Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Женски Фитнес (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Подробно за коремната мускулатура (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=183)

blueeye83 18th June 2008 16:49

моят корем не е стегнат,но приятелят ми има страхотни плочки.Това,което знам от него е,че не е важно количеството на коремните преси,а качеството.Ако не се правят правилно естествено се натоварва и боли кръста.Затова по-добре 2-3 серии по 15-20 преси,отколкото 100,но не както трябва.Освен това ако има мазнинки първо те трябва да се стопят чрез кардио упражнения.Разбира се всичко е комплексно-правилно хранене плюс физическо натоварване.

rokoko 30th June 2008 17:50

АЗ от цялата дандания не разбрах само едно
може ли всеки ден да правя коремни, понеже ходя 5 - 6 пъти седмично на фитнес за да разредя силовите тренировки и да наблегна на кардиото като не искам в седмицата да пропускам дори една мускулна група от тялото си
Та през ден или всеки ден като всеки път правя различни упражнения за коремните мускули
иначе личи си че тренирам но лошо няма да се види повече

djidjito_ 30th June 2008 18:05

хората по принцип казват че трябвало през ден,само че аз не слушам хората и ги правя всеки ден.и мога да кажа че резултата е страхотен.хубаво е да редуваш упражненията защото корема свиква много бързо

rokoko 1st July 2008 00:09

ами аз правя различни упражнения за корем, през ден

Solver 1st July 2008 13:29

Няма нужда, плочките бързо ще се стегнат и докато ги покажеш ще се стягат още повече. С повече коремни и повече пъти в седмицата няма да ги извадиш, нали правиш кардио така или иначе. Прави си нормалните упражнения и както се каза - качествено. При мен например на 15-тата преса започва нечовешко горене в плочките, просто защото ги изолирам максимално. Някои хора и 100 преси да направят - най-много да си натоварят горе бедрата.

djidjito_ 1st July 2008 14:15

много съм съгласна.трябва да се стремим максимално да го изолираме като го тренираме

rokoko 1st July 2008 22:09

Цитирай:

Първоначално написано от Ivanin
Няма нужда, плочките бързо ще се стегнат и докато ги покажеш ще се стягат още повече. С повече коремни и повече пъти в седмицата няма да ги извадиш, нали правиш кардио така или иначе. Прави си нормалните упражнения и както се каза - качествено. При мен например на 15-тата преса започва нечовешко горене в плочките, просто защото ги изолирам максимално. Някои хора и 100 преси да направят - най-много да си натоварят горе бедрата.

и при мен на римско столче ли се викаше
едно дето лежиш под наклон и си правиш коремни
на него си натоварвам бедрата но корема - нищо
за това почнах на един уред МОЛИТВА с тежест
ама то чудя се натоварва ли долната част или само горната
стимулирам ги често малко почнаха да личат

ELLE WOODS 22nd July 2008 06:33

Цялата информация относно коремните мускули е страхотна.
Само ако може някой да ми каже колко време /като месеци/ е необходимо да се правят коремни упражнения, за да има видим ефект?

borislavka 8th February 2009 09:45

По принцип корема ми е стегнат, но има още какво да се желае. Най-хубавото е, че се поддава на тренировка и постигам резултати в кратък срок. Правя коремните преси само като съкращавам бързо коремните мускули, т.е. лягам по гръб на ръба на леглото и краката допирам в пода /90 градуса/, слагам ръце зад тила и започвам бързо да се изправям на около 30 градуса и да отпускам. След около 20-30 повторения корема започва страшно да ме боли. Трябва обаче да го правя редовно, а аз съм една вейка :lol:

dupla 12th May 2009 08:26

Цитирай:

Първоначално написано от ELLE WOODS
Цялата информация относно коремните мускули е страхотна.
Само ако може някой да ми каже колко време /като месеци/ е необходимо да се правят коремни упражнения, за да има видим ефект?


нон стоп подражка на тяло-цял живот съм така-за мен смисала на живота е в спорта


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:18.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.