Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Ниско кръвно... (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3955)

JULSI 18th April 2007 11:44

Ниско кръвно...
 
Здравейте!Реших да пусна тази тема,защото до сега никой не е успял да ми помегне и последната ми надежда е тук.
Още от дете имам проблем с кръвното,но сега зачестиха пристъпите.Границите на кръвното налягане почти ми се изравняват(85/80) и тогава ми става адски зле - получавам силен световъртеж,повръщам,припа дам и т.н.
Ходих на какви ли не изследвания,но не ми откриха никакви болести,
Моля,някой ако знае лечение за моя проблем нека да го сподели!

apoklistika 18th April 2007 11:50

Преди ми изписваха някакви капки, но това беше много отдавна и не помня какви бяха, във всеки случай, действаха само, докато ги пиех, като ги спрях, пак старата история. Засега единственото, което ми помага е няколко кафета на екс- студени, защото от топлите пак ми става лошо.
Също така много ми помагат и кардио тренировките, като правя редовно, кръвното ми влиза в сравнително нормални граници.

verita 18th April 2007 11:58

Аз съм по същия начин - трябват ти наистина кардио тренировки и много течности - още като станеш опитвай да изпиеш 200-300 мл вода. За съжаление аз също не го спазвам и ми призлява постоянно, дори в момента :? В такива случаи опитвам да закрепя положението с кафета, което също не е хубаво :?

trixy 18th April 2007 12:19

Аз също имам ниско кръвно, вече съм се научила как да го контролирам за да не получавам пристъпи на хипоглекимия/причернява ми пред очите,започвам да треперя, устата ми пресъхва,припадам/. Сутрин не скачам от леглото рязко,а постепенно, след това изяждам 1 - 2 с.л. мед / на който му е гадно може да разтвори меда в малко вода /, храня се здравословно, винаги имам в чантата си шоколодови бонбони, блокче шоколад или дори захар на пакетчета, пия много течности и спортувам 4 - 5 пъти в седмицата. много е важно до можете да усетите първите признаци при падането на кръвното, за да може да реагирате на време, може да ви се случи по всяко време и навсякъде!

apoklistika 18th April 2007 12:27

A да, аз също имам винаги нещо в чантата, обаче не пакетчета захар или шоколад, а Traubenzucker - май глюкоза се води на български, за екстремни ситуации е много подходящо.

Gia 18th April 2007 14:30

Майка ми е с ниско кръвно и също си събира долните граници. Колкото и да е странно, чувала съм от няколко лекари за поемане в тези случаи на айрян със сол-имаше и обяснение защо точно, но съм забравила. Като цяло е полезно да се пият течности, но кафето не е за препоръчване от гледна точка на факта, че действително "вдига" кръвното, но ефектът му е краткотраен и после се чувстваш пак като изтискан лимон.

verita 18th April 2007 14:45

Освен това кафето обезводнява, което води до повторно падане на кръвното :?

chervenokoska_2 18th April 2007 14:51

На мен за ниското кръвно ми казаха следното (ще повторя някой, разбира се): под езика една супена лъжица захар или небет шекер. И винаги ми е помагало. Затова наистина си носи пакетчета захар или небет шекер (същото е) в чантата.

chervenokoska_2 18th April 2007 14:56

Освен това сега се сещам нещо друго. Как ти е пулса? Аз съм с ниско кръвно, но много висок пулс - в нормално, спокойно състояние ми е около 95. Ходих на какви ли не изследвания и никой не можа да каже защо е така. Единственото що-годе разумно предположение беше, че имам малко сърце и му е трудно да изтласква кръвта, затова трябва да работи на по-бързи обороти. Но дали е така?
И в рамките на шегата - нашите като чуха за това предположение, казаха - "не е възможно точно ти да имаш малко сърце след всичко, което си преживяла и което чувстваш!"

JULSI 18th April 2007 15:42

да,и моят пулс е мн учестен,получавам "тахикардия" или нещо от сорта,не съм сигурна точно.
Значи изравняването на границите и ниското кръвно е един и същ проблам?А от каде мога да си купя тази глюкоза(?Traubenzucker )?Има ли я по нашите аптеки?
Благодаря на всички за съветите!

verita 18th April 2007 16:06

Питай в аптеката за гроздова захар, гликоза, но и Traubenzucker да кажеш ще те разберат.

Saruman 18th April 2007 16:09

Избягвай всякакъв алкохол освен червеното вино

JULSI 18th April 2007 19:23

е поне биричка? :) а какво представляват "кардио тренировките"?

Nezinka 19th April 2007 03:28

ох, на мен винаги ми се случваше в градския транспорт да припадам. Иначе обикновено сядам/лягам като ми причернее и ми минава...ама в градския докато помоля някой да стане...веднъж даже една мръхла ме изгледа злобно и ми каза да си гледам работата..ама аз после и се свлякох в краката барабар със сладоледа, който ядях :twisted: Отдавна не ми се е случвало, само ако имам неблагоразумието да вляза в претъпкано метро...почва да ми се вие свят и да не ми достига въздух, казвали са ми, че пребледнявам като смъртник, започват да ми бучат ушите и загубвам съзнание.Много неприятно наистина- и на мен пулса ми е бая висок...между 80-100.

bimbi 19th April 2007 06:22

Цитирай:

Първоначално написано от verita
Освен това кафето обезводнява, което води до повторно падане на кръвното :?

аз пък знам, че от кафето се задържа вода :?

и аз съм с много ниско кръвно, дори и като бях бременна /уж при тях е по-високо кръвното от обикновено/, пак и двете ми граници бяха под 100. случвало ми се е да припадам на няколко пъти, ама вече знам какво да правя - сядам и не мърдам поне 2-3 минути, и взимам нещо сладко - дали ще е кафе със захар, бонбон, шоколад...дори веднъж ме спаси и сладолед, слад като ми прилоша така на улицата.
питала съм лекари за някакви хапчета, ама казаха че не се "лекувало" ниското кръвно :lol: еми мацки тъй ше си идем явно :lol: пак по-добре ниско, отколкото високо 8)

Celine 19th April 2007 07:40

На мен ми изписаха едни хапчета след като март месец припаднах 2 пъти. Не ми се беше случвало поне от 3 години.
Ниското си е за предпочитане пред високото.

JULSI 19th April 2007 09:18

при мен е кофти,защото тези пристъпи стават в повечето случаи докато спя.просто както си сънувам и почва да ми се вие свят,все едно че са пъхнали миксер в мозъка ми :cry: ужасно е :( спира за няколко секунди и после пак наново,цялата ме обливат горещи вълни,а пулсът ми се ускорява адски много.След това треперя с часове :(

luna 19th April 2007 09:24

Както се казва хората с ниско кръвно живеят зле, но дълго, така че има с какво да се успокояваме :D .
По всяка вероятност всичко е свързано с едно заболяване - вегитативна дистония, което е присъщо на млади и здрави жени. От което следва, че не е заболяване в истинския смисъл и затова никой не го лекува.
Аз мога да кажа как се справих с този неприятен проблем.
-сутрин си слагам чехлички с бодли и си правя масаж на краката и ръцете (посоката е отдолу нагоре).Използвам някаква яка четка, кожата се зачервява, кръвта започва да се движи - супер.
-почти всяка сутрин се раздвижвам на кростренажора за 10-15 мин
-не оставам гладна, ям въглехидрати, но не и сладко
-в случаи на криза изяждам 2-3 бучки захар с една чаша вода или кока кола. Всъщност откакто започнах да правя горните неща не съм имала дори и предколапсно състояние
-виното и бирата са много полезни (и вредни за фигурата, особено мезетата), но друг алкохол - категорично не
Пробвайте и ще видите, че действа. Може пък да живеем дълго и добре :D

apoklistika 19th April 2007 10:59

Това в кръга на майтапа, ама се сетих един лекар какво ми каза за ниското кръвно: "Викат му още царската болест, лекува се с много червено вино и свински пържоли" :girl_haha:

JULSI 19th April 2007 11:27

при мен тези кризи се появяват само,когато съм била подложена на силен стрес.А аз съм притеснителна и дори едно интервю за работа за мен е стресиращо :(

и това е другият ми проблем :( как да се справям с притеснението си...

JULSI 21st April 2007 14:11

Благодаря на всички,които ми дадоха съвет!
Успокоих се:-) Вече знам,че изравняването на границите на кръвното не е голям проблем(бяха ме уплашили,че кат се изравнят и ше умра...:-))! 10х

Slyn4islava 21st April 2007 17:01

За притеснението, много добре помага спорт! Бягане, каране на колело, аеробика.....поне по 3 пъти седмично, за минимум 30 мин. и след 3 месеца ще се чувстваш много по-добре! Мога и много хубава книга да ти препоръчам също, просто кажи, ще ти пиша лични!

lori 23rd April 2007 12:27

И аз съм с кръвно под 100, близки граници. Сутрин винаги ми е лошо, докато не пийна малко кафе/кола/мляко с какао не мога да се съвзема. Понякога и през деня ми причернява. Една позната докторка ми каза, че от ниско кръвно не се умира, но се оглупява. :lachen: :lachen: Което е успокояващо донякъде. Ще се живее, хора! :lol: Пък к`во кат не съм много умна! :1242:

denissse 23rd April 2007 14:39

Здравейте, аз имам същия проблем, с много ниско кръвно и с много силен пулс, вляза ли в автобус и да ми стане задушно и ако е претъпкан причернява ми сърцето ми започва да бие ужасно бързо, започва да ми се повръща и ръцете и краката ми омекват. От кафето и алкохол започвам да треперя, а преди две години след един купон сутринта изпих 2 кафета преди работа и от автобуса направо в бърза помощ с пулс 150 лекарката каза, че съм щяла да колабирам. На някякви кризи ми става така, както ми е добре и изведнъж ми причернява и започва да ми изтръпват ръцете и устата, абе ужас :cry: Преди ми се случваше в месеца веднъж -дваж, сега съм цял месец така, ужасно е като парцал съм! Личната каза, че било от стрес и притеснение и сега пия антидепресанти, някакви хапчета за оросяване и още някакви, но не знам от стрес чак пък толкова зле да ми става и смятам ако още една седмица съм така да я накарам да ми пусне пълни изследвания, защото вече през главата ми какво ли не минава :cry:

а, забравих да спомена и адското непрестанно главоболие :2001:

ludo_pise 24th April 2007 18:02

Re: Ниско кръвно...
 
Цитирай:

Първоначално написано от JULSI
Моля,някой ако знае лечение за моя проблем нека да го сподели!

Аз също имам подобен проблем, но лятото най-често ми пада къвното. Използвам VIVOTON S. Продава се в аптеките, представлява капки, които се пият 2 пъти дневно, струва 11- 12 лева. Успех! :D

desi_deskata_ 24th April 2007 21:37

Re: Ниско кръвно...
 
Незнам дали ще ти помогна особено, но аз пия един американски чай за тонус и енергия, в който има малко кофяин, тъй че може да ти помогне да не ти се вие свят....При всички случай няма странични последици и е много по-безвреден от кафето...откакто го пия него не прибягвам към кафето и се чувствам супер...
за щастие има такива неща...
Дори мога да ти помогна да си го набавиш понеже го няма в търговската мрежа...
Пиши ми на майла, ако искаш да ти помогна: desi_encheva@mail.bg

denissse 2nd May 2007 16:25

А при някой случва ли се да се съберат границите много и какво става тогава и как се чуствате тогава?

desi_deskata_ 2nd May 2007 16:36

ниско кръвно
 
Цитирай:

Първоначално написано от denissse
А при някой случва ли се да се съберат границите много и какво става тогава и как се чуствате тогава?

Незнам да ти кажа хора при които да се събират границите...Ако ме питаш конкретно за чая, който аз пия...мога да ти кажа, че ня мисля че е възможно да ги събереш, ако го пиеш...защото той регулира енергийния баланс, телесното тегло и жизнения тонус. Той подобрява кръвоснабдяването на мускулите и мозъка, действа антистресово и ободряващо....Съдържа екстракт от зелен чай, действащ амтиоксидант с естесвено съдържание на кофеин....

denissse 2nd May 2007 16:43

ами аз по принцип питам, защото ми казаха, че при мен това със сърцебиенето и изтрапването на лицето и ръцете може да е, защото ми се събират много границите и смятам да си взема електронен апарат за кръвно и да започна да си го следя, че личната ми ме тъпче с 100 вида хапчета за какво ли не, а според мен проблемът е в кръвното. Пия 2 пъти повече хапчета от баба си, а дори не знам какво ми е :cry:
А чая звучи много добре, ако реша да поръчам ще пиша :wink:

Rusalka 16th May 2007 12:17

Аз също съм с ниско кръвно и искам да попитам, може ли от това да ми се доспива на моменти адски много. Обикновено около 14.00ч. направо заспивам пред компютъра и все се притеснявам да не ме види някой колега, как буквално заспивам.Не си лягам късно, спя по 8-9 часа.
Вече незнам какво да правя, много неприятно. :(

katie 16th May 2007 12:26

Цитирай:

Първоначално написано от Rusalka
Обикновено около 14.00ч. направо заспивам пред компютъра и все се притеснявам да не ме види някой колега, как буквално заспивам.

Ох, аз съм същата! И на мен ми се случва след обяд, особенно ако съм обядвала нормално, а не както често се случва мушнала набързо някои сандвич. Знам че е супер неудобно, ама лекарство няма. Какво ли не съм правила - кафета, щипала съм се, мила съм си лицето с ледена вода... нищо не помага!!!

Излез малко на чист въздух, и после влез пак. Не яж много на обяд! И гледай да се отспиваш през нощта, аз ако не съм спала по-малко от 7 часа съм като парцал. И ако хич не върви, извини се пред колегите, но полегни си на ръцете, на масата, на мен 5 минути ми трябват и съм отново на 6. Все пак на много хора им се случва, няма да те изядат колегите!

Yana 16th May 2007 12:30

Айде и аз в навалицата, кръвно 85 на 55, заспивах по чиновете и класната ми казваше с 4е трябва да ми сменят името на Флегмина::)) също с висок пулс докъде 100 го докарвам и е много кофти таз комбинация.

Като бременна спях дет намеря и в морската градина съм заспивала по пейките.

Няма оправя но това което каза Луна по горе за дистонията и на мен са ми го казвали а и горе долу същиtе съвети.

Незинка и останалите с ниско кръвно и висок пулс да ви стане навик където ходите малка бутилка минерална вода + некво малко блокхе черен шоколад v djoba или някоя от тия изотонични дринкс. Не пийте кафе че заради високият пулс на нас още по кофти ни действа. Другите могат.

Луна мерси за инфото тези неща съм ги чувала през годините и сега ще си принт-на поста ти да ми е пред очите.

Нали за кръвното казват че хипотониците живеят дълго и мизерно и умират в добро здраве а хипертониците живеят активно и кратко и умират мизерно::))A by the way otkak plushtia po 2000 mg L Karnitin na gladno kruvno 110 na 85.::))

Rusalka 16th May 2007 12:38

Значи не съм само аз поспаланата :girl_haha:

katie, правя всичко, което си написала: ставам, разхождам се, излизам в почивка, абе какво ли не правя, но стане ли 14.00 съм като по часовник. Виж досега не съм си полягвала на ръцете, но може и това да направя.
Обикновено когато много ми се доспи и влизам тук да драсна някой ред и да се поразсъня. :D

katie 16th May 2007 12:53

Ми няма шанс за нас значи... :lol:
Мен ме спасява неяденето, или по-точни малките количества. че като се наям здраво глей какво става... не спя ми хъркам сигурно! А, и гледам много да пия вода, може да ти се стори тъпо, ама като постоянно ти се ходи до WC не ти е много до спане. :lol:
Хайде, и като се сетиш някой друг трик, споделяй.

apoklistika 16th May 2007 14:12

Да ви кажа, на мен като че ли ми помага много редовното ядене на черен дроб (а това ядяли и специалистите по НВД) и на телешко месо, особено с масълце отгоре :2034: Много освежително ми действат такива "кървави" меса и определено след тях не ми се приспива.

chervenokoska_2 16th May 2007 14:14

"Принципа на правата реакция" - човек като се наяде, кръвта се оттича от мозъка и отива към стомаха, за да може да се преработи храната. Затова след ядене човек става ленив и му се доспива. Затова и Кати е налучкала начина.

verita 16th May 2007 14:14

И на мен ми помага яденето на черен дроб или поне на някакво месо, аз без мръвки съм загубена :? :lol:

Yana 16th May 2007 14:34

Апо не разбрах ти ги ядеш А L'ANGLAIS ли, леко опечени и да се стича хемоглубина::)) не разбрах?

Аз преди ги обичах месищата така хищнически приготвени но май има нещо вярно че с напредване на ЕГНто нещо стомаха не се справял защото сега не ми е добре като ги ям така и си ги поръчвам medium well (средно поопечени)

apoklistika 16th May 2007 15:01

Яна, когато ми е много ниско кръвното, телешкото дори и алангле не го ям- ям го чисто сурово- мъжа ми като ме види, лошо му става, ама на мен като наркотик ми действа, направо ми светва на очите :2034:
Дроба го мятам на скарата, че ако го ям суров, много канибалско изглежда- направо кървища ми текат от устата :girl_haha:
За довечера съм си планирала един хубав бифтек, нямам търпение :lol:

Yana 16th May 2007 15:26

начи добре са ти резците Апо, азс ураво го ма'ам само у Истанбул като ида ох майко Татар Бифтек, че като я метна оная ми ти сурова кайма, ама то вкусно щот са го ръчкали с люцерна в Анатолiя ама тука не смея така, то боклуци хормони, знам ли пък и тез месища нямат вкус нещо? Ти от специален magazin си ги купуваш сигурно?

ОО и на мен ми светва погледа хеле и с 2 бутилки цaрно и глеи кака ти как засрамва всяка жрица на Place Пигал, кат трифазна прахосмукачка ставам и налитам на расови спеcименти, иначе даже и не ги забелязвам половете, с туй кръвно съм кат преоценена мисирка.

Оффф пак трия'a са ходи към Стамбул::))


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:44.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.