Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Хранене при тренировки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Газирано Безалкохолно (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=4744)

Parkour 27th July 2007 19:16

Газирано Безалкохолно
 
Здравейте,

Винаги ми е било интересно да попитам защо от газиранато безалкохолно се надебелява , като в него има 2 калории на 100 мл :)

apoklistika 27th July 2007 19:40

Кое е това безалкохолно с две калории само? Аз що си мисля, че са с повече :roll:
Пълнее се, щото са блъскани със захар. А т. нар. диетични са блъскани с аспартам и кви ли не други гадости, от които дори и да не се пълнее, не ти носят никакви полезни вещества и те надуват само.

liophy 27th July 2007 20:12

За аспартама казват, че понеже имал специална химична верига увеличавал риска от рак. Бил канцерогенен. Не мога да потвърдя, чувал съм го само.

lenda 27th July 2007 20:39

Остави "ползите" от аспартама..обаче колко вода се задържа от кока-кола лайт не е за вярваме..Предната седмица злоупотребих с 2 литра кола и след няколко часа съвсем очевадно си се оводних .Диетата ми е бетон (аз по-принцип се храня скучно от към видове храна ),та затова съм сигурна че е от подсладената щуротия.За да съм сигурна ..повоторих онзи ден пак -пак същата работа..:1242: :girl_hysteric:
Това е малко офф топик:
Чела съм,че изкуствените подсладители влияят върху инсулина по същият начин както другите-от там пречат на свалянето :?
Газираното освен друго забавя храносмилането и разрушава зъбният емайл (Явка ,нали така ?:) :D

apoklistika 27th July 2007 20:40

Е951 - аспартам
Е952 - цикламат
Това са им означенията в храните според европейския код. За цикламата не само се говори, при опити е установено, че причинява рак при лабораторните плъхове. Въпреки това обаче, в много страни все още е разрешен и се продават подсладители и продукти с цикламат.
Така че за по- сигурно, не прекалявайте с газираните напитки.

lenda 27th July 2007 20:46

Цитирай:

Първоначално написано от apoklistika
Въпреки това обаче, в много страни все още е разрешен и се продават подсладители и продукти с цикламат.

Не са ги забранили всичките гадости,защото пазарната ниша за диетични храни е огромна..Става дума за много пари и в този случай здравето на хората не играе роля :?
За да се тръби за ползата или вредата от дедено нещо -някой плаща,някой който има финансов интерес :?Всичко е тенденциозно...
Та,по-добре е да кунсумираме възможно най-натурални и необработени храни :DГазираното не се вписва в тази категория :wink:

venera_lom 8th May 2009 22:15

пии кола лайт и се не бой-свалям по кило на ден... а що се отнася до тва че води до рак- ок ама то и пърженото така.. те и за червеното месо същото доказаха.. и за мазнините...стаа въпрос за ПРЕКАЛЕНА УПОТРЕБА

Solver 8th May 2009 23:16

:lol: Ама ти за 2 месеца ще изчезнеш с това кило на ден :cry:

Lora111 11th August 2015 11:18

Цитирай:

Първоначално написано от lenda (Публикация 160282)
Остави "ползите" от аспартама..обаче колко вода се задържа от кока-кола лайт не е за вярваме..Предната седмица злоупотребих с 2 литра кола и след няколко часа съвсем очевадно си се оводних .Диетата ми е бетон (аз по-принцип се храня скучно от към видове храна ),та затова съм сигурна че е от подсладената щуротия.За да съм сигурна ..повоторих онзи ден пак -пак същата работа..:1242: :girl_hysteric:
Това е малко офф топик:
Чела съм,че изкуствените подсладители влияят върху инсулина по същият начин както другите-от там пречат на свалянето :?
Газираното освен друго забавя храносмилането и разрушава зъбният емайл (Явка ,нали така ?:) :D

Абсолютно споделям казаното от lenda, темата е стара но след като съм попаднала на нея, значи и друг може да попадне, и мисля че е полезно да потвърдя нейните наблюдения, от няколко дни пия само вода и съответно свалям килограми, вчера изпих две чаши кола лайт и днес съм с около 300 г по-тежка, абсолютно вярно, че се задържат течности, мисля че и за инсулина е точно така

lily.ana 11th August 2015 11:34

Да не си била с "тежък" грим като си се мерила.... 300-те грама отгоре може да са били и от него :lol:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:39.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.