Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   5 храни, които помагат за бързата детоксикация на тялото (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=14506)

захарен памук 2nd April 2015 11:55

5 храни, които помагат за бързата детоксикация на тялото
 
Пролетта е тук! Как да пречистим организма си, да стегнем фигурата и да оправим настроението си? Лист с най-ефективните детоксикиращи храни:

1. Лимон
Лимоните са основен компонент на много от популярните диети. Пълни с антиоксиданти и витамин С, киселите плодове действат благоприятно на кожата. Освен това, цитрусовият плод подпомага възстановяването баланса на PH в организма, благодарение на алкализиращия си ефект.

2. Джинджифил
Проблеми с храносмилането? Джинджифилът лесно ще спомогне балансирането на процесите в тялото ви. Добавяйки го към ежедневната си диета, джинджифилът има благоприятен ефект върху имунната система, благодарение на антиоксидантите в състава си.

3.Чесън
Полезен за сърцето, чесънът е една от храните с високо съдържание на антиоксиданти. Има както детоксикиращ, така и антибактериален и антибиотичен ефект. Най-голяма полза има от него, когато се консумира в сурово състояние.

4. Зелен чай
Макар и да не е точно храна, зеленият чай има отлични детоксикиращи свойства. Честата му консумация подобрява храносмилането, помагайки за изхвърлянето на редица вредни токсини от тялото. Има положително влияние и върху цялостното състояние и защита на черния дроб.

5. Алое
Алоето е продукт, който има благоприятно влияние както на чревната флора, така и на кожата. Често използван като продукт за основно третиране на кожни заболявания и раздразнения, изгаряния и алергии. Богато на антиоксиданти, алоето ускорява заздравителните процеси в организма, повишава нивата на енергия и оказва антимикробен ефект.

Какви са вашите съвети за детоксикация?

Milli-Vanilli 3rd April 2015 13:19

Джинджифилът е толкова лют! Хич не ми харесва вкуса му....... За алоето съм чувала, че действа страшно отслабващо!

захарен памук 3rd April 2015 13:55

Цитирай:

Първоначално написано от Milli-Vanilli (Публикация 803962)
Джинджифилът е толкова лют! Хич не ми харесва вкуса му....... За алоето съм чувала, че действа страшно отслабващо!

Джинджифилът е доста лют, определено. Иначе зеленото чайче в комбинация с малко лимон и мед е чудно. Чесънчето е ясно, макар че стратегически го отбягваме по обясними причини! :kiss_me:

С алое моя приятелка свали 8кг.

Milli-Vanilli 6th April 2015 16:01

Чесън също не ям, много лош послевкус има! А какприятелката ти е свалила толкова килограми, яла ли е алоето?! Хич не съм запозната, а не бих отказала да сваля някое килце особено сега.....

захарен памук 7th April 2015 15:20

Цитирай:

Първоначално написано от Milli-Vanilli (Публикация 804017)
Чесън също не ям, много лош послевкус има! А какприятелката ти е свалила толкова килограми, яла ли е алоето?! Хич не съм запозната, а не бих отказала да сваля някое килце особено сега.....

Не, приемаше течен концентрат от листата на алое вера.

Kakvoto 8th April 2015 16:09

Правя си чай от джинджифил и така не е люд, като сложа мед и лимон даже е вкусен. За алоето чета много добри неща, освен всичко друго детоксикира организма и подсилвало имунната система. Не съм го пробвала още, но се замислям.

Milli-Vanilli 9th April 2015 16:45

Цитирай:

Първоначално написано от захарен памук (Публикация 804030)
Не, приемаше течен концентрат от листата на алое вера.

Моля те, изпрати ми името на продукта, който е използвала! Искам да опитам детоксикация след празниците, но да е нещо, което действа бързо и ударно!

Milli-Vanilli 9th April 2015 16:48

Цитирай:

Първоначално написано от Kakvoto (Публикация 804048)
Правя си чай от джинджифил и така не е люд, като сложа мед и лимон даже е вкусен. За алоето чета много добри неща, освен всичко друго детоксикира организма и подсилвало имунната система. Не съм го пробвала още, но се замислям.

Как приготвяш чайчето? Напоследък пия повече зелен чай, примесен с малко мента, но започва да ми писва... С какви ли не неща се храня, а веднъж -два пъти в годината се чудя как да пречистя тялото си. Трябва да ми стане практика по-здравословното хранене май! :drinking_more:

MargyK 14th April 2015 11:11

Привет! Нито джинджифилът е много лют, нито алоето действа разхлабващо. Може би разхлабва, когато приемеш много, но аз привърших една бутилка скоро, от която пиех по две супени лъжици на ден и не съм забелязала да има нещо драстично :)
Иначе съм съгласна и с петте предложени неща + много вода :)

JRagina 14th April 2015 13:53

Здравейте и честит Великден! MargyK , за алоето знам, че регулира стомаха, от там сигурно идва объркването, че действа разхлабващо. Също така прочиства черния дроб и действа тонизиращо на организма.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:21.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.