Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Въпроси всякакви - за семки, бонбонки, калории и всичко (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3559)

Mena 17th April 2007 14:21

Цитирай:

Първоначално написано от Yana
Ще се прибирам лятото в БГ за около 3 месеца и също ми се иска да знам дали да си купя стек с млека от тука за да имам за кафето поне че не ми се кара на соево макaр че го обичам. Ако някои види или получи инфо за тези алтернативни млека v B G моля ви пост-вайте тука ще съм ви благодарна

Yana, лешниково мляко не съм виждала по магазините, но оризово мляко има в Пикадили, така че не е необходимо да се запасяваш. :2035:

sladkatony 17th April 2007 14:29

Цитирай:

Първоначално написано от Venice_2
Зеленият чай помага на отслабването.

Зеления - ДА, ама черния каква му е идеята 8)

Venice_2 17th April 2007 14:44

:)

Yana 17th April 2007 14:49

Thanks Мена, олекоти ми каргото::))

Mena 17th April 2007 15:00

Ти ме спечели за каузата и сега докато не открия и лешниково мляко няма да имам сън и покой. :lol: Така, че ще споделя къде го има и него!

PassiON_ 17th April 2007 15:09

Благодаря на Venice_2 за отговора.

За Elanka
- една интересна статия за меда - http://www.bb-team.org/articles/1364

- относно времето - не запомних колко часа точно работиш, но човек винаги оспява да се организира, въпросът е да искаш. Първо може би трябва да спреш да казваш, че няма време. Като бях във Варна, в залата идваха, жени които имаха семейства и работеха. Идваха след работа. Приготвяш си сутринта сака и го носиш с теб на работа и след работа бум в най-близката зала, после ще се чувстваш върхът. Зяпаш хубавите батковци, завързваш разговор с някоя симпатична кака, въртиш педалите на кростренажора, правиш си всичките упражнения и накрая си взимаш един хубав душ и си 6 от всякъде. Прибираш се вкъщи отпочинала и с добро настроение, въпреки тежкият ден. А гаджето да идва с теб и то да тренира, къв му е проблема 8)
На мен за приятели не ми е оставало много време тогава. За тях има събота и неделя, но истината е че и те през работната седмица нямаха много време за мен, на никой не му се излизаше. Имах си една приятелка (аз още си я имам де) с нея се бяхме запознали на аеробиката и след тренировка от време на време ходихме да пием кафенце, супер яко. Родителите те ще те разберат. Пък и в крайна сметка има и събота и неделя. Така че време за всичко има, стига да искаш :)
Виж за черният чай и оцета не мога да ти помогна, аз такиз гадости не пия :) По добре един грейпфурт и е по-полезен сякаш.
Разгледай форума и си измисли една добре балансирана диета, класиката в жанра е НВД и много вода.
И УСПЕХИ!

Liana 21st April 2007 10:32

Исках да ви питам, понеже от доста време не ям кашкавал, защото е доста мазен, а вчера си купих един light на
Маджаров с 15% мазнини (не е от растителния с многото Е-та), а нормален от нискомаслено мляко и закваска, мислите ли, че е light наистина или си слагат какавто имат под ръка в различни опаковки, без да се стараят и така печелят повече, защото все пак му е 13 лева килото. А пък аз да си мисля, че внимавам какво ям. Да не е нещо като това с боядисания хляб.

milqna 21st April 2007 17:44

може ли линка към темата НВД и фитнес :oops:

Nezinka 21st April 2007 17:50

разгледай темата за диетата на Пиер Дюкан...това е стриктно НВД, доколкото прочетох това търсиш...а фитнеса е много разнородно понятие. С какво по точно смяташ да се занимаваш. Ползвай търсачката ,за да намериш още теми за НВД.

milqna 21st April 2007 17:53

благодаря ти много! За спорта не съм решила точно какво, но мисля да ходя на фитнес, когато имам време :) Само като си помисля, че преди когато тренирах правех по 7-8 километра крос 2-3 пъти седмияно ...а сега съм като охлюв...ужас :?

krisi_pat 22nd April 2007 19:44

а някой има ли идея кои сладоледи са по-калорични..на делта (примерно бос..или тия новите дет са като мура lion) или тия, които са по грамове дет се продават във фуниика примерно Рафи ?

PassiON_ 22nd April 2007 20:00

Сладоледа така или инъче си е калоричен, колкото по-мазен е толкова повече калории трябва да има в него. Така, че като ти се дояде сладолед по-добре си хапни малко, без да броиш калориите или въобще не се сещай за него.
Навремето някой ми беше казъл, че от сладолед се пълнеело ... и за години наред (4-5 год) бях спряла да ям сладолед, даже не ме и изкошяваше и сега мога да не хапвам, ако приятелят ми не реши, че трябва да ме тъпче :lol:
Все пак прегрешения веднъж в седмицата са позволени :)

А виж на какво се натъкнах http://www.bb-team.org/articles/1373

flakita 23rd April 2007 22:26

Мацки аз май пак ще питам един мноого тъп въпрос, ноо... :oops:
Някой има ли представа колко калории се съдържат в 100гр. пържена царевица??
Мерси предварително :) !

Liana 24th April 2007 11:00

Цитирай:

Първоначално написано от krisi_pat
а някой има ли идея кои сладоледи са по-калорични..на делта (примерно бос..или тия новите дет са като мура lion) или тия, които са по грамове дет се продават във фуниика примерно Рафи ?

Най-нискокалоричният е йогурт на Рафи и на другите фирми сладоледеното кисело мляко е смалко по-малко калории от колкото съответните сметанови сладоледи. Йогурт на Рафи е и със замразени горски плодове, ако не се лъжа, с по-малко калории е отколкото другите на Рафи, които са с фъстъци, карамел и течен шоколад. А на делта на опаковката пише колко калории има в 100 грама за всеки сладолед и ти ще си сметнеш, в зависимост колко грама е твоят.

PassiON_ 24th April 2007 12:13

И аз имам един, леко глупавичък въпрос, на който се надявам да ми отговорите :)
Търсих си днес да видя как се приготвят броколи. И на всякъде пише, че се бланширват за време от 1-5 мин. и после се отцеждат от солената вода ..... и тоз момент с водата не ми е ясен ... ако няокй си е готвил може ли да ми го обясни...
Знам че не сме колинарен форум, но ще съм ви благодарна.

katie 24th April 2007 12:18

Цитирай:

Първоначално написано от PassiON_
Търсих си днес да видя как се приготвят броколи. И на всякъде пише, че се бланширват за време от 1-5 мин. и после се отцеждат от солената вода ..... и тоз момент с водата не ми е ясен ... ако няокй си е готвил може ли да ми го обясни...

Ами какъв ти е точно въпроса с водата?

Вариш ги в солена вода. Дотук ясно. Като се сварят ги изсипваш в една цедка (или сито, или както там се казва), за да изтече водата. И така те се изцеждат.

PassiON_ 24th April 2007 12:56

Аз това с бланширването не ми беше ясно ... защото за мен означава да ги овалям в брашно ... но не съм се изказала правилно :(
Много мерси за отговора :girl_kiss2: ще ги направя пък то все нещо ще стане :lol:

леля мичИ 24th April 2007 13:11

Цитирай:

Първоначално написано от PassiON_
Аз това с бланширването не ми беше ясно ... защото за мен означава да ги овалям в брашно ... но не съм се изказала правилно :(
Много мерси за отговора :girl_kiss2: ще ги направя пък то все нещо ще стане :lol:

Ето ти за инфо за бланширането... :wink:

katie 24th April 2007 13:14

Цитирай:

Първоначално написано от PassiON_
Аз това с бланширването не ми беше ясно ... защото за мен означава да ги овалям в брашно ... но не съм се изказала правилно :(
Много мерси за отговора :girl_kiss2: ще ги направя пък то все нещо ще стане :lol:

Аха начинаещ :wink: , ами направи така:

1. отрежи на броколите само розичките (от другото можеш да направиш супа или нещо друго)
2. сложи вода с 1 лъжица сол да кипне
3. изсипи броколито във водата, и го вари някъде към 3 минути. Опитай, ако е много твърдо остави го още малко, ако е много меко, sorry, пропуснала си момента.
4 изсипи водата, и изчакай броколито да се изсъхне малко. не го обливай със студане вода!
5. След като е изсъхнало, но още горещо залей го с малко зехтин, сок от лимон, сол и пипер. Като е още горещо ще поеме всичко, и ще стане вкусно.

По-лесно от това май няма...

flakita 24th April 2007 13:25

Мили аз вече ви питах, ама вие май не сте забелязали :twisted: , тъй че пак ще питам :lol: .
Някой може ли да ми каже колко калории се съдържат в царевицата(пържената на зърна)?? Моля ви кажете, че и в google не намерих нищо, специално за пържената :( .

pyceHka 24th April 2007 13:28

калории и пържена царевица са две несъвместими неща :lol: ако ядеш пържена царевица, не питай за калориите :P все едно да питаш колко калории има парче торта ;)

cocolino 24th April 2007 14:40

Цитирай:

Първоначално написано от PassiON_
Сладоледа така или инъче си е калоричен, колкото по-мазен е толкова повече калории трябва да има в него. Така, че като ти се дояде сладолед по-добре си хапни малко, без да броиш калориите или въобще не се сещай за него.
Навремето някой ми беше казъл, че от сладолед се пълнеело ...

Не мисля, че е точно така :roll: или поне не всеобщо доказано твърдение.Миналата година бях 48кг(162) и по същото време(април ли беше, май, абе пролет, лято) освен трите хранения нормални за деня, ядях и почти всеки ден сладолед, най-малко 3 пъти в седмицата(и то не по-малко, а 2-3 топки+бисквитка, пуричка) и изобщо не съм напълнявала. :wink: Поддържах си кг и си се чувствах супер, не знам, зависи може би от мен самата...нали имало някакви тестове, за кръвта и после ти казват от кои храни може да пълнееш и кои не лично за теб самия.Може би на мен сладоледа не ми действа зле :P

pyceHka 24th April 2007 14:53

Цитирай:

Първоначално написано от cocolino
Не мисля, че е точно така :roll: или поне не всеобщо доказано твърдение.Миналата година бях 48кг(162) и по същото време(април ли беше, май, абе пролет, лято) освен трите хранения нормални за деня, ядях и почти всеки ден сладолед, най-малко 3 пъти в седмицата(и то не по-малко, а 2-3 топки+бисквитка, пуричка) и изобщо не съм напълнявала. :wink: Поддържах си кг и си се чувствах супер

това че ти имаш бърз метаболизъм и не пълнееш, не значи че сладоледа не е калоричен. лично аз съм на мнението, че ако човек е предразположен към пълнеене, сладоледът трябва да е аут от менюто :)

cocolino 24th April 2007 15:01

Не, не..не казвам, че не калоричен...но примерно ако не си на диета(ако е диета е друго) не би трябвало да е проблем - закуска 300кал, обяд - 500 (даже е доста), вечеря 300-400 кал. = всичко това прави около 1200 кал за деня и може да си позволиш един сладолед 300кал(средностатистически сладолед :lol: ) и ще си запазваш кг с 1500 :wink: ...а пък не вкюлчваме и това, че при спорт е още по-добре :)

cranberry 24th April 2007 15:04

ти хубаво ги запазваш кк, но все пак е важно не само колко са кк, а и от КАКВО идват...

cocolino 24th April 2007 15:09

Цитирай:

Първоначално написано от cranberry
ти хубаво ги запазваш кк, но все пак е важно не само колко са кк, а и от КАКВО идват...

Дааааа, все пак съм от доста време в този форум и мисля, че има доста полезни неща, които научих, едно, от които е точно това, че е важно да гледам от какво точно идват калориите :wink: предих си мислех, че с някакви 600 калории примерно на ден + junk food (било то вафла, кроасан и т.н.)от 300 калории - общо 900-1000 на ден правя някаква диета :lol: :lol:
И все пак не разбрах мисълта ти...при условие, че поддържаш кг-те си какво значение има от какво идват...явно не прекаляваш щом не наддаваш :roll:

pyceHka 24th April 2007 15:10

Цитирай:

Първоначално написано от cranberry
ти хубаво ги запазваш кк, но все пак е важно не само колко са кк, а и от КАКВО идват...

Е ТОВА Е! :1223:

cranberry 24th April 2007 15:44

cocolino, поддържай ги с хубава храна. виждала си слаби момичета с висящи месца и целулитец. тренирай, хапвай качествено, не казвам да се вманиачаваш - 1 сладолед на седмица или там каквото няма да ти навреди на фигурата (и здравето), но не мисля, че е добра идея да се превръща в ежедневие. не знам, аз вече свикнах...

bimbi 24th April 2007 15:51

аз пък едно лято работих в завода на Делта, що сладолед изплюсквах на ден може само да предполагате. ама по 8 часа на работа, без почивка, друго не ядях, че и на смени се работеше, вечер на дискотека /често първа смяна в 5 почваше направо след диското :lol: / - не само че не надебелях, ами и отслабнах. ама може би щото бях на 19 :lol: :lol:

krisi_pat 24th April 2007 16:22

Цитирай:

Първоначално написано от Liana
Цитирай:

Първоначално написано от krisi_pat
а някой има ли идея кои сладоледи са по-калорични..на делта (примерно бос..или тия новите дет са като мура lion) или тия, които са по грамове дет се продават във фуниика примерно Рафи ?

Най-нискокалоричният е йогурт на Рафи и на другите фирми сладоледеното кисело мляко е смалко по-малко калории от колкото съответните сметанови сладоледи. Йогурт на Рафи е и със замразени горски плодове, ако не се лъжа, с по-малко калории е отколкото другите на Рафи, които са с фъстъци, карамел и течен шоколад. А на делта на опаковката пише колко калории има в 100 грама за всеки сладолед и ти ще си сметнеш, в зависимост колко грама е твоят.

мерси мн за отговора..
и са пак имам въпросче :lol:
днеска на даскалото се чудех мн кое да си купа солети или бейк ролс?и двете знам че не са полезни..ама нищо др освен некви сандвичи с изветрели салами и тн не продават тама. и вафли..само това и се чудех кое е по добре да ям от тия двете?

bimbi 24th April 2007 16:25

солети естествено. поне не са мазни кат бейкса

pyceHka 24th April 2007 17:10

а CORNY няма ли? аз на училище такова нагъвам, когато няма друго :)

krisi_pat 24th April 2007 19:31

Цитирай:

Първоначално написано от pyceHka
а CORNY няма ли? аз на училище такова нагъвам, когато няма друго :)

ми има..и понякога ям..ама не мн често щото не се наяждам с 1 корни :? :?

pyceHka 24th April 2007 20:00

Цитирай:

Първоначално написано от krisi_pat
ми има..и понякога ям..ама не мн често щото не се наяждам с 1 корни :? :?

е примерно в 9 CORNY, а в 11 някакъв плод ;) ако нямаш възможност да си правиш сандвичи у вас :roll:

БiJуУ 24th April 2007 20:55

Въпроси всякакви - за семки, бонбонки, калории и всичко
 
А какво ще кажете за бонбоните "соланo" противопоказни ли са за диетите?

PassiON_ 24th April 2007 21:14

Е да бе, ма то зависи и калко и отпускат на ден, техните ... :lol:

А относно качеството на храната, това си е доста важно, защото всяка храна се отразява на външният ти вид.
И ако не спортуваш, може и да не го забележеш, но когато почнеш и да тренираш, защочваш малки или много да забелязваш.
...бля, бля, бля... става въпрос за подкожни мазнини ... всеки път все едно и също си говорим :lol:

Depressed 24th April 2007 22:39

Голям проблем ли са фъстъците? А бирените? :oops:
Знам, че са доста калорични, ама.. все пак толкова ли е зле :lol:

krisi_pat 24th April 2007 22:40

Цитирай:

Първоначално написано от Depressed
Голям проблем ли са фъстъците? А бирените? :oops:
Знам, че са доста калорични, ама.. все пак толкова ли е зле :lol:

да и на мен ми е мн интересно понеже мн ги обичам и често ги ям..по калорични ли са от обикновените? и ако някой знае колко калории има в 100гр?

lqlqlqlq 24th April 2007 22:40

Re: Въпроси всякакви - за семки, бонбонки, калории и всичко
 
Цитирай:

Първоначално написано от БiJуУ
А какво ще кажете за бонбоните "соланo" противопоказни ли са за диетите?

Противопоказни са попринцип не само за диета, ама от няколко бонбона няма да се умре се пак....освен това незнам да има полезни бонбони

bimbi 24th April 2007 22:41

Цитирай:

Първоначално написано от Depressed
Голям проблем ли са фъстъците? А бирените? :oops:
Знам, че са доста калорични, ама.. все пак толкова ли е зле :lol:

абе хапвай, винаги може и по-зле :lol:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:30.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.