Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Въпроси всякакви - за семки, бонбонки, калории и всичко (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3559)

Nezinka 13th March 2007 22:14

ами аз по много изчетенето за НВД и въглехидратите, разбирам че ябълките са доста сладки плодове. Те не съдържат захар, захар, ами фруктоза (натурална захар). Така че ако си на диета (НВД) не е препоръчително да ядеш повче от 1-2 на ден и то е хубаво да ги хапнеш най-късно следобяда.
Ябълки 42 калории 12гр. въглехидрати.
Ако искаш да хапваш плодове избери някой друг по-кисел плод или боровиники, ягоди, малини и тн.
Това мога да ти кажа аз.

Venice_2 13th March 2007 22:56

:)

TedyK 14th March 2007 08:23

на НДВ хапвай по зелена ябълка. сега идва момента да не е Турска. по добре гледай да са от нашите, те са по мизерни и не така лъскаво червени оабче по добри. плодовете като цяло хапвай до 14ч. Бялата захар директно я изхвърляш. ако не можеш опитай се да я заместиш с кафява такава или малко мед.

Lilium 14th March 2007 14:40

А някой ще ми каже ли един зеленчуков бульон на Маги колко калории има и дали изобщо има калории?

Mena 14th March 2007 14:50

Калориите в бульоните на Маги са най-малкия им проблем, те са около 40кал. на кубче. Лошото е, че са пълни със сол и консерванти.
Добрият вариант е сама да си правиш зеленчуковите супички, не отнема толкова много време.

TedyK 14th March 2007 17:33

съдържа около 14 г. въглехидрати. ако си на диета долу горе са ти позволени към 20г на ден.

Lilium 16th March 2007 11:07

А ще е проблем ли ако веднъж на седмица да ям от този булъон като през останалото време съм само на вода,сокове и т.н.?

cranberry 16th March 2007 13:15

Цитирай:

Първоначално написано от Lilium
А ще е проблем ли ако веднъж на седмица да ям от този булъон като през останалото време съм само на вода,сокове и т.н.?

проблем е, щото е блъскан със сол, Е-та, емулгатори и всякакви гадости.
иначе веднъж седмично на диетата едва ли ще навреди. но на здравето - в дългосрочна перспектива - със сигурност.

krisi_pat 16th March 2007 17:47

искам да питам - в близалката има ли калории и колко са горе долу?

apoklistika 16th March 2007 17:56

Цитирай:

Първоначално написано от krisi_pat
искам да питам - в близалката има ли калории и колко са горе долу?

:2014: Бе къде ви идват на акъла такива абсурди :lol:
Остави калориите, в близалката има далеч по- лоши неща- оцветители, подсладители, ароматизатори...

krisi_pat 16th March 2007 18:03

Цитирай:

Първоначално написано от apoklistika
Цитирай:

Първоначално написано от krisi_pat
искам да питам - в близалката има ли калории и колко са горе долу?

:2014: Бе къде ви идват на акъла такива абсурди :lol:
Остави калориите, в близалката има далеч по- лоши неща- оцветители, подсладители, ароматизатори...

епа да де ама аз питам дали е вредна в смисъл при отслабване пречи ли :D

apoklistika 16th March 2007 18:07

Еми захар- как мислиш ти, дали помага или пречи :lol:

Nezinka 16th March 2007 18:49

Цитирай:

Първоначално написано от krisi_pat

епа да де ама аз питам дали е вредна в смисъл при отслабване пречи ли :D

епааааа, ако изядеш един пакет с карамелизирани пуканки и изпиеш един литър кола...ше си навредиш ли на диетата?

и аз обожавам гумени мечета и кисели дъвчащи се черчейчета, от които ми опадат зъбите, ама не ги ям отдавна,защото освен че ми падат зъбите, са набутани с калории, оцветители и всякаки други не особено полезни нещица.

TedyK 16th March 2007 21:02

ако ядеш по една близалка на ден и пиеш вода няма проблем. вЕрвай ми.

vivid 18th March 2007 18:29

Аз пък за калориите в алкохола искам да питам 8) Бира, червено, бяло вино?И какви са, от т.нар."бързи"или "бавни" калории?

alica 18th March 2007 18:59

Алкохол ml kcal
Бейлис 50 120
Бира 500 167
Бира, светла 500 145
Вино, бяло 100 65
Вино, десертно 100 90
Вино, розе 100 62
Вино, червено 100 70
Водка 100 231
Джин 100 231
Мартини 100 175
Перно 100 140
Ром 100 231
Тиа Мария 100 155
Уиски 100 250
Шампанско 100 126
:)

Venice_2 18th March 2007 22:17

:)

TedyK 19th March 2007 08:40

Цитирай:

Първоначално написано от vivid
...от т.нар."бързи"или "бавни" калории?

сигурно имаш предвид въглехидрати.

Nezinka 19th March 2007 21:30

Цитирай:

Първоначално написано от Venice_2
Алкохолът вреди силно на фигурата чрез ефекта си върху черния дроб и кръвната захар, но не заради калориите. В чистите напитки (водка, ром, ракия) няма усвоими калории

Venice_2, относно алкохолните захари- днес намерих едни power protein bars, на чиято опаковка пишепе 2г нет въглехидрати. Обръщам отзад и пише 24гр. въглехидарти и си викам тия какво лъжат хората, след като от фибри са само 1гр...и после отдолу гледам 21гр. от алкохолни захари. Щом казваш че не се усвояват от организма, мога ли да ги използвам тези барс, ако съм на строгата фаза на Аткинс?

alica 19th March 2007 21:45

Алкохола се изключва от всяка диета... 8) , за съжаление :(

Nezinka 19th March 2007 21:53

Цитирай:

Първоначално написано от alica
Алкохола се изключва от всяка диета... 8) , за съжаление :(

Аз алкохол никакъв не употребявам. Въпроса ми беше от леко друго естество...тъй като ше умра скоро на този аткинс, защото съм вегетарианка и съм свикнала да поглъщам огромни кол. плодове и зеленчуци из атова си тръся с нещо да разнообразявам. Тези барс, които са с всякакви вкусове (шоколад, фъстъчено масло) ми се виждат като добра алтернатива.
Alica, не се обиждай но търся компетентно мнение, и питам само защото Винъс сподели по-горе,че тези алкохолни захари не се усвояват от организма.

Venice_2 20th March 2007 00:10

:)

Nezinka 20th March 2007 01:07

Цитирай:

Първоначално написано от Venice_2
По принцип може тези протеин барс, особено ако не си в първата фаза на Аткинс, но ако питаш мене не се занимавай с тези химии. По-добре си добавяй повече зелена салата, гъби или краставичка.

Тъй де, ама на мен ми се искаше някакво разнообразие, кой знае какъв вкус на шоколадов картон имат, но ....се е нещо. Както и да е, аз си взех един, но съм в първата фаза и няма да го ям засега. Благодаря, Venice_2

Nezinka 20th March 2007 03:38

Ами да задам още един въпрос за Аткинсовите позволени храни: ето този сухар е от трици май правен, и един сухар има 3гр. въглехидрати, от които и 3-те са фибри...Дали мога да си правя "сандвичи" с него по време на първата фаза на Аткинс...аз вече хапнах 3-4 с масло и имат доста приличен вкус. Реших, че може тъй като в сайта на Аткинс има примерно меню за първата фаза и вкючват ето тези сухари, които са с 5гр нет карбз, по един към закуската.
Хех, тоз Аткинс ше ме довърши.

alica 20th March 2007 06:47

Ако нещо ще те довършва какъв е смисъла да го продължаваш???? Защо не си избереш някой режим, който да те устройва като вегетарианец? Помисли и за нервите си. :)

vivid 20th March 2007 13:18

Цитирай:

Първоначално написано от TedyK
Цитирай:

Първоначално написано от vivid
...от т.нар."бързи"или "бавни" калории?

сигурно имаш предвид въглехидрати.

Да, точно това имах предвид :2014:

Nezinka 20th March 2007 15:10

Цитирай:

Първоначално написано от alica
Ако нещо ще те довършва какъв е смисъла да го продължаваш???? Защо не си избереш някой режим, който да те устройва като вегетарианец? Помисли и за нервите си. :)

Ех...защото имам едни 6-7 кила качени след отказване на цигарките, които вече 3 месец не мога да помръдна. Ходя на фитнес 4-5 пъти на седмица, но не искам да се подлагам на драстична диета, защото вече ми е омръзнало, затова искам да пробвам нещо ново. Това е

Flexy 20th March 2007 15:44

Вие се тъпчете с мазнини, а пък после чакайте да свалите кила :P

alica 20th March 2007 16:07

Цитирай:

Първоначално написано от Flexy
Вие се тъпчете с мазнини, а пък после чакайте да свалите кила :P

Без тъпчене, само с мазнини става. Поне при мен. 8) Наядена и отслабваща - не съм се чувствала така добре от години.

cranberry 20th March 2007 16:32

alica, бравос!
и аз съм така!
за месец и половина яко мазнини на отрицателен калориен баланс :arrow: минус 4% мас

Nezinka 20th March 2007 16:39

Цитирай:

Първоначално написано от Flexy
Вие се тъпчете с мазнини, а пък после чакайте да свалите кила :P

Много ти разбира гагата на теб! Преди да се обадиш, може поне да си направиш труда и да прочетеш въобще за какво иде реч тука, а именно:хранителни режими и продукти, а не тъпкане!

ПП. на сичкото отгоре модератора реши комай, че тона ми не е уважителен и ми затри предишното мнение, смятам че е много по-неуважително да пускаш празни и безсмилени мнения/становища, извадени да не казвам от къде...

alica 20th March 2007 16:54

Цитирай:

Първоначално написано от cranberry
alica, бравос!
и аз съм така!
за месец и половина яко мазнини на отрицателен калориен баланс :arrow: минус 4% мас

Честно казано не броя калориите. Храня се колкото ми се яде. Малък проблем в началото с отказа от плодове, но за 2 седмици.... :) А и здраво спорт - 5 пъти седмично.

Flexy 20th March 2007 16:59

Цитирай:

Първоначално написано от alica
Ех...защото имам едни 6-7 кила качени след отказване на цигарките, които вече 3 месец не мога да помръдна. Ходя на фитнес 4-5 пъти на седмица, но не искам да се подлагам на драстична диета, защото вече ми е омръзнало, затова искам да пробвам нещо ново. Това е

Еми как ще ги свалиш тея 6-7 кила като ми се тъпчете с масло по цял ден :wink:

Nezinka 20th March 2007 17:07

Цитирай:

Първоначално написано от Flexy
Цитирай:

Първоначално написано от Nezinka
Ех...защото имам едни 6-7 кила качени след отказване на цигарките, които вече 3 месец не мога да помръдна. Ходя на фитнес 4-5 пъти на седмица, но не искам да се подлагам на драстична диета, защото вече ми е омръзнало, затова искам да пробвам нещо ново. Това е

Еми как ще ги свалиш тея 6-7 кила като ми се тъпчете с масло по цял ден :wink:

Ама моля ти се не ме карай да прибягвам до речник, който не приляга на една дама. Може би не си чувал за НВД или Аткинс - отдавам твоето абсолютно некомпетентно мнение на незнание. А тънък слой масло на сухар не е убил никой.
Поредния дразнител се появи във форума! Да ви е честит!

Flexy 20th March 2007 17:19

Да тънък слой масло не е убил никой, но определено ти убива НВД-то :) И не искам да дразня никой, а проста да ви помогна да разберете, че НВД не е равно на ВМазниннаД 8)

Nezinka 20th March 2007 17:23

Цитирай:

Първоначално написано от Flexy
Да тънък слой масло не е убил никой, но определено ти убива НВД-то :) И не искам да дразня никой, а проста да ви помогна да разберете, че НВД не е равно на ВМазниннаД 8)

след като критикуваш следва и да си обосновеш критиката. На мен мазнините в НВД ми идват от сирене, което ми е по 150гр, на ден нейде и тънкия слой масло. Тъй като не употребявам месо, трябва да си ги набавям от другаде тези ми ти неща...затова ще ми е интересно да ми кажеш как 5гр масло ми убиват НВДто.

alica 20th March 2007 17:24

Да де, именно - ВМ-НВХ.

Flexy 20th March 2007 17:38

Кажи ми, какво и в каква последователност ядеш и ще ти кажа как ти убива НВД-то :wink:

Nezinka 20th March 2007 18:01

Цитирай:

Първоначално написано от Flexy
Кажи ми, какво и в каква последователност ядеш и ще ти кажа как ти убива НВД-то :wink:

Ами ето например сутринта закусва два сухара (0 карбз и 16 калории) със тънкия слой масло и парче шашкавал и едно твърдо сварено яйце. За обяд имам зелена салата със пържола направена от псевдо пиле (2гр карбз и 100 калории) и около 70 гр. шашкавал. За вечеря салата и омлет от белтъци със спанак и 20-30 грама сирене.
Та слушам как си убих първата фаза на Аткинс?

neli4ka 20th March 2007 18:14

Цитирай:

Първоначално написано от Nezinka
парче шашкавал

Nezinka,не се шашкай толкова. :lachen:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:03.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.