Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Клинична пътека (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=11967)

sami123 17th April 2011 08:27

Клинична пътека
 
Здравейте,

Искам да попитам има ли някой, който е ползвал клинична пътека за ринопластика? Колко време се чака, за да се отпусне такава и необходимо ли е становище от трима специалиста (прочетох в сайта на НЗОК, че е необходимо)?
Благодаря за информацията :)

Vera Slovic 17th April 2011 12:56

Здарсти.
Виж темата за Джамбазов.

sibi 17th April 2011 13:24

Има клинична пътека за ринопластика, но ако някой се съгласи да ти направи операцията САМО с парите, отпускани от здравната каса, почти сигурно е, че просто ще се учи върху теб!

sami123 17th April 2011 15:06

Нали лекаря взима същите пари, защо да се учи, става въпрос за вече утвърден специалист?

Нелка 17th April 2011 20:16

ЗК отпуска към 500 лв за операция на изкривена носна преграда. Ако имаш такъв показател и пластичния ти хирург работи със ЗК, може да ти намали цената за операцията с 500-те лв, които ще изтегли от ЗК.

sami123 17th April 2011 22:47

Точно за това става въпрос. Тук става дума дали няма да пострада качеството на работата? Ако пострада, предпочитам да си платя цялата сума, все пак става върпос за лицето ми :( Имам изкривена носна преграда иначе, да.

Нелка 17th April 2011 23:30

Защо да пострада? Хирургът пак си взима парите, а от къде ги взима, него не го касае.

sami123 18th April 2011 10:26

Понеже не ги получава веднага, на ръка. Доста хора ми казват, че "добрите" хирурзи не се съгласявали да работят по този начин, т.е. през здравната каса.
Не знам, много се колебая ...

sibi 18th April 2011 11:12

Ние каквото и да си приказваме тук, ще разбереш дали може или не може, след като говориш с въпросния утвърден специалист. Доц. Джамбазов например работи със ЗК, но все пак при него се доплащат 900 лв. Не мисля, че някой утвърден специалист ще ти направи ринопластика (което си е една доста сложна операция) срещу 5-600 лева, които ЗК отпуска за целта. А ако просто искаш да си направиш септопластика (изправяне на носната преграда), това е друг въпрос.

ИЗТ 18th April 2011 22:07

Цитирай:

Първоначално написано от sami123 (Публикация 733133)
Здравейте,

Искам да попитам има ли някой, който е ползвал клинична пътека за ринопластика? Колко време се чака, за да се отпусне такава и необходимо ли е становище от трима специалиста (прочетох в сайта на НЗОК, че е необходимо)?
Благодаря за информацията :)

Здравей!Аз съм по клинична пътека 123.Операцията в кеш ми е950 и 550 от ЗК.В моя случай ще бъде козметична и функционална(2в1).Ако имаш изкривена носна преграда, хирургът,който ще извърши тази интервенция,ти дава едно листче.С него отиваш при личения лекар,където ти дават направление за хоспитализация.Периодът консултация-операция е малко по-дълъг-моят е 6 месеца!Ако имаш още въпроси питай!О,нещо много важно-ВИСОКАТА ЦЕНА И РЕКЛАМАТА,НЕ ТИ ГАРАНТИРАТ УДОВЛЕТВОРИТЕЛЕН РЕЗУЛТАТ!


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:10.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.