Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   лечебния глад на д-р Емилова (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=5556)

If`only 18th December 2007 19:49

лечебния глад на д-р Емилова
 
здравейте искам да попитам някой който има наблюдения върху лечебния глад на д-р Емилова.За 10 дни колко килограма е възможно да сваля ?Знам че много от вас ще ми кажат "почни НВД" ,"за какво ти е да ги свалиш толкова бързо" , "ще си ги върнеш и то двойно" и тем подобни,но аз съм решила че ще съм на тази диета само искам информативно да ми кажете горе долу за тези дни колко кг се смъкват? :wink:

MILI 18th December 2007 20:54

Не е хубаво вода сваляш бързо кила, защото също толкова бързо ще си ги възвърнеш...
А по въпроса ,ДА аз имам наблюдения върху лечебния глад на Емилова, спазвала съм го много стриктно най- малко 3 месеца , ако не и повече....(което беше грешка от моя страна- но и аз бях като тебе млада и смела).
Моето лично мнение е че тази диета може да се направи примерно 14 дни интензивен период- пречиства организма много добре.....чувтваш се като прероден...но за бързо отслабване да ти кажа има и по- добри диети в тази има много захари(от плодовете де).....но иначе ако целиш и лечение(пречистване е много добър вариант, но пак казвам не повече от 14 дни)
Може да ти е лошо първите дни, защото организма ти се пречиства от токсините, които са се събрали в организма!!! :roll: :roll: :roll: :idea:

If`only 18th December 2007 22:26

мерси много за отговора а коя диета е подходяща за бързо сваляне моля те кажи ми :) ?

kukli4ka 19th December 2007 11:00

Аз съм спазвала лечебния глад на Емилова,но повече не бих си причинила това.За 10 дни отслабнах с почти 7 кг.Ако организма ти обаче,е свикнал на диети,този резултат няма да е такъв.Искам да кажа,че килограмите ще са по-малко.Първите дни се чувствах страхотно,но след това бях като болна - никакъв тонус,тотална апатия към всичко,пълно отвращение от храна /в случая чай и плодове/.Чувствах се добре само ако спя и нищо не ям.И като капак- след диетатавсеки ден килограм +.Моя съвет е,опитай нещо друго или ако е за нова година - просто си купи друг тоалет :D

lqlqlqlq 19th December 2007 18:25

Re: лечебния глад на д-р Емилова
 
Различно е, но за 10 дена се свалят от 5 до 7 кг

MILI 20th December 2007 19:58

kukli4ka пак казвам че колкото по- лошо ти е било от диетата толкова повече си имала нужда от нея.....ти не си издържала много диетата е много хубава за лечение, не за отслабване, макар че покрай едното идва и другото(няма как)!!! Аз си подобрих доста тонуса и здавословното състояние точно с тази диетка, незнам защо всички я оплюват толкова.....ако сте прочели книгата и поне може да научите много полезни съвети :popcorn_girl:

kukli4ka 21st December 2007 09:51

MILI,може да е лечебна,но явно тази диета не е била моята.Нямах нужда нищо да лекувам,просто исках да сваля някой и друг килограм.Но това се случи на мен,при друг може да е различно.Аз споделям моето преживяване и то определено не беше приятно.

bibi_82 21st December 2007 10:24

от това което знам за режима на Емилова - за мен този начин на хранене(ако изобщо може да се нарече хранене това което тя препоръчва) е равносилно на сомоубийство. може би малко крайно се изказвам но това е личното ми мнение

Liana 21st December 2007 11:34

Познавам няколко човека, които са ходили при нея на дебелариуми, по няколко пъти, в това число и братовчедка ми. Връщат си килограмите с доста голяма "горница" и нямат (разбира се) никакви изградени навици за поддържане на килата после. И как ще имат то не може на сокчета и чайчета да се свикне организмът.

shrink 21st December 2007 12:02

Една от причините да не харесвам диетите е, че те карат различни хора, с различни вкусови навици, с различен апетит, различно свободно време и график да правят и ядат едни и същи неща. Обрича се на неуспех 99.0 % На 1.0 % диетата може да пасне и тогава става успешна. Все едно да караш всички жени да носят рокли или къси поли. Не мога да приема и идеята, че чрез чай и плодове се пречистваш. Пречистваш от какво? И дали този чай и плодове пък от своя страна не вкарват неща, от които трябва да се пречистиш после. Кога човек е напълно пречистен? Не смятам, че 10 дни гладуване може да навреди на организма на млад, здрав човек, но опредлено може да му остави психо-хранително разтройство за цял живот.

Мария Василева 22nd December 2007 01:23

ей, shrink браво! точно така е.
и аз бях клъвнала на тази въдица преди време. ходих до там и колкото отслабнах още толкова отгоре си ги върнах.. и на листите, които дава пише, че са индивидуани- кви индивидуални, кви 5 лева (само дето не са 5..) - стандартен текст с диетата е - на всички един и същ. :|

shrink 22nd December 2007 12:56

Цитирай:

Първоначално написано от MariaVassileva
ей, shrink браво! точно така е.
и аз бях клъвнала на тази въдица преди време. ходих до там и колкото отслабнах още толкова отгоре си ги върнах.. и на листите, които дава пише, че са индивидуани- кви индивидуални, кви 5 лева (само дето не са 5..) - стандартен текст с диетата е - на всички един и същ. :|

За съжаление е трябвало да стигенш до заключението за диетите, чрез собствения си опит. И аз така трябваше първо да пробвам всички причудливи диети на света да пия разни съмнителни добавки като "Златно чудо" и "Витаголд", за да стигна до някои изводи. Явно май не може по друг начин, трябва да си строши човек главата няколко пъти.

liliata 4th February 2008 18:17

Малко късно се включвам , но току що забелязах , че има такава тема . И аз като вас съм спазвала този режим и съм чела книгите. Бях на лечебно гладуване преди няколко години и спазвах стриктно режима цели 3 месеца за това време се отървах от 11 кила т.е. станах 50 , докато една сутрин се събудих в болница и бях изплашила до смърт родителите си тъй като през ноща съм колабирала в банята и благодаря на Бог , че съм се разминала без да си одаря главата, защото със сигурност вече нямаше да съм жива. Мили момичета НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ!

FlashDancer 4th February 2008 20:46

Lilata, по-скоро бих казала СПРЕТЕ НАВРЕМЕ, а не НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ.
Аз отслабнах с 8 килограма с този режим, като го приложих два пъти за по две седмици с почивка (захранване) по средата около 10 дни. Основен проблем при тази диета идва със спирането й– такъв неконтролиран глад настава, че е трудно да се задържат килограмите.
:)

ледено_sЪrце 4th February 2008 20:53

Мисля, че това е много неправилен подход за отслабване, но противно на моите предубеждения, една съученичка го прилага вече 3 път и свали 7 кг. последно, а преди това още към 10-15. Даже взех и аз да се замислям дали да не мина една седмица само на плодове като нея сега и да си задържа кг после с нормално хранене. Поне като съм слаба винаги имам воля и стимул да се храня здравословно. Предпочитам си по-щадящия метод на отслабване, но чакам последните ~5кг да си отидат и трябва да затегна малко режима. :?

liliata 4th February 2008 22:27

Да FlashDancer не трябва да се прекалява, но при мен лошото беше ,че не усетих момента в който трябваше да спра. Споделих тази история , защото аз съм едно от многото момичета който са се увлякли по такива аи по по-строги режими и докато се усетиш вече си в състояние което може да се отрази освен на физиката , а и на психиката. Да не говорим че е почти невъзможно да се задържи резултата, а за метаболизма няма какво да говорим, но явно трябваше да мина през всичко това , за да го разбера!

FlashDancer 6th February 2008 13:55

Liliata, първия път съм ти объркала ника. Извинявай!
Съжалявам за това, което се е случило и те разбирам много добре! Аз изпитвах нещо като страх и вина, когато трябваше да приключвам диетата. Добре, че я проведох под лекарски надзор, иначе и аз вероятно бих продължила като теб, защото имам още за сваляне.
Затова се навъртам във форума. :wink:

liliata 6th February 2008 18:48

И аз много напълнях след като приключих с диетата, после минах на разделно хранене, но ми се появиха хормонални нарушения и трябваше да приемам хормонални препарати и от тях също качих. Сега се опитвам да спазвам някакъв балансиран режим на хранене от 2 години не съм яла хляб(дори черен), никакви сладкиши, спряла съм газираното и пърженото, кафето си го пия без захар, нищо тестено, НО не ми се получава заковала съм се на 57кг/162 съм висока и не мога да мръдна, а не ми се рискува с драстична диета , защото достатъчно съм си изпатила вече.

kozata 10th February 2008 17:46

Бях при д-р Емилова във Варна преди 2 години.За 20 дни свалих 8 кг. Никога не бих се върнала отново .Това не е лечебен глад, а машина за пари.Атмосферата е тягостна и напрегната.Хората ходяг мрачни по коридорите с чаша чай и бурканче мед в ръка.Свалянето на килограми е въпрос на лично узряване и взимане на решение-трябва да си готов и да започнеш.Хубаво е пречистването на организма, но това може да се направи и с един разумен п"пост" - както нашите баби преди Великден или Коледа.Относно Емилова - начинът на живот който тя препоръчва е немислим за всички! Това е мое лично мнение. :arrow: :2005:

Мария Василева 11th February 2008 01:02

Цитирай:

Първоначално написано от kozata
Свалянето на килограми е въпрос на лично узряване и взимане на решение-трябва да си готов и да започнеш.Хубаво е пречистването на организма, но това може да се направи и с един разумен п"пост" - както нашите баби преди Великден или Коледа.Относно Емилова - начинът на живот който тя препоръчва е немислим за всички! Това е мое лично мнение.:arrow: :2005:

:1223:и мое :2043: :2020:

sladkotoive 11th February 2008 12:16

Да споделя и аз опита на една приятелка от този лечебен уж глад. Ами

гладува тя първите дни беше много доволна, че се сдържа и успява, но

след 3-тия беше толкова нервна, че по телефона не се говореше с нея

камо ли да се видим. И от всичко това имаше определен резултат, но след

това запази само два от всичките свалени кг. Уж не се нахвърли на

храната, ама каквото и да хапнеше й се лепеше.....после такава

депресия....аз няма да го опитвам, 6ти ден съм на Аткинс и съм с 3.5кг.

по малко и 14см от тялото и то видимо всички дрехи ми се

отпуснаха.....това ако не е резултат! Поздрави на всички отслабващи аз

намерих своятя диета и пожелавам на всики, които не са да им се случи по скоро :good_luck:

kozata 11th February 2008 12:35

Точно така - след третия ден ставаш нервен и се чувстваш изглупял!!!Наоколо мирише на тъга. Аз плувах всеки ден по 1 км в басейна за да не полудея. И непрестанно ти искат пари за нещо. А плодовете в стола са с цени на хотел 4 звезди! Хайде да не досаждам повече - това е място за фолк певици и разни политици.

nanci 22nd March 2008 21:47

много ме отчайвате като пишете така.
аз за втори път правя лечебния глад в домашни условия,и се чувствам добре,ама първия път не се захраних правилно.
днес ми е 13-фатален :lol: ,но се чувствам супер и ще се захраня правилно каквото ще да става.
чела съм книгата на лидия ковачева и имам приятелка дето е постигнала големи резултати с глада и за това съм с двете ръце за него,а иначе това с дебелариумите е голяма измама.

Lollipop 22nd March 2008 22:08

Ами аз искам да кажа, че два пъти съм била при д-р Емилова и фактически не постигнах отслабващия ефект, който исках, но тя пък много помогна на мой близък болен от диабет. Така, че аз съм на мнение, че тя помага по - скоро за лечение, отколкото за отслабване.
Все пак и това, на което се подлагате се нарича "лечебен глад", а не "отслабващ глад", нали така? Аз лично втория път за 20 дена свалих около 6 килограма, от които само 200 гр. мазнини... правете си сметка.

kozata 24th March 2008 11:12

Относно доктор Емилова и нейната система: Наистина гладът е лечебен - това са го доказали и нашите предци, когато са постели по 45 дни преди Коледа и Великден. Но тук става въпрос за друго - всеки организъм е строго индивидуален и доказателство за това са различните резултати които се постигат при Емилова - при едни хора са добри, при други не.... т.е. не бива универсално да се подхожда към хората, които ходят в дебелариумите:) А точно това се прави при нея! Освен това психиката на човек реагира различно при подлагане на глад, а това е много важно - това е водещото при едно такова начинание. Желая успех на всички, които са решили да се възползват от услугите й - аз лично няма да повторя вече :)

Sunflowera 25th March 2008 15:42

Приятелят ми беше 2 пъти(през 1 година) при Емилова за по 2 седмици и после захранване в домашни условия. И двата пъти свали по 10 кила и и двата пъти после върна 15. Да не говорим, че по време на самото гладуване изглеждаше тооолкова нещастен и всичко му увисна, абе пълна глупост е това според мен. Да лишаваш за толкова време организма си от жизнено важни елементи, от протеини, аминокиселини, мазнини и да му даваш само чиста захар (фруктозата и медът) според мен е самоубийство.

kaija 13th May 2008 16:03

дайте ми на мен пари да ви кажа да карате на плодове и чай и да правите упражнения! при нея ходят хора без стимул и воля, които имат нужда някой да ги тласка. па и пари и се дават, божеееееееее! ужас!

ariet 15th May 2008 17:43

Ne znam kakvo to4no trqbva da spazva6 s tozi le4eben glad, no predi mnogo godini bqh deset dena na plodova dieta i 4ai.Otslabnah s nqkolko kg no posle mnogo vnimatelno se zahrani i mnogo bavno.Taka 4e nakraq da sym ka4ila obratno edin kg. Nqma zna4enie dietata vinagi trqbva da se zahranva6 pravilno ina4e se ka4va vsi4ko obratno!

Jonito 21st May 2008 10:04

Аз отслабнах с 15кг. само като го карах на разтоварващи дни два пъти в седмицата,в понеделник и вторник ям само плодове,а през останалите дни на седмицата си ям каквото поискам.Ходя също и на фитнес и от една година ги пазя и много се харесвам.Гладуването е за болни хора,които искат да си прочистят организма от токсини,а ако някои иска да отслабва здравословно,трабва да съчетае фитнес със здравословно хранене и всяка седмица да прави поне един ден глад,така е поносимо и има страхотен ефект.Казвам ви го от личен опит!И колкото до фруктовата захар,тя е много по-полезна от тази в сладкишите и няма как да навреди на никого.

sisinka 5th June 2008 23:23

jonito е много прав. и аз се придаржам към това мнение.

dvalev 29th October 2008 15:02

Диетата на Ковачева, не Емилова
 
Първо искам да припомня, че диетата е на Лидия Ковачева, а не на д-р Емилова.
Второ, съгласен съм, че е безсмислено да се ходи в клиниката и да се пълни гушата на тази безскрупулна госпожа. Ние си я правим вкъщи, и всичко си е ОК.
Трето: диетата е чудесна, важното е добре да РАЗБЕРЕМ какво може да ни даде тя, и какво не може. ЧУДЕСА на този свят НЯМА.

Значи, от личен опит (спазвал съм диетата сам, и жена ми - също): в зависимост от това колко сте болни, диетата ще се понесе леко или тежко. Ние я понесохме много леко, всек път, когато сме я спазвали. Говоря за 7, 10, 20 дневна диета. По-малко от 7 дена никога не сме я правили.
Съветвам ви да прочетете книгата на Ковачева, има я безплатна в Интернет. Там ще разберете за какво става дума.

Диетата прочиства организма, свива стомаха, връща самочувствието. Диетата ЛЕКУВА! Сваля кръвното, стопява тумори, подмладява... лекува КУП болести. Всичко това е ФАКТ. Диетата гори килограми. Преобразява.

Диетата не може да направи един дебелак кльощав, ако той не иска. Никоя диета не може това. Това е въпрос на неговата воля, а не на диети. От ВАС САМИТЕ зависи дали после ще си качите килцата или не. Важно е след диетата да се спазва един разумен и умерен режим на хранене, а не да се плюска както преди, когато сте били по 100 кила.

Жена ми свали 12 килограма с диетата и си запази 60 килограмовото тегло с години, без проблем - ядеше каквото си поиска, но по малко.
НЯМА ДИЕТА, която да ти разреши плюскане като прасе, а тялото - като на Брад Пит или жена му, според пола... ;)

Така че - съветвам всеки, които иска промяна, да я направи внимателно, да се захрани, да почине, пак да я направи, и така, докато постигне оптималното тегло. После - ВНИМАТЕЛНО.
Всеки път, когато след диетата видите, че теглото скача с кило, следва ден на плодово-зеленчуков глад. Ако не спаднете надолу - два дена. После пак отначало - нормално хранене, умерено. И така нататък.

Наи-трудно е задържането на теглото във ВСИЧКИ диети. Всеки знае това.

Въпросът е - Имам ли АЗ воля да се преборя със сланините или не? Бъдете силни!


И оше нещо: тази диета, за разлика от други, е наистина здравословна, и природосъобразена. (например диетата на Аткинс е пълна отрова) Спазвайки я редовно, ще достигнете дълбока старост, здрави и слаби. Ето това е ;)

Поздрави!

dvalev 29th October 2008 15:05

И още нещо: и в книгата го пише, напомям го и аз... Трябва да включите движение в режима. Това ще ви помогне да спазите по-лесно режима, и да ви промени навиците.

Ходенето е най-лесно и най-безвредно. По няколко километра на ден - до спирката, до магазина, до работа. Трансформацията ще бъде невероятна ;)

Поздрави!

Philipa 29th October 2008 16:39

:new_user: :new_user:
Относно темата за д-р Емилова, доста нападки май е получила :(
Аз също съм посещавала центъра и за отслабване, преди около 5 години. Тогава бях 100 килограма (буквално) и отчаяно тарсех начин да заприличам на човек :)
Мой познат ми каза за нея, и така нямах търпение да започне отпуската, за да отида в Пампорово (тогава там се изкараха летата).
От 98.400 кг, първия ден, стигнах до 62 кг, които вече 4 години съм стабилизирала. Разбира се, не беше лесно, но лишенията си струваха. Имам чувството, че животът ми започна отначало и всичко изведнъж стана толкова хубаво и лесно.
Една година ми отне, за да сваля тези близо 40 кг., като за последните 10 се озорих най-много. :whacky: :whacky:
В момента си хапвам от всичко, като естествено се ограничавам със сладкото и тестото. Тренирам 3 пъти в седмицата по 2 часа и като спортът оказва страхотно влияние върху моделирането на тялото ми. За щастие, въпреки всичките си килограми, не бях надебеляла по онзи отвратителен начин, когато кожата виси от тежестта.
последно, искам да кажа, че това лечебния център на д-р емилова съвсем не изглежда неприятно, хората са усмихнати и спокойни и атмосферата е преди всичко положителна.
А парите, които изхарчих тогава са на-добре вложените в живота ми!
Успех на всички отслабващи!!! :2019: :2019:

tirra 30th October 2008 11:11

Аз правих лечебен глад перди три години. Но подтикната от книгата на Лидия Ковачева, а не от доктор Емилова. Тя е нейна последователка. Да наистина цените при нея са високи /поне за мен/, но никой не задължава никого да ходи при нея. немога да коментирам методите и , защото не съм запозната. Незнам защо вие момичета /да не цитирам имена/ сте спазвали това три месеца! това си е самоубийство. Основателката на българския вариант е писала в книгата си, че това се прави най-много 20дни , с последващ захранващ период от 10дни./ след известен период може да се направи отново/. Аз останах доволна. За този месец свалих 8кг , чувствах се страхотно през цялто време, пълна с енергия и накрая с пречистен организъм.
Наистина на всеки човек различните режими на хранене действат различно. затова мили момичета пожелавам ви да откриете своя.
целувки и слънчеви дни!

PUPA 30th October 2008 13:00

Ама като е лечебен този глад ,защо Д-р Емилова не го спазва егати . Имам позната ,която работеше в кухнята на един хотел в Боровец (в който Д-р Емилова си провеждаше "леченията")...... . Тя ми разказваше как въпросната докторка буквално измъчвала с чай и плодове будалите ,които за това си и плащали яко ,а Тя от по няколко пъти на ден се отбивала в кухнята и мятала мазни свински пържоли..... и други такива калорични и не дотам полезни неща . Така ,че...не е луд този ,който яде баницата ...... Докато има бъдали ,ще има и тарикати . :D УСПЕХ НА ЛЕЧЕБНО ГЛАДУВАЩИТЕ ха ха

jolifille 30th October 2008 13:19

Цитирай:

Първоначално написано от PUPA
Ама като е лечебен този глад ,защо Д-р Емилова не го спазва егати . Имам позната ,която работеше в кухнята на един хотел в Боровец (в който Д-р Емилова си провеждаше "леченията")...... . Тя ми разказваше как въпросната докторка буквално измъчвала с чай и плодове будалите ,които за това си и плащали яко ,а Тя от по няколко пъти на ден се отбивала в кухнята и мятала мазни свински пържоли..... и други такива калорични и не дотам полезни неща . Така ,че...не е луд този ,който яде баницата ...... Докато има бъдали ,ще има и тарикати . :D УСПЕХ НА ЛЕЧЕБНО ГЛАДУВАЩИТЕ ха ха

Колко повърхностно мислиш само....ти като си си набила в главата че това е "мъчение" и баба Ванга да слезе от небето не може да ти смени мнението!!!Защо трябва да обиждаш хората на "будали",всеки сам намира начина по-които да се отърве от излишните килца!!!И от какъв зор пак докторката е задължена да спазва режима,след като тя самата приценява за себе си че няма нужда :!: :?: :roll:

dvalev 30th October 2008 15:07

Цитирай:

Първоначално написано от PUPA
Ама като е лечебен този глад ,защо Д-р Емилова не го спазва егати . Имам позната ,която работеше в кухнята на един хотел в Боровец (в който Д-р Емилова си провеждаше "леченията")...... . Тя ми разказваше как въпросната докторка буквално измъчвала с чай и плодове будалите ,които за това си и плащали яко ,а Тя от по няколко пъти на ден се отбивала в кухнята и мятала мазни свински пържоли..... и други такива калорични и не дотам полезни неща . Така ,че...не е луд този ,който яде баницата ...... Докато има бъдали ,ще има и тарикати . :D УСПЕХ НА ЛЕЧЕБНО ГЛАДУВАЩИТЕ ха ха

Е защо да не яде? Тя за себе си може да е решила, че няма нужда от този режи. Между другото това е една от причините да не харесвам Емилова, а да почитам Л. Ковачева - защото Емилова не вярва явно в режима, а за нея това е само средство за правене на пари, докато Лидия Ковачева сама живя по своя модел и ДОКАЗА, че е права.

За съжаление никой в България (а и по света) няма интерес от тази диета, защото никой няма да прави пари от нея, а както знаем медицинската индустрия е ОГРОМЕН лобист във всички правителства и държави по света и киха милиарди за рушвети. Фармацевтичната индустрия е нможе би най-печелившия бизнес в света!
Никой не иска здрави хора, защото те не се поддават на манипулиране.
И така днес виждаме (и ще виждаме) все повече болни и дебели...

Аз самият в момента пак спазвам диетата (профилактично), днес е 9-ти ден, свалих 5 кила и се чувствам в СУПЕР форма ;)

PUPA 31st October 2008 10:45

dvalev,подкрепям ТВОЕТО изказване :)

kozata 31st October 2008 11:50

Съгласна съм
 
Напълно сте прави за фармацевтичната индустрия - страхотно правене на пари и манипулиране на хората. Който има интерес може да потърси книгата на д-р Атанас Гълъбов за големият заговор на фармацевтичните компании.Мисля,че я има в интернет пространството.

sesil23 3rd March 2009 16:46

Виждам,че от доста време не сте писали по темата,но ще ви споделя личният си опит:
Преди почти 4 години правих това лечебно гладуване,но в домашни условия.За 10 дни успях да смъкна 4-5 кг,но най-важното беше,че организмът ми се беше пречистил и след няма и месец успях да забременея.А преди това с мъжа ми бяхме опитвали 5-6 месеца без резултат
Никой не говори,че трябва да се ходи в центъра и да се пълни гушата на д-р Емилова-режимът има ефект и в домашни условия.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:22.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.