Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Лазерно премахване на разширени вени (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=8237)

Philipa 20th February 2009 10:35

Лазерно премахване на разширени вени
 
Здравейте, дали има такива, които са си правили лазерна операция за премахване на разширени вени (тези, които са по-дълбоки и големи)? Интересува ме инфо за клиниките в София, както и за тези в Пловдив. А ако някой може да сподели и по-личен опит ще е добре! Благодаря предварително!!!

Philipa 27th March 2009 14:48

Пак съм аз, виждам, че темата предизвиква интерес, но очевидно все още няма достатъчно информация.
Докато се чудех какво да правя с моите разщирени вени, намерих клиника в Пловдив, в която се правят лазерни операции. Цената за разлика от на други места е доста приемлива. 350 лева е на процедура, която продължава един час и обхваща целия крак. Трябва само да кажа, че за хората, които имат серизони проблеми с вените, една процедура няма да е достатъчна. 45 дни след първата се прави втора и при необходимост трета.
Аз миналата седмица бях на първа и трябва да кажа, че резултата е видим дори само след една. Вената ми от индигово синя сега е светлосиня, а след втората процедура се надявам съвсем да се скрие. Трябва да ви кажа, че също така има силна болка при манипулацията с лазера, там където вената е най-разрушена боли най-много. За съжаление не се поставя упойка, само се маже с охлаждащ гел. :( Но имайки предвид резултата, си струва.
Разбира се, се налага да се намали спорта при спортуващите, а тежестите дори да се забравят.
Рехабилитаторката, която работи върху крака ми беше изключително внимателна и симпатична жена.
За тези , които се интересуват копирам адреса на клиниката, а ако имате други въпроси към, съм на разположение. :)

Philipa 27th March 2009 14:55

Да, забравих адреса :))
http://www.enigmabg-ipl.com/
Аиде успех!

diadora 27th March 2009 17:23

Моля те , снимай си крачето преди и след и качи снимки :2015:

Philipa 27th March 2009 19:35

Е, няма как да снимам "преди", защото вече бях на лазер, но обещавам да го снимам сега и след втората процедура и да кача снимките. :)

diadora 27th March 2009 20:19

Tова имах предвид :D Имаш ли идея , на какъв принцип работи апарата :?: Стяга се съединителната тъкан ли :?:

Philipa 29th March 2009 17:56

Цитирай:

Първоначално написано от diadora
Tова имах предвид :D Имаш ли идея , на какъв принцип работи апарата :?: Стяга се съединителната тъкан ли :?:

Това, което разбрах и видях от брошурата, която ми показаха, беше, че вената първоначално се свива, а след втората процедура се унощожава.

maryana 14th April 2009 12:09

вена
 
А твоята вена как изглеждаше преди манипулацията? В смисъл, имаше ли разклонения. Аз миналата година ходих в Съдова хирургия Варна и ми казаха, че не съм за лазер. С лазера се слепвала само една централна права вена, а разклоненията оставали. А моите са толкова "разхвърляни"- правят завои, събират се на топчета..., на места е повече от 1 см дебела.
Кога ще ти е следващата процедура? Има ли нещо, което трябва да се прави между процедурите?
На мен ми предложиха слепване с някакъв гел, ходи се всяка седмица за поредната инжекция, в продължение на 2 месеца. През цялото време+ 1 месец след приключване на инжекциите се омотава стегнато целия крак- от глезена до таза и се държи така денонощно, развива се само вечер за смяна на бинта и тоалет на крака. Това ме спря да предприема каквото и да е.

Катерина78 16th November 2010 22:35

нещо не виждам снимки от процедурите в Енигма :(
Аз също съм ходила там по други причини и още тогава се интересувах и ми казаха, че действа само на повърхностни вени. Когато са разширени вече са за операция. Работят със същия лазар с който обезкосмяват, но на друга дълбочина (това разбрах аз). За другия лазар (лазарна аблация) е съвсем друго, то си е операция вече и струва между 1000 и 2000 лв в зависимост от клиниката.

Mena 16th November 2010 23:40

Лазерът, с който се третират разширени вени не оперира на същата дължина на вълната, която се използва при обезкосмяване!
Най-добрата дължина на вълната за тази специфична индикация е 1064 nm; да не се бърка с третиране на повърхностни капиляри, където е нужна по-малка дължина на вълната.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:01.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.