Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Въпроси всякакви - за семки, бонбонки, калории и всичко (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3559)

Nezinka 20th March 2007 18:16

Цитирай:

Първоначално написано от neli4ka
Nezinka,не се шашкай толкова. :lachen:

Хихи, това мие любовното обръщение:)

Flexy 20th March 2007 18:18

Цитирай:

Първоначално написано от Nezinka
Ами ето например сутринта закусва два сухара (0 карбз и 16 калории) със тънкия слой масло и парче шашкавал и едно твърдо сварено яйце. За обяд имам зелена салата със пържола направена от псевдо пиле (2гр карбз и 100 калории) и около 70 гр. шашкавал. За вечеря салата и омлет от белтъци със спанак и 20-30 грама сирене.
Та слушам как си убих първата фаза на Аткинс?

В тотален шок съм :shock: Това някаква диета за качване на килограми ли е :D
със тънкия слой масло и парче кашкавал(масло)
пържола направена от псевдо пиле - не искам да знам, от какво е направено това :lol:
и около 70 гр. кашкавал(масло)
Кой е тоя адския диетолог - Аткинс :roll:
Къде са ти въглехидратите :o

Nezinka 20th March 2007 18:39

Flexy много си зле честно. Аткинс е първоначалника на НВД-то и във първата фаза на Аткинс настройваш тялото си към НВД режим на хранене, затова въглхидратите са ограничени до минимум-20гр на ден и идват от зеленчуци предимно.
Ако сметнеш калориите идват към 1300...което даже е малко.

Flexy 20th March 2007 18:51

Добре нагласяй си се към НВД :D После като почнеш с въглехидратите и качиш някое и друго килце яла ми се обади да ти кажа как стоят нещата :lol:

Nezinka 20th March 2007 18:55

Цитирай:

Първоначално написано от Flexy
Добре нагласяй си се към НВД :D После като почнеш с въглехидратите и качиш някое и друго килце яла ми се обади да ти кажа как стоят нещата :lol:

Хаха, точно на теб ше се обадя, дето дори не знаеш кой е Аткинс...те за тва са 4 фази, за да може организма ти да се приспособи бавно и постепено. Както и да е. Енд ъф стори

Flexy 20th March 2007 19:23

Прегледах набързо диетата на Аткинс 8) Еми нищо ново под слънцето е тая диета :lol: Това си е чисто кетонна диета, която не е много полезна за организма, но ти си знаеш :wink: Да знаеш само, че има опасност да загубиш много вода, мускулна и органна тъкан вместо мазнина, така че успех :roll:

neli4ka 20th March 2007 19:27

Флекси
Цитирай:

Първоначално написано от Nezinka
Енд ъф стори


TedyK 20th March 2007 21:59

който е на Аткинс да го спира по моя препоръка. като човек който го е пшробвал, ако го спазваш стриктно към 20 ден направо не само нямаш енергия но и организма си я издърпва от мускулите.
въглехидратите в ограничени количества са необходими на организма, ако искате да не си разбиете черния дроб.

Nezinka 20th March 2007 22:06

Цитирай:

Първоначално написано от TedyK
който е на Аткинс да го спира по моя препоръка. като човек който го е пшробвал, ако го спазваш стриктно към 20 ден направо не само нямаш енергия но и организма си я издърпва от мускулите.
въглехидратите в ограничени количества са необходими на организма, ако искате да не си разбиете черния дроб.

ами аз все пак не нагъвам чак толкова много мазнини, не ям пържено и не мисля че черния ми дроб ще колабира толкова лесно, плюс това Аткинс го използвам като трамплин към едно умерено НВД:)

Абе аз за едни сухари питах, а гледай какво стана:)

aniK 21st March 2007 21:34

Чудя се защо да минаваш през първа фаза на Аткинс, ако възнамеряваш да се храниш по НВД? Тази фаза е нужна, когато ще спазваш Аткинс и се подготвяш за абсолютно протеиновата. Аз четох доста против Аткинс. Една нормална НВД е просто начин на хранене и нищо не ти липсва.

Nezinka 21st March 2007 23:22

e крайната фаза на Аткинс си е едно чисто НВД, затова може би съм решила, че трябва да си настроя организма към този по-различен хранителен режим. Не пречи да се пробвам. Ям доста, но не ми носи особена наслада като цяло, и наистина се чувствам леко като надрусана. Вече 4ти ден и едвам половин паунд съм смъкнала, което си е буквално нищо.

Yana 22nd March 2007 00:47

Естествено че само 1 pound за 4 дена, ти досега си имала запаси от гликоген които се изчерпват за около 3-4 дни от черният дроб и едва тогава започва кетозата. Тялото черпи енергия при два режима: на глюкоза или кетоза, ако имаш запаси от въглехидрати в кръвообращението и черният дроб се задейства глюкозният режим, когато те се изчерпят минаваш на кетоzен, тогава се гори чиста мазнина и ако и спортуваш съвсем ще се обърнеш на горелка но аз и без спорт ги смъкнах първите два пъти.

Проблема е че всеки си има някакво негово си число кг в мозъка което не е точно това което тялото ти си мисли че трябва да се напъне да постигне, затова разни там 'последни''5-6-7 кг не се свалят толкова лесно, всъщност последните се свалят тройно по трудно и по дълго отколкото първите 20кг. Личен опит.

TedyK 22nd March 2007 08:19

Nezinka, много зависи как си с кръвното. ако ти понася да ядеш месо 1 фаза е супер, но за мен преди 4 год. си беше пълна агония. при това първите 10 дни са лесни след това настъпва отпадналостта. усетиш ли я веднага хапвай кисел плод, защото ако не друго всички подобни шокови на организма влияят и на нервната система. успех.

Nezinka 22nd March 2007 09:01

Цитирай:

Първоначално написано от TedyK
Nezinka, много зависи как си с кръвното. ако ти понася да ядеш месо 1 фаза е супер, но за мен преди 4 год.

Ами ни най-малко. До преди 1-2 месеца дори и яйца не ядях в интерес на истината. Незнам, аз днеска я поомазах диетата и от отре пак почвам...единственото месо което ям е шунка...само това ми харесва горе долу:) И наистина днес се чувствах малко замаяна...но искам да пробвам за целия период, защото с Ниско мазнинните ми хранителен режим от 2 месеца не мога да мръдна и грам:(

alica 22nd March 2007 09:24

Шунката е гадна, минавай на пържолки :2035:

Nezinka 22nd March 2007 09:27

Цитирай:

Първоначално написано от alica
Шунката е гадна, минавай на пържолки :2035:

Не мога бе дорогая:( Много ми е противно, не е като да не пробвам и само да се лигавя. Оня ден си взех печена пуйка, много добре изглеждаше, още по-хубаво миришеше- но като почнах да я дъвча и ми идеше да я изплюя в салфетката. Повдига ми се...не мога да ти опиша дори колко противно е чувството!

alica 22nd March 2007 09:30

Разбирам те - при мен е така с агнешкото, черния дроб и лещата. Само миризмата ми стига и ........... :3000: :3000: :3000:

cranberry 22nd March 2007 09:33

Цитирай:

Първоначално написано от Nezinka
Цитирай:

Първоначално написано от Flexy
Кажи ми, какво и в каква последователност ядеш и ще ти кажа как ти убива НВД-то :wink:

Ами ето например сутринта закусва два сухара (0 карбз и 16 калории) със тънкия слой масло и парче шашкавал и едно твърдо сварено яйце. За обяд имам зелена салата със пържола направена от псевдо пиле (2гр карбз и 100 калории) и около 70 гр. шашкавал. За вечеря салата и омлет от белтъци със спанак и 20-30 грама сирене.
Та слушам как си убих първата фаза на Аткинс?

какви са тия сухари без въглехидрати? :shock: от какво са правени? от месо?

Nezinka 22nd March 2007 09:35

Цитирай:

Първоначално написано от Nezinka
Ами да задам още един въпрос за Аткинсовите позволени храни: ето този сухар е от трици май правен, и един сухар има 3гр. въглехидрати, от които и 3-те са фибри....

cranberry...ето тук съм дала линка за тия сухари. Аз си поръчах 20 пакета оня ден:) 85% пшенични трици и другото е ръж. той целия пакет е 100 гр, вътре са 12 сухара, така че си представи един сухар колко е голям...но за нещо като сандвич става!

TedyK 22nd March 2007 13:49

ама ти като започнеш диетата отново ще я омажеш, това е заради липсата на въглехидрати.
за месото никакви там пържоли, пилешко бяло, сварено месо или печено.

invisible 23rd March 2007 13:22

Имам един въпрос кои зеленчуци са скорбялни/високоскорбялни и кои се водят безскорбялни? Мерси :)

alica 23rd March 2007 15:04

TABLE 6-3 Glycemic Index (GI) of Common Foods
GI
Food Item (White Bread = 100)
Rice, white, low-amylose 126
Baked potato 121
Corn flakes 119
Rice cakes 117
Jelly beans 114
Cheerios 106
Carrots 101
White bread 101
Wheat bread 99
Soft drink 97
Angel food cake 95
Sucrose 92
Cheese pizza 86
Spaghetti (boiled) 83
Popcorn 79
Sweet corn 78
Banana 76
Orange juice 74
Rice, Uncle Ben’s converted long-grain 72
Green peas 68
Oat bran bread 68
Orange 62
All-Bran cereal 60
Apple juice 58
Pumpernickel bread 58
Apple 52
Chickpeas 47
Skim milk 46
Kidney beans 42
Fructose 32
SOURCE: Foster-Powell and Brand Miller (1995).
Това е единственото, което намерих. А за какво по-точно ти трябва?

invisible 23rd March 2007 15:07

Мерси мила :girl_kiss2: , то всъщност не е за мен един колега иска да мине на разделно хранене и се интересуваше. Никаква идея си нямам от тези неща :oops:

alica 23rd March 2007 15:11

Ахааа, ама това е друго нещо :D

http://gotvarstvo.georgievi.net/a/article_21

invisible 23rd March 2007 15:20

Благодаря ти мила:2020:

Venice_2 23rd March 2007 22:41

:)

krisi_pat 26th March 2007 19:54

кое е по-вредно - едно парче кекс домашен или напр една вафла мура мега?

neli4ka 26th March 2007 20:10

:2014: :2014: :2014:

krisi_pat 26th March 2007 20:20

Цитирай:

Първоначално написано от neli4ka
:2014: :2014: :2014:

е мерси мн за отговора
кво тва е тема за такива некви сякви въпроси....ми ок не ми отговаряй :lol:

леля мичИ 26th March 2007 20:24

Какво да ти отговорим...
И двете са еднакво вредни...

flakita 26th March 2007 20:40

И аз да питам нещо :oops: .. Някой има ли представа колко калории е едно личи?

леля мичИ 26th March 2007 20:43

Какво е личи ? :roll:

TedyK 26th March 2007 21:16

заместъи ги с марула и зеле

ribka 27th March 2007 09:07

А някой чувал ли е за "коктейли" от кисело мляко+лимонов сок и прясно мляко+портокалов сок?Нещо някога съм чувала ,че били полезни и действали добра за отслабване и, понеже, от днес съм на диета на д-р Байкова та се сетих за тези работи.
П.П. Може да съм объркала какъв сок с какво мляко се смесва,ама тези комбинации ми са в главата.

alica 27th March 2007 10:31

Цитирай:

Първоначално написано от ribka
А някой чувал ли е за "коктейли" от кисело мляко+лимонов сок и прясно мляко+портокалов сок?Нещо някога съм чувала ,че били полезни и действали добра за отслабване и, понеже, от днес съм на диета на д-р Байкова та се сетих за тези работи.
П.П. Може да съм объркала какъв сок с какво мляко се смесва,ама тези комбинации ми са в главата.

аха. отслабва се. така добре се пресича млякото,че ще си издрайфаш червата. :1242:

loony 27th March 2007 10:53

От известно време си правя прясно мляко с портокал (съотношението е някъде сока на един портокал със 1/2 чаша прясно мляко) и ги разбивам с шейкър.

Не знам дали се отслабва но всички в къщи много го харесаха :) а аз лично никога не съм предполагала, че може да е вкусно.

Само трябва да се внимава с пропорциите, че може да стане гадничко ако се прекали с прясното млекце ;)

Venice_2 27th March 2007 13:44

:)

denissse 27th March 2007 16:18

някой има ли мнение относно пушените бутчета, старая се да се придържам към НВД-то , а някъде четох, че не се препоръчва пушено месо, незнайно защо :?:

apoklistika 27th March 2007 16:27

Аз си го обяснявам с това, че пушеното месо се обработва доста, а е и доста солено, по- добре си купувай прясно пилешко месо и го яж варено или на скара.

denissse 27th March 2007 16:32

знам, че е по-добре варенето и на скара - супер, ама на работа няма как взимам си бутчета, не са скъпи и знаеш, че е истинско месо, не вярвам да е чак толкова фатално :roll:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:46.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.