Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Въпроси всякакви - за семки, бонбонки, калории и всичко (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3559)

Ordy 5th January 2008 18:20

Когато ядеш само месо със салата най-общо казано няма шанс да увиснеш, отслабваш постепенно, равномерно и бавно. :wink:

krisi_pat 7th January 2008 21:05

Какво мислите за омлета?
аз мислех че е много лека храна и почти без калорий ама сега като гледам в 200гр омлет има към 400 калорий..това добре ли е?
аз мислех че няма разлика напр дали ще изядеш един омлет или две варени яйца (ако омлетът ти е направен от 2 яйца)?значи има така ли?

scorpion_f 7th January 2008 22:56

Има разлика ако под омлет разбираш яйца със сирене.То не е позволена комбинация,за тва не добре.Но ако ядеш омлет,който е направен от яйца и зеленчук е дори по-добре.То иначе само яйца си е яйца на тефлон(ако не ги пържиш,тогава е по-лошо и от яйца със сирене) :wink:

ratamahatta 7th January 2008 23:53

е ако е на ВМ-НВД...... какъв е проблема в омлета да има сиреце или малко кашкавал........ стига да е съобразено с калл за останалата част от деня :wink:

krisi_pat 8th January 2008 00:23

ами не съм на никаква диета нвд или вм просто се чудех щото днес ми се ядеше и омлет и яйца на очи..и се чудех кое да ям..после нали видях тва в нета а си мислех че като омлета е от 2 яйца примерно няма разлика дали ще си ги изям сварени или на омлет..а иначе в омлета си слагам луканка краставички сирене лютеница и др ама тия неща щях да си ги изям и с яйцата ако не бяха направени на омлет ами варени или на очи...и затова се чудех само между обикн яйца или направени на омлет?последно има ли разлика :roll:

ratamahatta 8th January 2008 00:26

при тва положение.....с тея многобройни бонуси.....си е освинвание и в 2та случая......няма значение дали са варени или "пържени" без мазнина

scorpion_f 8th January 2008 07:54

Цитирай:

Първоначално написано от ratamahatta
е ако е на ВМ-НВД...... какъв е проблема в омлета да има сиреце или малко кашкавал........ стига да е съобразено с калл за останалата част от деня :wink:

Имах в предвид,че млечни продукти не се приемат на едно хранене със яйца.Както и яйцата със луканката,както и млечните продукти със луканаката.А във нета предполагам,че са дадени повече ккал за омлета понеже под омлет се разбира яйца със сирене,а не само яйца.А както ти казваш,във случая на krisi_pat и да са печени яйцата и варени и пържени със всичките тези екстри е все едно.

krisi_pat 8th January 2008 08:59

Цитирай:

Първоначално написано от scorpion_f
Имах в предвид,че млечни продукти не се приемат на едно хранене със яйца.Както и яйцата със луканката,както и млечните продукти със луканаката.А във нета предполагам,че са дадени повече ккал за омлета понеже под омлет се разбира яйца със сирене,а не само яйца.А както ти казваш,във случая на krisi_pat и да са печени яйцата и варени и пържени със всичките тези екстри е все едно.

ами това е някво правило по принцип или ако спазваш няква диета?аз почти винаги като ям яйца ям и сирене..и луканка със сирене съо..то всъщност сирене го ям с всички,щото много го обичам..а с какво може да се яде?
Цитирай:

при тва положение.....с тея многобройни бонуси.....си е освинвание и в 2та случая......няма значение дали са варени или "пържени" без мазнина
ее наистина ли?..аз като го ядох не си го представях чак така..иначе имах сготвен грах с месо..и леща имах..значи е по-добре да си бях яла нещо от тези двете така ли?

scorpion_f 8th January 2008 11:31

Не е диета а основни принципи на здравословно хранене.Ами разбира се че яйца ссъс сире със луканка е наблъскано с калории и мазнини(без да е пържен омлета)Всъщност и граха с месо и той е кофти.От това ще ти се надуе корема.А сиренето се съчетава добре с доматки и някъкви др безскорбялни зеленчуци :wink:

ледено_sЪrце 8th January 2008 11:36

Доматите не се съчетават с нищо. И аз тея дни се учудих да го разбера, но първоначално като са открити, те не са били пригодени за пряка консумация, а с течение на времето са модифицирани, а в човешкия организъм няма ензим, който да ги разгради (особено люспата). :shock:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:29.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.