Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   лечебния глад на д-р Емилова (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=5556)

lqlqlqlq 3rd March 2009 17:09

Цитирай:

Първоначално написано от sesil23
Виждам,че от доста време не сте писали по темата,но ще ви споделя личният си опит:
Преди почти 4 години правих това лечебно гладуване,но в домашни условия.За 10 дни успях да смъкна 4-5 кг,но най-важното беше,че организмът ми се беше пречистил и след няма и месец успях да забременея.А преди това с мъжа ми бяхме опитвали 5-6 месеца без резултат
Никой не говори,че трябва да се ходи в центъра и да се пълни гушата на д-р Емилова-режимът има ефект и в домашни условия.

Има разбира се, но за съжаление малко хора успяват да спазват препоръките й. Аз съм ходила в центъра, и съм от групичката на провалилите се след това :lol: Вярвам напълно на всичко, което казва за лечебния ефект на гладолечението, но може би не съм достатъчно узряла за да следвам нейния начин на живот :)

SilviyaGregory 20th March 2009 03:18

ДР. ЕМИЛОВА - ДОКТОР ИЛИ ШАРЛАТАНИН?
 
Чувала съм много нещта по адрес на въпросната "докторка" и единственно хубави от хората които не смеят да си признаят че са дали куп пари за да седят гладни и да слушат дрънканици.

Аз съм студентка 3-та година в Щатите - 1ва година специализация за медицинска сецтра. Една от най важните лекции 1ви семестър е тази за електролитите(К, Na, Ca, Mg, Chl, ... - не съм сигурна как се казват всички на БГ но ги погледнете в таблицата на менделеи в нета),та аз като студентка знам че при гладуване се получава нарушение на баланса на електролитите с висока опастност за живота - сърдечни пристъпи, токсичност -да точно ... (особенно при хора със заболявания)при загуба на един вид се алтерира деиствието на множество процеси в организма, в това число и регулация на хормони. ЕДИНИ ОТ ПЪРВИТЕ СИМПТОМИ ПРИ ОПАСНО НИСЪК "Na" (сол) СА ИМЕННО - АГРЕСИВНОСТ, НЕРВНОСТ, ДЕПРЕСИЯ, АПАТИЯ.... ШОК И СМЪРТ (при изклу4ителен недостик на сол и "К-потасий???" следва повишаване на сърдечнада деиност, понижаване на обема на крЪвта, следователно кислородът до мозъка е понижен - и => ШОК С ИЗКЛЮ4ИТЕЛНА ОПАСНОСТ ЗА ЖИВОТА) ПОЗНАЙТЕ КАКВО НЕ Е ВКЛЮЧЕНО В ДИЕТАТА НА ДР. ЕМИЛОВА - СООЛ!!!!

Аз лично реших да не вярвам на всичко което съм чула и реших да проуча какви изследвания се правят по време на "лечението", мислейки 4е минимума би включил 1-3 пъти на ден кръвни изследвания на електролити + хранителни добавки за техния контрол и регулация! ГРЕШНО ПРЕДПОЛОЖИХ!!!!! НА САЙТА ПИШЕ ЦИТИРАМ- "При нужда се правят и допълнителни кръвни изследвания, като електролити, хормони, антитела, туморни маркери, както и анализ на урина и микробиологично изследване на секрети".

ПРИ НУЖДА!!!!????? СКАНДАЛНО!!!!!! :?:

Ако тя беше в Щатите до сега да е в затвор за убийство, или поне опит за такова и Некъдърност! НО В БЪЛГАРИЯ ЗА НЕЙНО ЩАСТИЕ НЯМАМЕ ЗАКОНОДАТЕЛСТВО :lol: :(

Vanilla_Dee 12th April 2009 17:51

Здравейте!

Забелязвам, че темичката отново е в застой, но се надявам скоро да има малко повече активност по нея.

В момента аз правя лечебното гладуване на Л. Ковачева и днес е моят 4 ден. Не съм забелязала настроението ми да се е влошило или отношението ми към околните. Ако някой е минал през този етап при гладуването, мисля, че просто при него/нея се е получило така, но това не е генерално правило за всички.

При мен тонусът и настроението са на ниво и се чувствам много бодра и по-чиста, макар че са минали само няколко дни. Според мен при всяка диета най-важна е нагласата. Ако не си готов да отслабнеш и да се прочистиш и съзнанието ти не е на тази вълна, едва ли ще го постигнеш.

Съглсна съм с мнението на dvalev, че захранването и навиците, които остават след диетата са най-важната част от нея. Всички, които по някакъв начин са се сблъскали с този проблем, знаят, че самото сваляне на килограми не е най-трудната част. Задържането им обаче е, защото тук вече става въпрос за истинска воля и самодисциплина.

Уважавам мнението на SilviyaGregory, но все пак мисля, че за 20 дни едва ли недостигът на натрий в организма ще доведе до фатални последствия. Разбира се, както всяка друга диета, и тази трябва да се разгледа индивидуално и ако някой има проблеми с недостиг на натрий, едва ли това ще бъде най-добрият избор на диета.

Това е от мен :D

nikiss 5th May 2009 11:47

Мили дами и господа, кой ви е излъгъл, че при д-р Емилова се ходи да се отслабва. Поне четете книгите на Берг, Лидия Ковачева, Норбеков и др. автори, за да видите, че там не се ходи за да отслабвате, а да се лекувате. Какво ревете че сте си върнали килограмите, че то лично д-р Емилова в лекциите си Ви казва, че Ви учи да живеете и се храните ЗДРАВОСЛОВНО а това че плюскате като свини щом се прибирете в къщи си, след като сте били при Нея си е Ваш личен "свински" проблем.
Аз лично от м.ноември до сега не съм пил нито едно хапче за високо кръвно, след като бях там 20 дни, а преди това въпреки възрастта ми от 37 години ходех като пенсионер с една чанта хапчета и то постоянно, защото не знаех кога ще скочи на 160/100, а сега е 110/70. Нека да ми е зле, а? :)

basilika 27th August 2009 22:44

При д-р Емилова съм била през....2004г мисля беше...в доста незадоволително състояние на тялото и духа.
Да, шока първите дни е голям. Но че си нещастен е глупаво да се твърди. Ако си отишъл с идеята, че отиваш да се мъчиш, то ще се чувстваш и ще изглеждаш измъчен. В психиката е скритото оръжие.
Людмила Емилова е невероятно обаятелна жена, има страхотно излъчване, умее да внушава, убеждава...тя проповядва. Излъчва здраве и заразява с него.
Свалените кг са относителни за всеки организъм, колкото си по-болен и дебел общо взето, толкова повече сваляш. Аз намалих около 12 кг от теглото си ..... сега съм дори под кг, с които си тръгнах от там. Без да продължавам да спортувам, и ако види как се храня, сигурно ще й стане зле...
Явно организма се е пречистил и е успял не само да запази теглото си, но и да заработи правилно, така че да е в оптимален режим.
Но режима, койта се налага там....никога не може да се постигне в домашни условия... Искате ли да има ефект, мястото ви е при нея. А не гладен в къщи ;)

kokodidi 28th August 2009 07:26

Моя близка се оттърва от доста на брой и коварни болести с лечебния глад на д-р Емилова
относно връзката с отслабването: тя се научи да се храни здравословно за да не допуска отново да се чувства като парцал
Лечебния глад наистина не е за отслабване а за зраве
Изобщо не познавам спецификата на лечението, не съм чела книгата но факта че моята близка се чувства отлично и изглежда също толкова отлично ми говори добри неща за него.

aniK 28th August 2009 08:13

Аз пък нямам познат от ходилите там, който да е запазил свалените килограми. Всичките редуват периоди на дебелеене и отслабване (като се стреснат, минат на чай и плодове, свалят някой килограм и после качат двойно повече).
Не ме кефи идеята да плащаш, за да стоиш на пълна маса, без да ядеш (разкази от познати). Ако имаш воля, ще го направиш в къщи! Ако нямаш воля, никакви "лечебни" програми не помагат. Останалото си е бизнес - щом има кой да се връзва... why not :roll:

hatred 28th August 2009 09:27

И аз не познавам човек, който да е имал траен, задоволителен, хармоничен резултат по отношение на отслабване в центъра на д-р Емилова. Ако целта е лечение, тогава въпросът е друг и не смея да се изказвам.

Първо, не импонирам на режима сам по себе си. Патила съм си така от живот само на плодове и чай, че ... не ми се иска да се връщам към този период дори и само мислено. Второ, ако някой много държи да спазва точно този режим, не виждам смисъл да го прави под чужд контрол, в изолирана среда и да плаща за това. Защо не го предприеме у дома? Ако търсиш нечий чужд контрол по време на диетата си, а не можеш да мобилизираш собствената си дисциплинираност, работата ти е меко казано спукана :lol:

MILI 28th August 2009 11:54

Не с всичко мога да се съглася. :?
Първо- Да познавам човек,който е задържал успеха след посещенията си при д-р Емилова.
Второ не всико се свежда, просто до това да имаш воля. Тя е най- важното естсвено,но посещението на такъв център също е добър вариант. Особено ако имаш сериозни проблеми с килограмите,които вредят и на здравето ти, и на живота ти, и на всичко. Това е като нарко комуната, основното е волята и желанието на постъпилия, но е факт,че шанса да се откажеш от наркотиците е по- голям когато си в нея, отколкото когато се опитваш да го правиш сам във вас,заобиколен от хора които ти подават спринцовки. Малко пресилен пример,но върши работа.

Цитирай:

Ако целта е лечение, тогава въпросът е друг и не смея да се изказвам.
Да целта е лечение,но на болести които са в следствие на излишните килограми. В което има логика. Ако си се хранил по ужасяващ начин години наред и си станал 120 кг. с хиляда и триста болести, да изчистиш организма си като започнеш с 14 дневно гладолечение, не е толкова лоша идея :lol:

От собствен опит, мога да кажа, че когато правих това гладолечение(беше много отдавна :cry: ), кожата, ноктите, цвета на лицето,начина по който се чувствах- всичко се промени. Друг е въпроса,че реших, че щом ми е толкова готино мога да живея така "цял живот" и вместо за 14 дни ,го направих за 3 месеца, докато не започна да ми прилошава на всяка крачка.
Това което искам да кажа е, че ако следваш съветите на д-р Емилова(не прекаляваш в нищо) и имаш много воля ( в клиника или у дома) "диетата" е прекрасна. Гладолечението е прекрасно. Особено като се има в предвид живота,който живеем и храната която ядем в наши дни.

Цитирай:

Не ме кефи идеята да плащаш, за да стоиш на пълна маса, без да ядеш (разкази от познати). Ако имаш воля, ще го направиш в къщи! Ако нямаш воля, никакви "лечебни" програми не помагат.
С това също не мога да се съглся напълно. :roll:

aniK 28th August 2009 13:42

Абеееее, съгласна съм за плодотворното влияние на такива разтоварващи дни, дори съм ЗА. Емилова, обаче, ми идва малко търгашка. По-скоро бих проучила идеите на Байкова.

За хора с доста надноремно тегло е много важно да бъдат под лекарско наблюдение при този плодов режим (или глад).

Това за комуната е вярно :D Може и някоя лИбоФ да пламне ;)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:20.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.