка след много мъки за задържане се оказва,че трябва да бъдат махнати ( най- лошия вариант, но го има в картите, дето се казва) и оптималния вариянт - след 20 години знаеш ли какво става - имплантите стават за подмяна, леглата им са вече разбити, тъканите увредени ( челюстта имам в предвид ) и се оказва , на същите места нови импланти не могат да се сложат.....ти си млада ! след 20 години ще си на 50 ! не се подлъгвай по " специалисти", защото и най-добрият специалист е винаги търговец и в момента с твоите финансови възможности няма да те пропусне !!! за момента ще си е свършил добре работата ще си доволна, но след 20 години ще съжаляваш определено !!!
аз лично на твое място бих си направила рентгеново изследване да видя как са всички пънове, как са запълнени каналите и ако няма некадърна работа и възпалителен процес, налагащи изваждане на пънове, не бих ги пипнала ! по-добре нови корони, колкото трябва пъти, но пъновете да са твпи !!!

пс: ти нали не мислиш,че това, което се навива на импланта е с по-здрав материал и не се чупи??

жоро66 11th November 2010 12:54

Томи, всичко дето каза Теди е вярно - само искам да допълня. Разликата между собствения зъб и импланта, е че собствения зъб пружинира в леглото си при дъвчене, а импланта е неподвижен в коста. Чувството е съвсем различно и в полза на естествения зъб. Дори и само корена да е останал, но да е здрав, е по добре да се изгради и облече с корона, отколкото да се извади.

Наистина, помисли и се консултирай няколко пъти, преди да вземеш окончателното решение!

Divinemouse 14th November 2010 19:36

Цитирай:

Първоначално написано от Silvana-kalpazana
Томи,зъболекарят,когото посещавам ме посъветва циркониевите коронки да са само на предни зъби(4 или 6),дори каза,че зъботехника не препоръчва мост,а само отделни корони. Ти къде си ги прави,в кой град ?

Мост се слага когато липсва даден зъб.Аз си извадих втория зъб и затова съм с мост.Сега ще слагам имплант точно поради тази причина :lol: .

Divinemouse 14th November 2010 19:37

Цитирай:

Първоначално написано от жоро66
Томи, всичко дето каза Теди е вярно - само искам да допълня. Разликата между собствения зъб и импланта, е че собствения зъб пружинира в леглото си при дъвчене, а импланта е неподвижен в коста. Чувството е съвсем различно и в полза на естествения зъб. Дори и само корена да е останал, но да е здрав, е по добре да се изгради и облече с корона, отколкото да се извади.

Наистина, помисли и се консултирай няколко пъти, преди да вземеш окончателното решение!

Напълно съм съгласна вас :lol:
:girl_kiss2: Теди,аз няма да слагам импланти на всички зъби ,явно не съм обяснила добре.От ляво на дясно -първите 3 зъба са мост-изваден ми е втория зъб и затова имам мост..Ще слагам имплант само на липсващия-втори зъб.

Silvana-) 15th November 2010 12:15

Томи,това за импланта го разбрах,за мостовете ясно,но казваш,че всички зъби са ти циркониева керамика,това включва кътници предполагам!? Разпитвам,защото не ми ги препоръчват,освен за предни зъби и се чудя какво да предприема искам всички да са възможно най красивите,но от друга страна,ако няма да са здрави ......

Divinemouse 15th November 2010 12:22

Цитирай:

Първоначално написано от Silvana-kalpazana
Томи,това за импланта го разбрах,за мостовете ясно,но казваш,че всички зъби са ти циркониева керамика,това включва кътници предполагам!? Разпитвам,защото не ми ги препоръчват,освен за предни зъби и се чудя какво да предприема искам всички да са възможно най красивите,но от друга страна,ако няма да са здрави ......

Абсолютно всичко в устата ми са циркониеви корони .Това което зъботехника ми каза ,че циркониевите зъби за момента били най здрави и затова мога спокойно да сложа на всички зъби..Очаквам Жоро или Явор да се включат и да кажат кой материал е най -здрав . :lol: Наравих си всичките зъби от естетичн гледна точка а не от здравословен пробле и сега страдам :twisted: Страдам-в смисъл много са красиви но често ми се чупят ,дали от променената захапка или :roll: никой не знае

жоро66 15th November 2010 12:23

Зъбите изработени върху скелет от циркониев оксид са здрави толкова, колкото и стоманата. Няма логика да ги препоръчват само за фронтални зъби.

Просто зъболекаря счита вероятно, че естетиката в задните участъци може да бъде постигната задоволително и с металокерамика.

Правили сме всички зъби на пациенти - мъже, дъвкачи, ловджии, които ядат доста твърди храни и никой зъб не е пострадал въобще. Най стария ни случай е вече на 5 години.

Dasy 15th November 2010 12:48

Томи, как ти се e счупил този мост? Нещо в тази тема не мога да прочитам постовене докрай и не схващам точно какво се е случило. Счупила ти се е цялата корона ли на някой от мостоносителите,паднала е короната или пък само покриващата керамика се е отчупила? Ти имаш ли гаранция за тези корони. На короните изработени от циркониев оксид от LAVA 3M ESPE се дава такава гаранция за 5 години на циркониевите кепета обаче. Не на цялата корана с покриващата я керамика.

Divinemouse 15th November 2010 14:55

Цитирай:

Първоначално написано от Dasy
Томи, как ти се e счупил този мост? Нещо в тази тема не мога да прочитам постовене докрай и не схващам точно какво се е случило. Счупила ти се е цялата корона ли на някой от мостоносителите,паднала е короната или пък само покриващата керамика се е отчупила? Ти имаш ли гаранция за тези корони. На короните изработени от циркониев оксид от LAVA 3M ESPE се дава такава гаранция за 5 години на циркониевите кепета обаче. Не на цялата корана с покриващата я керамика.

Вие ме разбихте :lol: Жоро т с тази 5 годишна история най-вече :lol:

Чупи ми се покриващата част ,не кепетата които също са цирконий......Все едно да де отчупи част от зъба ,но не в корена а в ъгълчетата :lol: Проблема е че втори път ми се чупи този мост ,а преди това един зъб..Хахахах зъботехника ме пита защо на него се обаждам и какв ям :lol:" Абе глупак камъни тъпча в уста "Зъболекрката ми казва че съм имла 2 години гаранция ивече изминала..Дадох една торба паи и сега отново се налага да давам...Че ако ми сеналага през 2 години да сменям зъби къде ще му излезе края..Подозирам и събирам инфо...Мися че зъботехника купи една машина от Германияспециално за циркониеви зъби ,в която се вкарва някаква програма итя ги изработва.. Може на моите зъбе да са се учили как се пуска машинаа :lol:

Dasy 15th November 2010 15:42

Покриващата част е керамика, значи тя ти се чупи. Интересно,не е направена короната както трябва според мен :roll:

Divinemouse 15th November 2010 18:05

Цитирай:

Първоначално написано от Dasy
Покриващата част е керамика, значи тя ти се чупи. Интересно,не е направена короната както трябва според мен :roll:

Да ти кажа четно и аз не знам от какво сеслучва :roll: Но смята скоро да си реша проблема като сменя короните с нови :cry:

an_mon 19th November 2010 16:19

Здравейте, аз преди време имах същия проблем, но откакт смених зъболекаря всичко се оправи. Аз лично ходя при д-р П. Христова и съм много доволна от работата й


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:36.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.