Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мъжки фитнес (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Каква хранителна добавка мога да пия ? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=11368)

peshyyy 7th November 2010 01:19

Каква хранителна добавка мога да пия ?
 
Значи на 15 години съм 168см/ 58 кг обиколката на ръка ми е 33см . Ходя на фитнес от някаде година но искам да кача мусклна маса и да увелича малко силата си. До сега съм пил едни аминокиселини BCAA 1000mg и това е. Така , че може ли да ме посъветввате какви добавки да си купя за да мога да постигна целите ми ? Типът на тялото ми е попринцип ектоморф и мнол слабо качвам килограми. Та ще се радвам ако някой даде своето мнение. Благодаря предварително ! :)

want 7th November 2010 02:01

По добре мисли как да порастнеш а после ще му мислиш за мускули :) Нисък си за годините си , играй баскетбол а не да ми пиеш анаболи.

peshyyy 7th November 2010 13:15

..
 
Гена ми е такъв да съм нисък к'во мога да направя по върпоса..

peshyyy 7th November 2010 13:16

...
 
Пък и какви анаболи хах не се надъхвай излишно ! :)

want 7th November 2010 13:47

Ако тренираш правилния спорт можеш да ''надрастнеш'' малко гена си .По добре работи за височина а не за мускули ...няма нищо по непривлекателно от нисък мъж бил той дори и с дебел портфейл :)

peshyyy 7th November 2010 13:49

...
 
И кой е правилния спорт в моя малкия град няма избор на спортове има футбол волейбол ама те са само големи и хандбал.. а пък да излизам да цъкаме баскет няма ли да ми е малко студено :)

Solver 7th November 2010 13:53

Аминокиселините по-скоро ще те горят, отколкото да качваш маса, не взимай за момента.
Щом искаш добавки, вземи си хубав гейнър за след тренировка (като с него можеш да си пиеш аминокиселините по-натам) и бавен протеин за вечерта преди лягане. Гейнъра можеш да го пиеш и веднага след ставане, ако не си изградил друг тип въглехидратна закуска за момента.

И само от това няма да качиш маса, включи яйца (2 цели яйца и белтъци) в ежедневното си меню, поне 1 основно хранене с повече месо (пиле или риба) и ако ти понася млякото, можеш да ядеш поне 2-3 кофички кисело мляко на ден. Наблягай на зеленчуци с основните хранения и отделно хапвай повечко ориз като цяло, в дългосрочен план.

peshyyy 7th November 2010 13:56

...
 
Мхм значи гейнър и един вид малко режим на хранене за да кача. Мерси за отговора :)

Solver 7th November 2010 13:58

Възможно е да растеш още (поради естествения растеж) , но няма правилен спорт, който да ти помогне с повече от 2 см, особено сега, вече си на 15. Толкова ти е писано, толкова си пораснал. За привържениците на правилните спортове, имам достатъчно примери по 1.70, тренирали 5-10 години плуване и волейбол.

Така че работа за височина не съществува, тренирай си и играй какъвто спорт можеш.

Не режим на хранене, а просто нормално хранене. Това е нормалното хранене за човек, който ходи в залата, естествено с още много аспекти, това е просто основа.

want 7th November 2010 13:58

Храни се нормално без никакви добавки и ходи да играеш баскетбол :)и изобщо спортувай но без щанги! :wink:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:57.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.