Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Въпроси всякакви - за семки, бонбонки, калории и всичко (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3559)

Nezinka 21st March 2007 23:22

e крайната фаза на Аткинс си е едно чисто НВД, затова може би съм решила, че трябва да си настроя организма към този по-различен хранителен режим. Не пречи да се пробвам. Ям доста, но не ми носи особена наслада като цяло, и наистина се чувствам леко като надрусана. Вече 4ти ден и едвам половин паунд съм смъкнала, което си е буквално нищо.

Yana 22nd March 2007 00:47

Естествено че само 1 pound за 4 дена, ти досега си имала запаси от гликоген които се изчерпват за около 3-4 дни от черният дроб и едва тогава започва кетозата. Тялото черпи енергия при два режима: на глюкоза или кетоза, ако имаш запаси от въглехидрати в кръвообращението и черният дроб се задейства глюкозният режим, когато те се изчерпят минаваш на кетоzен, тогава се гори чиста мазнина и ако и спортуваш съвсем ще се обърнеш на горелка но аз и без спорт ги смъкнах първите два пъти.

Проблема е че всеки си има някакво негово си число кг в мозъка което не е точно това което тялото ти си мисли че трябва да се напъне да постигне, затова разни там 'последни''5-6-7 кг не се свалят толкова лесно, всъщност последните се свалят тройно по трудно и по дълго отколкото първите 20кг. Личен опит.

TedyK 22nd March 2007 08:19

Nezinka, много зависи как си с кръвното. ако ти понася да ядеш месо 1 фаза е супер, но за мен преди 4 год. си беше пълна агония. при това първите 10 дни са лесни след това настъпва отпадналостта. усетиш ли я веднага хапвай кисел плод, защото ако не друго всички подобни шокови на организма влияят и на нервната система. успех.

Nezinka 22nd March 2007 09:01

Цитирай:

Първоначално написано от TedyK
Nezinka, много зависи как си с кръвното. ако ти понася да ядеш месо 1 фаза е супер, но за мен преди 4 год.

Ами ни най-малко. До преди 1-2 месеца дори и яйца не ядях в интерес на истината. Незнам, аз днеска я поомазах диетата и от отре пак почвам...единственото месо което ям е шунка...само това ми харесва горе долу:) И наистина днес се чувствах малко замаяна...но искам да пробвам за целия период, защото с Ниско мазнинните ми хранителен режим от 2 месеца не мога да мръдна и грам:(

alica 22nd March 2007 09:24

Шунката е гадна, минавай на пържолки :2035:

Nezinka 22nd March 2007 09:27

Цитирай:

Първоначално написано от alica
Шунката е гадна, минавай на пържолки :2035:

Не мога бе дорогая:( Много ми е противно, не е като да не пробвам и само да се лигавя. Оня ден си взех печена пуйка, много добре изглеждаше, още по-хубаво миришеше- но като почнах да я дъвча и ми идеше да я изплюя в салфетката. Повдига ми се...не мога да ти опиша дори колко противно е чувството!

alica 22nd March 2007 09:30

Разбирам те - при мен е така с агнешкото, черния дроб и лещата. Само миризмата ми стига и ........... :3000: :3000: :3000:

cranberry 22nd March 2007 09:33

Цитирай:

Първоначално написано от Nezinka
Цитирай:

Първоначално написано от Flexy
Кажи ми, какво и в каква последователност ядеш и ще ти кажа как ти убива НВД-то :wink:

Ами ето например сутринта закусва два сухара (0 карбз и 16 калории) със тънкия слой масло и парче шашкавал и едно твърдо сварено яйце. За обяд имам зелена салата със пържола направена от псевдо пиле (2гр карбз и 100 калории) и около 70 гр. шашкавал. За вечеря салата и омлет от белтъци със спанак и 20-30 грама сирене.
Та слушам как си убих първата фаза на Аткинс?

какви са тия сухари без въглехидрати? :shock: от какво са правени? от месо?

Nezinka 22nd March 2007 09:35

Цитирай:

Първоначално написано от Nezinka
Ами да задам още един въпрос за Аткинсовите позволени храни: ето този сухар е от трици май правен, и един сухар има 3гр. въглехидрати, от които и 3-те са фибри....

cranberry...ето тук съм дала линка за тия сухари. Аз си поръчах 20 пакета оня ден:) 85% пшенични трици и другото е ръж. той целия пакет е 100 гр, вътре са 12 сухара, така че си представи един сухар колко е голям...но за нещо като сандвич става!

TedyK 22nd March 2007 13:49

ама ти като започнеш диетата отново ще я омажеш, това е заради липсата на въглехидрати.
за месото никакви там пържоли, пилешко бяло, сварено месо или печено.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:32.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.